Neste Oil Rally Finland 2013

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez Matthias Schmidt » wtorek, 11 cze 2013, 19:11

wiechu100 - musze Ci przyznac racje. Ciagle pisanie o Kubicy jest juz troche meczace. Kubica to Kubica tamto, wychodzi mi to bokiem szczerze mowiac. No ale co mozemy zrobic. Prawdziwi fani F1 tez musieli to przecierpiec gdzie na kazdym kroku bylo o Kubicy, a niekoniecznie ten temat byl najciekawszy. Mnie bardziej interesuja losy WRC niz WRC 2. A jak juz WRC 2 to predzej Esapekka Lappi a nie Kubica. Inna sprawa, ze ciagle uwazam, ze wlasciwe miejsce Kubicy jest w F1 no ale to juz inny temat. Ja oczywiscie niczego mu nie ujmuje - bo jest to mega utalentowany i bardzo wartosciowy czlowiek, jednak ciagle pisanie o nim akurat nie jest dla mnie zbyt interesujace.

Dlatego staram sie to ignorowac.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy


Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez SebaSTI » wtorek, 11 cze 2013, 20:08

Nie wiem co was to obchodzi , jak chce pisać tylko i wylącznie o Robercie niech pisze, nikt tu nie zmusza nikogo do faworyzowania kogokolwiek, moim zdaniem jest co pisać bo jak narazie tylko Kubica wnosi cos nowego do rajdów, bo po pierwszym S.Loeb-ie mistrzu będziemy mieć kolejnego S.Ogiera.... , który bije na głowe co chwila swoich rywali....
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez Matthias Schmidt » wtorek, 11 cze 2013, 20:35

Dlatego to ignoruje. Nie sposob jednak nie zauwazyc ze od kiedy Kubica pojawil sie w rajdach, to wiekszosc dyskusji dotyczy wlasnie jego, a na polskich stronach tytuly newsow sa komentarzem w jego "sprawie". I tyle, ale nikt nikomu nie zabrania pisania tylko o nim.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez SebaSTI » wtorek, 11 cze 2013, 21:55

Matthias Schmidt napisał(a):Dlatego to ignoruje. Nie sposob jednak nie zauwazyc ze od kiedy Kubica pojawil sie w rajdach, to wiekszosc dyskusji dotyczy wlasnie jego, a na polskich stronach tytuly newsow sa komentarzem w jego "sprawie". I tyle, ale nikt nikomu nie zabrania pisania tylko o nim.


Nie zapominajmny o naszym Michale :) :) :) wsiądzie do Fiesty to bedzie gorąca dyskusja;]
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez wiechu100 » wtorek, 11 cze 2013, 22:21

Matthias Schmidt napisał(a):wiechu100 - musze Ci przyznac racje. Ciagle pisanie o Kubicy jest juz troche meczace. Kubica to Kubica tamto, wychodzi mi to bokiem szczerze mowiac. No ale co mozemy zrobic. Prawdziwi fani F1 tez musieli to przecierpiec gdzie na kazdym kroku bylo o Kubicy, a niekoniecznie ten temat byl najciekawszy. Mnie bardziej interesuja losy WRC niz WRC 2. A jak juz WRC 2 to predzej Esapekka Lappi a nie Kubica. Inna sprawa, ze ciagle uwazam, ze wlasciwe miejsce Kubicy jest w F1 no ale to juz inny temat. Ja oczywiscie niczego mu nie ujmuje - bo jest to mega utalentowany i bardzo wartosciowy czlowiek, jednak ciagle pisanie o nim akurat nie jest dla mnie zbyt interesujace.

Mnie akurat bardzo interesuje jego postac i lubie o nim czytac ale takie nic nie wnoszace posty jaki on jest super w kazdym watku tylko smieca. Jezeli chodzi o F1 vs WRC to dla mnie praca kierowcy F1 jest trudna i wymagajaca ale za to dobrze platna i jest to taka "czysta" robota w porownaniu do rajdow. Tam sie wychowal i to byl caly jego swiat ale jak zobaczylem goscia na zywo kiedys jadacego zerowka na rajdzie to oczom nie wierzylem a potem te wszystkie starty S1600 i WRC, ma gosc talent i jaja a tego w rajdach trzeba ;)
SebaSTI napisał(a):Nie wiem co was to obchodzi , jak chce pisać tylko i wylącznie o Robercie niech pisze, nikt tu nie zmusza nikogo do faworyzowania kogokolwiek, moim zdaniem jest co pisać bo jak narazie tylko Kubica wnosi cos nowego do rajdów

Jasne ze tak. Tylko Robert na te chwile jest Polskim kierowca ktory naprawde ma szanse na wielkie sukcesy (oczywiscie mowie o rajdach plaskich zeby zaraz sie kolejny ot nie zrobil) ale niech te posty czegos dotycza i beda merytoryczne a nie ochy i achy gdzie tylko sie da. Skonczmy ten off top i wrocmy do informacji o rajdzie ba sa duzo ciekawsze, pozatym ja nie mam nic do kolegi Domson, wiele jego postow bylo ciekawych, prosze tylko zeby tak wszedzie nie smiecic ;)
SebaSTI napisał(a):Nie zapominajmny o naszym Michale :) :) :) wsiądzie do Fiesty to bedzie gorąca dyskusja;]

Tak ale nie na tym rajdzie.
Pzdr
Avatar użytkownika
wiechu100
N3
 
Posty: 399
Dołączył(a): niedziela, 25 kwi 2010, 12:23

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez woocasch » środa, 12 cze 2013, 08:33

Nie rozumiem dlaczego przeszkadza wam to, że tyle pisze się o Robercie w kontekście jego startów w rajdach. Co prawda zgadzam się, że pisanie tylko: wow, och, ach itd. jest nudne. Ale czy w historii rajdów był kiedyś facet, który w drugim starcie w MŚ, a trzecim na szutrze, wygrał klasyfikację równą (lub porównywalną) z obecną WRC2? A, to że nagle informacje o rajdach i relacje ze startów Kubicy pojawiły się na głównych polskich portalach typu Onet to przecież dobrze dla naszej ukochanej dyscypliny. Może Robert będzie impulsem do poprawy kondycji rajdów, więc zamiast narzekać to cieszmy się, że jest taki facet, który robi taki szok w rajdach.
A żeby nie było, że to tylko my Polacy mamy taki stosunek do startów Roberta, to wystarczy zerknąć do prasy zagranicznej (np ostatni numer niemieckiego Rallye-Magazin) gdzie info o Robercie jest nawet we wstępniaku.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez Matthias Schmidt » środa, 12 cze 2013, 14:24

woocasch - to dobrze wiem, dlatego napisalem wlasnie, ze jest to niesamowity zawodnik i doceniany nie jest tylko we wlasnej ojczyznie. Natomiast mnie glownie wnerwiaja takie jak to okresliles 'ochy i achy' ktore nic nie wnosza do calej sytuacji.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez Gąsior » środa, 12 cze 2013, 14:49

Piłka nożna ma sagę transferową z Lewandowskim, my mamy starty Kubicy. Wielu osobom z szeroko rozumianych kibiców motosportu naprawdę puściły zwieracze w tej kwestii.
Avatar użytkownika
Gąsior
N3
 
Posty: 353
Dołączył(a): środa, 14 lip 2004, 00:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez speedyzxz » środa, 12 cze 2013, 14:52

No dobra teraz to i wy nic nie wnosicie nic do tematu ;p :lol:


A tymczasem na Fince czeka nas debiut R5. 2 auta na pewno, może nawet 6. Klasyczne S2000 dość szybko znikają z sceny.
Chyba że Lappi startuje? Może ich pognać u siebie ;)
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez wiechu100 » środa, 12 cze 2013, 15:23

woocasch napisał(a):Nie rozumiem dlaczego przeszkadza wam to, że tyle pisze się o Robercie w kontekście jego startów w rajdach. Co prawda zgadzam się, że pisanie tylko: wow, och, ach itd. jest nudne.

To rozumiesz czy nie rozumiesz co ja pisze bo juz w koncu nie wiem?
Speedyzxz Wiadomo, ze szybko wypra bo cena podobna a auto nowsze i lepsze. Robert i tak je objedzie RRC - o to to, jak ktos wie o co mi chodzi z tymi wypowiedziami ;)
Avatar użytkownika
wiechu100
N3
 
Posty: 399
Dołączył(a): niedziela, 25 kwi 2010, 12:23

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez smwrc1 » piątek, 14 cze 2013, 02:19

Jeżeli ktoś z okolic woj. pomorskiego się wybiera to proszę o kontakt, bo bym się dołożył na wyjazd. Jutro mam u siebie rajd lotos ale " chce dalej'
smwrc1
 
Posty: 34
Dołączył(a): poniedziałek, 28 gru 2009, 17:12
Lokalizacja: kaszuby

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez hyzym » wtorek, 18 cze 2013, 19:21

Onboard z nowego OS-u Torittu z pierwszego dnia:
http://areena.yle.fi/tv/1950925
http://www.youtube.com/user/hyzym
Avatar użytkownika
hyzym
N2
 
Posty: 174
Dołączył(a): wtorek, 29 mar 2011, 21:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez bociant01 » środa, 10 lip 2013, 08:03

Mam jedno wolne miejsce na Rajd Finlandii (czwarta osoba). Wyjazd z Olsztyna 29 lipca - powrót 4 sierpnia. Podróż subaru foresterem z klimą i boxem na dachu,więc bagaże się zmieszczą bez ingerencji w strefę pasażerską, samochód na gaz więc będzie trochę taniej chociaż do Tallina, w Finlandii niestety tylko benzyna. Spanie przy odcinkach, mile widziane prawo jazdy. kontakt na priv.
Juz nieaktualne
Avatar użytkownika
bociant01
N3
 
Posty: 303
Dołączył(a): sobota, 1 lip 2006, 14:58
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez oryniak » środa, 31 lip 2013, 15:12

Jest jakiś live timing z testowego i kwalifikacji ??
oryniak
 
Posty: 36
Dołączył(a): czwartek, 18 paź 2012, 09:17

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez Domson » środa, 31 lip 2013, 21:26

Hirvo - przebudzenie :D? Narazie dobrze to wyglada.


Robert podobno na shakedownie WRC2 był mega szybki, tylko 1s do Keetomy, jak będe wiedział więcej to dam znać :shock:
Robert uzyskał czas 2:25

https://www.facebook.com/photo.php?v=62 ... =2&theater
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

cron