Rallye de France-Alsace

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez ryjas » poniedziałek, 6 paź 2014, 14:51

ZbyszekChaosu napisał(a):Tutaj nie chodzi o popularność sportu ale o regularne zwycięstwa.


Żeby były regularne zwycięstwa to najpierw muszą być dzwony. Później możliwie bezawaryjna fura. A na końcu kierowca. Pomyslmy, który polski kierowca ma największe szanse na regularne zwycięstwa w WRC?

Lotos w Polsce nie musi się reklamować. Wydawanie takich pieniędzy służy temu by pokazać logo na świecie. Fakt, że na świecie też traktują RK jak dzwonnika, ale czy nie tak samo traktowano Colina, Latvalę, Ogiera?
ryjas
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 22:00


Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez viper » poniedziałek, 6 paź 2014, 15:01

Mariusz napisał(a):
viper napisał(a):Oczywiscie ze Kubica miał trudniejsza drogę niz w/w ale nadal dużo lepsza niz polscy zawodnicy w polskich realiach. Nie wiem jak było u Kubicy z finansami szczegółów, ale jedno jest pewno, bez pieniędzy ojca i tak by z tego nic nie było. Reszta to po prostu kwestia ryzyka ojca,małe tak czy siak na to było. W zdecydowanej większości zawodników nie ma takiej fizycznej możliwości.

Coś Ci się mocno pomyliło albo specjalnie pomijasz fakty. Kubica zaczął od kartingu więc chcesz powiedzieć, że większość utalentowanych młodych chłopaków nie ma fizycznej możliwości takiego jeżdżenia?

Finansowej a nie fizycznej a to roznica. Wiesz ile kosztuje pełen sezon kartingowy dzisiaj. Ja ci powiem bo mam znajomych. Dobrym kartem to koszt ok. 200 tys złotych, a teraz sam odpowiedz sobie na pytanie. Ilu rodziców bedzie stać na to zeby 10 latek podróżował sobie rocznie za takie pieniądze. Pomijam umiejętności tego chłopca, bo najpierw trzeba wyłożyć 200 tys a potem zastanawiać sie czy ma talent. Acha rok 200 tys pomnóż sobie raze np. 3 lata bo wiadomo że w pierwszym roku nic nie ugra bez doświadczania. Nie rozumiem co w tym trudnego jest zeby to zatrybic tzn. Najpierw kasa a potem weryfikacja talentu i to nie chodzi o kubice tylko o każdego jednego młodego dzieciaka.
ryjas napisał(a):
ZbyszekChaosu napisał(a):Tutaj nie chodzi o popularność sportu ale o regularne zwycięstwa.


Żeby były regularne zwycięstwa to najpierw muszą być dzwony. Później możliwie bezawaryjna fura. A na końcu kierowca. Pomyslmy, który polski kierowca ma największe szanse na regularne zwycięstwa w WRC?

Lotos w Polsce nie musi się reklamować. Wydawanie takich pieniędzy służy temu by pokazać logo na świecie. Fakt, że na świecie też traktują RK jak dzwonnika, ale czy nie tak samo traktowano Colina, Latvalę, Ogiera?

Kubica już ich dawno przegonił.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 6 paź 2014, 15:03 przez viper, łącznie edytowano 1 raz
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez karluum » poniedziałek, 6 paź 2014, 15:01

Dla wątpiących w przyszłość Roberta w WRC. Przypominam sobie Latvalę rozbijającego się na ostatnim zakręcie SSS w Mikołajkach, gdzie Malcolm stał już z szampanem w ręce chcąc świętować dublet. I patrzę na Latvalę, który w tym roku odniósł już 5 zwycięstw i wcale nie jest pozbawiony szans na Mistrza.
Jeżeli dali radę ogarnąć jego, ogarną i Kubicę. W to nie mam wątpliwości. To w WRC wiedzą.
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez wanderer » poniedziałek, 6 paź 2014, 15:08

karluum napisał(a):Jeżeli dali radę ogarnąć jego, ogarną i Kubicę. W to nie mam wątpliwości. To w WRC wiedzą.

W rajdach nigdy nie ma takiej pewności, że ktoś się ogarnie, czy nie. To jedno.

Ale drugie to to, że nie ma sensu skreślać kogoś po jednym słabszym (w sensie dojeżdżania do mety) sezonie. Lotos do współpracy z Kubicą podchodzi długofalowo i nie sądzę aby myśleli teraz o rezygnacji. Więcej by na tym stracili, bo wciąż jest szansa, że mogą jeszcze sporo na nim ugrać. Zresztą, program Kubicy w WRC tak dużo ich nie kosztuje i żaden inny zawodnik nie zapewni im takiej reklamy na rynkach zagranicznych. A to co gadają typowi Janusze nie ma aż tak dużego znaczenia.


Swoją drogą, może warto by było przenieść większość ostatnich wypowiedzi do wątku o Kubicy aby nie robić niepotrzebnego bałaganu.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez d-z rallyfans » poniedziałek, 6 paź 2014, 15:32

No to Michaś pokazał swoje prawdziwe oblicze...zawistnego i rozkapryszonego dzieciaczka który sam nie wiele osiagnął a krytykuje innych.
Przemawia przez niego żółć zawiści i to jest straszne, ja rozumiem krytykę bo też jestem zły po tym dzwonie, ale srać we własne gniazdo !!!
Kubica może orłem nie jest ale ty Michasiu jesteś przy nim zwykłym wróbelkiem elemelkiem.
Na pohybel hejterom :!: :!: :!:
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez Thomas » poniedziałek, 6 paź 2014, 16:04

dlaczego Kajto potrafi trzymać poziom i nie szczypać Roberta, zwyczajnie robić swoje, a ten wylewa żółć na łamach TV komercyjnej :roll: gdyby jeszcze coś sobą reprezentował...

sądzę, że nie ma się podniecać jeszcze Elfynem, do tej pory zaliczył 2 świetne występy w kontekście wynik/tempo, ale na asfaltach. Na szutrach był wyraźnie wolniejszy o Kubicy...chyba nikt nie spodziewałby się takiego obrotu sprawy na początku sezonu...
"W zeszłym roku miałem pięć wypadków i żaden nie był wynikiem nadmiernej prędkości...ci, którzy nie rozumieją tego sportu, mają prawo nie wiedzieć. Natomiast ci, którzy są w tym sporcie czasami powinni pomyśleć...ale z czasem zapominają.
Avatar użytkownika
Thomas
A5
 
Posty: 660
Dołączył(a): wtorek, 7 sty 2014, 12:37
Lokalizacja: SB/LZ

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez BartekRally » poniedziałek, 6 paź 2014, 16:20

d-z rallyfans napisał(a):No to Michaś pokazał swoje prawdziwe oblicze...zawistnego i rozkapryszonego dzieciaczka który sam nie wiele osiagnął a krytykuje innych.
Przemawia przez niego żółć zawiści i to jest straszne, ja rozumiem krytykę bo też jestem zły po tym dzwonie, ale srać we własne gniazdo !!!
Kubica może orłem nie jest ale ty Michasiu jesteś przy nim zwykłym wróbelkiem elemelkiem.
Na pohybel hejterom :!: :!: :!:


Powiedział to co sądzi wiele osób, nie każdy ma zdanie że Robert jeździ bardzo dobrze a wypadki to nic innego jak skutki jego tegorocznej nauki. Fakty są jakie są...
BartekRally
A5
 
Posty: 913
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 22:36

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez d-z rallyfans » poniedziałek, 6 paź 2014, 16:35

BartekRally napisał(a):
d-z rallyfans napisał(a):No to Michaś pokazał swoje prawdziwe oblicze...zawistnego i rozkapryszonego dzieciaczka który sam nie wiele osiagnął a krytykuje innych.
Przemawia przez niego żółć zawiści i to jest straszne, ja rozumiem krytykę bo też jestem zły po tym dzwonie, ale srać we własne gniazdo !!!
Kubica może orłem nie jest ale ty Michasiu jesteś przy nim zwykłym wróbelkiem elemelkiem.
Na pohybel hejterom :!: :!: :!:


Powiedział to co sądzi wiele osób, nie każdy ma zdanie że Robert jeździ bardzo dobrze a wypadki to nic innego jak skutki jego tegorocznej nauki. Fakty są jakie są...


Zaznaczam że nie mam nic przeciwko krytyce, ale nie z ust zawodnika który jest nikim w tej dyscyplinie, jakoś Hołek potrafił się wypowiedzieć na poziomie.
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez Shaitan » poniedziałek, 6 paź 2014, 16:45

BartekRally napisał(a):
d-z rallyfans napisał(a):No to Michaś pokazał swoje prawdziwe oblicze...zawistnego i rozkapryszonego dzieciaczka który sam nie wiele osiagnął a krytykuje innych.
Przemawia przez niego żółć zawiści i to jest straszne, ja rozumiem krytykę bo też jestem zły po tym dzwonie, ale srać we własne gniazdo !!!
Kubica może orłem nie jest ale ty Michasiu jesteś przy nim zwykłym wróbelkiem elemelkiem.
Na pohybel hejterom :!: :!: :!:


Powiedział to co sądzi wiele osób, nie każdy ma zdanie że Robert jeździ bardzo dobrze a wypadki to nic innego jak skutki jego tegorocznej nauki. Fakty są jakie są...

To nie chodzi zupełnie o to, że nie powiedział on prawdy. Rozbija się o to, że pewnych rzeczy pewnym osobom mówić publicznie po prostu nie wypada, bo wyjdą jak w tym przypadku na buraka i zawistnika. Myślę, że jego baza fanowska od tego nie urosła.
Po prostu przykre...
Avatar użytkownika
Shaitan
N3
 
Posty: 328
Dołączył(a): środa, 30 paź 2013, 19:08

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez Wujeek » poniedziałek, 6 paź 2014, 16:49

Krytykuja Roberta , krytykuja Michała ja pierdziele no nie moge po prostu powiem wam tak najlepiej jakby zaden polak nie jezdzil w WRC wtedy by wszystko do normy doszło mowia ze hejty na kubice sa a co na michala hejty tez sie znajda i to działa w obydwie strony kurde ludzie opanujcie sie troche bo to jakis armagedon tworzycie , który jest wogóle niepotrzebny jeden jezdził wolniej dojezdzał drugi jezdzi szybko i nie dojezdza wiec rowna sie to temu zeby opuscic WRC i zając sie inną dyscyplina a jeśli chodzi o wypowiedz Hołka mogła byc pozytywna , ale nikt tego nie wie co tak naprawde mu siedzi w głowie .
Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team
Avatar użytkownika
Wujeek
N2
 
Posty: 194
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 21:26
Lokalizacja: Na Cięciu

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez ryjas » poniedziałek, 6 paź 2014, 17:00

viper napisał(a):Kubica już ich dawno przegonił.


No nie facet. Zeby to ocenić to poczekajmy chociaż jeden dwa sezony.
ryjas
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 22:00

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez TomMaz » poniedziałek, 6 paź 2014, 17:01

Hołek to akurat zawsze się pozytywnie wypowiadał o Kubicy np. na rajdzie Polski 2013 w rozmowach w radio po OS-ach. Nigdy nie brzmiało żeby było to wymuszone. Tylko że Hołowczyc jeździ teraz Dakar itd., jest raczej spełniony... W przypadku Kościuszki, przyszedł Kubica i pozbawił go praktycznie wszystkiego. Wsparcia Lotosu, pilota i wizji na mistrzostwo świata WRC :P ;) Co by nie mówić żal na pewno jakiś ma, tylko nie powinien pokazywać tego publicznie...
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 6 paź 2014, 17:08

BartekRally napisał(a):
Powiedział to co sądzi wiele osób, nie każdy ma zdanie że Robert jeździ bardzo dobrze a wypadki to nic innego jak skutki jego tegorocznej nauki. Fakty są jakie są...


Powiem więcej - powiedział brutalnie jak jest. RK jest genialnym kierowca wyścigowym, ale rajdowym - już nie koniecznie. Jest szybki, ale genialny to był Loeb, który po pierwsze wymiatał, a po drugie dzwonil mniej niż wszyscy inni.

Aczkolwiek

1. Myślę, ze nie przekreśla to szans na jego dalszy rozwój. Przy sprzyjających wiatrach to kto wie, moze nawet zdobędzie tytuł
2. Michał nie powinien się wypowiadać w tym tonie. Był brutalnie szczery więc i ja będę - nie jest smaczne ocenianie lepszych od siebie. Do tej pory go broniłem, bo choć jeździł jak jeździł to z takimi grubościami nie wyskakiwał. widzieliście,żeby Radwańska skrytykowała kiedys w ten sposób Williams po przegranym meczu? Żeby znany z dość niewyparzonej gęby Janowicz pozwolił sobie na kytykę Federera, że jest stary już i jest cieniem samego siebie sprzed paru lat? Michał najwyraźniej nie ma takich oporów, a niestety przydałoby mu się najbardziej, żeby przypilnował swojego nosa, bo póki co to RK nie będąc kierowcą rajdowym zrobił jednak tytuł Mistrza Świata w WRC2 w pierwszym sezonie swoich startów. Wszystko co się udało MK to zdobyć drugie miejsce w S1600 (przegrał z Prokopem) i 3 miejsce Lancerem ze stratą ponad 30 pkt do Paddona. Zawsze go broniłem, pisałem, że wstydu nie robi, ale na pewno ma czego pilnować jeśli chodzi o samego siebie. Przez szacunek dla dokonań Roberta, których sam przebić nie jest w stanie powinien sobie odpuścić tego typu oceny.

Krytykuja Roberta , krytykuja Michała ja pierdziele no nie moge po prostu powiem wam tak najlepiej jakby zaden polak nie jezdzil w WRC wtedy by wszystko do normy doszło mowia ze hejty na kubice sa a co na michala hejty tez sie znajda i to działa w obydwie strony kurde ludzie opanujcie sie troche bo to jakis armagedon tworzycie , który jest wogóle niepotrzebny jeden jezdził wolniej dojezdzał drugi jezdzi szybko i nie dojezdza wiec rowna sie to temu zeby opuscic WRC i zając sie inną dyscyplina a jeśli chodzi o wypowiedz Hołka mogła byc pozytywna , ale nikt tego nie wie co tak naprawde mu siedzi w głowie


Do tej pory hejt wymierzony w MK był o wiele większy niż ten w stosunku do RK. Na tym forum hejtu antykubicowego tak naprawdę prawie nie było. Była zwykła krytyka i to właśnie fanatycy nazwali hejtem. Natomiast po MK była zwykła jazda. Cokolwiek powiedział to stado ludzi doszukiwało sie w tym drugiego dna, że zawisć, że szykuje sobie tłumaczenia itp itd. Czasem odpalałem specjalnie wypowiedxi, żeby posłuchać co walnął naprawdę no i okazywało się, że nie powiedział nic takiego co by uzasadniało takie interpretacje. No, ale teraz sam z siebie wyskoczył z tekstem kompletnie nie na miejscu. Teraz wszyscy ci, którzy wcześniej na siłę doszukiwali się drugiego dna mogę spokojnie powiedzieć "a nie mówiliśmy?".
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez ryjas » poniedziałek, 6 paź 2014, 17:21

Ok. Czyli jeśli Kubica nie jest jak Loeb to nie jest genialnym kierowcą? Spoko teoria.
ryjas
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 22:00

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez TomMaz » poniedziałek, 6 paź 2014, 17:34

ryjas napisał(a):Ok. Czyli jeśli Kubica nie jest jak Loeb to nie jest genialnym kierowcą? Spoko teoria.


Co by nie mówić, biorąc pod uwagę wyniki, to RK genialnym kierowcą rajdowym obecnie nie jest ;)

Jak sam mówi żeby został w WRC to musi mięc to ręce i nogi, tylko jedym z warunków żeby faktycznie je miało jest znacznie lepsza skuteczność w przyszłym roku, przy prównywalnej prędkości. Pytanie jaki % dojeżdżalności uznamy za zadawalający Meeke i Ostberg mają 4 rajdy po 0 punktów i po jednym 1-2 pkt. , myślę że taka skuteczność przy niezłej prędkości byłaby całkiem zadawalająca, wiadomo trzeba wliczyć w to ewentualną awarię itd. Jak będzie to się okaże, jeśli w ogóle Kubica będzie jeździł w WRC w przyszłym roku.
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

cron