ADAC Rallye Deutschland

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez Honiclbr » czwartek, 17 sie 2017, 20:36

Co tam Meeke. Kopecky wygrywa oes! ;)
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski


Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez andrew88 » czwartek, 17 sie 2017, 20:44

Takie miałem wrażenie, że R5 jakoś łatwiej miały na tym oesie, bo miejscami było bardzo ciasno i mało miejsca dla wurców. Od początku oesu spodziewałem się, że ktoś coś wywinie. Jak dla mnie Niemcy przesadzili z technicznością tego odcinka i praktycznie nie pozostawili zbyt wiele miejsca na naprawę błędów.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez Cairo » czwartek, 17 sie 2017, 21:22

Hmm, bardzo mi żal Meekea, taka głupota i może faktycznie zaważyć o końcu kariery.
www.cairo.com.pl - części do samochodów marki Honda - Kraków
Avatar użytkownika
Cairo
N2
 
Posty: 141
Dołączył(a): niedziela, 9 gru 2007, 13:05

Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez The Prisoner » czwartek, 17 sie 2017, 21:41

Te miejskie kartofle zwane odcinkami specjalnymi denerwujące są. A ten dzisiejszy szczególnie - przecież tam za wąsko dla samochodów WRC było. To wyglądało jak tor gokartowy. Generalnie zmiana lokalizacji Rajdu Niemiec wg mnie nie wyjdzie na dobre - jednak rajd w okolicach Trier miał swój klimat: shakedown w winnicach, piątek w winnicach, niedziela w winnicach, a teraz pozostał jeden dzień nad Mozelą.
Chris - wielka szkoda, straszny sezon - przykro się dzisiejsze obrazki oglądało.
Top 3 - Ogier, Neuville, Sordo.
The Prisoner
N2
 
Posty: 181
Dołączył(a): czwartek, 2 maja 2013, 13:17
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez woocasch » piątek, 18 sie 2017, 08:30

Może i denerwujące, może i wąsko, może tor gokartowy, ale wszyscy jakoś dali radę. Tzn. wszyscy, których pokazali w czasie relacji na żywo. Nikt nie zawracał. Nikt nie cofał. Fakt, że były przypadki lekkiego otarcia o betony, ale bez konsekwencji. Tylko jeden biedny Meeke miał problem. Więc pytanie czy problemem był odcinek specjalny czy błąd kierowcy? Gdyby co drugi zawodnik miał problemy to wiadomo, że wina byłaby po stronie organizatora.

Fakt, że Trier i jego okolice miały swój klimat, ale zmiany też są konieczne. Jak dobrze pamiętam kiedyś odcinki Deutschlanda były też na Nordschleife, to by było coś :) Trier i Saarbrücken dzieli niecałe 100km, więc to nie jest przeprowadzka rajdu na miarę naszego Rajdu Polski :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez Matthias Schmidt » piątek, 18 sie 2017, 12:54

Ktos spodziewal sie, ze Mikkelsen bedzie prowadzil? Bo ja zdecydowanie nie. Mam nadzieje, ze wytrzyma do mety i zgarnie jakis dobry wynik dla Citroena. A kto wie czy wtedy nie otworza mu sie drzwi do pelnego sezonu w Cytrynie w 2018.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez woocasch » piątek, 18 sie 2017, 13:49

Zostało jeszcze dużo kilometrów do przejechania, ale pierwsza pętla bardzo ciekawa i Mikkelsen na czele mi się podoba :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez Mad Max » piątek, 18 sie 2017, 14:07

Po cichu mozna było sięspodziewać dobrego wyniku Citroena na asfalcie - na Korsyce Meeke pokazał że można tym szybko podróżować
Latvala trzeci rajd z rzędu ma problemy z autem
Sordo niestety dzwon
https://pbs.twimg.com/media/DHghcWBWAAM5sLH.jpg
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez The Prisoner » piątek, 18 sie 2017, 16:04

woocasch napisał(a):Może i denerwujące, może i wąsko, może tor gokartowy, ale wszyscy jakoś dali radę. Tzn. wszyscy, których pokazali w czasie relacji na żywo. Nikt nie zawracał. Nikt nie cofał. Fakt, że były przypadki lekkiego otarcia o betony, ale bez konsekwencji. Tylko jeden biedny Meeke miał problem. Więc pytanie czy problemem był odcinek specjalny czy błąd kierowcy? Gdyby co drugi zawodnik miał problemy to wiadomo, że wina byłaby po stronie organizatora.


Oczywiście, że Chris popełnił błąd. Ja jednak poddaję w wątpliwość sens rozgrywania takich OS jak Saarbruecken. Powoli pojawiają się filmiki z kuriozami na SSS: Jakiś Misiek nie mieści się w nawrocie, Loubet wjeżdża w Greensmitha. Pamiętajmy, że MŚ to nie tylko WRC, ale też inne klasy. Przecież przejazdy osiek musiały wyglądać "karykaturalnie" na tych wszystkich ciasnych winklach.
The Prisoner
N2
 
Posty: 181
Dołączył(a): czwartek, 2 maja 2013, 13:17
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez deiman » piątek, 18 sie 2017, 16:12

Na pierwszej petli raczej suche warunki z mokrymy miejscami. Zobaczymy jaka role odegra pogoda. Jutro moze pokropic, wiec wazne, aby wystartowac w sobote z jak najwyzszej pozycji. Boje sie o postawe Mikkelsena, a przede wszystkim jego samochodu, na mokrym. Na suchym sobie poradzi. Fiesty juz tradycyjnie, a wiec bardzo rowno i wysoko. Neuville przez blad uszkodzil przedni pakiet areo na pierwszej petli i mial spore straty przez to w szybkich sekcjach. Spodziewam sie jego ataku na kolejnych odcinkach.
https://www.youtube.com/watch?v=b2j4tFtlwDg
BTW. Nie mialy startowac 4 Citroeny?

Edit. Neuville dosc spora strata. Tanak i Mikkelsen ostro walcza. Ogier zaraz za nimi. Nie spodziewalem sie tak mocnego Estonczyka. Byle bez wypadkow. Tfu, tfu. Lappi ladnie.
Edit2. Pada. Czolowka na slickach. Andreas na deszczowkach. Neuville sie obracal.
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez grzesiek811 » piątek, 18 sie 2017, 18:54

Ale czołówka ciasna. Trzymam kciuki za Tanaka i Mikkelsena. Ogier tylko na nich czyha, ale chyba miał właśnie jakąś przygodę, bo na OS8 stracił 20s do Tanaka i Neuvillea.
Myślałem, że Latvala już wyczerpał limit pecha, a tu trzeci rajd nieudany przez awarię.
grzesiek811
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): niedziela, 11 gru 2016, 14:38

Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez adamlen » piątek, 18 sie 2017, 21:35

Obserwowanie tego sezonu to sama przyjemność.
Mam nadzieję, że z dwójki Tanak-Mikkelsen obaj dojadą do mety na pozycjach 1-2 obojętnie w jakiej kolejności.
Mikkelsen jest troszeczkę zaskoczeniem, a raczej Citroen (Loeb pomógł :?: )
Ogier i Neuville mają swoją walkę, ale co ciekawe nie o wygraną a na miejscach 3-4 to pokazuje jaka w tym roku jest wyrównana walka.
Do rywalizacji włączyłby się pewnie również Latvala który na asfalcie potrafi pojechać dobrze, ale kolejna awaria pokrzyżowała plany, trudno. Przy dobrej postawie w kolejnych dniach może się dobić do TOP5.

Lappi niech lepiej unika takich przygód na przyszłość bo nie będzie idealnym kierowcą fabrycznym i Toyota pomyśli o innych kierowcach.

W RC2 Kopecky pięknie. Ciekawe czy gdyby dostał ponowną szansę na fabryczne WRC byłby konkurencyjny na poziomie np. Sordo.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez speedyzxz » piątek, 18 sie 2017, 23:16

adamlen napisał(a):Lappi niech lepiej unika takich przygód na przyszłość bo nie będzie idealnym kierowcą fabrycznym i Toyota pomyśli o innych kierowcach.
Bez przesady, jeśli szefowie zespołów podchodzili aż tak krytycznie do wpadek kierowców to Meeke by wurca na testy nie dostał, a Latvala i Tanak byliby przeszłością , a nie 3 i 4 kierowcą w punktacji :P

Co do Kopeckiego, to ja żałuję że nie udało mu się zostać na dłużej w WRC, myślę że parę wyników by zrobił
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez Mateos » sobota, 19 sie 2017, 09:34

Neuville bez koła?
Avatar użytkownika
Mateos
N2
 
Posty: 165
Dołączył(a): niedziela, 16 lis 2008, 13:14
Lokalizacja: Świątniki Górne

Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez Matthias Schmidt » sobota, 19 sie 2017, 09:53

No to koniec walki o tytul...
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron