Neste Oil Rally Finland 2013

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez ZbyszekChaosu » czwartek, 1 sie 2013, 18:52

To dopiero niespodzianka- etap się niemal zakończył a na prowadzeniu Neuville. Trochę szkoda Latvali ale taki jest ten sport.
Dla mnie ważne że Kubica nie daje się Finom :D Lappi dopiero 6 a przed Robertem tylko Ketomaa, różnica nie jest duża biorąc pod uwagę ile kilometrów jest do przejechania jutro.
Kogo obstawiacie dzisiaj na zwycięzców?
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź


Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez Dinozaur » czwartek, 1 sie 2013, 18:55

A po OS-5 Robert powiedział:
"Było dobrze, ale na tym odcinku na śliskim zjeździe na hamowaniu do ciasnego zakrętu straciłem przyczepność przedniej osi i silnik zgasł. Straciłem dużo czasu."

Kurcze szkoda tej straty :(
Avatar użytkownika
Dinozaur
N1
 
Posty: 62
Dołączył(a): sobota, 27 kwi 2013, 22:33

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez djescape » czwartek, 1 sie 2013, 19:00

WRC - walka na dziesiąte części sekund
WRC2 - walka na dziesiąte części sekund
WRC3 - walka na dziesiąte części sekund

Jak na razie najciekawszy rajd sezonu, rotacja, odzyskiwane części sekund, tracone, nagłe zwroty akcji, jak dobry film sensacyjny :). Mam nadzieję że tak pozostanie do końca rajdu.
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez Motulski » czwartek, 1 sie 2013, 19:03

Jest może jakaś relacja online z superoesu ?
Może tutaj będzie ;)
http://www.ustream.tv/channel/neste-ral ... and-tuning
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez Dinozaur » czwartek, 1 sie 2013, 20:27

Co się stało, że Robert na 2 km trasie stracił aż 4,5s ??
Avatar użytkownika
Dinozaur
N1
 
Posty: 62
Dołączył(a): sobota, 27 kwi 2013, 22:33

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez smwrc1 » czwartek, 1 sie 2013, 20:30

smwrc1
 
Posty: 34
Dołączył(a): poniedziałek, 28 gru 2009, 17:12
Lokalizacja: kaszuby

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez kremer » czwartek, 1 sie 2013, 20:32

Kilernia to super oes na torze wyścigów konnych. Lappi stracił 10 s... Można błąd tam popełnić i tracisz cenny czas...
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez deiman » czwartek, 1 sie 2013, 20:38

Poki co swietny rajd. Osobiscie cieszy mnie nieco dalsza pozycja Ogiera. W moim przekonianiu troche brakuje mu skromnosci i milo byloby, gdyby taki wynik sie juz utrzymal.
Jesli chodzi o jutro to obawiam sie slonecznej pogody i tempa Forda. Widac, ze auto jest jednak bardzo dobre, ale nie od dzis wiadomo, ze w blotnistych warunkach radza sobie chyba nieco lepiej. Mam nadzieje, ze moje obawy sa niesluszne. Trzymam kciuki za Fordy.
Szkoda bledu Mikko, ale nadal presje moze wywierac wiec tragedii nie ma. Strata niby nie duza, ale to Finlandia i nadrobic chyba bedzie ciezko.
Jarri-Matti ma druga awarie w tym sezonie. Rowniez szkoda. Ciekawi mnie co zaprezentuje jutro.
Kris i Juho rowniez swietny wystep. Mam nadzieje, ze pogoda i warunki duzo im nie pomogly i jutro zobacze podobne tempo.
Do startu Roberta podchodzilem ostroznie, bo tu stawka bardzo mocna a rajd, no coz, ciezki dla nowicjuszy. Czasy robia wrazenie i czasami zastanawiam sie czy on jest czlowiekiem.
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez tomson » czwartek, 1 sie 2013, 21:15

deiman napisał(a):Poki co swietny rajd. Osobiscie cieszy mnie nieco dalsza pozycja Ogiera. W moim przekonianiu troche brakuje mu skromnosci i milo byloby, gdyby taki wynik sie juz utrzymal.

A czemu ma być skromny? bo prowadzi w mistrzostwach? :) a tak auto samo nie jedzie na tym poziomie i wiemy o tym wszyscy, więc niech odkręca ile wzlezie i będzie ordynarny w tym wszystkim na całego :)
Avatar użytkownika
tomson
N2
 
Posty: 197
Dołączył(a): wtorek, 7 lip 2009, 09:07

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez ToMi888 » czwartek, 1 sie 2013, 21:17

Co do pierwszego dnia rajdu, zaskakuje mnie Thierry Neuville. Kurde, jak nie wątpiłem w jego talent, tak myślałem, że gdzie jak gdzie, ale w Finlandii nie będzie bardzo wysoko, a tu proszę! Mam nadzieję, że wygra, choć będzie to bardzo trudne, bo i Ogier i Hirvonen mogą mu przeszkodzić. W ogóle fajnie blisko się stawka trzyma. No i miło znów widzieć Forda na czele :) Jak M-Sport w przyszłym roku dalej będzie tak aktywny, to widzę Thierry'ego w pierwszym składzie :)

Cieszy postawa Hanninena i Meeke'a, szczególnie tego drugiego :)

No i brawa dla Kubicy i Barana za dobrą, mądrą jazdę :)
Petter Solberg!
Kris Meeke!
Avatar użytkownika
ToMi888
N2
 
Posty: 148
Dołączył(a): czwartek, 11 paź 2007, 15:28
Lokalizacja: Tarnów

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez robsol » czwartek, 1 sie 2013, 22:18

No no takichemocji nie bylo juz bardzo dawno. Ostatnio to tak tlukli sie na setne Sebek z Markusem ! Ale nie bylo nigdy tak ciasno po pierwszym dniu ! Mega walka na oesach!
Kubica mnie zadziwia :D robi robote jak trzeba jest chyba kosmita rodem z Polski :D .Jest tam pierwwszy raz i jest na pudle . Modle sie zeby juz tak dojechal i bedzie super.
Juz nie moge sie doczekac rajdu Niemiec gdzie bede mogl mu uscisnac dlon i pogratulowac :D
A te R5 z M-Sportu tez daja rade. Tez dawno nie bylo zeby slabsze auta byly tak wysoko.
robsol
N2
 
Posty: 181
Dołączył(a): wtorek, 25 paź 2011, 14:19

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez Matthias Schmidt » czwartek, 1 sie 2013, 22:49

deiman - to fakt, Ogier wydaje sie byc bardzo zarozumialy i wyglada na to, ze tak nie jest od tego roku, bo juz wczesniej tak bylo. Podobno takim w sporcie lepiej (Schumacher, podobno Burns). Tyle, ze jest roznica miedzy kompletnym zadufaniem a byciem bardzo pewnym siebie. A Ogiera czasami ciezko darzyc sympatia...
Niewazne. Rajd jak na razie bardzo pasjonujacy. Jesli nie Hirvo to bardzo licze na zwyciestwo Neuville. Ale jakos nie wierze w to. Miejmy nadzieje nieslusznie. Hirvo troche traci to fakt, al gdyby teraz cisnal tak jak dwa lata temu to kto wie... do konca rajdu 17 OS, wiec wiele moze sie wydarzyc. Mam tez nadzieje, ze tym razem Ogier nie wygra, bo przydalby sie nowy zwyciezca w tym sezonie ;-) . Jednak jak juz rano pisalem, stawiam wlasnie na niego. Moze i jesli chodzi o samo tempo to wcale nie jest najszybszy, ale wystarczy, ze klopoty dotkna Neuville (tfu tfu odpukac), a Mikko nie nadgoni i Ogier wygra. W tym roku Seb II praktycznie w stu procentach unikal klopotow, a konkurencja miala ich wiele wiecej. Wiec ze statystyki wynika, ze wygra Ogier ;-) . Trzymam kciuki jednak za Mikko i Thierry.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez SebaSTI » piątek, 2 sie 2013, 09:38

Roberto będzie walczył pewnie o pudło, Ketomaaa nie w jego zasiegu :o
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez CzarnyWRC » piątek, 2 sie 2013, 09:46

Robert jedzie w śmietance rajdowców i radzi sobie jak mało który :shock: No dobra, jest jeden ale to wariat- Lukyanuk :D Super walka w generalce
By czuć upadek, z wysoka spaść trzeba...
Być na dnie, by móc sięgnąć nieba...

http://www.youtube.com/user/auxqrwa
Avatar użytkownika
CzarnyWRC
N3
 
Posty: 473
Dołączył(a): poniedziałek, 16 lip 2007, 01:07
Lokalizacja: Józefów

Re: Neste Oil Rally Finland 2013

Postprzez Cendra » piątek, 2 sie 2013, 09:48

Sordo jedzie tak słabo..., Szkoda, że Loeb nie nominował Finki, no ale w końcu nie lubi tego rajdu. Nawet Meeke jest wyżej, a jedzie pierwszy raz Cytryną.
Avatar użytkownika
Cendra
A6
 
Posty: 1179
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 15:09
Lokalizacja: Ciechanów/Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości