ADAC Rallye Deutschland

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez adamlen » sobota, 19 sie 2017, 10:04

speedyzxz napisał(a):
adamlen napisał(a):Lappi niech lepiej unika takich przygód na przyszłość bo nie będzie idealnym kierowcą fabrycznym i Toyota pomyśli o innych kierowcach.
Bez przesady, jeśli szefowie zespołów podchodzili aż tak krytycznie do wpadek kierowców to Meeke by wurca na testy nie dostał, a Latvala i Tanak byliby przeszłością , a nie 3 i 4 kierowcą w punktacji :P

Co do Kopeckiego, to ja żałuję że nie udało mu się zostać na dłużej w WRC, myślę że parę wyników by zrobił


Wiem, tylko jak widzę Lappi i asfalt to najczęściej się to kończy wizytą poza drogą. Musi potestować na tej nawierzchni więcej lub wystartować w innych rajdach poza WRC. Z Latvalą było podobnie, ale obecnie na asfalcie bardzo się poprawił i nie popełnia już tak często błędów.


Kosztowny błąd Neuvilla. Strata tych punktów w końcowej klasyfikacji może być decydująca.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw


Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez Loeb1987 » sobota, 19 sie 2017, 10:30

Matthias Schmidt napisał(a):No to koniec walki o tytul...

Ogier pewnie teraz pojedzie uważnie, ale może jeszcze wypaść z trasy. Wtedy Tanak wraca do gry.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez Witcher1990 » sobota, 19 sie 2017, 10:49

Lappi wygrywał na asfalcie w ERC choćby w Szwajcarii. On jest na prawdę szybki ale oczywiste jest też, że ma mniejsze doświadczenie na czarnym niż na szutrze. Ale spokojnie, da radę. To kierowca fabryczny, młodego pokolenia, będzie poprawiał się ile można, JML też pewnie pomoże. Raczej nie będzie odstawał jak Mikko Hirvonen. JML kilka lat temu zrobił ogromny progres i paradoksalnie, moim zdaniem w WV miał większą szansę wygrać na asfalcie niż na luźnym.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez piotrg » sobota, 19 sie 2017, 11:43

No to Ogierowi został tylko Mikkelsen na drodze do zwycięstwa... , reszta dookoła to fordy :)
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez Witcher1990 » sobota, 19 sie 2017, 11:53

https://www.redbull.tv/live/AP-1Q84GS5E ... ampionship live z odcinka

Walka o tytuł nie jest zakończona, wszystko może się zdarzyć- Ogier może wypaść, mieć awarię, wypakować w kolejnym rajdzie a TN wygrać. Bliżej tego będziemy w kolejnej rundzie :) Mieliśmy już taką sytuację gdy JML wpadł w ADAC w winorośle i nie mógł wyjechać albo gdy Loeb miał awarię silnika.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez wanderer » sobota, 19 sie 2017, 12:03

adamlen napisał(a):
speedyzxz napisał(a):
adamlen napisał(a):Lappi niech lepiej unika takich przygód na przyszłość bo nie będzie idealnym kierowcą fabrycznym i Toyota pomyśli o innych kierowcach.
Bez przesady, jeśli szefowie zespołów podchodzili aż tak krytycznie do wpadek kierowców to Meeke by wurca na testy nie dostał, a Latvala i Tanak byliby przeszłością , a nie 3 i 4 kierowcą w punktacji :P

Co do Kopeckiego, to ja żałuję że nie udało mu się zostać na dłużej w WRC, myślę że parę wyników by zrobił


Wiem, tylko jak widzę Lappi i asfalt to najczęściej się to kończy wizytą poza drogą. Musi potestować na tej nawierzchni więcej lub wystartować w innych rajdach poza WRC. Z Latvalą było podobnie, ale obecnie na asfalcie bardzo się poprawił i nie popełnia już tak często błędów.

To pewne, że musi jeszcze wiele potestować. Przecież to jego piąty rajd w WRC i pierwszy na asfalcie. W zeszłym roku w Niemczech dojechał na 7 miejscu Fabią R5, więc wie jak szybko jeździć na asfalcie. :)
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez adamlen » sobota, 19 sie 2017, 15:05

Lappi szybki na asfalcie jest, tylko często ma przygody. Ale też uważam, że skoro Latvala się nauczył to on również da radę.
Z ostatnich objawień brakuje mi w WRC jeszcze Tiedemanda.

Mam nadzieję, że wygra Tanak albo Mikkelsen i Ogier ich nie dogoni. Zdobędzie mniej punktów i przedłuży walkę o mistrza na kolejne rajdy.

Tymczasem na trasę odcinka specjalnego wjechał z bocznej drogi policyjny radiowóz :!: Żółta kartka dla rajdu Niemiec - bez dwóch zdań :wink:
Z tym, że na 99% nawet nikt o tym nie wspomni.
Póki co Rajd Niemiec zbiera jednak kiepskie opinie za konfigurację trasy. Za dużo powtórzeń, za ciasny miejski oes. Słabe odcinki z głównie prostymi (nie licząc winnic - które są świetne, ale stanowią tylko 30 % rajdu).
Czyżby idealny rajd nie był taki idealny.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez Voo » sobota, 19 sie 2017, 20:52

Mam nadzieję, że wygra Tanak albo Mikkelsen i Ogier ich nie dogoni


Ogi nie wygra, bo w ogóle nie będzie walczył o zwycięstwo :) 15 prawie pewnych punktów do przodu - nie ryzykuje się takiej zdobyczy gdy nie ma ku temu powodu.

Pozostaje życzyć, żeby Andreas jutro cisnął i przed PS jednak odrobił stratę to Otta. Na samym PS będzie kilku rozczarowanych, którzy będą tam mieli coś do ugrania i może być piękna końcówka.
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23

Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez andrew88 » sobota, 19 sie 2017, 21:15

adamlen napisał(a):Póki co Rajd Niemiec zbiera jednak kiepskie opinie za konfigurację trasy. Za dużo powtórzeń, za ciasny miejski oes. Słabe odcinki z głównie prostymi (nie licząc winnic - które są świetne, ale stanowią tylko 30 % rajdu).
Czyżby idealny rajd nie był taki idealny.

Zgadzam się, oes, z którego była dzisiaj relacja na żywo był wyjątkowo nudny - raptem kilka zakrętów, z czego większość to dziewięćdziesiątki. Mam nadzieję, że jutro będzie ciekawiej.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez piotrg » sobota, 19 sie 2017, 23:19

Jak obstawiacie na jutro - Malcolm ściągnie Tanaka za Ogiera jak Ogier wyprzedzi Mikkelsena czy nawet wtedy jak będzie trzeci - poświęci wygraną Tanaka da wygrać Mikkelsenowi na rzecz lepszych punktów Ogiera :)?. Sami pamiętacie słowa z jego ust przed sezonem - dużo zainwestowaliśmy, liczy się tylko tytuł dla Ogiera.
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez MPSport » niedziela, 20 sie 2017, 00:13

piotrg napisał(a):Jak obstawiacie na jutro - Malcolm ściągnie Tanaka za Ogiera jak Ogier wyprzedzi Mikkelsena czy nawet wtedy jak będzie trzeci - poświęci wygraną Tanaka da wygrać Mikkelsenowi na rzecz lepszych punktów Ogiera :)?. Sami pamiętacie słowa z jego ust przed sezonem - dużo zainwestowaliśmy, liczy się tylko tytuł dla Ogiera.


Co najwyżej zmiana na pierwszych miejscach, choć nie wierze w polecenia na tym rajdzie ze strony M-sportu. Malcolm nie puści Mikkelsena przodem, zwycięstwo jest dla niego zbyt cenne, zwłaszcza na asfalcie gdzie Ford/M-sport nie wygrywał przez lata właśnie przez dominację Citroena na tej nawierzchni. Gdy Malcolm mówił, że liczy się tylko tytuł dla Ogiera to myślę, że spodziewał się innego przebiegu sezonu. Myślał, że jedyny tytuł, co najwyżej, jest w stanie wywalczyć Ogier, pewnie nie spodziewał się tak dobrej postawy całego zespołu i prowadzenia w klasyfikacji producentów praktycznie od pierwszego rajdy, oraz tego, że Tanak będzie miał realne szanse na tytuł.
Avatar użytkownika
MPSport
 
Posty: 29
Dołączył(a): poniedziałek, 13 lut 2017, 14:23
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez Witcher1990 » niedziela, 20 sie 2017, 00:17

w takim przypadku wątpię w team orders, to co prawda 3 pkt które kiedyś odbiły się czkawką Hirvonenowi jak go JML nie przepuścił w Portugalii ale jutro będzie to nawet technicznie trudno zrobić :) Zresztą Tanakowi się należy za 3 z rzędu Rajdy Polski które powinien wygrać. No i nie zapominajmy o tytule konstruktorów- mają 25 i 15 pkt M-Sport sporo odjedzie od Hyundaia
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez Witcher1990 » niedziela, 20 sie 2017, 10:25

"Zgubiliśmy lusterka na pierwszej szykanie. To dobre dla pakietu aero"- Tanak po dzisiejszym osie :D

Dawaj, dawaj!
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez Matthias Schmidt » niedziela, 20 sie 2017, 10:30

Czy Tanakowi 'nalezy sie' wygrana za trzy rajdy Polskie ktore 'powinien' wygrac? Nie, bo w rajdach nic nikomu sie nie nalezy i nikt niczego nie powinien. Nie zmienia to faktu, ze jesli Tanak dowiezie wygrana w Niemczech, bedzie to jak najbardziej zasluzone zwyciestwo. Mnie osobiscie bardzo tez cieszy postawa Mikkelsena, ktory pokazal, ze C3 WRC da sie notowac dobre czasy i walczyc o zwyciestwo. Moim zdaniem to sygnal na to, ze Citroen powinien wsadzic Andreasa za Meeke lub Lefebvre w 2018. Kto wie czy zachecony zwyzka formy, do Citroena nie pojdzie Ogier.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: ADAC Rallye Deutschland

Postprzez HenriS12B » niedziela, 20 sie 2017, 11:54

Proszę kogoś życzliwego o podesłanie linka do relacji z Power Stage'a;)
Avatar użytkownika
HenriS12B
N2
 
Posty: 196
Dołączył(a): wtorek, 26 lut 2013, 10:37
Lokalizacja: na łuku za szczytem

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości