Michał Kościuszko

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Michał Kościuszko

Postprzez Kajtofan » środa, 18 lut 2015, 19:08

krzysiek_swrt napisał(a):ale wspominał czemu szybko nie wróci do rajdów bo nie słuchałem wywiadu bo mi coś się dzisiaj komp zawiesza.

Jak się nie ma miedzi to się w domu siedzi.
Swoją drogą Kościuszko w RSMP to by było dość ciekawa opcja. W R5 powinien się w pierwszej piątce mieścić.
Kajtofan
N3
 
Posty: 348
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 16:43


Re: Michał Kościuszko

Postprzez Kafe » środa, 18 lut 2015, 20:46

zapraszam do wysłuchania wywiadu z Michałem w Odcinku Specjalnym

https://www.youtube.com/watch?v=58Z4xGkR-Ns
Kafe
A5
 
Posty: 632
Dołączył(a): niedziela, 27 mar 2005, 21:46

Re: Michał Kościuszko

Postprzez filantrop » środa, 18 lut 2015, 20:59

nie powiedział ale to oczywiste. w sumie to w tym wywiadzie nie powiedział ani tak ani nie także... użył określenia "w najbliższym czasie"
filantrop
N2
 
Posty: 177
Dołączył(a): niedziela, 29 lip 2007, 11:31
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Michał Kościuszko

Postprzez Dominik Adamczyk » środa, 18 lut 2015, 21:03

Dobrze że MK nabrał dystansu do sytuacji "podebrania" pilota i docenia klasę Kubicy ale widać że zadra w sercu pozostała. Życzę mu jak najlepiej, myślę że w RSMP wygrałby bez problemu.
Avatar użytkownika
Dominik Adamczyk
 
Posty: 20
Dołączył(a): niedziela, 25 sty 2015, 20:32
Lokalizacja: Pieszyce

Re: Michał Kościuszko

Postprzez HenriS12B » czwartek, 19 lut 2015, 01:01

Dominik Adamczyk napisał(a):Dobrze że MK nabrał dystansu do sytuacji "podebrania" pilota i docenia klasę Kubicy ale widać że zadra w sercu pozostała. Życzę mu jak najlepiej, myślę że w RSMP wygrałby bez problemu.


Tym bardziej, że jak jeździł w RSMP, to prezentował poziom Bouffiego, chociaż nie dojeżdżał, ale i tak ostatecznie wszystko zweryfikują oesy... Oby pojawił się już na Elmocie
Avatar użytkownika
HenriS12B
N2
 
Posty: 196
Dołączył(a): wtorek, 26 lut 2013, 10:37
Lokalizacja: na łuku za szczytem

Re: Michał Kościuszko

Postprzez eRADe » czwartek, 19 lut 2015, 09:07

Czy może mi ktoś podać 1 (słownie jeden) dobry znaczący wynik Pana Michała Kościuszki?

ale nie pudło przy 3 autach gdzie trzecia była laska która dojechała ostatnia w rajdzie.

Taki wynik gdzie ścigał się z wieloma mocnymi fajterami i to on wygrał?
eRADe
 
Posty: 47
Dołączył(a): poniedziałek, 29 wrz 2014, 20:50

Re: Michał Kościuszko

Postprzez luks » czwartek, 19 lut 2015, 09:44

oo nie.... zaczyna się...
rajdy
rajdy
rajdy
Avatar użytkownika
luks
N3
 
Posty: 452
Dołączył(a): sobota, 22 mar 2003, 22:13
Lokalizacja: 71

Re: Michał Kościuszko

Postprzez woocasch » czwartek, 19 lut 2015, 09:49

Na szybko jeden przykład: w Rajdzie Sardynii 2008 Michał wygrał klasyfikację JWRC, może to nie za dużo, ale np. Ogier był za nim. Fakt, że Ogier miał różne przygody w tym rajdzie, ale jak widać Michałowi zdarzyło się nawet wygrać z kierowcą, który jest już dwukrotnym mistrzem świata :) Zresztą w sumie Prokop też w 2008 na asfaltach we Francji z nim wygrał, pokazuje to, że tak dziś wielbiony Seb2 nie od początku nad wszystkimi górował i jak wiele zależy od odpowiedniego poprowadzenia kariery. Być może taki Prokop czy Kościuszko gdyby mieli takie zaplecza jak Ogier jeździliby teraz w ścisłej czołówce WRC, ale to tylko i wyłącznie gdybanie.
Ostatnio edytowano czwartek, 19 lut 2015, 09:54 przez woocasch, łącznie edytowano 1 raz
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Michał Kościuszko

Postprzez adamlen » czwartek, 19 lut 2015, 09:49

Tak na szybko, tutaj wygrywał z takimi kierowcami jak Ogier, Abbring 8)

http://www.ewrc-results.com/results.php ... degna-2008

edit:
woocasch mnie wyprzedził z tym samym przykładem. Było jeszcze parę sytuacji gdzie wygrywał z dobrymi kierowcami, ale czasem też przegrywał. Na pewno był moment, że był lepszy od Prokopa, walczył też dość solidnie z Evansem. Na pewno nie jest to zły kierowca, ale myślę, że na WRC trochę brakowało. Może w ERC były by większe sukcesy.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Michał Kościuszko

Postprzez żółtodziób » czwartek, 19 lut 2015, 09:56

@eRADe - domyślam się, że prowokacja, uprzedzam, ze jeśli będziesz działał tylko po to,żeby zrobić dym to będę surowo karał. Na wypadek jednak gdybyś rzeczywiście miał tak poważne braki w podstawowej wiedzy to przypominam, że w 2009 roku został wicemistrzem JWRC wygrywając dwie eliminacje i wskakując na pudło trzech kolejnych.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Michał Kościuszko

Postprzez ZbyszekChaosu » czwartek, 19 lut 2015, 09:58

eRADe napisał(a):Czy może mi ktoś podać 1 (słownie jeden) dobry znaczący wynik Pana Michała Kościuszki?

ale nie pudło przy 3 autach gdzie trzecia była laska która dojechała ostatnia w rajdzie.

Taki wynik gdzie ścigał się z wieloma mocnymi fajterami i to on wygrał?

Proszę bardzo, Sardynia JWRC 2008, przejrzyj listę:http://www.ewrc-results.com/final.php?e=154&s=0&sct=10&t=Rally-d-Italia-Sardegna-2008
Mnie zmartwiła wypowiedź Michała chyba w odcinku specjalnym. Na pytanie o Maćka od razu powiedział, ze nie rozmawiali ze sobą od czasu rozstania. Niby dorośli ludzie, przejeździli ze sobą szmat czasu a teraz takie fochy.
edit:
Trochę się spóźniłem. Generalnie jakby Michał miał dobry program to wcale od stawki WRC by nie odstawał, patrz Sardynia 2013. Niestety takich kierowców jest wielu i trzeba się czymś wyróżnić, żeby dostać dobrą szansę.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Michał Kościuszko

Postprzez kuba.es » czwartek, 19 lut 2015, 10:28

Ja jestem ostrożny we wróżeniu z fusów na zasadzie "co by było gdyby" i mam tu na myśli głównie mistrzostwa świata. Ale faktem jest, że jego tempo spokojnie pozwala na walkę o najwyższe cele w RSMP. Obojętnie czy ktoś lubi/nie lubi/czy ma stosunek neutralny do MK.
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty - dla szybkich kierowców." - Colin McRae
Avatar użytkownika
kuba.es
N3
 
Posty: 402
Dołączył(a): czwartek, 27 sty 2011, 12:07

Re: Michał Kościuszko

Postprzez karluum » czwartek, 19 lut 2015, 10:38

Kościuszko jak Kubica - są emocje :) Może w tym 2009 roku był szybki, ale szansę na tytuły JWRC czy PWRC stracił po wypadkach. WRC to chyba za wysokie progi, ale w ERC myślę, że nie byłby bez szans. Życzę mu powrotu na oesy bo jest w sumie młodym kierowcą i miałby szansę wygrać jakiś rajd w generalce.
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Michał Kościuszko

Postprzez Kajtofan » czwartek, 19 lut 2015, 11:10

woocasch napisał(a):Na szybko jeden przykład: w Rajdzie Sardynii 2008 Michał wygrał klasyfikację JWRC, może to nie za dużo, ale np. Ogier był za nim. Fakt, że Ogier miał różne przygody w tym rajdzie, ale jak widać Michałowi zdarzyło się nawet wygrać z kierowcą, który jest już dwukrotnym mistrzem świata :).
Zresztą w sumie Prokop też w 2008 na asfaltach we Francji z nim wygrał, pokazuje to, że tak dziś wielbiony Seb2 nie od początku nad wszystkimi górował i jak wiele zależy od odpowiedniego poprowadzenia kariery. Być może taki Prokop czy Kościuszko gdyby mieli takie zaplecza jak Ogier jeździliby teraz w ścisłej czołówce WRC, ale to tylko i wyłącznie gdybanie.

No ty chyba sobie żartujesz. Co jak co, ale zaplecze to Kosciuszko czy Prokop na pewno mieli. Chodzi o coś innego.
Ogier w swoim debiucie w JWRC i w aucie s1600 (Meksyk 2008), ( wcześniej jeździł tylko pucharówką 206), wygrał z Michałem 17 na 20 oesów , gdzie ten jechał już 3 sezon w WRC, autem które znał wyśmienicie. Także Ogier dominował od początku. Nie bez powodu zainteresowała się nim fabryka.
Sposób prowadzenia kariery nie ma nic do rzeczy. WRC to dla M.K. za wysokie progi były, a mógł karierę skupić np. Na RSMP i przy odrobinie szczęścia coś wyjeździć.
Kajtofan
N3
 
Posty: 348
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 16:43

Re: Michał Kościuszko

Postprzez Mad Max » czwartek, 19 lut 2015, 11:15

To ja dorzucę jeszcze coś z krajowego podwórka czyli początek sezonu 2008 gdzie MK jechał początek sezonu w Pugiem 207 S2000 i pomimo małej ilości startów 4x4 potrafił wygrywać odcinki z Bouffierem, Kuzajem czy Kajtem więc taki "cienki Bolo" to on nie jest.

Duża część z nas na pewno pamięta również ten przejazd :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=z-ozVFQwqRk

Jeśli chodzi o MŚ to jeżdżąc lepszym sprzętem niż szrot zwany MiNi wyniki były by na pewno lepsze co pokazał przykład Sardynii który jechał Fiestą. Na warunki MŚ myślę że był by kierowcą jakich było wielu czyli średniakiem, natomiast jeśli by zaczął starty w RSMP to moim zdaniem byłby murowanym kandydatem na mistrza Polski.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron