Michał Kościuszko

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Michał Kościuszko

Postprzez viper » poniedziałek, 21 sty 2013, 17:00

krzysiekrwd napisał(a):http://www.polskiejadlo.com.pl/news/news_14_07_2011.htm

macie a kto w zarzadzie zobaczcie biznes ityle po temacie.... :lol: :lol: :lol:

No ludzie czy wy ślepi jesteście. Przecież to jest ewidenty przykład układu. Na zasadzie ręka rękę myję. oczywiście można tłumaczyć zawsze w jakiś sposób wyniki Kościuszki. Natomiast nie tlumaczmy skąd są na to pieniądze z lotosu i czym ta firma sie kieruje, bo to zaczyna być śmieszne.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42


Re: Michał Kościuszko

Postprzez krzysiekrwd » poniedziałek, 21 sty 2013, 17:20

Viper czy ja gdzies napisalem ze lotos tym sie tylko kieruje?

chyba nie chcesz mi powiedziec ze ten biznes nie ma wplywu na to ze michal jest w wrc...
krzysiekrwd
N1
 
Posty: 53
Dołączył(a): poniedziałek, 4 paź 2010, 14:53

Re: Michał Kościuszko

Postprzez viper » poniedziałek, 21 sty 2013, 17:46

krzysiekrwd napisał(a):Viper czy ja gdzies napisalem ze lotos tym sie tylko kieruje?

chyba nie chcesz mi powiedziec ze ten biznes nie ma wplywu na to ze michal jest w wrc...

No chce ci wlasnie powiec, ze to jest fundament tej wspolpracy :D .
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Michał Kościuszko

Postprzez krzysiekrwd » poniedziałek, 21 sty 2013, 17:56

aA no to sorki zle to odebralem :D :D :wink:

Jak to Maciek napisal kiedys na fejsie to jest biznes...
krzysiekrwd
N1
 
Posty: 53
Dołączył(a): poniedziałek, 4 paź 2010, 14:53

Re: Michał Kościuszko

Postprzez d-z rallyfans » poniedziałek, 21 sty 2013, 18:58

Podziwiam niektórych forumowiczów za wytrwałość i ciągłe spinanie się w temacie Lotos :arrow: Kościuszko :arrow: WRC, tylko nie wiem co Wam da te ciągłe narzekanie na tą sytuacje :) Ludzie kochani nie spinajcie się na rzeczy na które nie macie wpływu, zło piękności szkodzi :) Jak już chcecie coś osiągnąć to zróbcie pikiete i miasteczko namiotowe pod Lotosem :) albo jeszcze lepiej zabarykadujcie się w gabinecie prezesa Lotosu :) może wtedy będzie jakiś efekt :wink:
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Michał Kościuszko

Postprzez gregortest » poniedziałek, 21 sty 2013, 21:14

Skąd ma kasę na starty..
proste, poczytajcie sobie o Janie Kościuszko, jego działaniom na szkodę spółek itp.
Wiadomo jedno, to co się o nim mówi od ponad roku. kasy ze sprzedaży chłopskiego jadła już niema.
mają duże problemy finansowe.
co do startów MK to za chwilę szwecja.
zobaczymy.












k
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: Michał Kościuszko

Postprzez piotrg » poniedziałek, 21 sty 2013, 21:41

kostek45 napisał(a):Daję dychę.

Kosciuszko-kolosalne doświadczenie w MŚ, własny wkład, jakieś sukcesy międzynarodowe, młody wiek.

no, faktycznie...

A żeby nie było OT to już wcześniej mądrze ktoś napisał.
Parafrazując:
Rajdy to nie skoki narciarskie, szermierka czy rzut młotem.
Tu nie jest wystawiany reprezentant Polski, najlepszy w swojej profesji.

Tu w dużej mierze jedzie ten kto ma plecy, kasę, sponsorów a dopiero na końcu umiejętności.

I nie chodzi mi tylko o rajdy MŚ, ale choćby RSMP czy RPP.

Więc dajcie sobie już siana z tym Kościuszkiem. Kasę ma - niech sobie jedzie. A że wyników nie ma.... Cóż zrobić.
Jak wy byście mieli możliwość startów w WRC nawet takim szrotem jak Mini, to byście zadzwonili do Wojtka Chuchały i powiedzieli:
"Wojtek, mam sporo kasy, kontaktów, sponsorów, możliwość jazdy fajnym autem w WRC ale jestem trochę słaby w te klocki - może ty byś sobie pojeździł?"[/
quote]

niestety święte słowa :evil:
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: Michał Kościuszko

Postprzez Witcher1990 » wtorek, 22 sty 2013, 00:13

Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Michał Kościuszko

Postprzez żółtodziób » wtorek, 22 sty 2013, 01:47

gregortest napisał(a):Skąd ma kasę na starty..
proste, poczytajcie sobie o Janie Kościuszko, jego działaniom na szkodę spółek itp.
Wiadomo jedno, to co się o nim mówi od ponad roku. kasy ze sprzedaży chłopskiego jadła już niema.
mają duże problemy finansowe.
co do startów MK to za chwilę szwecja.
zobaczymy.


Heh, zrobiłem takie postanowienie,zeby tutaj nic nie pisać, ale ważny wątek poruszyłeś.

1. Działania na szkodę spółek nikt mu nie udowodnił, więc byłbym ostrożny z tego typu wypowiedziami. To jest oskarżenie o przestępstwo, a w tym kraju nawet jak złapią łapownika, mobbingera i kolesia który zaszył komuś tampon i nie chciał go później wyjąć to dostaje zawiasy i staje się medialnym bohaterem, bo materiał dowodowy zgromadzono w perfidny sposób (nie chcę wchodzić tutaj w dyskusję czy metody rzeczywiście były perfidne czy nie, istotne jest to,że wypaczona została istota sprawy, koleś winny jak kot w akwarium wychodzi ze wszystkiego póki co obronną ręką, a cały problem zostaje przerzucony na to czy przypadkiem paru osób zabardzo nie zestresowano zbierając dowody), tym bardziej ryzykowne jest wypowiadanie ocen w stosunku do kogoś któremu nie postawiono jeszcze żadnego zarzutu.

2. Bajkopisarstwo Juniora chyba nie wzięło się znikąd, wygląda na dziedziczne. Tak się składa,że jestem zorientowany w miarę w tym co się dzieje na GPW i często oglądam TVN CNBC. Naczelnik bardzo często wypowiada się tam tonem jak by miał pretensje do całego świata, że rzuca mu kłody pod nogi, problem w tym, że te wypowiedzi nijak nie przystają do tego co później rzeczywiście się dzieje. Przez jakiś czas jednak są osoby które mu wierzą, czasem są to osoby z grubą kapustą. Wśród tych osób znaleźli się zarządzający Lotosem: http://www.paliwa.pl/news/lotos-i-piero ... iego-jadla i można przypuszczać, że sponsoring Młodego nie pozostaje bez związku z powyższym. Sprawa może mieć bardzo przykry finał zważywszy że:

3. W chwili obecnej jednak poszła spora kosa między Kościuszką a gościem (pardon, ale zapomniałem nazwisko, nie mam do tego pamięci kto chce może sobie znaleźć info na bankier.pl), który postanowił zainwestować w Polskie Jadło, de facto uratować firmę od upadku. Doszło do tego, że na antenie TVN CNBC Naczelnik wyraźnie podkręcony zarzucał inwestorowi że chce z Polskiego Jadła zrobić konkurencję dla McDonaldsa. Taki tekst dokładnie poleciał, normalnie piaskownica. Tak naprawdę jednak chodziło o to, że mimo przejęcia sporego pakietu akcji przez inwestora Naczelnik chciał nadal samodzielnie decydować praktycznie o całej strategii firmy, co jest tym bardziej dziwne, że parę jego ostatnich pomysłów okazało się kompletnie nietrafionych. Ja mysle,że facet tak naprawde wcale nie chce źle, tylko zatracił dystans do siebie, nie przyjmuje do wiadomości, że moze się mylić, a kto inny ma rację, zamiast zastopować i przemyśleć idzie w zaparte. To oczywiscie takie moje wrażenie tylko poparte ogólną obserwacją jego zachowania, w tej ocenie mogę się mylić. W chwili obecnej to nie wiem na czym stanęło, czy inwestor pozbył się akcji (pamiętam,że mimo tego całego przedstawienia nie był chętny z tego biznesu wychodzić, ale jako że tą spółkę raczej omijam szerokim łukiem niż śledzę co się w niej dzieje mogło mi coś umknąć), niemniej jednak jak tak dalej będzie robił to mu się te biznesy w końcu wysypią zupełnie, a razem z nimi wszelkie umowy z Lotosem.

Tak naprawdę więc cały ten program startów Mini to może być patykiem na wodzie pisany. Może faktycznie ma budżet na pełen sezon, a może w pewnym momencie okaże się, że kasa się skończyła i zęby w ścianę, może się też okazać, że Lotos stwierdzi, że został wydymany i wymiskuje się ze wszystkich umów z panami K. Tego nie ma sensu rozkminiać, bo jest zwyczajnie za mało wiarygodnych informacji na ten temat.

Jedno chcę z całą mocą podkreślić - nie uważam, żeby Junior w sensie sportowym przynosił nam wstyd. To, że się lansuje w trochę śmieszny sposób - no trudno taki już jest. Jak na kierowcę który nigdy nie miał wsparcia fabryki robi dosć przyzwoite wyniki. Można się czepiać, że rozjeżdża laski w ośce, ale zdarzało mu się rywalizować z Abbringiem czy Prokopem. Sport polega na tym,że ktoś musi wygrać, a ktoś inny przegrać, moim zdaniem o wiele mniej kumaty jest np. młody Wilson, który pomimo idealnych wręcz warunków rozwoju postępów nie robi w zasadzie żadnych odkąd zaczął jeździć wurcami. Jakoś nie zauważyłem, żeby połowa Brytoli z niego polewała i żeby każdy jego występ powodował natychmiastową lawinę komentarzy, jak by tylko on startował w danym rajdzie. Dlatego własnie moim zdaniem w przypadku Juniora nie należy mieszać jednego z drugim. Wyniki sportowe nie wymiatają, ale wstydu nie przynoszą i szkoda że tyle osób kompletnie bagatelizuje ten fakt, korzystając wyłącznie z okazji do przejechania się po Juniorze. Sprawy finansowe i jego lanserkę trzeba jednak rozpatrywać osobno. Moim zdaniem to jest wyłączna sprawa Lotosu z kim i jak robi interesy. Jeśli Kościuchom udało się przekonać Lotos do wyłożenia takiej kapusty to przecież nie ma w tym niczego nielegalnego. To, czy Kościuszce uda się wywiązać ze swoich zobowiązań to jest inna historia i może się ona zakończyć poważnym dymem, ale Lotosiarze to też nie są a przynajmniej nie powinni być ludzie, którzy wypadli sroce spod ogona. Po to zatrudniają prawników i analityków, żeby umieć prawidłowo ocenić w co można wejsć a od czego należy trzymać się z daleka, jeśli dali ciała to jest ich problem. Przynajmniej dopóki nie jest tak, że do działalności Lotosu zacznie dopłacać Skarb Państwa, czyli my tak naprawdę - wtedy możnaby się słusznie zbulwersować. Dopóki jednak Lotos zatrabia na siebie to nie ma o czym gadać. Mimo, że wszystko moze się okazać niepoważne i się rozsypać to nie nosi znamion przestępstwa ze strony Kościuchów (w przeciwieństwie na przykład do coniektórych działań wielkiego bożyszcza Golloba - tyle, że dzięki temu,że pół narodu jego sukcesami leczy swoje kompleksy jakoś mało kto się czepia fałszowania dokumentów - ot polska moralność). Jeśli powstaną w wyniku tego jakieś roszczenia Lotosu to w najgorszym razie sprawę zamknie syndyk. Co do lanserki - kiedyś mnie to bulwersowało, potem śmieszyło a teraz mi to zwisa i powiewa. W tym kraju 50% społeczeństwa to lanserzy, którzy przy każdej okazji usiłują zabłysnąć przypisując sobie nieswoje zasługi lub sobie czegoś dodając. Przypadek Juniora nie jest ani szczególnie ciężki ani łagodny. Głupie to, ale nie jest to żadne przestępstwo. Rozumiem napiętnować raz czy drugi, ale nie rozumiem po co zaczynać kolejną krucjatę? Dobrze,że przynajmniej nie jest ona prowadzona w wątku o RMC.

No i to tyle z mojej strony nt. Kościuszki. Wyjaśniam,że nie jestem ani jego fanem ani antyfanem. Jego występy nie napawają mnie sztucznie napompowaną dumą, ale również nie żenują. Jego zapowiedzi traktuję na zasadzie "uwierzę jak zobaczę" no i to tyle. A finanse to jest jego prywatna sprawa, przynajmniej dopóki nie zacznie łamać prawa. Nawet jeśli ktoś ma coś przeciw jego ojcu w tej materii to Junior przecież w zadnym wypadku nie ponosi za to odpowiedzialności. Nie wiem, dlaczego ludzie mieszają do tego tematu tyle emocji.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Michał Kościuszko

Postprzez Gabat » wtorek, 22 sty 2013, 03:11

Im dłużej dyskusja się toczy tym bardziej na dziwniejsze tory zbacza. Sam czasami się wkurzam, że idą pieniądze na starty jego, a nie na kogoś innego.Po co mieszać kijkiem w jeszcze bardziej śmierdzącej ku.ie skoro i tak się nigdy nie dowiemy skąd wynikają mniej lub bardziej udane układy sponsorskie w jego startach? Możemy się tylko domyślać. Trudno zawsze tak jest i będzie, że jedni są bardziej uprzywilejowani od innych. Obojętnie w jakim stopniu finansuje Lotos a w jakim Michał i jego ojciec starty, mam nadzieję ,że ludzie z Lotosa w przypadku braku kręcenia wyników, progresji itp. przez Juniora szybko zmądrzeją, odetną go od hajsu i nie wycofają się ze sponsoringu polskich kierowców. Mam cichą nadzieję, że kiedyś wyłapią jakiś talent i pomogą mu zajść wysoko. Coś w tym jest co napisał Żółtodziób odnośnie Naczelnika. Są różni prezesi. Stąpający po ziemi i obiecujący inwestorom jak prezio Naczelnik złote góry. Młody z zachowania to cały ojciec. Gadanie bez pokrycia w faktach. Nabawiłem się bardzo szybko znieczulicy na niepoważne wypowiedzi Kościuszki w mediach podobnie jak na wieczne utyskiwania Tomka Kuchara w wywiadach. Zobaczymy co Szwecja za niedługo przyniesie :). Pozdrawiam
Gabat
N2
 
Posty: 116
Dołączył(a): sobota, 30 kwi 2011, 15:07
Lokalizacja: Rybnik

Re: Michał Kościuszko

Postprzez woocasch » wtorek, 22 sty 2013, 09:37

Gabat napisał(a):Obojętnie w jakim stopniu finansuje Lotos a w jakim Michał i jego ojciec starty, mam nadzieję ,że ludzie z Lotosa w przypadku braku kręcenia wyników, progresji itp. przez Juniora szybko zmądrzeją, odetną go od hajsu i nie wycofają się ze sponsoringu polskich kierowców. Mam cichą nadzieję, że kiedyś wyłapią jakiś talent i pomogą mu zajść wysoko.

No wiesz, może Lotos nie odkrył Kościuszki i Chuchały, ale temu pierwszemu pomógł zdobyć trzy tytuły MP, a do budżetu Chuchały i jego startów, nie tylko w kraju też sie dokładali. Więc dzięki temu widzę nadzieję, że ktoś w końcu powie dość lansowaniu Michała - tak jak napisałeś w przypadku braku wyników.
Ale w sumie przecież do klasyfikacji producentów :) zgłoszony jest Lotos WRC Team i z punktu widzenia FIA chyba nie ma problemu aby dla zespołu jechał inny kierowca niż M.K. ale to tak tylko sobie pisze.
Mam nadzieje, że Kościuszku z rajdu na rajd będzie się rozkręcać i jeszcze nas zaskoczy dobrym wynikiem :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Michał Kościuszko

Postprzez d-z rallyfans » wtorek, 22 sty 2013, 09:43

woocasch napisał(a):Mam nadzieje, że Kościuszku z rajdu na rajd będzie się rozkręcać i jeszcze nas zaskoczy dobrym wynikiem :)


Tylko trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, co będzie dobrym wynikiem :?:
Miejsce w TOP 10, w TOP 5 czy może podium w generalce, bo według mnie tylko to pierwsze jest realne :wink:
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Michał Kościuszko

Postprzez woocasch » wtorek, 22 sty 2013, 12:44

Zgadzam się, realne jest tylko TOP 10. Przy dobrym układzie, czytaj wielu zawodników odpada, to miejsca 6-8 są osiągalne. Jednak nie można zakładać, że inni odpadają, a Michał jedzie bez problemów, przynajmniej patrząc ile przygód zawsze ma Michał podczas swoich startów w MŚ. TOP 5 byłoby dobrym wynikiem, a podium to chyba tylko w sferze marzeń :)
Nie twierdzę, że Kościuszko będzie się wbijał w TOP 5, bo jest to niemal nierealne, ale nadzieję można mieć, no nie? Może się okaże, że nagle błyśnie mega telentem i ... haha dobra koniec fantastyki :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Michał Kościuszko

Postprzez żółtodziób » wtorek, 22 sty 2013, 13:28

Pytanie dlaczego mierzymy Młodego inną miarą niż całą restę chłopaków. Do Top 5 nie wbił się jeszcze nigdy żaden Polak, zaś do Top 10 wbijał się tylko Hołowczyc. Zgoda, że konkurencja była inna, ale to i tak jest raptem jeden kierowca, który zrobił lepsze wyniki. Owszem, przechwsałki Juniora były grube, ale to jeszcze nie oznacza, że trzeba tego rodzaju głupawce ulegać i ustawiać w ten sposób oczekiwania. Byłoby to co prawda wychowawcze, ale po pierwsze nie nam go wychowywać, a po drugie i tak już jest na to za późno.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Michał Kościuszko

Postprzez woocasch » wtorek, 22 sty 2013, 14:44

A czy jakikolwiek inny Polak ma zaliczoną podobną ilość rajdów WRC i 7 sezonów w MŚ za sobą, a teraz zaczyna ósmy i to pełny sezon w aucie WRC? Więc jeżeli czegoś możemy się po kimś spodziewać, to niestety tylko po Michale, nikt inny nie ma tak bogatego programu w MŚ. Ja niczego spektakularnego po nim się nie spodziewam, ale tak jak napisałem, nadzieje można mieć. Może jednak coś uda się chłopakowi osiągnąć ... dobra koniec żartów :)
Za chwilę Szwecja i będzie kolejna porcja nauki i cudownego PR.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 105 gości