Toyota Yaris WRC

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez The Prisoner » wtorek, 3 gru 2013, 09:17

mototom napisał(a):Jakoś mam wrażenie, że Toyocie bardziej zależy na ich infrastrukturze niż personelu. Jeśli z tego projektu Yarisa coś konkretnego w ogóle będzie, przeniosą się pewnie do Niemiec. Tam zajęci teraz są wyścigami.


No nie wiem. Porównując siedziby MI z TMG, to Włosi wyglądają bardzo, ale to bardzo słabo, zaczynając od budynków, a na infrastrukturze drogowej kończąc.
No chyba, że Toyota chce się zaszyć w przedmieściach Mediolanu i mieć spokój i ciszę. Nie mam pojęcia. Dziwna decyzja.
The Prisoner
N2
 
Posty: 181
Dołączył(a): czwartek, 2 maja 2013, 13:17
Lokalizacja: Bielsko - Biała


Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez woocasch » wtorek, 3 gru 2013, 09:19

A może ta współpraca z Włochami, będzie początkowo polegać na tym, że wezmą jedno Mini WRC, które MI ma na stanie, wsadzą tam silnik Toyoty i będą sobie testować po cichu jak się sprawuje jednostka napędowa. A równolegle podglądając rozwiązania z Mini zrobią całą resztę już w oparciu o nadwozie Yarisa. Wiem, że to trochę pokrętne rozwiązanie, ale jaki inny cel może być w takim działaniu. No chyba, że chodzi o sprawy budżetowe, że wynajmują MI do wykonania pewnj usługi i wpada to w inne koszty niż wpadłoby w przypadku rozwoju auta bezpośrednio w Toyocie. I dzięki temu księgowi są zadowoleni, a jednocześnie projekt rajdowy idzie powoli do przodu.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez Witcher1990 » wtorek, 3 gru 2013, 15:08

Toyta miała swoje s2000 więc może testować podzespoły na jego bazie. Zresztą wg Grega Yaris wrc ma się dobrze i śmiga po walijskich lasach już od jakiegoś czasu
Mini RRC jeszcze jeździ ale wurce to już chyba przerobili na wersje do rally crossu albo zutylizowali.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez Matthias Schmidt » wtorek, 3 gru 2013, 15:36

Tak czytam Wasze komentarze i te skrawkowe informacje i nie wydaje mi sie, zeby udzial Motorsport Italia w tym projekcie bylby analogiczny do sytuacji np M-Sportu z Fordem. Tak jak zreszta napisane jest na Autoklubie - MI moze udostepnic zaplecze i know-how, ale sprawa zajma sie inzynierowie z Toyoty. Ludzie z TMG musieliby byc glupi, zeby wybrac firme, ktora kompletnie dala ciala, gdy dostala swoje piec minut.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez woocasch » wtorek, 3 gru 2013, 16:00

MatthiasNo ale właśnie te informacje wg mnie nie trzymają sie kupy. Czy Toyota nie ma zaplecza technicznego? Nie ma know-how? To co oni te hybrydowe wyścigówki do długiego dystansu złożyli w malutkim garażu, że muszą prosić o pomoc zespół, który ostatnio mocno dał ciała? Przcież przez kilka ładnych lat byli mocno zaangażowani w MŚ, potem była F1 i długi dystans. Więc znają się na rzeczy.

Witcher1990 wiem, że Toyota ma swoje afrykańskie S2000, więc tym bardziej po co im MI? Mini RRC i WRC to przecież niemal to samo, inna lotka i drobnostki. A Mini do rallycrossu to chyba bardziej Prodrive zrobił, a nie Włosi.
Jeżeli faktycznie Yaris WRC już tak śmiga po walijskich lasach - w co wątpię - to tym bardziej na cholerę im pomoc Włochów? Skoro auto już niby jest i jeździ, to ile lat oni chcą to cudo testować? Chyba, że chcą wejść w WRC dopiero gdy będzie możliwe stosowanie hybryd :lol: I kurcze nie chce mi się wierzyć, że Toyota testuje już WRC, a w sieci nie ma żadnych filmików czy zdjęć. Przecież, gdy pojawiali się nowi producenci w WRC (Mini, VW, Hyundai) to oprócz oficjalnych informacji były też zdjęcia i filmy w sieci, które często robili zwykli kibice. Podobnie było przy testach innych aut, nawet takich, które ostatecznie nie wyjechały na trasy rajdowe jak Dacia Logan S2000, niemal zawsze były jakieś materiały foto/video. A tutaj pełna konspiracja, więc chyba te auta śmigają tylko na ekranach komputerów :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez Matthias Schmidt » wtorek, 3 gru 2013, 16:55

Masz racje, ze skladajac do kupy wszystkie plotki, pogloski, domysly cala sprawa jest nieco sprzeczna ze soba. Ale to wlasnie plotki - jezeli dojdzie do powrotu Toyoty, to pewne rzeczy wyjda na jaw i beda jasniej okreslone.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez Miko » wtorek, 3 gru 2013, 20:10

Jak przeczytałem o know how w przypadku MI to przewróciłem się ze śmiechu...
Team Deputa.
Avatar użytkownika
Miko
N3
 
Posty: 317
Dołączył(a): wtorek, 9 maja 2006, 15:39
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez mwieczor » wtorek, 3 gru 2013, 21:23

Miko napisał(a):Jak przeczytałem o know how w przypadku MI


Mogliby uczyć inżynierów Toyoty jak zrobić auto, które będzie się non stop psuło :lol:
Ewentualnie jakaś frakcja sabotażystów mogłaby chcieć pokazać, że projekt Yaris WRC był skazany na porażkę.
Cała ta akcja wydaje mi się b.mało prawdopodobna - wygląda na to, że MI pogrzebało się wraz z całym projektem Mini WRC, przecież im się nie udało uruchomić planowanego pucharu Lancera ...
mwieczor
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): środa, 16 sty 2013, 19:50

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez maciek127 » wtorek, 3 gru 2013, 22:15

Toyota chce wiedzieć jak nie budować WRC ;) i nie popełniać tych samych błędów :lol:
Zapraszam http://www.test.auto.pl/category/motorsport/
maciek127
N2
 
Posty: 188
Dołączył(a): wtorek, 8 paź 2013, 16:33

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez martin.h » wtorek, 3 gru 2013, 22:25

Według mnie jeśli będą pieniądze i Toyota nie będzie oszczędzała to nawet przysłowiowy Pan Zdzisiek dałby radę po odpowiednim treningu i przeszkoleniu ;)

Toyota da swoich inżynierów, Motorsport Italia zapewni zaplecze w tym logistykę. To, że program Motorsport Italia i Mini nie wypalił to tylko i wyłącznie z powodu braku gotówki. Bo jeśli procedura mówi, że po rajdzie wymieniamy turbo i robimy rewizję silnika, skrzyni i dyfrów to robimy to i wymieniamy zużyte części, a nie czekamy aż pie.dolnie.

Toyota zawsze podchodziła profi do motorsportu i tak samo będzie i tym razem, a wątpię aby japońscy księgowi trwonili gotówkę na coś co nie przyniesie korzyści ;)
Beskidy na rowerze -> https://plus.google.com/u/0/photos/118155666108479221380/albums
Avatar użytkownika
martin.h
A6
 
Posty: 1109
Dołączył(a): środa, 4 sty 2006, 22:45
Lokalizacja: Chorzów

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez mwieczor » wtorek, 3 gru 2013, 22:59

martin.h napisał(a): To, że program Motorsport Italia i Mini nie wypalił to tylko i wyłącznie z powodu braku gotówki. Bo jeśli procedura mówi, że po rajdzie wymieniamy turbo i robimy rewizję silnika, skrzyni i dyfrów to robimy to i wymieniamy zużyte części, a nie czekamy aż pie.dolnie.


Myślę, że to zbyt proste - jest jeszcze coś takiego jak kultura techniczna, czy styl pracy. Włoch robiąc rewizję silnika będzie myślał o tym jakie wino będzie pił i z którą dziewczyną się umówi i będzie ten silnik oglądał przez okulary o modnym kolorze szkieł, a Niemiec ten silnik rozmontuje i dokładnie oglądnie pod mikroskopem.
Gdyby te kulturowe elementy nie miały znaczenia, to nie byłoby tak, że auta japońskie są na przeciwnym biegunie awaryjności niż włoskie.
mwieczor
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): środa, 16 sty 2013, 19:50

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez Matthias Schmidt » wtorek, 3 gru 2013, 23:10

Masz racje mwieczor - zreszta prace Wlochow widac po dyspozycji Ferrari w F1 w ostatnim czasie :D
Ale ludzie z Toyoty musieliby byc skonczonymi idiotami, zeby nawiazywac wspolprace z Motorsport Italia, ktore - umowmy sie - ponioslo ogromna kleske i zaden rozsadnie myslacy szef duzej marki nie podjalby sie wspolpracy z takim tunerem. Jakis cel w tym musza miec, informacje sa niepotwierdzone i skrawkowe, co oznacza, ze szczegolow nie znamy. Japonczycy na pewno nie podejma durnych decyzji, o to nie ma sie co obawiac. Skoro zamierzaja poswiecic az dwa-trzy lata na testy samochodu, to oznacza, ze do sprawy podchodza powaznie, a nie na zasadzie BMW, ktore zrobilo samochod, uruchomilo program po czym odcielo sie od tego i stwierdzili 'robta co chceta, my to mamy gdzies'.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez martin.h » wtorek, 3 gru 2013, 23:19

mwieczor napisał(a):
martin.h napisał(a): To, że program Motorsport Italia i Mini nie wypalił to tylko i wyłącznie z powodu braku gotówki. Bo jeśli procedura mówi, że po rajdzie wymieniamy turbo i robimy rewizję silnika, skrzyni i dyfrów to robimy to i wymieniamy zużyte części, a nie czekamy aż pie.dolnie.


Myślę, że to zbyt proste - jest jeszcze coś takiego jak kultura techniczna, czy styl pracy. Włoch robiąc rewizję silnika będzie myślał o tym jakie wino będzie pił i z którą dziewczyną się umówi i będzie ten silnik oglądał przez okulary o modnym kolorze szkieł, a Niemiec ten silnik rozmontuje i dokładnie oglądnie pod mikroskopem.
Gdyby te kulturowe elementy nie miały znaczenia, to nie byłoby tak, że auta japońskie są na przeciwnym biegunie awaryjności niż włoskie.


Fakt, masz rację, patrząc na wszystkie włoskie supersamochody, które są składane hand made i mają wysokoobrotowe silniki aż dziw bierze, że one jeszcze jeźdżą.
Aż mnie dziwi, że w Citroenie tak wszystko poukładane bo myslę, że tam niejeden pracownik myśli co mógłby zrobić ze swoim kolegą :lol:
Beskidy na rowerze -> https://plus.google.com/u/0/photos/118155666108479221380/albums
Avatar użytkownika
martin.h
A6
 
Posty: 1109
Dołączył(a): środa, 4 sty 2006, 22:45
Lokalizacja: Chorzów

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez dinn » środa, 4 gru 2013, 01:48

Przedewszystkim MI nie ma w wielu dziedzinach zaplecza (wiedza, doswiadczenie, dostep do technologii itd), aby budowac od podstaw skomplikowane WRC. To przedsiebiorstwo, ktore obsluguje skonstruowane przez kogos innego rajdowki. Nawet to niekoniecznie im to wychodzi, patrzac przez pryzmat startow MK.
Idac tym tokiem zaraz dojdziemy do wniosku, ze Yarisa WRC mozna sobie bez problemu skonstruowac / zbudowac w Urzedowie.
Afrykanskie Yarki S2000 nie maja zbyt wiele wspolnego z centrala w Japonii. To regionalna inicjatywa, jak Hiluxy na Dakar. Porownalbym to do inicjatyw w stylu dakarowych Subaru Forester, czy zunifikowanych rajdowych "maxi car" w Ameryce Pld. Reprezentuje dana marke, ale centrala nie prowadzi takiego programu. Nikomu to nie przeszkadza, bo regionalny oddzial ma odzew marketingowy, a centrala nie marnuje swoich pieniedzy.Wilk syty, owca cala.
Podtrzymuje swoja opinie z poczatku watka :-)
"Nikt nic nie czy­ta, a jeśli czy­ta, to nic nie ro­zumie, a jeśli na­wet ro­zumie, to nic nie pamięta."
Avatar użytkownika
dinn
N3
 
Posty: 312
Dołączył(a): niedziela, 14 lis 2010, 14:24
Lokalizacja: Slough (UK)

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez woocasch » środa, 4 gru 2013, 10:07

mwieczor napisał(a):Gdyby te kulturowe elementy nie miały znaczenia, to nie byłoby tak, że auta japońskie są na przeciwnym biegunie awaryjności niż włoskie.

Nie wiem czy śmiać się czy płakać z takich stereotypów: Japońskie i niemieckie to cuda techniki, a włoskie czy francuskie to badziew. Nie wiem czym jeździsz, ale jeżeli jest to np. diesel z ostatnich 10 lat i nie jest to VW to takie coś jak common rail to włoski "wynalazek". To raz, a dwa dzisiejsze włoskie auta nie są wcale bardziej awaryjne od innych marek. Jeżeli nie ma się pecha i nie trafi się na ewidentnie zwaloną sztukę (co jest możliwe w niemal każdym modelu auta i to każdej marki) to dużo zależy od tego jak się dba o auto. Oczywiście mowa tu o nowych autach, bo kupując japońską używkę z Belgi, a z drugiej strony używanego Fiata z Włoch, to wiadomo, że ryzyko że ten drugi będzie bardziej zaniedbany przez poprzedniego właściciela jest większe - i tu jest ten kulturowy element :)

Matthias Schmidt napisał(a):Masz racje mwieczor - zreszta prace Wlochow widac po dyspozycji Ferrari w F1 w ostatnim czasie :D

Ty to tak na poważnie napisałeś? :) Fakt, że w Ferrari mają ostatnio nieco więcej zamieszania niż bywało np za czasów Brawn/Todt, ale to Ferrari wygrało w tym roku wyścig, od lat niemal zawsze jest w czołówce, a taka Toyota podczas swojej ostatniej obecności w F1 nie wygrała nic. Honda była nieco lepsza jako dostawca silników, ale skoro porównujemy do Ferrari to bierzmy ich jako zespół fabryczny, czyli w latch 60tych wygrali dwa wyścigi i jeden w 2006. Nieco mało w porównaniu do makaroniarzy :)

martin.h zresztą dobrze to podsumował. W sumie kurcze jak ci Włosi wygrali tyle tytułów MŚ w rajdach i różnych wyścigach, jak to zrobili, że weszli kiedyś do DTM i skopali niemieckie tyłki :) Cuda, no cuda :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 16 gości

cron