Rajd Hiszpanii

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez marrcus » sobota, 26 paź 2013, 17:01

no ter bedzie ciekawie na ostatnim OS ciekawe co wymyślą czy zespołowo zagraj. Latvala zwalnia że Sodro będzie w potrzasku
Edit a na stepny to chyab SOS to po PS będzie kolejność ustawiona.

Nie wiem dlaczego mieli by odwracać kolejność, skoro na asfalcie lider jedzie 1 z jakiej racji lider zawsze ma mieć najlepiej.:?:


Kotś wie jakie są swiatła an nocne odcinki, 6x HID 50W :?:
Avatar użytkownika
marrcus
N3
 
Posty: 492
Dołączył(a): sobota, 14 cze 2008, 17:24
Lokalizacja: Gorzów


Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez speedyzxz » sobota, 26 paź 2013, 17:33

marrcus napisał(a):Nie wiem dlaczego mieli by odwracać kolejność, skoro na asfalcie lider jedzie 1 z jakiej racji lider zawsze ma mieć najlepiej.:?:


Z takiego względu że potem robią się cyrki na ostatnich oesach dnia i pekacach, co ma mało wspólnego z rywalizacją. A tak puścisz wszystkich panów Al- na przód, a czub walczy przez każdy centymetr odcinka specjalnego
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez posejdon » sobota, 26 paź 2013, 18:07

Dlaczego Evans nie ma czasu?
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez Domson » sobota, 26 paź 2013, 18:14

urwał koło chyba

Robertowi reczny nie zadzialal i musiał cofac
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez Anbarra » sobota, 26 paź 2013, 18:37

Sytuacja teraz:
Sordo i Latvala sa jakby 1:1 w tym samym miejscu, Neuville ma pol minuty do nich

Moja Teoria na jutro:
Sordo straci z minute na szutrze, Latvala bedzie czyscil, Neuville bedzie cisnal majac lepsze pozycje startowa, i mysle ze miedzy nimi dwoma moze sie jeszcze rozegrac walka, chyba ze Jarek znajdzie sobie jakis fajny row... :D Ogier nie ma szans juz odrobic, majac szczescie wskoczy do TOP3, ale Sordo musialby juz mocno spasc w dol, bo od odcinka gdzie mial kapcia, strata Seba nie zmienila sie znaczaco

Kubica pojedzie juz spacerkiem, raczej nic sie nie zepsuje a kierowca tez juz wie jak sie trzyma cisnienie i przewage ;)
Anbarra
A5
 
Posty: 508
Dołączył(a): sobota, 21 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: Vienna, Myslenice, Trzemesnia

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez Matthias Schmidt » sobota, 26 paź 2013, 21:25

Jutro na pewno bedzie ciekawie. Sam nie wiem kogo wytypowac na zwyciezce. Zalezy ile czasu bedzie tracil Latvala, ale czuje, ze to on moze wygrac. Ewentualnie Neuville. W Sordo nie wierze. Ogier? Podium ewentualnie tak, ale zwyciestwo raczej nie, chyba, ze cos sie nieprzewidywalnego stanie.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez Sylwek_GSi » sobota, 26 paź 2013, 21:37

Ja wcale sie nie zdziwię jak wygra Ogier. Po pierwsze - latvala będzie czyścił drogę. Po drogie tempo Sordo na szutrze jest słabsze niż na asfalcie, poza tym też będzie czyścił. Neuville spokojnie może odrobić 30 sekund do pierwszej dwójki i wyjść na 1 miejsce. no i zostaje ogier. wiadomo że jest najszybszy. ma zdecydowanie najlepszą pozycję startową. pyzatym będzie miał dużą motywacje. Stawiam że pogodzi ich wszystkich. rozum podpowiada ogiera, serce Neuvilla. jest jeszcze jedna możliwość. 4, może 5 kierowców będzie walczyć o zwycięstwo - znając życie któryś z nich niestety nie dojedzie do mety.
Avatar użytkownika
Sylwek_GSi
A5
 
Posty: 887
Dołączył(a): piątek, 3 paź 2003, 19:32
Lokalizacja: Krosno

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez robsol » sobota, 26 paź 2013, 22:29

speedyzxz napisał(a):
marrcus napisał(a):Nie wiem dlaczego mieli by odwracać kolejność, skoro na asfalcie lider jedzie 1 z jakiej racji lider zawsze ma mieć najlepiej.:?:


Z takiego względu że potem robią się cyrki na ostatnich oesach dnia i pekacach, co ma mało wspólnego z rywalizacją. A tak puścisz wszystkich panów Al- na przód, a czub walczy przez każdy centymetr odcinka specjalnego


Tak zle i tak nie dobrze , ciezko by zadowolic wszystkich ale jak dla mnie to ten caly cyrk powinien sie skonczyc i powinni puscic caly rajd od tylu tak jak bylo kilkanascie lat temu lub troszke wczesniej jak lider jechal pierwszy. w ostatnim przypadku kabinacje zaczynaly sie wtedy jak przewaga do nastepnego byla zbyt mala (tak jak dzisiaj) i moze sie okazac ze JML nagle zlapal gdzies spuznienie i dostal kare , tym samym wypychajac DS na poz nr.1 .
JML jadac na 2 poz zyska nad DS ale straci do TN i SO , a jesli zostanie jak jest to w najlepszej sytuacji po wygrana jest TN , wiele razy udawadnial ze moze trzymac tempo SO a to on teraz ma nadnim mala przewage. wiec co by sie jutro nie wydarzylo to bedzie goraco!!!
robsol
N2
 
Posty: 181
Dołączył(a): wtorek, 25 paź 2011, 14:19

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez dinn » sobota, 26 paź 2013, 22:54

3mam kciuki za Sordo, ale to Neuville ma najlepsza pozycje na drodze i raczej powalczy o wygrana. Ogier jest nieprzewidywalny, jeszcze moze wygrac.
"Nikt nic nie czy­ta, a jeśli czy­ta, to nic nie ro­zumie, a jeśli na­wet ro­zumie, to nic nie pamięta."
Avatar użytkownika
dinn
N3
 
Posty: 312
Dołączył(a): niedziela, 14 lis 2010, 14:24
Lokalizacja: Slough (UK)

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez TGR » niedziela, 27 paź 2013, 07:25

dinn napisał(a):3mam kciuki za Sordo, ale to Neuville ma najlepsza pozycje na drodze i raczej powalczy o wygrana. Ogier jest nieprzewidywalny, jeszcze moze wygrac.


Fakt, jedzie u siebie i bardzo zależy mu na zwycięstwie. Ale chyba wygra Latvala, a na drugie wskoczy Ogier. Będzie się dzisiaj działo!!! Ja skupiam się na Kubicy. Ma kolosalną przewagę. Jak pojedzie na 90% tego co potrafi, będziemy mieli pierwszego mistrza w tej klasie i kandydata do startów w najsilniejszej grupie. A próbowali tego Dytko, Sztuka, Hołowczyc, Kulig czy Kuzaj i nic nie wychodziło. Trzymam kciuki, tym razem musi się udać :D
Avatar użytkownika
TGR
A5
 
Posty: 601
Dołączył(a): wtorek, 27 sty 2009, 14:17
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez TGR » niedziela, 27 paź 2013, 07:38

I jeszcze jedno, deszczu na który tak liczył Latvala, chyba nie będzie:http://www.meteovista.pl/Europa/Hiszpania/155
Avatar użytkownika
TGR
A5
 
Posty: 601
Dołączył(a): wtorek, 27 sty 2009, 14:17
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez jacko » niedziela, 27 paź 2013, 08:53

sokół pisze, ze na jednym z OSów kubica tracił do ogiera mniej niz sekund na kilometrze
http://sokolimokiem.tv/?p=10011
jak to bylo w zeszlym roku gdy ogier nie jezdzil w wrc ? tez tak dobieral sie do aut wrc ?
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez Domson » niedziela, 27 paź 2013, 08:58

jacko napisał(a):sokół pisze, ze na jednym z OSów kubica tracił do ogiera mniej niz sekund na kilometrze
http://sokolimokiem.tv/?p=10011
jak to bylo w zeszlym roku gdy ogier nie jezdzil w wrc ? tez tak dobieral sie do aut wrc ?



Ogierowym tempem jedzie, ale Ogier nie miał chyba aż takiej równości tempa jak Robert w tym rajdzie jak cały czas Robert zasuwał 1.2 1.2 1.1 i wkońcu 0.8 / km i to na 42-kmowym odcinku. Po 8 odcinkach miał średnią 1.1/km



Ogier atakuje
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez dklpasza » niedziela, 27 paź 2013, 09:14

Myślę, że JML dowiezie wygraną do mety chyba, że wydzwoni. Zostało niecałe 70km o-esowych, czyszczenie drogi to myślę, że w tych warunkach niecałe 0,5sek/km, Sordo nie da rady, Ogier za duża strata, jedynym zagrożeniem będzie Neuville, decydująca będzie pierwsza pętla.
Avatar użytkownika
dklpasza
N1
 
Posty: 82
Dołączył(a): niedziela, 21 mar 2010, 10:51
Lokalizacja: DOLNYSLASK

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez Domson » niedziela, 27 paź 2013, 09:15

dklpasza napisał(a):Myślę, że JML dowiezie wygraną do mety chyba, że wydzwoni. Zostało niecałe 70km o-esowych, czyszczenie drogi to myślę, że w tych warunkach niecałe 0,5sek/km, Sordo nie da rady, Ogier za duża strata, jedynym zagrożeniem będzie Neuville, decydująca będzie pierwsza pętla.




Nie powiedziałbym, zobacz czas Ogiera na 3 splicie :D



Robert zaczął bardzo spokojnie, wiec luz 8)
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron