Rajd Portugali

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Portugali

Postprzez Mariusz » wtorek, 24 maja 2016, 14:47

Matthias Schmidt napisał(a):A Capito nie mial czasem przejsc do McLarena? W WRC go nie chcemy. Kiedys tez przyjezdzali na niektore rajdy Panizzi czy Bugalski i tez wygrywali z Makinenami, Gronholmami, Burnsami i nikt nie narzekal, a teraz wspomina sie ten czas z rozrzewnieniem. Osobiscie po czesci rozumiem ich punkt widzenia, chyba kazdy rozumie, ale w mistrzostwach maja naprawde dobra sytuacje, wiec jeczenie, ze wygral ktos inny jest zalosne. Wydaje mi sie, ze jednak wiekszosc kibicow lubi nowe przepisy i kazdemu podoba sie to, ze Ogier nie wygrywa rajdu za rajdem. Jeszcze czekam na jego marudzenie :lol:

Ja nie lubię przepisów w tym roku. Jeśli ktoś jest najszybszy i bezbłędny to powinien wygrywać. A przepisy są zrobione tylko pod promotora żeby sobie łatwiej mógł zrobić materiał.
Mariusz
Mariusz
N3
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 07:54


Re: Rajd Portugali

Postprzez kostek45 » wtorek, 24 maja 2016, 23:05

W tej gestii nie ma złotego środka. Zawsze ktoś powie, że jest poszkodowany.
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: Rajd Portugali

Postprzez deiman » środa, 25 maja 2016, 13:04

kostek45 napisał(a):W tej gestii nie ma złotego środka. Zawsze ktoś powie, że jest poszkodowany.

Zgodze się.

Teraz wszyscy sa znudzeni dominacja Seba, wiec kazda jego porazka lub system ja promujacy, jest odbierany pozytywnie. Gdyby Ogier w pierwszych 3 rajdach mial awarie techniczne, a Meeke zdobylby 3 mocne podia, to istnieje spora szansa, ze od Argentyny Francuz dojeżdżałby z przewaga 1,5 min nad reszta, natomiast Irlandczyk nie moglby wiele na to poradzic i systematycznie tracilby punkty - wtedy nasze odczucia moglyby byc inne. Poza tym co sie stanie jesli losy Mistrza Swiata w Australii rozstrzygna sie wlasnie w takich warunkach? Niesmak na pewno po takiej koncowce sezonu pozostalby spory. Z drugiej strony, gdyby w rajdach szutrowych w tym sezonie padal deszcz, VW i Ogier raczej nie prowadziliby obecnego dialogu. Warto przypomniec, co proponowal Capito rok temu - chcial, aby rajdy rozstrzygaly sie w niedziele, argumentujac, ze to przyciagnie kibicow. W Argentynie i w Portugalii, nie czyszczac trasy, wlasnie w niedziele, Ogier przegral odpowiednio z Paddonem i Mikkelsenem.

Glos Paddona w tej sprawie: „Niech X - lider generalki - jedzie pierwszy tylko w pt, dzieki czemu nowi/mlodzi kierowcy beda mieli szanse sie wykazac. W sob i niedz odwracamy zajmowane miejsca, a Pan X ma szanse odrobic stracony czas."
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Rajd Portugali

Postprzez deiman » czwartek, 18 maja 2017, 10:18

2017:

Pierwszego dnia moga byc mocne zalogi z konca stawki: Evans, Ostberg, Meeke.
Ciekawe jak poradzi sobie Lappi, gdzie tym razem uplasuje sie Ogier, i ile nadrobi/straci punktow pan Neuville.
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Rajd Portugali

Postprzez ZbyszekChaosu » czwartek, 18 maja 2017, 11:00

Meek na pewno będzie w czubie, pytanie czy dojedzie do mety. Jeśli Dmack będzie się sprawować tak jak w Argentynie to Ostberg ma szanse na pierwsze prawdziwe zwycięstwo. Ogier czuje ciśnienie w odniesieniu do sezonu, chyba pierwszy raz od 2011 roku. Ciekawe jak sobie z tym poradzi. Neuville jest na fali więc również będzie mocny.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Rajd Portugali

Postprzez Matthias Schmidt » czwartek, 18 maja 2017, 14:39

Wilson zapowiada team orders - jak dla mnie srednie posuniecie, chociaz jednak zrozumiale. Ogier po Monte juz nic nie wygral, niby w punktacji dosc bezpiecznie, ale przewaga topnieje. Zatrudnienie Ogiera nie sprawilo, ze Fiesty wygrywaja co drugi rajd, przegranie tytulu byloby automatycznym wystawieniem opinii, ze z M-Sportem nawet Ogier nie jest w stanie zdobyc tytulu (nie wiem czy to sluszne), wiec jednak chyba cisnienie tam jest. Mam przeczucie, ze Ogier bedzie jednak bardzo blisko wygranej w Portugalii, albo wygra.

Ciekawi mnie dyspozycja Lappiego. Watpie, by mozna bylo sie spodziewac jakichs fajerwerkow, ale na pewno wymierne bedzie porownanie jego tempa do Hanninena, w drugiej kolejnosci do Latvali.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rajd Portugali

Postprzez dominik_r » czwartek, 18 maja 2017, 17:18

"Wilson zapowiada team orders - jak dla mnie srednie posuniecie, chociaz jednak zrozumiale"
Średnie posunięcie to mało powiedziane. Może niech odrazu wszystkim oprócz mistrza zmniejszą ładowanie o 0,3 bara.. tak na wszelki wypadek :roll: .. Tytuł mistrza powinien być wywalczony a nie wypłakany u Malcolma w biurze. Mam nadzieję, że Ott się nie podporządkuje. Zrozumiałym jest, że dla Malcolma tytuł to teraz być albo nie być.. ale nie takimi metodami... :?
Avatar użytkownika
dominik_r
N2
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 8 mar 2013, 03:34

Re: Rajd Portugali

Postprzez adamlen » czwartek, 18 maja 2017, 19:29

Plus dla Malcolma, że się otwarcie przyznał. Minus, że w ogóle taki rodzaj rywalizacji przewiduje. Tanak to co jakiś gorszy, żeby go na starcie skreślać. W tym sezonie pokazał, że nie koniecznie jest gorszy a często był od Ogiera lepszy. Dodatkowo tylko Ogier dostaje zupełnie nowe auto. Brawo Malcolm :? . Liczy się wynik na mecie, ale czy w ten sposób na niego zasłużenie zapracują. Ogier stracił sytuację komfortową w VW i już sobie nie radzi. Jeśli tak to widocznie nie zasługuje na mistrza. Proste.

Rozumiem jakby to był 1 czy 2 rajdy przed końcem sezonu i tylko jeden z nich miał szansę na wynik wtedy jest to jak najbardziej zrozumiałe, ale w sytuacji gdy jeszcze mistrzostwa nie są na półmetku to jest śmieszne.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Rajd Portugali

Postprzez DonCorrado » czwartek, 18 maja 2017, 20:26

Malcolm powiedział teraz otwarcie to co robił przez ostatnie lata .. żadna nowość, no chyba,
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Rajd Portugali

Postprzez deiman » czwartek, 18 maja 2017, 21:23

Moim zdaniem to blad. Miedzy wierszami w Swiat poszla infomacja, ze zespol nie bedzie budowac juz zwycieskich samochodow. Teraz albo nigdy? Seb nie wygrywa, ale pozostali kierowcy notuja naprawde dobre wyniki i jasne jest, ze samochod jest mocny. Przeciez dopiero co Evans otarl sie o wygrana a Tanak ma poki co najlepszy sezon w karierze. Powinien raczej powiedziec cos w stylu:

"Rozwazymy polecenia zespolowe kiedy przyjdzie na to czas. W tej chwili skupiamy sie na kolejnych rajdach, na poprawieniu samochodu i dopasowaniu go do Seba. Naszym celem jest wygrywanie. Nie jestesmy tutaj po to, zeby byc drudzy. Mamy swietnych kierowcow, swietnych ludzi i swietny samochod. Nie jestesmy duzym zespolem, ale mamy wielka historie i oczekuje, ze nadal bedziemy notowac bardzo dobre wyniki, a nawet lepsze."

A nie jakies pie........ o ostatniej szansie. Sry, ponioslo mnie, ale tak uwazam.

"Jezeli chcesz byc mistrzem musisz miec mentalnosc zwyciezcy. Jezeli tak nie jest, to udawaj, ze ja masz"
Muhammad Ali
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Rajd Portugali

Postprzez Mad Max » czwartek, 18 maja 2017, 21:51

Tymczasem w Portugalii
Obrazek
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Portugali

Postprzez maciotacio » czwartek, 18 maja 2017, 22:34

@up
To Ptaszek?
Strasznie frajerski bład. Nie jeden już uszkodził auto na tym SSS, pamiętam chyba Camilii dwa lata temu też się dał złapać na tym hamowaniu. Duży minus za nie odrobienie pracy domowej.

Ciekawe czy Dmacki utrzymają formę z Argentyny i jak zaprezentuję się Lappi w Yarisie.
Avatar użytkownika
maciotacio
N2
 
Posty: 193
Dołączył(a): środa, 19 wrz 2012, 11:58

Re: Rajd Portugali

Postprzez Taurus » czwartek, 18 maja 2017, 23:10

powiem wam że szcepaniak przynosi pecha. najpierw kościuszko, ciagłe awarie i zbieranie doświadczeń. potem kubica, srednio dwa dzwony na weekend. często w miejscach gdzie wszyscy inni się przeslkizgiwali jak na ostatnim monte czy kataloni gdzie kilka innych aut wypadło w tym samym miejscu a tylko kubica miał problemy. o dachowaniu na ss w mexyku nie wspomnę. teraz ptaszek. nosz kurrde. ciagle cos nie halo. mówię wam to wina maćka, ma jakąś złą energię
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: Rajd Portugali

Postprzez Voo » piątek, 19 maja 2017, 07:28

szcepaniak przynosi pecha (...) najpierw kościuszko, ciagłe awarie i zbieranie doświadczeń. potem kubica, srednio dwa dzwony na weekend. (...) teraz ptaszek.


Szczepaniak przynosi pecha, powiadasz?

Jakoś inaczej to widzę ;)
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23

Re: Rajd Portugali

Postprzez woocasch » piątek, 19 maja 2017, 09:55

Oj przecież to było ironicznie napisane, tzn. ja to tak odbieram. Ale przecież jest w tym jakaś prawidłowość :) Można nawet sięgnąć dalej w przeszłość. Kulig z Baranem wygrywali rajdy, a jak Janusz zaczął jeździć z Maćkiem to już nic nie wygrał. Z Kucharem zresztą też zdobyli tylko mistrza w ośce :)
Ale żarty na bok, bo nie chcę odbierać doświadczenia Maćkowi, bo to jest najbardziej doświadczony polski pilot w MŚ, jednak jak na takie doświadczenie to jego kierowcy faktycznie popełniają za dużo "frajerskich" błędów. Mam wrażenie, że kierowcy, którzy z nim startują mają nadzieję, że jego doświadczenie spłynie na nich, a to się nie do końca dzieje. Może Maciek nie ma zdolności do "poskromienia" kierowcy, bo niestety czasem to się przydaje. Bo co to za zbieranie doświadczenia przez Ptaszka, czy wcześniej Kubicę, gdy pół rajdu auto spędza w serwisie na naprawach :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

cron