Rallye de France-Alsace

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez Sebekrally » poniedziałek, 6 paź 2014, 12:29

Tak dla podgrzania atmosfery :-) wypowiedź najbardziej doświadczonego polaka w MŚ :lol:
http://sport.tvn24.pl/rajdy,131/kubica- ... 74921.html
1. Sport zespołowy? W jakim zespole jeździ Robert? To kto jest szefem i decyduje?
2. Przeprosił Maćka!!!! Straszne świadczy to o ciężkiej atmosferze w aucie? Pamiętam jak Sołek na Mille Miglia zrobił to samo i jakoś jeżdżą nadal.
3. Do sukcesów sportowych Michała się nie odnoszę bo każdy może je sprawdzić w necie.
4. Myślę że zaczyna się wojenka o kaskę z Lotosu osoby związane z MK jawnie krytykują Roberta za "nieodpowiedzialne" traktowanie Sponsora. A moje przekonanie jest takie że jak się Lotos wycofa to wycofa się ze wszystkich projektów rajdowych, a wtedy w Polskich rajdach znów zapadnie mrok :?
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia


Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez Domson » poniedziałek, 6 paź 2014, 12:37

Widziałem to Sebek. Szczerze mówiąc to delikatnie jestem zniesmaczony. Jak potrzebował Roberta żeby mu na testach doradzał to wielki przyjaciel, a za plecami tyłek mu obrabia w tv. Jednak zaczynam się przekonywać do tego, że to bardzo fałszywy człowiek...
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez ryjas » poniedziałek, 6 paź 2014, 12:46

Kościuszko wyleczył juz kręgosłup?
Kto mu doradził taki debilny wystep w TV?
ryjas
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 22:00

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez karluum » poniedziałek, 6 paź 2014, 12:49

Domson napisał(a):Widziałem to Sebek. Szczerze mówiąc to delikatnie jestem zniesmaczony. Jak potrzebował Roberta żeby mu na testach doradzał to wielki przyjaciel, a za plecami tyłek mu obrabia w tv. Jednak zaczynam się przekonywać do tego, że to bardzo fałszywy człowiek...

Kubek zabrał mu kasę, pilota i tytuł "najszybszego polskiego kierowcy". Pokazał Lotosowi o co chodzi w sporcie. I stąd ta frustracja. Wybaczcie, ale to jest żenujące. Po takiej wypowiedzi pan Michał Kościuszko jako zawodnik jest u mnie skreślony.
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez jarexcc » poniedziałek, 6 paź 2014, 12:55

Forester napisał(a):Twierdzicie, że Evans dokonał większego postępu niż Kubica? A ile Evans wygrał odcinków w tym sezonie? Wiemy, że był na podium..ale na ilu odcinkach był najlepszy?


oczywiście że tak, nauczył się jechać bardzo dobrym tempem i co najwazniejsze równym, ma 5 krotnie więcej pkt, może i wygrał 1 odcinek ale jakże prestiżowy i ważny :)
Forester napisał(a):A o sponsoring Lotosu bym się nie martwił. Kubica jest bożyszczem tłumów i wystarczy, że barwy Lotosu pokazują w TV nawet jeśli robią to podczas wyciągania auta z rowu.
Kopacze piłki nie mają sukcesu od 1982 roku a sponsorów mają że ho ho


może i masz rację, ale wtedy musisz zrozumieć że jak tak dalej będzie to może nigdy nie będzie w zespole fabrycznym, a więc jego dostęp do nowości, nowinek technicznych będzie ograniczony, w rajdach liczą się tylko fabryczne zespoły
Ostatnio edytowano poniedziałek, 6 paź 2014, 12:57 przez jarexcc, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
jarexcc
A5
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sty 2005, 10:10
Lokalizacja: Cieszyn/Kostkowice

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez Zajcev » poniedziałek, 6 paź 2014, 12:56

Powiedział głośno to co wiele osób myśli? Wystarczy poczytać wypowiedzi na FB, portalach internetowych czy nawet tutaj na forum.
Skandal :)

:lol:
Ostatnio edytowano poniedziałek, 6 paź 2014, 13:02 przez Zajcev, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez TomMaz » poniedziałek, 6 paź 2014, 12:56

Forester napisał(a):Twierdzicie, że Evans dokonał większego postępu niż Kubica? A ile Evans wygrał odcinków w tym sezonie? Wiemy, że był na podium..ale na ilu odcinkach był najlepszy?


A o sponsoring Lotosu bym się nie martwił. Kubica jest bożyszczem tłumów i wystarczy, że barwy Lotosu pokazują w TV nawet jeśli robią to podczas wyciągania auta z rowu.
Kopacze piłki nie mają sukcesu od 1982 roku a sponsorów mają że ho ho


Wygrał Power Stage w rajdzie Niemiec... jeden, ale za to bardzo ważny odcinek.

Wczoraj był drugi na Power Stage, znowu punkciki lecą. Akurat w przypadku Evansa ciśnienie na punkty ze stony zespołu jest wyraźne, patrz reprymenda po Szwecji. On sobie z tym naprawdę dobrze radzi.

Co do drugiej tezy się zgodzę. Rozbijający się Kubica jest dla Lotosu o wiele bardziej znaczący niż wszyscy inni razem wzięci. Najpierw jest szum medialny że Kubica sobie dobrze radzi, potem kolejny szum bo wydzwonił. Przy każdej wzmiance w mediach pokazane logo Lotosu. Kubica to nazwisko które niemal każdy rozpoznaje. Kajetan nawet jakby wyjeździł tytuł w ERC, to dla większości społeczeństwa nadal będzie anonimowy.

Wypowiedź Kościuszki dość żałosna, lepiej by juz cicho siedział, potem będzie musiał znowu pozdrawiać hejterów :) Szczepaniakowi na pewno się bardzo źle jeździ z Kubicą jak na każdym kroku podkreśla że ma nadzieje że doświadczenie zaprocentuje albo wrzuca filmiki i wypowiedzi usprawiedliwające RK na swojego facebooka. Jakby miał jakieś żale to by się ograniczył do "Niestety"... Z resztą widać że RK, mimo że ma niby wywalone na wyniki, to przeżywa kolejną przygodę. Nawet odpuścił sobie gadki z mediami czy nagranie wypowiedzi na swoj fanepage.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 6 paź 2014, 13:02 przez TomMaz, łącznie edytowano 1 raz
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez mwieczor » poniedziałek, 6 paź 2014, 12:58

BartekRally napisał(a):Co do pieniędzy - to na pewno nie dzięki nim Robert doszedł do F1, jego mocną stroną jest i był wielki talent i ciężka praca, potrafił nie wychodził z hali trenując i trenując...


Nie o to chodzi, że ktoś mu fotel w F1 kupił, ale o to, że umożliwił choćby to o czym piszesz - czyli całe dnie w hali. Gokart/bolid też kosztuje, paliwo nie spada z nieba, opony się zużywają, tak jak i silniki, przeniesienie napędu. Obsługa hali też nie jest za darmo. Nie twórzmy mitu bosonogiego Janka Muzykanta - rodzina Kubicy była - jak na polskie warunki - zamożna. Ojciec w latach 80-tych był właścicielem "małej drukarni" - zdajesz sobie chyba sprawę że ówcześnie nie tak łatwo było być właścicielem "małej drukarni" i znaczyło to finansowo trochę więcej niż dziś.
Rodzina mająca dwójkę dzieci, gdzie każde z rodziców zarabia średnią krajową na wysłanie 13 latka do Włoch pozwolić sobie zarówno wtedy jak i dziś nie może.
mwieczor
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): środa, 16 sty 2013, 19:50

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez Sebekrally » poniedziałek, 6 paź 2014, 13:10

Zajcev napisał(a):Powiedział głośno to co wiele osób myśli? Wystarczy poczytać wypowiedzi na FB, portalach internetowych czy nawet tutaj na forum.
Skandal :)

:lol:


Jest różnica w wyowiadaniu swoich myśli na forum, nawet ocenianiu postępowania drugiego człowieka, a co innego pitolenie w TVN gdzie dla przeciętnego oglądacza ktoś kto jest w TV jest ekspertem. Sorry to jest brak klasy, jakby Lewandowski powiedział że Polska piłka to dno (a ma ku temu prawo bo po pierwsze sam coś osiągną po drugie polska piłka to dno :lol: ) spadły by na niego gromy z jasnego nieba.
BartekRally napisał(a):Co do pieniędzy - to na pewno nie dzięki nim Robert doszedł do F1, jego mocną stroną jest i był wielki talent i ciężka praca, potrafił nie wychodził z hali trenując i trenując...

Nie o to chodzi, że ktoś mu fotel w F1 kupił, ale o to, że umożliwił choćby to o czym piszesz - czyli całe dnie w hali. Gokart/bolid też kosztuje, paliwo nie spada z nieba, opony się zużywają, tak jak i silniki, przeniesienie napędu. Obsługa hali też nie jest za darmo. Nie twórzmy mitu bosonogiego Janka Muzykanta - rodzina Kubicy była - jak na polskie warunki - zamożna. Ojciec w latach 80-tych był właścicielem "małej drukarni" - zdajesz sobie chyba sprawę że ówcześnie nie tak łatwo było być właścicielem "małej drukarni" i znaczyło to finansowo trochę więcej niż dziś.
Rodzina mająca dwójkę dzieci, gdzie każde z rodziców zarabia średnią krajową na wysłanie 13 latka do Włoch pozwolić sobie zarówno wtedy jak i dziś nie może.


Ale z tego co pamiętam Kubica już w gokartach jeździł w zespole fabrycznym dzięki czemu paliwo mu z nieba spadało. Kasa ojca była na start ale chyba wszyscy tu obecni zgodzą się że Motosport nie jest dla przeciętnego obywatela zielonej wyspy nad Wisłą.
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez Zajcev » poniedziałek, 6 paź 2014, 13:17

Sebekrally napisał(a):Jest różnica w wyowiadaniu swoich myśli na forum, nawet ocenianiu postępowania drugiego człowieka, a co innego pitolenie w TVN gdzie dla przeciętnego oglądacza ktoś kto jest w TV jest ekspertem. Sorry to jest brak klasy, jakby Lewandowski powiedział że Polska piłka to dno (a ma ku temu prawo bo po pierwsze sam coś osiągną po drugie polska piłka to dno :lol: ) spadły by na niego gromy z jasnego nieba.


Dla TVN rajdy a wyścigi to jedno, do tego jazda po Warszawie też jest rajdem, więc jaka stacja taka wypowiedź :lol: Myślę, że wiele osób do pewnego momentu uważała "fora branżowe" jako lepsze źródło informacji, teraz tak na prawdę coraz trudniej dostrzec różnicę między TVN a forum ;)
Co do Lewandowskiego, gromy pewnie by spadły, ale pewnie większość by się zgodziła 8)
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez TomMaz » poniedziałek, 6 paź 2014, 13:35

Tak, to jest Polska... komentarze pod wypowiedzią Kościuszki :p Tak jak mówiłem może znowu pozdrawiać hejterów :)

Ja rozumiem jakby Loeb, Gronholm albo ktoś z obecnej czołówki udzielił takiej wypowiedzi to by się można zastanawiać. W ustach Kościuszki (biorąc pod uwagę jego osiągnięcia) to może budzić tylko śmiech i być pożywką dla hejterów...
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez Domson » poniedziałek, 6 paź 2014, 13:41

Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez ryjas » poniedziałek, 6 paź 2014, 13:51

Nie wiem za bardzo co autor miał na mysli mówić o siatkarzach.
ryjas
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 22:00

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez wanderer » poniedziałek, 6 paź 2014, 14:35

TomMaz napisał(a):Tak, to jest Polska... komentarze pod wypowiedzią Kościuszki :p Tak jak mówiłem może znowu pozdrawiać hejterów :)

Ja rozumiem jakby Loeb, Gronholm albo ktoś z obecnej czołówki udzielił takiej wypowiedzi to by się można zastanawiać. W ustach Kościuszki (biorąc pod uwagę jego osiągnięcia) to może budzić tylko śmiech i być pożywką dla hejterów...

Nie tylko dla hejterów. Myślę, że wśród tych, którzy oceniają sprawę na chłodno, wypowiedź Kościuszki wzbudza co najmniej uśmiech politowania. Większość pamięta jak gość miał tytuł JWRC praktycznie w garści. Wystarczyło tylko dojechać, a skończył na drzewie.

Aż mi się przypomniało, jak nieźle jechał tam jeszcze mało komu znany Abbring w Clio R3.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez ZbyszekChaosu » poniedziałek, 6 paź 2014, 14:45

Mam wątpliwości czy dla Lotosu dzwoniący Kubica jest dobrą reklamą. Każdy z moich znajomych który nie interesuje się motosportem twierdzi, że Robert i tak zaraz wydzwoni (tak, żeby pokazać się coś tam się orientuje w tym sporcie) a dopiero później ew. słucha co mam do powiedzenia. Inną atmosferę pamiętam po wygraniu Rajdu Polski przez Kajto w ubiegłym roku. Polak pokonał międzynarodowe grono i dlatego tym zwycięstwem pasjonował się cały kraj (podobnie było z Hołkiem jak wygrywał ME). Tutaj nie chodzi o popularność sportu ale o regularne zwycięstwa. Porównajcie sobie Małysza (skoki) i Kowalczyk (biegi narciarskie) czyli sporty niszowe ale zwycięstwa z takim Kubicą (F1) czy Radwańską (tenis) czyli sporty potężne marketingowo, zawodnicy w czołówce ale ale bez zwycięstw. O kim powstawały dowcipy, w jakich sportach cała polska zna przepisy lepiej od sędziego, kto ma większą oglądalność? Zwykłego zjadacza chleba obchodzą tylko zwycięzcy i już.
Do wypowiedzi Kościuszki odnosił się nie będę bo z różnych przyczyn nie widzę sensu.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron