Wales Rally GB

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Wales Rally GB

Postprzez Voo » poniedziałek, 31 paź 2016, 10:43

Jednak na stronie oficjalnej to Teemu jest sklasyfikowany jako 1 a Evans jako 2 a przecież w ich sytuacji już nic się nie zmieni. Powinni być obaj jako 1 idąc za tym co piszesz.

Jedyne logiczne wyjaśnienie (skoro najsłabszy wynik Evans miał lepszy) jest takie, że liczą się bezpośrednie pojedynki.

Mogę się mylić ale wolałbym nie bo trzymałem kciuki za Fina ;) Evans i Lappi przy nim to starzy wyjadacze.
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23


Re: Wales Rally GB

Postprzez Aro90 » poniedziałek, 31 paź 2016, 11:02

Voo napisał(a):Jednak na stronie oficjalnej to Teemu jest sklasyfikowany jako 1 a Evans jako 2 a przecież w ich sytuacji już nic się nie zmieni. Powinni być obaj jako 1 idąc za tym co piszesz.

Jedyne logiczne wyjaśnienie (skoro najsłabszy wynik Evans miał lepszy) jest takie, że liczą się bezpośrednie pojedynki.

Mogę się mylić ale wolałbym nie bo trzymałem kciuki za Fina ;) Evans i Lappi przy nim to starzy wyjadacze.


Suninen jest nad Evansem bo prawdopodobnie chodzi o bezpośrednie pojedynki. Z tego co widzę razem spotkali się i zapunktowali tylko w PL i FIN a Suninen w obu rajdach był miejsce wyżej nad Evansem :wink:
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Wales Rally GB

Postprzez ZbyszekChaosu » poniedziałek, 31 paź 2016, 11:20

10. DEAD HEAT IN THE CHAMPIONSHIP
10.1 DRIVERS AND CO-DRIVERS
For drawing up the final classification of a Championship, the rule for deciding between drivers and codrivers
who have scored exactly the same points total shall be:
10.1.1 According to the greater number of first places, then second places, then third places, etc.,
achieved in the final classifications on their respective Championship, counting only those rallies which
have served to make up their points total;
10.1.2 According to the greater number of highest places achieved in the final classifications on their
respective Championship, counting only those rallies in which each of the drivers and co-drivers concerned
have taken part, one 11th place being worth more than any number of 12th places, one 12th place being
worth more than any number of 13rd places, and so on.
10.1.3 In the event of a further tie, the FIA itself will decide the winner and decide between any other
tying drivers and co-drivers, on the basis of whatever other considerations it thinks appropriate.

Wyciąg z regulaminu.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Wales Rally GB

Postprzez trebor » niedziela, 22 paź 2017, 18:19

Czas na edycję 2017 - Pieniążek w Skodzie R5 - będzie szybciej? :D
Mati Wilson i C-Rally? Nasze C-Rally?
Lista - http://www.autosport.cz/zavody/soubor.php?f=19951
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: Wales Rally GB

Postprzez CzarnyWRC » poniedziałek, 23 paź 2017, 02:36

C-Rally, a chwile dale WOJCIECH CHUCHAŁA zgłaszający David Bogie/Kevin Rae w Skodzie R5 :D coś pokręcili albo się okaże że Wojtek jedzie z C-Rally w rajdzie GB :lol: byłoby faaaajnie 8)
By czuć upadek, z wysoka spaść trzeba...
Być na dnie, by móc sięgnąć nieba...

http://www.youtube.com/user/auxqrwa
Avatar użytkownika
CzarnyWRC
N3
 
Posty: 473
Dołączył(a): poniedziałek, 16 lip 2007, 01:07
Lokalizacja: Józefów

Re: Wales Rally GB

Postprzez deiman » piątek, 27 paź 2017, 12:01

Po 2 osie na czele Ford Fiesta, Ford Fiesta oraz Ford Fiesta. Takie luźne przemyślenia.

Edit po pętli. Ogier spadł, ale on jedzie inny rajd. In plus Meeke. U siebie, ale z jego pozycją startową i to dobry wynik dla samochodów, który w takich warunkach uważany za najlepszy do tej pory nie był. Breen do kapcia tez ładnie jechał. Hyundaie i Toyoty nie zachwycają.
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Wales Rally GB

Postprzez wanderer » piątek, 27 paź 2017, 14:59

https://pbs.twimg.com/media/DNJIxEQX0AAgTvL.jpg
Ostatni rajd Hanninena w Toyocie. Zdaje się, że Makinen nawet na jego obiedzie postanowił zaoszczędzić. :)
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Wales Rally GB

Postprzez Cendra » piątek, 27 paź 2017, 15:10

Troche mi szkoda Juho, że kończy starty w Toyocie... Zrehabilitował się w drugiej połowie sezonu.
Avatar użytkownika
Cendra
A6
 
Posty: 1179
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 15:09
Lokalizacja: Ciechanów/Warszawa

Re: Wales Rally GB

Postprzez marrcus » piątek, 27 paź 2017, 17:17

No Evans zajebista jazda, oby tak do mety, teraz tylko żeby M-Sport zapewnił se już mistrzostwo kierowców i będzie git
Avatar użytkownika
marrcus
N3
 
Posty: 492
Dołączył(a): sobota, 14 cze 2008, 17:24
Lokalizacja: Gorzów

Re: Wales Rally GB

Postprzez trebor » piątek, 27 paź 2017, 17:30

A co tam z młodym Rovanperą ? Słabo 4 os a na 5 stoi.


Już wiem, mała wycieczka i po chłodnicy. Jutro oczywiscie walka.
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: Wales Rally GB

Postprzez viper » piątek, 27 paź 2017, 20:07

UPS ciekawe co powiedzą przeciwnicy Evansa :D . Ogier swoje tzn. Czai się a na koniec pudło :)
Rovanpera pewnie miał za zadanie "jechać sobie" . Szkoda że nie wytrzymał.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Wales Rally GB

Postprzez deiman » piątek, 27 paź 2017, 22:51

Nic. Po wygranej Meeka w Hiszpanii również było jakoś cicho :wink:
Tak czy siak, meta daleko, chociaż widać, że opony pracują świetnie. Z drugiej strony same nie jadą.
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Wales Rally GB

Postprzez Matthias Schmidt » piątek, 27 paź 2017, 23:35

Osobiscie jestem bardzo rozczarowany Lappim. Po wygranej w Finlandii kompletnie nic nie pokazal, a tutaj to tak jakby w ogole nie jechal. Oby Evans wytrzymal do mety. Mielibysmy siodmego (!!) zwyciezce rajdu, a poza tym nareszcie Brytyjczyk wygralby rajd Wielkiej Brytanii. Trzymam kciuki.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Wales Rally GB

Postprzez Seraf » sobota, 28 paź 2017, 07:37

Evans wykorzystuje opony choć moim zdaniem bardzo się rozwinął w tym sezonie i jeździ dosyć podobnie jak Tanak w 2016. Być może w przyszłym roku godnie zastąpi Tanaka. Wygrana by się przydała zarówno dla Evansa jak i dla Dmacka.
Tanak i Ogier jadą po prostu swoje i od kilku rajdów jest podobna sytuacja w ich wykonaniu.
Neuville może obudzi się troszkę jak pod koniec dnia w piątek i w sobotę coś powalczy choć mam wrażenie że Hyundai lekko odstaje od Fiest.
Latvala pokazuje że ostatnio Toyota ma coś słabsze tempo oby po przejściu Tanaka nie wyszło że Fiesta nadal jest lepsza w 2018.
Meeke walczy z autem oj jeśli Ogier będzie w Citroenie w 2018 to może być płacz.
Mikkelsen całkiem nieźle może w sobotę trochę przyciśnie.
Sordo w zasadzie jedzie swoim tempem.
Paddon w tym sezonie mnie rozczarowuje i jeśli w 2018 nic nie pokaże to chyba koniec z WRC moim zdaniem Atkinson pewnie byłby szybszy.
Hanninen w drugiej połowie sezonu jeździ o niebo lepiej niż na początku i szkoda że opuszcza Yarisa.
Lappi sam nie wiem co myśleć raz potrafi walczyć o wygraną a raz cieniuje może to kwestia znajomości tras?
Ostberg jeśli w 2018 ma być w M-Sport to powinien prezentować lepsze tempo.

Ogólnie wszyscy twierdzili że pod koniec sezonu M-Sport będzie dostawał baty a tu się okazuje że nic się nie zmienia i auto wciąż jest świetne.
Na początku 2018 wątpię żeby tempo Fiest nagle spadło i obstawiam że Tanak, a zwłaszcza Ogier mogą żałować odejścia z M-Sportu ;)
Gdyby pojawił się sponsor tytularny to Ogier by został i nadal by wygrywał choć kto wie może zostanie w 2018 w M-Sport?
Bo Citroen może być porażką. Choć ciekawie byłoby zobaczyć Ogiera w "słabszym aucie".
Seraf
N3
 
Posty: 254
Dołączył(a): piątek, 30 wrz 2011, 10:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wales Rally GB

Postprzez Matthias Schmidt » sobota, 28 paź 2017, 10:37

Evans bez watpienia sie rozwinal i w przyszlym roku bedzie pewnie liderem M- Sportu i dobrze by bylo jakby Fiesty nie zaczely odstawac od konkurencji, bo jest szansa, ze Elfyn zrobilby kolejny krok do przodu. Hyundai w drugiej polowie sezonu troche oslabl, Neuville byl najszybszym kierowca sezonu w pewnym punkcie mistrzostw, a potem niestety troche siadlo.
Toyota i Citroen tym bardziej nie istnieja i jestem ciekaw czy Ogier znajdzie jakies antidotum na problemy C3. Przyszla mi tez inna mysl - rownie dobrze Seb moze dogadac sie z Hyundaiem na 2019 i pozostanie u Malcolma na przyszly rok. W Hyundaiu Paddon niestety jest do odstrzalu na ten moment, a Sordo na sile tez Nandan by nie trzymal. A sklad Ogier- Neuville- Mikkelsen to bylby dream team dla Hyundaia.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości