ADAC Rallye Deutschland

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: ADAC Rallye Deutschland 2013

Postprzez Gąsior » poniedziałek, 5 sie 2013, 07:26

Ja pierdziu. Ludzie !!! O czym rozmawiamy? Ostatnio w WRC pisali o tym we wstępniaku i mają rację. Jedziesz pół Europy, masz 5 dni (włączając testowy) rajdu, masz zapłacić 69 EUR i marudzisz. robsol ma rację. Ile warte jest bieganie w nerwach po krzakach?
Podoba ci się rajd? Jego obejrzenie kosztuje 69 EUR. Stawka nie odpowiada? To poczekaj do poniedziałku i na TV6 obejrzysz sobie relację.
Się uniosłem, ale mimo iż nie jestem jakimś bogaczem to są jakieś granice dziadowania i uczciwości. Jakby wszyscy byli tak "zaradni" to taki rajd by się zwinął po 1 edycji, bo to nie Caritas go organizuje ale ludzie którym trzeba za to zapłacić.

Co do podbicia na Panzerplatte to była tu mowa o legendarnej hopie Gina (zawsze występuje w materiałach z tego rajdu). Jak ktoś jest 1-szy raz to raczej pozycja obowiązkowa, ale de facto na całą stawkę to są 3-4 grube skoki.
Avatar użytkownika
Gąsior
N3
 
Posty: 353
Dołączył(a): środa, 14 lip 2004, 00:29
Lokalizacja: Jelenia Góra


Re: ADAC Rallye Deutschland 2013

Postprzez DonCorrado » poniedziałek, 5 sie 2013, 20:07

Dzieki Panowie, dluga droga jeszcze ale kto wie czy sie nie uda pierwszy raz runde WRC zobaczyc, tylko jeden dzien.
To normalnie sie idzie i sa punkty na OESie gdzie sprzedaja wejsciowki?

Jest cos takiego jak wejscie do strefy serwisowej i tez mozna tam bilet kupic osobno a nie karnet?
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: ADAC Rallye Deutschland 2013

Postprzez wrc22 » poniedziałek, 5 sie 2013, 20:31

Na strefę nie wejdziesz bez karnetu - biletów na samą strefę nie ma. No chyba że dobrze zakombinujesz i wjedziesz beż żadnego biletu ale ciężko jest. Przed każdym wjazdem do stref gdzie są parkingi dla kibiców stoją Safety i sprzedają bilety po 10 Euro. Parking taki był 2 lata temu dodatkowo płatny i wynosił AŻ 1 Euro :D
"Z miłości do rajdów"
Avatar użytkownika
wrc22
N3
 
Posty: 208
Dołączył(a): poniedziałek, 21 kwi 2008, 17:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: ADAC Rallye Deutschland 2013

Postprzez DonCorrado » poniedziałek, 5 sie 2013, 20:44

Dzieki za wyjasnienie. Tak jak pisalem nie wiem czy pojade ale moze by sie udalo i lepiej wczesniej wiedziec czy warto sie porywac z motyka na slonce, glownie chodzi o to ze chcialbym Roberta widziec, na strefie chyba najlatwiej zeby byl bez kasku :)
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: ADAC Rallye Deutschland 2013

Postprzez adamt » poniedziałek, 5 sie 2013, 21:17

wrc22 napisał(a):Na strefę nie wejdziesz bez karnetu - biletów na samą strefę nie ma.


Co za bzdury.A poniżej,to co ?

Obrazek
Poszukuję wyników rajdów-eliminacji RSMP z lat 1955-1980.Nawiążę kontakt z osobami interesującymi się historią rajdów w Polsce.
Avatar użytkownika
adamt
N3
 
Posty: 290
Dołączył(a): piątek, 9 cze 2006, 21:56
Lokalizacja: Beskidy

Re: ADAC Rallye Deutschland 2013

Postprzez DonCorrado » poniedziałek, 5 sie 2013, 21:55

A jednak ... fajnie ze to dales.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: ADAC Rallye Deutschland 2013

Postprzez RALLYjupik26 » wtorek, 6 sie 2013, 01:13

Na ile przed startem oesy są zamykane może wiecie ?? Bo jednak lepiej przejechać niż szukać miejscówek przed kompem miesiącami :)
http://www.youtube.com/user/RALLYjupik26?feature=mhee
RALLYjupik26
N3
 
Posty: 378
Dołączył(a): czwartek, 7 lip 2011, 13:51
Lokalizacja: Okolice Żywca

Re: ADAC Rallye Deutschland 2013

Postprzez klafindo » wtorek, 6 sie 2013, 20:55

Witam. Czy ktoś ma jakiś namiar na jakiś ciekawy camping? Działam tutaj mailowo (wiem - za późno...) i zewsząd dostaję odpowiedzi, że miejsca już brak. A może da się spac przy odcinku? Oczywiście z karnetami :) Nie wiem jak to działa na Rajdzie Niemiec. Jak myślicie?
klafindo
 
Posty: 20
Dołączył(a): niedziela, 24 sty 2010, 13:48

Re: ADAC Rallye Deutschland 2013

Postprzez filantrop » środa, 7 sie 2013, 01:14

ja raz spałem na tym odcinku co łacznik szutrowy był. miejsce przygotowane dla kibiców, dużo kamperów itd. na pół dziko mozna powiedziec bo to parking przy oesie był ale karnetów nie kupowaliśmy. rano jak wjedieszna odcinek zanim zamkna trase to tez nie sprawdzają. przynajmniej ja mam takie doświadczenia
filantrop
N2
 
Posty: 177
Dołączył(a): niedziela, 29 lip 2007, 11:31
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: ADAC Rallye Deutschland 2013

Postprzez robsol » środa, 7 sie 2013, 02:24

klafindo napisał(a):Witam. Czy ktoś ma jakiś namiar na jakiś ciekawy camping? Działam tutaj mailowo (wiem - za późno...) i zewsząd dostaję odpowiedzi, że miejsca już brak. A może da się spac przy odcinku? Oczywiście z karnetami :) Nie wiem jak to działa na Rajdzie Niemiec. Jak myślicie?


Ja mam zaklepane miejsce na campingu obok bazy rajdu.
http://www.camping-treviris.de/
moze gdzies cie wcisna.

a co do spania na oesach to sa do tego przeznaczone specjalne parkingi ktore sa przeznaczone do takich celow i sa oywierane wieczor przed oesem. Jedyny plus to toalety a minus to wieczna impreza. Kupa narypanych ludzi robi rozne dziwne rzeczy, od biegania z pila motorowa przez jazde autem terenowym po bezdrozach lub pilowanie motoru (scigacza) do odciecia o 3w nocy skutecznie nie pozwola wam sie wyspac, no chyba ze to wy bedziecie nadawac ton tej imprezce no toco innego. Napewno bedzie mozna poznaz ludzi z innych zakatkow europy i znalezc sobie jakiegos kumpla np w hiszpani i pojechac do niego na rajd ;)
Jak bylem sam to dwa lata tak koczowalem ale w tym roku jade z synkiem to musze miec tez jakis dostep do wody i moze troszke ciszej tam bedzie.
Mozecie tez wjechac na oes wieczorem i przytulic sie gdzies ale musicie miec pewnosc ze tam gdzie sie zatrzymacie nie bedziecie blokowac przejasdu drogi ewakuacyjnej. rano mozecie sie zdziwic jak kaza wam zawijac caly majdan jak przyjda zabezpieczac odcinek.
robsol
N2
 
Posty: 181
Dołączył(a): wtorek, 25 paź 2011, 14:19

Re: ADAC Rallye Deutschland 2013

Postprzez Matthias Schmidt » piątek, 16 sie 2013, 20:23

Mam wrazenie ze ktos pisal, ze w Niemczech Neuville reprezentuje Qatar M-Sport...
Tak nie jest, sklad M-Sportu sie nie zmienia, punktuja Ostberg i Novikov.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: ADAC Rallye Deutschland 2013

Postprzez ZbyszekChaosu » niedziela, 18 sie 2013, 11:02

Orientuje się ktoś czy jest już gdzieś w necie lista zgłoszeń na rajd?
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: ADAC Rallye Deutschland 2013

Postprzez scooby14444 » niedziela, 18 sie 2013, 11:59

Avatar użytkownika
scooby14444
N3
 
Posty: 352
Dołączył(a): poniedziałek, 7 lut 2011, 01:05

Re: ADAC Rallye Deutschland 2013

Postprzez rallyfun » niedziela, 18 sie 2013, 20:42

adamt napisał(a):
wrc22 napisał(a):Na strefę nie wejdziesz bez karnetu - biletów na samą strefę nie ma.


Co za bzdury.A poniżej,to co ?

Obrazek

Zadne bzdury bo to co wkleiles jest wejsciówka do strefy zamknietej i nie mozna jej kupic, co najwyzej dostac od teamu czy innego organizatora. Nigdy nie bylo oddzielnych karnetów na wejscie do serwisu, mozna wchodzic ile sie chce i kiedy sie chce.
rallyfun
N3
 
Posty: 249
Dołączył(a): czwartek, 17 sty 2013, 22:14

Re: ADAC Rallye Deutschland 2013

Postprzez rallyfun » niedziela, 18 sie 2013, 20:46

robsol napisał(a):
klafindo napisał(a):Witam. Czy ktoś ma jakiś namiar na jakiś ciekawy camping? Działam tutaj mailowo (wiem - za późno...) i zewsząd dostaję odpowiedzi, że miejsca już brak. A może da się spac przy odcinku? Oczywiście z karnetami :) Nie wiem jak to działa na Rajdzie Niemiec. Jak myślicie?


Ja mam zaklepane miejsce na campingu obok bazy rajdu.
http://www.camping-treviris.de/
moze gdzies cie wcisna.

a co do spania na oesach to sa do tego przeznaczone specjalne parkingi ktore sa przeznaczone do takich celow i sa oywierane wieczor przed oesem. Jedyny plus to toalety a minus to wieczna impreza. Kupa narypanych ludzi robi rozne dziwne rzeczy, od biegania z pila motorowa przez jazde autem terenowym po bezdrozach lub pilowanie motoru (scigacza) do odciecia o 3w nocy skutecznie nie pozwola wam sie wyspac, no chyba ze to wy bedziecie nadawac ton tej imprezce no toco innego. Napewno bedzie mozna poznaz ludzi z innych zakatkow europy i znalezc sobie jakiegos kumpla np w hiszpani i pojechac do niego na rajd ;)
Jak bylem sam to dwa lata tak koczowalem ale w tym roku jade z synkiem to musze miec tez jakis dostep do wody i moze troszke ciszej tam bedzie.
Mozecie tez wjechac na oes wieczorem i przytulic sie gdzies ale musicie miec pewnosc ze tam gdzie sie zatrzymacie nie bedziecie blokowac przejasdu drogi ewakuacyjnej. rano mozecie sie zdziwic jak kaza wam zawijac caly majdan jak przyjda zabezpieczac odcinek.

Spac mozna gdzie sie chce a naturalne jest ze kazdy szuka miejsca jak najblizej oesu, nigdy nie sotkalem zadnych stref. Ludzie spia w winnicach albo na lakach w kamperach, namiotach czy autach. O ekscesach których piszesz nigdy nie slyszalem, zawsze spokój, kultura i zyczliwosc.
rallyfun
N3
 
Posty: 249
Dołączył(a): czwartek, 17 sty 2013, 22:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości