Rajd Portugali

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Portugali

Postprzez Voo » piątek, 19 maja 2017, 12:22

Andreas w WRC2 jak wilk w stadzie owiec.

Pontus wygrywa na dalekich wyjazdach, czwarty rok w WRC2 ale z Norwegiem nie ma szans. Ciekawe jak to Skoda rozwiąże w dalszej części sezonu.
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23


Re: Rajd Portugali

Postprzez Taurus » piątek, 19 maja 2017, 13:01

woocasch napisał(a):Oj przecież to było ironicznie napisane, tzn. ja to tak odbieram. Ale przecież jest w tym jakaś prawidłowość :) Można nawet sięgnąć dalej w przeszłość. Kulig z Baranem wygrywali rajdy, a jak Janusz zaczął jeździć z Maćkiem to już nic nie wygrał. Z Kucharem zresztą też zdobyli tylko mistrza w ośce :)
Ale żarty na bok, bo nie chcę odbierać doświadczenia Maćkowi, bo to jest najbardziej doświadczony polski pilot w MŚ, jednak jak na takie doświadczenie to jego kierowcy faktycznie popełniają za dużo "frajerskich" błędów. Mam wrażenie, że kierowcy, którzy z nim startują mają nadzieję, że jego doświadczenie spłynie na nich, a to się nie do końca dzieje. Może Maciek nie ma zdolności do "poskromienia" kierowcy, bo niestety czasem to się przydaje. Bo co to za zbieranie doświadczenia przez Ptaszka, czy wcześniej Kubicę, gdy pół rajdu auto spędza w serwisie na naprawach :)


ja miałem wrażenie że maciek "bał się " kubicy, oglądając on boardy i inne takie ale podono dzięki maćkowi kubica przestał jezdzić na pamięć.


co do skody i mikelsena to on arzcej nie ma z nią długofalowych planów
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: Rajd Portugali

Postprzez ZbyszekChaosu » piątek, 19 maja 2017, 13:04

Odnoszę wrażenie, że pozycja z tyłu stawki nie daje takiej przewagi jak na innych szutrach. Z wypowiedzi zawodników wynika, że trasa jest zbyt miękka i powstają koleiny. Do tego dla wszystkich jest miękko i ślisko ale najlepiej jechać chyba w środku czołówki. Wyrazy współczucia dla startujących ośkami. Prokop chyba trochę zardzewiał, a szkoda, bo można by spróbować porównać czasy nowych i starych wurców.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Rajd Portugali

Postprzez woocasch » piątek, 19 maja 2017, 13:38

Prokop nie jeździł w MŚ od ponad pół roku, więc nic dziwnego, że mógł nieco "zardzewieć" :)
Początek rajdu bardzo ciasny i różnice są minimalne :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rajd Portugali

Postprzez Voo » piątek, 19 maja 2017, 14:12

Początek rajdu jest po prostu niesamowity, różnice minimalne albo i nie ma różnic (OS4 :D ). Oby tak dalej.
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23

Re: Rajd Portugali

Postprzez Sylwek_GSi » piątek, 19 maja 2017, 14:54

Podejrzewam, że najpóźniej od drugiej dzisiejszej pętli, albo od jutra Neuville zacznie odrabiać straty i wygra w Portugalii.
Było by ciekawie gdyby nadal gonił Ogiera w klasyfikacji sezonu.
Avatar użytkownika
Sylwek_GSi
A5
 
Posty: 887
Dołączył(a): piątek, 3 paź 2003, 19:32
Lokalizacja: Krosno

Re: Rajd Portugali

Postprzez Voo » piątek, 19 maja 2017, 15:25

Wcześnie wyrokować ale plan Colina, żeby zdobyć tytuł w WRC3 to nie będzie spacerek. W przedsezonowych wypowiedziach dało się wyczuć sporą dozę pewności a tu schody. Astier wygląda na kolejnego cholernie szybkiego Francuza. Nawet słabszy samochód mu nie przeszkadza.

Orzełki w WRC2 średnio. Pieniążkowi trudno się dziwić, dla niego to jest kosmos taka rywalizacja ale Hubert wypada blado.
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23

Re: Rajd Portugali

Postprzez rajdmen » piątek, 19 maja 2017, 17:31

Hubert Ptaszek to kolejny wielki talent z kraju nad wisła, dajmy mu szanse, na kolejne kilka lat jezdzenia, jak poprzednim wielkim talentom, lasym na panstwowa kase
rajdmen
 
Posty: 43
Dołączył(a): poniedziałek, 23 sty 2012, 11:27

Re: Rajd Portugali

Postprzez Anbarra » piątek, 19 maja 2017, 18:33

Jak to kiedys pisalem, psychologia. Ten kto nie mial tatusia, musial cale zycie miec pazur, i to potem sie przelewa bo z taka sama agresja jak walczy o starty to walczy i na trasie. Gosc, ktoremu cale zycie ustawilo sie z rodowodem, i nigdy nie musial zastanawiac sie skad biora sie pieniadze, nie ma tej swiadomosci, ze musi zapierniczac bo jak nie to sponsorzy powiedza "sorry, ale slaby jestes, mamy 2-3 szybszych driverow". Moze i nawet to nie tak dziala ze sponsoringiem, ale to jest i tak pewien schemat myslowy ktory ma na cos wplyw. Placa mi za rajd - to sie lepiej postaram, mimo ze jade i tak dla siebie. Placi mi tatus/ja sam - nie bedzie tragedii, tytul moge sobie tez zdobyc za 10 lat, puchar bedzie sie tak samo blyszczal, a noz widelec poczekam na slabsza stawke.

Ptaszek czasem jedzie szybko... no ale to wtedy jest jego szczyt formy gdy traci 0.3-4s/km do czolowki wrc2. Kubica w szczycie formy potrafi klepnac konkretny czas, a nie tylko minimalizowac straty
Anbarra
A5
 
Posty: 508
Dołączył(a): sobota, 21 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: Vienna, Myslenice, Trzemesnia

Re: Rajd Portugali

Postprzez Yrtat » piątek, 19 maja 2017, 18:41

Voo napisał(a):Początek rajdu jest po prostu niesamowity, różnice minimalne albo i nie ma różnic (OS4 :D ). Oby tak dalej.

Po 6 odcinku 8 kierowców w 9 sekundach. Jak tak rywalizacja będzie wyglądała na polskim to trzeba będzie setne sekundy wprowadzić w pomiarach :D
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: Rajd Portugali

Postprzez Witcher1990 » piątek, 19 maja 2017, 18:45

Anbarra napisał(a):Jak to kiedys pisalem, psychologia. Ten kto nie mial tatusia, musial cale zycie miec pazur, i to potem sie przelewa bo z taka sama agresja jak walczy o starty to walczy i na trasie. Gosc, ktoremu cale zycie ustawilo sie z rodowodem, i nigdy nie musial zastanawiac sie skad biora sie pieniadze, nie ma tej swiadomosci, ze musi zapierniczac bo jak nie to sponsorzy powiedza "sorry, ale slaby jestes, mamy 2-3 szybszych driverow". Moze i nawet to nie tak dziala ze sponsoringiem, ale to jest i tak pewien schemat myslowy ktory ma na cos wplyw. Placa mi za rajd - to sie lepiej postaram, mimo ze jade i tak dla siebie. Placi mi tatus/ja sam - nie bedzie tragedii, tytul moge sobie tez zdobyc za 10 lat, puchar bedzie sie tak samo blyszczal, a noz widelec poczekam na slabsza stawke.

Ptaszek czasem jedzie szybko... no ale to wtedy jest jego szczyt formy gdy traci 0.3-4s/km do czolowki wrc2. Kubica w szczycie formy potrafi klepnac konkretny czas, a nie tylko minimalizowac straty


Taki jest sport- jeden zostaje mistrzem, drugi nie. Jest kilku wybitnych, wielu bardzo dobrych i reszta średnich i słabych. Ktoś musi wygrać żeby ktoś mógł przegrać. Po prostu jedni mają predyspozycje a inni nie i nie przeskoczysz tego. To jest najbardziej widoczne w "klasycznym" sporcie.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Rajd Portugali

Postprzez miszczu140000 » piątek, 19 maja 2017, 19:47

Meeke , Lefebre ja nie chcę obrażać tych panów ale Cytryna powinna coś zrobić szczególnie z tym drugim panem bo te występy to jakaś kpina
Avatar użytkownika
miszczu140000
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2015, 11:22

Re: Rajd Portugali

Postprzez Sebekrally » piątek, 19 maja 2017, 20:16

Lefebvre ma jakieś koligacje rodzinne z André Lefèbvre? Udziały w psa czy co że tak go trzymają?
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rajd Portugali

Postprzez Rules » piątek, 19 maja 2017, 20:17

Czas Neuevila zostanie jakoś skorygowany?
Avatar użytkownika
Rules
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 26 kwi 2007, 20:27

Re: Rajd Portugali

Postprzez miszczu140000 » piątek, 19 maja 2017, 20:35

Sebekrally napisał(a):Lefebvre ma jakieś koligacje rodzinne z André Lefèbvre? Udziały w psa czy co że tak go trzymają?

Lefebrów jest masa :wink: ale może a wg tego https://ewrc-results.com/profile/14246- ... -lefebvre/ w 2010 i 2011 startował renią :P
Avatar użytkownika
miszczu140000
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2015, 11:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 33 gości

cron