Neste Oil Rally Finland 2013

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez Witcher1990 » sobota, 3 sie 2013, 23:38

Ciekawe, że nie pokazują Sordo w tych migawkach...
Kris wieczny dzwonnik, nawet zerówkę na Ypres skasował teraz to samo 2km od mety rajdu...
Kubica ku mojemu zdziwieniu ukończył rajd i to bardzo wysoko. No gratuluję bo myślałem, że wyleci najdalej w połowie drugiego dnia.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00


Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez Sebekrally » sobota, 3 sie 2013, 23:41

Kilka słów od ojca prowadzącoego :D
Rajd najciekawszy od Monte 2013
Ogier zaczyna mnie nudzić,
Neuville duże zaskoczenie po IRC wydawało mis ię że jest talentem na siłę wykreowanym, jednak się myliłem,
JML ja zwykle nie trzyma ciśnienia,
Hirvonen nie wim już który raz będzę powtarzał że jest rzemieślnikiem i mistrzem nie zostanie NIGDY!!!
Kubica wielki szacun spodziewałem się miejsca w okolicach 3-5 i srogiego lania od finów, to w jakim tempie ten chłopak się UCZY, powoduje że rośniemoja nadzieja na walkę o tytuł MŚ w przyszłym roku. Kto wątpi niech się dwa razy zastanowi
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez Matthias Schmidt » niedziela, 4 sie 2013, 00:17

To i ja dorzuce swoje trzy grosze.
Byly emocje przez pierwszy dzien i zapowiadalo sie na fantastyczny rajd. Hmmm posrod nudy i tak byl najciekawszy, ale mialem nadzieje, ze wygra ktorys z Finow, albo Ostberg. Nadzieja nadzieja, postawilem na Ogiera i dobrze zrobilem.
Fakt jest jednak faktem, ze Seb II jest juz nudny i gdyby nie Loeb Ogier wygralby wszystkie rajdy poza jednym! To jest absolutna dominacja, ktoraa lezy miedzy innymi w stylu jazdy, ktory Ogierowi przynosi mnostwo profitow. Wierze, ze jego dominacja nie potrwa tyle lat co Loeba.
Neuville juz jest gwiazda i teraz pozostaje miec nadzieje, ze pojdzie do przodu a nie zatrzyma sie w miejscu. Gosc jedzie drugi sezon w karierze a ma szanse na wicemistrza. To naprawde megawynik, zlaszcza, ze Thierry ma dopiero 25 lat.
Ostberg wreszcie bez R2, chcialem czegos wiecej.
Hirvo... kompletnie sie zawiodlem. Moze i poczatkowo tempo mial, ale potem pech, klopoty, bledy. Nie zgadzam sie ze stwierdzeniem, ze to rzemieslnik. Po prostu Mikko juz zaczyna traci forme. To nie jest ten zawodnik co kilka lat temu. Hirvonenowi brakuje woli walki, brakuje wiekszej checi. Jezdzi bo jezdzi, ale pogodzil sie z faktem, ze to juz wiele z tego nie bedzie. A szkoda, bo przed sezonem bylem pewien, ze to on zgarnie majstra.
Sordo... no comment.
Meeke- szlo dobrze, ale skonczylo sie jak zawsze.
Latvala zbyt wiele nie zdolal pokazac. Ktos tam sie dziwi ze w ciagu tylu lat nie nauczyl sie skutecznosci... hmmm... skomentuje to tak - McRae tez nigdy tego sie nie nauczyl. Tak juz bywa.

Moim numerem 1 po tym rajdzie jest zdecydowanie Neuville, spodziewam sie ze bedzie mial szanse powalczyc o zwyciestwo w Niemczech. Jak sie skonczy? Pewnie tak samo...

Konkluzja jest taka - poki nie znajdzie sie ktos (najlepiej w liczbie mnogiej) kto bedzie walczyl z Ogierem, to WRC stanie sie coraz bardziej wymierajace. Jestem tez ciekaw jak reaguje Ford na dobre wyniki tak mlodych kierowcow, na ktorych przed sezonem nikt przeciez nie stawial. Moze jakis powrocik? ;)
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez marrcus » niedziela, 4 sie 2013, 03:35

Meeke mi szkoda juz witał sie z gąską.
Nevil szok jakie tempo.
Za to cieszy mnie fakt że na podium nie było Citroena :D
Ketomaa i Kubica fantastycznie
Avatar użytkownika
marrcus
N3
 
Posty: 492
Dołączył(a): sobota, 14 cze 2008, 17:24
Lokalizacja: Gorzów

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez Jarek55511 » niedziela, 4 sie 2013, 10:38

A gdyby Ogier nie uciekł do WV to nadal Citroen by rządził i dzielił. Dobrze że nadal się liczy ten wkład między fotelem a kierownicą. I jednak DMACKi nie są takie złe jak mówił Kościuch.
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez JoostSchouten » niedziela, 4 sie 2013, 10:39

My video is online, looking back on the fastest rally I've ever visited, it was absolutely fantastic!

Obrazek

Watch the video at Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=QsUyCVyTUEY&hd=1
Joost - Rallymedia.nl
Avatar użytkownika
JoostSchouten
N3
 
Posty: 280
Dołączył(a): piątek, 20 maja 2005, 15:25
Lokalizacja: The Netherlands

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez mwieczor » niedziela, 4 sie 2013, 23:21

Jarek55511 napisał(a):I jednak DMACKi nie są takie złe jak mówił Kościuch.


Pominąłeś dość istotną okoliczność - to są inne DMACK'i - cytat ze strony DMACK: "DMACK will equip three new Ford Fiesta R5 cars with its latest S6 soft compound gravel tyre when the recently-launched machine makes its FIA World Rally Championship debut on Rally Finland next week."
mwieczor
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): środa, 16 sty 2013, 19:50

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez Domson » poniedziałek, 5 sie 2013, 10:22

Zimna krew do końca :)

Pewnie wielu dałoby po heblach i już zostałoby w krzakach patrząc jak nie można samochodu wyciągnąć :mrgreen:
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez djescape » poniedziałek, 5 sie 2013, 11:17

JoostSchouten napisał(a):My video is online, looking back on the fastest rally I've ever visited, it was absolutely fantastic!


Always great vids! Better than WRC's official vids in my opinion, but it's too short. We want more! :)

rypley napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=LhTVjMBdad8

Ufff


Ten Citroen powstał chyba w oparciu o technologię radzieckich czołgów, bo ścięte drzewo a ten jedzie dalej jakby nigdy nic :)
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez speedyzxz » poniedziałek, 5 sie 2013, 16:51

djescape napisał(a):Ten Citroen powstał chyba w oparciu o technologię radzieckich czołgów, bo ścięte drzewo a ten jedzie dalej jakby nigdy nic :)
To przy palnięciu w leżące kłody przez Novikova to nic, a Fiesta też dalej pojechała :O
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez Sylwek_GSi » poniedziałek, 5 sie 2013, 20:51

Jarek55511 napisał(a):A gdyby Ogier nie uciekł do WV to nadal Citroen by rządził i dzielił. Dobrze że nadal się liczy ten wkład między fotelem a kierownicą. I jednak DMACKi nie są takie złe jak mówił Kościuch.

dokładnie, wychodzi na to że w WRC to kierowca decyduje a nie samochód. gdyby posadzić Ogiera do innego WRC tez by wygrywał, gdyby Loeb jeżdził w innych zespołach pewnie wyrywałby tak samo. A citroen wcale nie dominowałby tyle lat. Zresztą była już mowa o tym niedawno, po kilku podiach mini WRC. Teraz postawa VW pokazuje że samochody są naprawde zbliżone. a to że seryjnie wygrywał Loeb a teraz Ogier to kwestia innego poziomu tej dwójki na tle rywali.

Co to Neuvilla - chyba jest w tej chwili gościem, który jest najbliżej szansy wygrania z Ogierem, i to dla mnie osobiście też jest niespodzianka, bo bardziej obstawiałem w tym miejscu Hirvonena, Sordo czy Ostberga :lol: bravo!
Avatar użytkownika
Sylwek_GSi
A5
 
Posty: 887
Dołączył(a): piątek, 3 paź 2003, 19:32
Lokalizacja: Krosno

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez djescape » poniedziałek, 5 sie 2013, 21:30

Sylwek_GSi napisał(a):dokładnie, wychodzi na to że w WRC to kierowca decyduje a nie samochód. gdyby posadzić Ogiera do innego WRC tez by wygrywał, gdyby Loeb jeżdził w innych zespołach pewnie wyrywałby tak samo. A citroen wcale nie dominowałby tyle lat. Zresztą była już mowa o tym niedawno, po kilku podiach mini WRC. Teraz postawa VW pokazuje że samochody są naprawde zbliżone. a to że seryjnie wygrywał Loeb a teraz Ogier to kwestia innego poziomu tej dwójki na tle rywali.


Właśnie ostatnio to pisałem, gdy była na tym forum dyskusja na temat konkurencyjności Fiesty R5 i samochodów WRC :).
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez Jarek55511 » wtorek, 6 sie 2013, 09:10

A ja myślę że Neuviell w tym roku wygra rajd :wink:
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez Anbarra » wtorek, 6 sie 2013, 10:16

Neuville jest chyba poza Novikovem najmlodszy w stawce? Bo jak dla mnie on sobie perfekcyjnie radzi z presja

Jesli w tym roku bedzie mial forme na asfaltach jak ostatnio, nawet i Niemcy moga byc jego, tym bardziej zeze wzgledu na jezyk bedzie sie czul jak w domu :)
Anbarra
A5
 
Posty: 508
Dołączył(a): sobota, 21 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: Vienna, Myslenice, Trzemesnia

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez speedyzxz » wtorek, 6 sie 2013, 10:21

Jarek55511 napisał(a):A ja myślę że Neuviell w tym roku wygra rajd :wink:


To może nie być łatwe, póki co forma na asfaltach nie wiadoma, a przed nami 2 i pół rajdu asfaltowego, w dojczach mu dobrze pójdzie to fakt szanse wzrosną. Australii chyba nie zna, także zostaje na ten moment Wielka Brytania, hmm szansa jest. Fiesty wygrywały ten rajd, ale razem z Latvala, a ten będzie cisnął bo coś czuję że z Thierrym będą od vicka walczyć do końca sezonu.
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości