Wales Rally GB

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Wales Rally GB

Postprzez Mad Max » niedziela, 6 paź 2019, 11:30

Tymczasem kolejny odwołany odcinek - różowa kartka się należy...
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa


Re: Wales Rally GB

Postprzez Rules » niedziela, 6 paź 2019, 13:16

Zaraz ruszają, jest szansa na jakiegoś linka?:)
Avatar użytkownika
Rules
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 26 kwi 2007, 20:27

Re: Wales Rally GB

Postprzez Aro90 » niedziela, 6 paź 2019, 13:28

Rules napisał(a):Zaraz ruszają, jest szansa na jakiegoś linka?:)


https://www.facebook.com/dirttvfr/video ... cation=ufi
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Wales Rally GB

Postprzez Rules » niedziela, 6 paź 2019, 13:31

Dziękuję Aro90, zawsze można na Ciebie liczyć.
Avatar użytkownika
Rules
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 26 kwi 2007, 20:27

Re: Wales Rally GB

Postprzez trebor » niedziela, 6 paź 2019, 18:54

'Ciasny" rajd - pierwsza szóstka w minucie, super. No i Tanak coraz bliżej majstra, trzymam kciuki.
Rovanpera - jazda jak mega doświadczony zawodnik - robię swoje, spokojnie choć piekielnie szybko i do celu. I skutecznie!
Peter Solberg - szkoda, ze pożegnanie, super wynik. I pewnie radość, ze ma godnego następcę - Oliver pokazał możliwości w stawce WRC - jest szybkość, skuteczność powinna nadejść. Nic tu nie musiał udowadniać, pojechał fajnie.
Trzymam kciuki za Kajtka, szkoda tych przypadłości. Szkoda sezonu, mam nadzieje, ze w przyszłym też ruszy w swiat. Nasuwa mi się tu trochę analogia do Kubicy (z czasów rajdowych rzecz jasna) - być może w stawce WRC kluczową sprawą oprócz kasy oczywiście, to ogarnięty mocny team. Poziom organizacyjny nawet z topu ME po prostu nie wystarcza. I co z tego, że driver potrafi. Kajto Go!!
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: Wales Rally GB

Postprzez woocasch » poniedziałek, 7 paź 2019, 09:48

Rajd był mega ciekawy i do tego bardzo ciasny. W sumie w każdym momencie czołówka mogła się mocno przetasować. Na ten moment Tanak jest nie do zatrzymania i to mnie bardzo cieszy. Odmiana w stawce musi być :) Jestem bardzo ciekaw co się stanie, gdy Hyundai kolejny rok zakończy z niczym, bo Neuville tytułu raczej już nie wywalczy, a w klasyfikacji producentów też nie mają dużej przewagi.
Co do Rovanpery no to zrobił to co musiał zrobić, w sumie innego scenariusza chyba nikt nie brał pod uwagę na początku sezonu, ale np. patrząc chociażby bo wynikach w Walii to wygrał z emerytem Solbergiem jedynie o 45sek. Wiadomo, że ostatniego dnia już w 100% kontrolował czasy i jechał tak aby nic nie zepsuć. Jest materiał na mega zawodnika, ale zobaczymy czy podoła wyzwaniu pod tytułem WRC, w sensie klasy pojazdu. Oby w przyszłym roku dostał tą szansę, choćby nawet kosztem Meeka czy JML.
Szczerze to bardziej jestem ciekaw jak potoczą się losy młodego Solberga, bo gościu też ma mocne karty żeby namieszać w najbliższych latach, wygrane w debiucie odcinki w RC2 o czymś świadczą.
A co do Kajetanowicza, no kurde nic tylko chciałoby się zaklnąć. Te trzy kapcie w piątek to było coś mega niespodziewanego. Tym bardziej, że w Turcji takich problemów nie mieli. Ale potem znowu awaria Polo to już nie jest śmieszne. I tak jak małą zdobycz punktową w Walii można by jeszcze przyjąć na klatę, w stawce WRC2 było przecież 13. zawodników i o zwycięstwo tak czy siak byłoby trudno, to moim zdaniem cały czas czkawką odbija się fatalna w skutkach wyprawa do Ameryki Południowej. Gdyby tam nie nawaliło Polo to realne byłoby przywiezienie z Argentyny i Chile około 40 punktów, jak nie nawet kompletu. I wtedy sytuacja w klasyfikacji punktowej byłaby zgoła odmienna. Ale to tylko gdybanie.
I zgadzam się z przedmówcą, że odpowiedni team w MŚ ma niebagatelne znaczenie. BRR wydaje się, że ma odpowiednie zasoby, ale jakoś z Polo mają drobne problemy, jednak trudno jest to ocenić z zewnątrz.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości