Wales Rally GB

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Wales Rally GB

Postprzez buczek » wtorek, 15 paź 2013, 18:07

Z racji tego ze Robert potwierdzil start w Rally GB zastanawiam sie nad wyjazdem.

Czy ktos sie orientuje jak wyglada sprawa dojscia do oesow bez karnetow?
buczek
 
Posty: 30
Dołączył(a): piątek, 13 cze 2003, 18:39
Lokalizacja: Sokolec/Londyn


Re: Wales Rally GB 2013

Postprzez viniwrc » wtorek, 15 paź 2013, 18:42

Słabo wygląda oglądara bez RallyPass'a. Są po 2 czasem 3 parkingi na jeden OS i każde auto jest sprawdzane przy wieździe. Dojazdy do OS-ów są poblokowane tak jak u nas na Polskim daleko od trasy. Zostaje Ci tylko wjeżdżanie na OS poprzedniego dnia wieczorem.Nocowanie w aucie może być ciężkie. 2 lata temu było zimno i widziałem namioty.
RallyPass kosztuje 99 funtów czyli jakieś 500 zł. To takie info dla wybierających się. Ja za samolot jakiś czas temu z Modlina i z powrotem zapłaciłem 79 PLN !!! Oczywiście tylko bagaż podręczny - 10kg (gumaki, flaga i aparat). Pozdrawiam
viniwrc
N1
 
Posty: 79
Dołączył(a): czwartek, 12 lis 2009, 17:42

Re: Wales Rally GB 2013

Postprzez kuba.es » wtorek, 15 paź 2013, 19:37

Ja rezerwowalem lot z Rzeszowa-Jasionki jakies 2 miesiace temu i zaplacilem ok 300 zl/osoba w 2 strony, kilka dni wczesniej byly po 200.

Jest mozliwosc kupna biletow wstepu na poszczegolne dni, więc jest to tansza opcja dla tych, ktorzy nie moga byc na calym rajdzie. Pogoda tak jak kolega wyzej napisal, jest zazwyczaj dosc ekstremalna, dlatego raczej nie zdecydowalbym się na biwakowanie przy oesie bez ogrzewania postojowego w aucie.
Deszcz bedzie pewnie znowu zacinal poziomo ale co to za Rally GB bez deszczu :)

Ciezko bedzie wytrzymac ten miesiac do rajdu ale widok Roberta lecacego fabrycznym wurcem po legendarnym Sweet Lamb-jak dla mnie bezcenny :)
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty - dla szybkich kierowców." - Colin McRae
Avatar użytkownika
kuba.es
N3
 
Posty: 402
Dołączył(a): czwartek, 27 sty 2011, 12:07

Re: Wales Rally GB 2013

Postprzez robsol » wtorek, 15 paź 2013, 21:19

Oj tak ciezko bedzie z tym czekaniem :D :D :D :D Co do pogody to tez zdazalo sie ze mozna bylo chodzic w krutkim rekawku :D , choc zadko ale sie zdarza. Przewaznie jak ktos przebywa tam przez caly rajd to bedzie mial okazje zobaczyc wszystkie mozliwe opcje pogodowe.
Co do ogladania bez biletow to raczej niedarady , jest to tak zrobione ze tylko lokalni moze gdzies na crosach lub kladach sie przemieszczala lesnymi sciezkami. Cala reszta lata tak jak organizator tego oczekuje , wszelkie parkowanie poza parkingami skutkuje odcholowaniem lub klamrami na kolo i min 150 funtow kary.

W tym roku mamy kilka nowych oesow co wniesie troche urozmaicenia do stalych miejscowek, a tam tego bardzo pilnuja i wyjscie poza strefe kibica moze sie skonczyc zatrzymaniem oesu i niemila rozmowa z policja.

Ja na chwile obecna mam wolne 3 miejsca jak by to kogos interesowalo.
Mam tez kilka tanich noclegow ale trzeba by bylo sie szybko ogarnac. Ewentualnie lulu w aucie ale ta opcja jest tylko mozliwa w max 2 osoby. No chyba zeby nie padalo to namiocik.

Jest tez mozliwosc wypoz. campera na 4-6 osob za caly rajd z tego co pamietam wyszlo by okolo 80-100 + paliwo bardzo fajna i wygodna opcja.


Zycze wszystkim wybierajacym sie super miejscowek i pieknej pogody, a Robertowi miejsca w pierwszej 5 :D :D :D
robsol
N2
 
Posty: 181
Dołączył(a): wtorek, 25 paź 2011, 14:19

Re: Wales Rally GB 2013

Postprzez michalrally » środa, 16 paź 2013, 08:55

Czasami czytajac wypowiedzi w sprawie karnetow na WRC smiesza mnie, byłem 2x na Walli , 1xFinlandia, 1xDeutschland wszystkie rajdy z kumplem objechalismy bez karnetow, bedac na najlepszych miejscowkach, wystarczy troche sprytu, pomyslec a wszedzie mozna sie dostac, moze mielismy problem z panzerplate bo tam jest OS ogrodzony płotem ale rowniez udało nam sie dostac bez karnetow, Tegoroczny ERC na polskim tez miał byc logistycznie wszedzie zablokowany nie kupilismy karnetow a ogladalismy wszystko w najlepszym wykonaniu, nawet stojac za płotem na Super OS była smieszna sytuacja bo do okoła nas wiekszosc ludzi miała karnety :) pytam jak to macie plakietke i jestescie za płotem :) odp. tak ale tutaj lepiej widac :) Co do opłat za Rally, staramy sie jak najtanszym kosztem ogladac rally a ze jestesmy mieszkancami PL nie stac nas na wykupienie Karnetow wiec pozostaje nam tylko kombinowanie :)
http://www.michalbak.pl - http://michalbak.blogspot.com/2011/11/srt-silesia-rally-team.html
Avatar użytkownika
michalrally
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek, 13 mar 2012, 18:48

Re: Wales Rally GB 2013

Postprzez rallyfun » środa, 16 paź 2013, 10:13

michalrally napisał(a):Czasami czytajac wypowiedzi w sprawie karnetow na WRC smiesza mnie, byłem 2x na Walli , 1xFinlandia, 1xDeutschland wszystkie rajdy z kumplem objechalismy bez karnetow, bedac na najlepszych miejscowkach, wystarczy troche sprytu, pomyslec a wszedzie mozna sie dostac, moze mielismy problem z panzerplate bo tam jest OS ogrodzony płotem ale rowniez udało nam sie dostac bez karnetow, Tegoroczny ERC na polskim tez miał byc logistycznie wszedzie zablokowany nie kupilismy karnetow a ogladalismy wszystko w najlepszym wykonaniu, nawet stojac za płotem na Super OS była smieszna sytuacja bo do okoła nas wiekszosc ludzi miała karnety :) pytam jak to macie plakietke i jestescie za płotem :) odp. tak ale tutaj lepiej widac :) Co do opłat za Rally, staramy sie jak najtanszym kosztem ogladac rally a ze jestesmy mieszkancami PL nie stac nas na wykupienie Karnetow wiec pozostaje nam tylko kombinowanie :)

Masz tupet pisac takie rzeczy i bez zazenowania zalaczyc link do twojej strony. Piekna antyreklama :)
rallyfun
N3
 
Posty: 249
Dołączył(a): czwartek, 17 sty 2013, 22:14

Re: Wales Rally GB 2013

Postprzez kuba.es » środa, 16 paź 2013, 10:52

Popieram rallyfun, jeśli już sam wystawiasz nam taka opinie za granica to przynajmniej nie krytykuj ludzi ktorzy sa uczciwi. Moim zdaniem brak pieniedzy nie upowaznia do kradziezy czy (jak w tym przypadku) oszukiwania innych. Tak, wiem, jestem naiwnym frajerem.
Mimo to uwazam, ze jezeli kogos stac na samolot/dojazd autem tyle km to stac go i na wstep zamiast cwaniactwa-cebulactwa.

O ile z wiadomych przyczyn rozumiem rozgoryczenie i niechec do kupna biletow na tegoroczny Rajd Polski, o tyle nie rozumiem podobnego podejscia do topowych rund wrc, oddalonych tysiace km od Polski.
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty - dla szybkich kierowców." - Colin McRae
Avatar użytkownika
kuba.es
N3
 
Posty: 402
Dołączył(a): czwartek, 27 sty 2011, 12:07

Re: Wales Rally GB 2013

Postprzez michalrally » środa, 16 paź 2013, 11:06

Złe zrozumienie, chciałem tylko uswiadomic wszystkim których nie stac na drogie karnety a chcieli by zobaczyc fajne widowisko sportowe i kochaja rajdy tak jak my. Nie nakłaniam do nie kupowania karnetow, tylko ze mozna sie bez nich obejsc i jest to opcja dla osob ktorych poprostu nie stac. Nie krytykuje ludzi ktorzy sa uczciwi ale solidaryzuje sie i pomagam tym ktorych nie stac. Koszt lotu i samochod to nie jest kosmos a obnizenie kosztow w przypadku 4osob o £400 to spora roznica. A z cebulactwem to troche przesadziles.

Mapy
https://maps.google.co.uk/maps/ms?msa=0&msid=200640976392117008907.0004e399535b67683873c
http://www.michalbak.pl - http://michalbak.blogspot.com/2011/11/srt-silesia-rally-team.html
Avatar użytkownika
michalrally
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek, 13 mar 2012, 18:48

Re: Wales Rally GB 2013

Postprzez kuba.es » środa, 16 paź 2013, 11:22

Michal, nie chodzilo mi konkretnie o Ciebie ale osobiscie widzialem przypadki typow w drogich autach i ciuchach, popijajacych drogie trunki, a ktorzy kombinowali jak tu nie zaplacic za wstep.
Gdy już ktos od organizatora zwrocil im uwage, darli pijane geby i wyklocali się nie majac racji... Wlasnie zachowanie takich pacjentow nazywam cebulactwem i było mi autentycznie za nich wstyd. Także nie jest to personalna wycieczka w Twoim kierunku i nie chcialem Cie obrazic, peace :)
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty - dla szybkich kierowców." - Colin McRae
Avatar użytkownika
kuba.es
N3
 
Posty: 402
Dołączył(a): czwartek, 27 sty 2011, 12:07

Re: Wales Rally GB 2013

Postprzez jacko » środa, 16 paź 2013, 11:35

michalrally napisał(a):Złe zrozumienie, chciałem tylko uswiadomic wszystkim których nie stac na drogie karnety a chcieli by zobaczyc fajne widowisko sportowe i kochaja rajdy tak jak my. Nie nakłaniam do nie kupowania karnetow, tylko ze mozna sie bez nich obejsc i jest to opcja dla osob ktorych poprostu nie stac. Nie krytykuje ludzi ktorzy sa uczciwi ale solidaryzuje sie i pomagam tym ktorych nie stac. Koszt lotu i samochod to nie jest kosmos a obnizenie kosztow w przypadku 4osob o £400 to spora roznica. A z cebulactwem to troche przesadziles.

Mapy
https://maps.google.co.uk/maps/ms?msa=0&msid=200640976392117008907.0004e399535b67683873c


cebulactwo to zbyt łagodne określnie na Twoje zachowanie :lol: polactwo jest lepsze
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: Wales Rally GB 2013

Postprzez adamlen » piątek, 18 paź 2013, 19:09

Lista zgłoszeń zespołów na Rajd Walii 2013:

http://www.ewrc-results.com/startlist.p ... ly-GB-2013
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Wales Rally GB 2013

Postprzez schwepes » piątek, 18 paź 2013, 22:01

Byłem na WRC GB 2x, bez karnetu i... było ciężko. O ile na Niemcy czy Szwecję (nie mówiąc o RP) karnet jest całkowicie zbędny, to w Walii trzeba się mocno napracować żeby wejść na OS poza wyznaczonymi miejscami, co wiąże się oczywiście z karnetem. Nie że się nie da, bo nawet dostaliśmy się na OS na poligonie ;), ale wymagało to sporo czasu i zachodu. Dobra kondycja też się przydaje.. no i nieprzemakalne buty ;).

Na dzień dzisiejszy poważnie bym się zastanawiał nad karnetem lub... inną rundą WRC ;)
Avatar użytkownika
schwepes
A6
 
Posty: 1209
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 22:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Wales Rally GB 2013

Postprzez krzysiekrwd » niedziela, 20 paź 2013, 17:35

Panowie pisac kto skad jedzie i jakie oesy planuje zwiedzac moze sie zbijemy w wielka pake i razem Bialo Czerwono bedziemy kibicowac?
krzysiekrwd
N1
 
Posty: 53
Dołączył(a): poniedziałek, 4 paź 2010, 14:53

Re: Wales Rally GB 2013

Postprzez tomass_85 » niedziela, 20 paź 2013, 18:08

Ja z kuzynem udajemy się na sobote na Gartheiniog i Dyfnant a na niedziele powtórka Dyfnant .
tomass_85
N1
 
Posty: 64
Dołączył(a): czwartek, 10 cze 2010, 12:16
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka/Tiverton

Re: Wales Rally GB 2013

Postprzez viniwrc » niedziela, 20 paź 2013, 19:50

Za wcześnie na podanie OS-ów, bo plany często zmieniają się będąc na miejscu. My we trójkę jedziemy za Stratford Upon Avon i będzimy od shakedown'u do mety. Nocować będziemy u kumpla który mieszka w okolicy rajdu. Pozdrawiam
viniwrc
N1
 
Posty: 79
Dołączył(a): czwartek, 12 lis 2009, 17:42

Następna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron