Wales Rally GB

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Wales Rally GB 2013

Postprzez Dinozaur » środa, 30 paź 2013, 12:45

Ja muszę napisać, że nie jestem taki optymistyczny jak niektóży z Was. Robert pewnie będzie jechał tak by przejechać cały rajd i sprawdzić opis i zdobyć doświadczenie nie napinając się specjalnie na wynik. Choć jak zawsze w jego wypadku tempo "spokojne" jak On to mówi może okazać się na tyle dobre że da mu to pozycję w środku stawki. Ja będę szczęśliwy jak dojedzie na 5-6 pozycji. Pozycja 6-7 także będzie extra. :D
Avatar użytkownika
Dinozaur
N1
 
Posty: 62
Dołączył(a): sobota, 27 kwi 2013, 22:33


Re: Wales Rally GB 2013

Postprzez buczek » środa, 30 paź 2013, 13:26

buczek napisał(a):Ja bede smigal z oklic Londynu a dokladniej Watford. Na ten moment nie znalazlem napalencow chetnych do wyjazdu.

Jesli ktos ma miejsce lub chce sie ze mna zabrac chetnie rozloze koszta na wiecej osob. Bede jechal przez Luton, Northampton, Coventry, Birmingham itd.


Ponawiam pytanie w sprawie wyjazdu. Chetnie wezme kogos ze soba lub dolacze sie do grupy.
buczek
 
Posty: 30
Dołączył(a): piątek, 13 cze 2003, 18:39
Lokalizacja: Sokolec/Londyn

Re: Wales Rally GB 2013

Postprzez adamlen » środa, 30 paź 2013, 14:34

Mnie bardziej interesuje nie miejsce na koniec bo z tym różnie może być. Walia to prawie najtrudniejszy rajd na debiut w WRC. Ważniejsze będzie tempo na odcinkach i strata s/km. Bo jak wszyscy dojadą bez przygód to i 10 miejsce nie będzie złe jeśli strata będzie mała. Według mnie różnica 0,5-0,8 s/km do zwycięzcy OS to będzie bardzo dobre tempo a wszystko poniżej to już sensacja. A nawet do 1s/km będzie ok, w końcu to pierwszy raz w tym rajdzie i w bądź co bądź nowym aucie. :)

Ott Tanak dysponujący dużo większym doświadczeniem w Mistrzostwach Świata w pierwszym starcie w klasie WRC (drugim ogólnie) w Wielkiej Brytanii tracił od 1-1,5 s/km i zakończył rajd na 6 pozycji. A w drugim starcie było to już tylko 0,1-0,5 s/km i przed wypadnięciem również był 6.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Wales Rally GB 2013

Postprzez Domson » środa, 30 paź 2013, 14:56

Mysle, ze na pierwszych przejazdach pojdzie spokojnie a jak opis bedzie dobry to ogień na drugich moze byc :mrgreen:
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: Wales Rally GB 2013

Postprzez dominik_r » środa, 30 paź 2013, 15:42

Robert o zbliżającym się starcie w WB:

"We have to stay very calm in GB. I know many people would like to see me go very fast in GB, but I think it will be very difficult," Kubica said.

"It will be impossible for me to be on pace or close enough top five or six, otherwise - with all the other drivers' experience, something will be wrong in the system.

"I am staying very calm: I don't think GB will make any difference to my season or to next year.

"This is a chance for me to learn a new car and new stages.

Forumowiczom, prorokującym jakim to nieziemskim tempem będzie podróżował Robert w wurcu, polecam kubełek zimnej wody na ochłodę rozpalonej mózgownicy :)
Avatar użytkownika
dominik_r
N2
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 8 mar 2013, 03:34

Re: Wales Rally GB 2013

Postprzez Domson » środa, 30 paź 2013, 15:44

ale kto tu mowi o nieziemskim tempie ? chyba kazdy ogarniety w temacie zdaje sobie sprawe , ze biorac pod uwage wszystkie okolicznosci tego startu to kazdy oesowy czas w top5 to bedzie kosmos :D


natomiast mysle, ze na odcinku kwalifikacyjnym moze miec niezly wynik bo bedzie przejezdzany na treningach kilka razy, wiec zdazy sie nauczyc go :mrgreen:
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: Wales Rally GB 2013

Postprzez djescape » środa, 30 paź 2013, 16:04

Robert powiedział jeszcze jedno, mądre zdanie, że jeżeli w pierwszym starcie WuRCem byłby w stanie zdobyć wyższe niż 5-6 miejsce, to coś nie tak musiałoby być z poziomem kierowców i tej serii.
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa

Re: Wales Rally GB 2013

Postprzez Domson » środa, 30 paź 2013, 16:07

no to jakby zdobyl to by oznaczalo, ze albo z kierowcami z wrc jest cos nie tak, albo ..... z Robertem :mrgreen: :mrgreen:
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: Wales Rally GB 2013

Postprzez TGR » środa, 30 paź 2013, 16:26

djescape napisał(a):Robert powiedział jeszcze jedno, mądre zdanie, że jeżeli w pierwszym starcie WuRCem byłby w stanie zdobyć wyższe niż 5-6 miejsce, to coś nie tak musiałoby być z poziomem kierowców i tej serii.

Bo nie jest bufonem!!! A miejsce 5-6 jest bardzo możliwe i to bez wypadnięcie reszty. Na dzień dzisiejszy to jest to jego miejsce. Facet wie co robi i tyle!!!
Avatar użytkownika
TGR
A5
 
Posty: 601
Dołączył(a): wtorek, 27 sty 2009, 14:17
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Wales Rally GB 2013

Postprzez kpawel » środa, 30 paź 2013, 17:11

adamlen napisał(a):Mnie bardziej interesuje nie miejsce na koniec bo z tym różnie może być. Walia to prawie najtrudniejszy rajd na debiut w WRC.

Z tym debiutem w WRC to bym trochę z przymrużeniem oka podchodził. On tym autem jeździ od początku roku, teraz jedynie będzie nieco mocniejsze, miało lepsze hamulce (mam rację?) i trochę inną aerodynamikę. Trudniejszy debiut w WRC to miał Evans, Paddon czy Al-Kuwari, którzy podróżowali sobie wcześniej R5-tkami czy S2000. Nie żebym umniejszał umniejszał wagę czekającego go zadania...
http://www.motosp.pl - MotoGP, F1, WRC, Superbike, NASCAR...
kpawel
N1
 
Posty: 81
Dołączył(a): poniedziałek, 21 cze 2010, 15:42

Re: Wales Rally GB 2013

Postprzez Domson » środa, 30 paź 2013, 18:11

Przeciez Evans Fiestą RRC jezdzil cały sezon, tak jak i Kuwari :mrgreen:
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: Wales Rally GB 2013

Postprzez dinn » czwartek, 31 paź 2013, 21:03

Domson napisał(a):Przeciez Evans Fiestą RRC jezdzil cały sezon, tak jak i Kuwari :mrgreen:


Do tego Evans ujezdza Fieste WRC co tydzien na testach, oraz na roznych pokazach typu Rally Day.
"Nikt nic nie czy­ta, a jeśli czy­ta, to nic nie ro­zumie, a jeśli na­wet ro­zumie, to nic nie pamięta."
Avatar użytkownika
dinn
N3
 
Posty: 312
Dołączył(a): niedziela, 14 lis 2010, 14:24
Lokalizacja: Slough (UK)

Re: Wales Rally GB 2013

Postprzez hubertus_89 » czwartek, 31 paź 2013, 22:28

buczek napisał(a):
buczek napisał(a):Ja bede smigal z oklic Londynu a dokladniej Watford. Na ten moment nie znalazlem napalencow chetnych do wyjazdu.

Jesli ktos ma miejsce lub chce sie ze mna zabrac chetnie rozloze koszta na wiecej osob. Bede jechal przez Luton, Northampton, Coventry, Birmingham itd.


Ponawiam pytanie w sprawie wyjazdu. Chetnie wezme kogos ze soba lub dolacze sie do grupy.

propozycja jest jeszcze aktualna??
Avatar użytkownika
hubertus_89
N1
 
Posty: 86
Dołączył(a): niedziela, 6 lis 2011, 18:18

Re: Wales Rally GB 2013

Postprzez rally.patys » piątek, 1 lis 2013, 00:23

a co myślicie o sołku?? ( pojedzie sie tylko przewieś ) bo z tego co pamietam z szwecji to tylko turystyka była i daleko w tabeli
rally.patys
 
Posty: 18
Dołączył(a): środa, 16 paź 2013, 20:49

Re: Wales Rally GB 2013

Postprzez ZbyszekChaosu » piątek, 1 lis 2013, 09:41

Sołoww pojechał notatki robic :p
C-rally kupuje R5 i myslą bardziej o startach w mistrzostwach swiata niż europy. Na pewno wiec start Michała ma cos z tym wspolnego.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 120 gości