Rajd Portugali

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Rajd Portugali

Postprzez Agrest » sobota, 6 kwi 2013, 20:28

Do rajdu został tydzień, a więc może już czas żeby zacząć pomału typowanie wyników i wszelkie przemyślenia na ten temat.
Ja obstawiam
1Ogier
2 Otsberg
3 Hirvo
4 Sordo
5 Latvala
BO KIBICE DOCENIĄ GDY DRIVER STARA SIĘ,
KIEDY IDZIESZ PEŁNA DZIDĄ TO POKOCHAJĄ CIĘ !!! :)
Agrest
A5
 
Posty: 516
Dołączył(a): środa, 1 lip 2009, 12:05
Lokalizacja: gdzieś tam przy oesie


Re: Rajd Portugali 2013

Postprzez Matthias Schmidt » niedziela, 7 kwi 2013, 10:18

Mam bardzo podobne typy. Ogier pewnie znow bedzie poza zasiegiem, Latvala sobie nie poradzi. Ostberg szybki ale nie wystarczajaco, Novikov tez. Sordo moze byc nawet szybszy od Mikko.
Moje typy:
1. Ogier
2. Ostberg
3. Hirvonen
4. Sordo
5. Novikov
6. Latvala (moze)
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rajd Portugali 2013

Postprzez deiman » niedziela, 7 kwi 2013, 10:36

Widze, ze po Fafe uwierzyliscie w Sordo :D
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Rajd Portugali 2013

Postprzez Domson » niedziela, 7 kwi 2013, 10:49

A jak typujecie starcie naszych polskich kierowców :D? Uratuje te dodatkowe 8KM do silnika Michała jeszcze tym razem czy nie uratuje przed nadciągajacym RK 8) ?
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: Rajd Portugali 2013

Postprzez Matthias Schmidt » niedziela, 7 kwi 2013, 11:23

Sordo odnalazl sie w samochodzie i byl szybszy od Mikko. Jeden odcinek - i to jeszcze taki - nie jest w stanie pokazac pelnej dyspozycji, Ale cos juz powedziec mozna. Zreszta o ile dobrze pamietam, Sordo w zeszlym roku latal w Portugalii jadac Mini. Stad ten optymizm z nim zwiazany, okaze sie czy byl uzasadniony ;-)
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rajd Portugali 2013

Postprzez Zajcev » niedziela, 7 kwi 2013, 11:44

Jedyne co mógłbym typować... to, że Latvala nie ukończy :)
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Re: Rajd Portugali 2013

Postprzez deiman » niedziela, 7 kwi 2013, 11:51

Odnosnie porownywania Kosciuchy i Kubiki. Michal ma jednak doswiadczenie i auto klasy WRC. Szkoda tylko, ze takie slabe, i na tak slabych oponach. Przypomne, ze Atkinson tym autem, z tej samej stajni nie robil w zeszlym roku kompletnie zadnych wynikow. Warto jeszcze dodac, ze opony mial ( o ile by nie byly) lepsze. Dodatkowo, Mini lubi sie psuc, wtedy wyprzedzi Kosciuche praktycznie kazdy.

Jesli chodzi o Roberta, to w sumie debiut na szutrze oraz debiut w rajdzie. Sam Ogier nie notowal zatrwazajacych wynikow w sezonie 2009, kiedy po raz pierwszy startowal w poszczegolnych rundach. Wyniki pojawily sie "dopiero" po 2 latach. Nie to, ze nie doceniam "Kubiki". Moim zdaniem nie ma co budowac za wielkich oczekiwan bo rajd ciezki, a nawierzchnia nieznana. Sam szuter jednak chyba ni ebedzie problemem, ale ciezko tez oczekiwac, ze "z miejsca" bedzie tak dobry, jak na asflacie. Pamietam natomiast jak oska w Monte Carlo na sniegu, notowal niewiarygodne czasy. Nie wiedziec czemu, zadne media, ani strony rajdowe wtedy sie tym nie ekscytowaly. A bylo czym. Teraz natomiast, wazne zeby przejechal rajd i zdobyl doswiadczenie.

Co do reszty stawki, tym razem nie obstawiam, ale watpie aby Ogier przez caly rok, w kazdym rajdzie byl poza zasiegiem. Nie wiadomo jak Polo poradzi sobie w blotnistych warunkach, gdzie Fordy sa zawsze mocne. Nie sadze tez, ze bedzie bezbledny przez caly sezon.

Jak widac bylo w meksyku, Mads wydaje sie byc bardzo mocny. Ma tez coraz wieksza pewnosc siebie i do niesystematycznych kierowcow nie nalezy wiec oczekuje zacietej rywalizacji.

Miko nie wypadl rewelacyjnie w ostatnich rajdach. Tutaj stawiam znak zapytania.

Sordo narzekal na ustawienia. Jestem wiarygodny jesli chodzi o wypowiedzi kierowcow i wierze, ze to nie byly tylko usprawiedliwienia. Na Fafe widac chyba bylo postep, ale w zeszlym roku, w slabym Mini byl 3. Zobaczymy co przyniesie rajd i czy bedzie sucho, co mu odpowiada, ale licze na kilka mocnych wystepow w tym sezonie.

Jari. Nie chce zostac obsmarowany, wiec za duzo nie napisze. Wierze w tego kierowce i licze, ze powoli, po trochu bedzie coraz lepiej.

Mikkelsen. Nie mam pojecia. Nawet nie wiem czy zna rajd.

Novikov i Neuville. Pewnie zaskocza, ale czy dojada?
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Rajd Portugali 2013

Postprzez wanderer » niedziela, 7 kwi 2013, 15:10

deiman napisał(a):Odnosnie porownywania Kosciuchy i Kubiki. Michal ma jednak doswiadczenie i auto klasy WRC. Szkoda tylko, ze takie slabe, i na tak slabych oponach. Przypomne, ze Atkinson tym autem, z tej samej stajni nie robil w zeszlym roku kompletnie zadnych wynikow. Warto jeszcze dodac, ze opony mial ( o ile by nie byly) lepsze. Dodatkowo, Mini lubi sie psuc, wtedy wyprzedzi Kosciuche praktycznie kazdy.


Chyba zbyt dużą uwagę przywiązałeś do uwag Kościuszki. Może DMACKi robią jakąś różnicę, ale sądzę, że one są raczej na poziomie granicy błędu statystycznego. I taki niuans jak opony może być istotny dopiero wtedy gdy kierowca walczy o podium i jadąc na 100%, ale nie wtedy gdy próbuje się doczłapać do pierwszej dziesiątki. Zresztą wygrany OS Novikova na początku rajdu Hiszpanii albo całkiem udany debiut Tanaka autem WRC w Wielkiej Brytanii chyba wszystko rozjaśnia w kwestii jakości opon.

A tak w ogóle, kto to jest ten Kubiki? Nie znam. :)
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Rajd Portugali 2013

Postprzez woocasch » niedziela, 7 kwi 2013, 16:28

Niektórzy czepili się tych Dmacków, jak by to było jakieś ostatnie g***o a nie opony, na których niektórzy już wygrali odcinki w MŚ, do tego wygrali rajdy w cyklach regionalnych. To, że obóz Kościuszki rozgłasza legendy, że przez opony tracą 1-1,5sek/km to tylko ich gadanie. Stosując takie praktyki można sobie pogdybać, że z powodu opon tracą 1,5sek/km, MINI to dodatkowo 1sek/km, mniejsza ilość testów niż fabryka to znowu 1sek/km i coś jeszcze na 100% można znaleźć i już okazuje się, że gdyby nie to wszystko to Junior by wygrywał z tymi leszczami co się nazywają Loeb, Ogier czy Hirvonen :lol: Ale wróćmy na ziemię i do zbliżającego się Rajdu Portugalii, to wczorajszy występ Kubicy pokazuje, że szutry nie są dla niego straszne i w miarę jeżdżenia rozkręca się konkretnie. O czasy na poszczególnych odcinkach jestem spokojny, oby tylko udało się dowieść auto w całości do mety. A Michał ma szansę na drobną rehabilitację i pokazanie, czy w znanych sobie warunkach i już z poznanym autem potrafi prostować prawą nogę :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rajd Portugali 2013

Postprzez Witcher1990 » niedziela, 7 kwi 2013, 17:06

Odnośnie Sordo w Portugalii rok temu- owszem pojechał dobry rajd ale w stawce były Fordy i Loeb to nie kręcił świetnych czasów. Drugiego dnia tak na prawdę Hirvonen jechał na dojechanie, Ostberg miał awarię, na koniec wykluczyli Mikko i stąd 3cie miejsce. Cudów nie oczekujcie po Danim ale trzeba wierzyć, że w końcu poczuje ten samochód i wykręci dobre czasy.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Rajd Portugali 2013

Postprzez wanderer » niedziela, 7 kwi 2013, 17:20

Witcher1990 napisał(a):Odnośnie Sordo w Portugalii rok temu- owszem pojechał dobry rajd ale w stawce były Fordy i Loeb to nie kręcił świetnych czasów. Drugiego dnia tak na prawdę Hirvonen jechał na dojechanie, Ostberg miał awarię, na koniec wykluczyli Mikko i stąd 3cie miejsce. Cudów nie oczekujcie po Danim ale trzeba wierzyć, że w końcu poczuje ten samochód i wykręci dobre czasy.

Jeśli chodzi o wyniki Fafe, to raczej nie ma sensu wyciągać z nich daleko idących wniosków. Sześciokilometrowy oes przejeżdżany trzykrotnie, to nic innego jak portugalska Barbórka. W Rajdzie Portugalii niektóre odcinki specjalne mają po 30-50 km i tam sama szybkość nie wystarczy.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Rajd Portugali 2013

Postprzez deiman » niedziela, 7 kwi 2013, 17:24

Napisalem, ze Micheliny sa lepsze, bo sa. O ile, tego nie wiem i zgadywac nie bede, ale gdyby D-Mack'i byly na tym samym poziomie co Michelin, to M-Sport przy klopotach finansowych nie bralby drogich "francuzow", tylko tanszcze "chinskie". Poza tym, o gumach tylko wspomnialem. Wazniejsza byla czesc o wynikach, jakie inni kierowcy robili autem ze stajni Motorsport Italia. Zadnych. I nie bronie Michala, bo nie mam zdania na temat jego jazdy, podaje tylko fakty. Dalszej dyskusji na jego temat prowadzic mi sie nie chce :)

Odnosnie Kubiki. Pojechal ladnie na Fafe, ale to tylko sprint. Krotki oes przejezdzany 3 razy. Na rajdzie pojawia sie kamienie na poboczach, nawierzchnia zzerajaca strasznie opony, slepe zakrety, byc moze deszcz, bloto, zaparowane szyby i mase innych, z ktorymi Robert bedzie miec doczynienia po raz pierwszy. Nie mowie "ze nie...", po prostu studze oczekiwania bo rajd jest bardzo ciezki a doswiadczenie zerowe.

A Sordo... Fafe niby nic nie mowi. Tak jak pisalem, w zeszlym roku w slabym Mini byl trzeci. Dla mnie wazniejsze sa jego wypowiedzi na temat auta:
Jestem zadowolony z prac, które wykonałem podczas testów. Nowe ustawienia sprawiają, że czuję się pewniej i nie mogę doczekać się, by użyć ich na rajdzie.
Ja nie moge sie doczekac sprawdzenia, co z tych testow wyniklo.
Ostatnio edytowano niedziela, 7 kwi 2013, 19:36 przez deiman, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Rajd Portugali 2013

Postprzez speedyzxz » niedziela, 7 kwi 2013, 19:29

Również mam nadzieje że Dani tła dla podium nie będzie tworzyć :wink:
Wypowiedzi Ostberga pokazują że jest pewny siebie i czuje że ma szanse, słusznie, oby auto grało jak mu zagra ;)
Hirvo, zdeterminowany! Chce a nawet musi wygrać, mam nadzieje że na trasie też pokaże pazur ;)

Czuje podobne tempo Madsa, Mikko i Seba, czuje że będzie ważne trzymanie ciśnienia :D
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Rajd Portugali 2013

Postprzez Witcher1990 » poniedziałek, 8 kwi 2013, 03:34

Ford ma nowy silnik więc może być ciekawie z tym, że Citroen chyba też wprowadził zmiany. W 2011 właśnie do Rajdu Portugalii można było wprowadzać zmiany w silniku a później już nie teraz chyba jest podobnie.
Na dmackach wygrywali już osy np Novikow i bodaj Tannak więc różnica nie jest kolosalna. Przypuszczam, że Michał mając taki sprzęt jak Prokop wcale nie byłby od niego szybszy. jak na razie traci głównie na tym, że nie jeździ takim tempem jak czołówka. Zmiana w sprzęcie uczyniłaby różnicę może 0.3-0.5sek na km osowym ale ile z tej różnicy Michał wykorzysta? 0.1sek na km? On jest na poziomie Prokopa to już wiemy, na pewno a że ma awaryjny sprzęt więc nawet trudno mu się z Czechem ścigać.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Rajd Portugali 2013

Postprzez Domson » poniedziałek, 8 kwi 2013, 18:48

https://twitter.com/RubnPerez/status/32 ... 00/photo/1

Lappi na testach dzisiaj troche wywinal :P
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Następna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron