Michał Kościuszko

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Michał Kościuszko

Postprzez karokl » niedziela, 20 sty 2013, 21:48

Po prostu jak sobie umie załatwić to się odstosunkujcie od niego...

Wg mnie to 90% wszystkich wiadomości w mediach jest albo przesadzonych albo nie do końca prawdziwych. Weźmy sobie jakąś zwykłą gazete pomylone wyniki nazwy oesów itd.


ciekawi mnie czy w czechach też jadą tak na prokopa może miał lepszy wynik no ale michał na wielu odcinkach był szybszy od niego.


Osobiście to chciałbym aby michał zrobił jakiś fajny wynik i uciszył tą gównianą paplanine....
Kibicójmy wspierajmy w końcu kierowce z naszego kraju....
http://www.youtube.com/channel/UClfihUG-CPbiq_gfy3fOfrg
https://www.facebook.com/Rallycoholicy?ref=hl
Avatar użytkownika
karokl
N2
 
Posty: 147
Dołączył(a): czwartek, 12 maja 2011, 22:46


Re: Michał Kościuszko

Postprzez scooby14444 » niedziela, 20 sty 2013, 22:00

Jak to kto miałby jechać, odpowiedź jest tylko jedna - najlepsza i najszybsza polska załoga czyli Kajetanowicz/Baran.
Czy słyszałeś od Kajta narzekanie na Janner? Nie wsiadł do samochodu i naparzał.
Kościuszko jeszcze dobrze Monte się nie skończyło a już biadoli że małe doświadczenie w Szwecji....
Kościuszko i dobry wynik...hmmm.... Maksymalne miejsce Kościuszki na każdym rajdzie można wyznaczyć ze wzoru: ilość start. WRC - ilość WRC które wywali
Avatar użytkownika
scooby14444
N3
 
Posty: 352
Dołączył(a): poniedziałek, 7 lut 2011, 01:05

Re: Michał Kościuszko

Postprzez Agrest » niedziela, 20 sty 2013, 22:10

Sebekrally napisał(a):Zadam przewrotne pytanie.
Jeśli nie Michał to kto miałby jechać w MŚ?
Kajetanowicz-na każdym rajdzie słyszelibyśmy o zdobywaniu doświadczenia, poznawaniu charakterystyki odcinków itd.(sama prawda) Poznawanie nowego auta (bardzo szybkiego i zaawansowanego technicznie)
Chuchała-krok napewno sluszny, ale to początek jego kariery i wielomilionowa inwestycja jest niepewna
Bębenek-błagam
Kuchar-zalał by nas łzami w każdym wejściu live
Sołek jeździ za swoje i niestać go na MŚ :D
Kosciuszko-kolosalne doświadczenie w MŚ, własny wkład, jakieś sukcesy międzynarodowe, młody wiek.
Sponsor (LOTOS) chwała mu za to że zainwestował w rajdy ciężką kase, za taki szmal miałby w kieszeni tuzin MŚ w bieganiu, skakaniu, warcabach, czy innej siatkówce, ktore są transmitowane LIVE przez bite 1,5h. Jeśli mielibyście wyłożyć ze swojej własnej kasy(licząc na zwrot w postaci efektów marketingowych) swoją kase taką którą byście odczuli to w kogo byście zainwestowali. Młodziana o niepewnej przyszłości, w dojżałego mistrza który znany jest tylko na swoim podworku, czy jeszcze w kogoś? Macie jakieś inne typy? Patrząc na historię MP z ostatnich kilku lat to przyjechał dobry, ale nie rewelacyjny kierowca rajdowy i został okrzyknięty kosmitą.


Zdecydowanie Chuchała, w obecnej chwili najbardziej rozwojowy zawodnik w naszym kraju. Wiek tez za nim przemawia, no i jeździ dosyc rozważnie.
BO KIBICE DOCENIĄ GDY DRIVER STARA SIĘ,
KIEDY IDZIESZ PEŁNA DZIDĄ TO POKOCHAJĄ CIĘ !!! :)
Agrest
A5
 
Posty: 516
Dołączył(a): środa, 1 lip 2009, 12:05
Lokalizacja: gdzieś tam przy oesie

Re: Michał Kościuszko

Postprzez speedyzxz » niedziela, 20 sty 2013, 22:52

No to robimy zrzutę na wurca dla Chuchały
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Michał Kościuszko

Postprzez kostek45 » niedziela, 20 sty 2013, 23:14

Daję dychę.

Kosciuszko-kolosalne doświadczenie w MŚ, własny wkład, jakieś sukcesy międzynarodowe, młody wiek.

no, faktycznie...

A żeby nie było OT to już wcześniej mądrze ktoś napisał.
Parafrazując:
Rajdy to nie skoki narciarskie, szermierka czy rzut młotem.
Tu nie jest wystawiany reprezentant Polski, najlepszy w swojej profesji.
Tu w dużej mierze jedzie ten kto ma plecy, kasę, sponsorów a dopiero na końcu umiejętności.
I nie chodzi mi tylko o rajdy MŚ, ale choćby RSMP czy RPP.

Więc dajcie sobie już siana z tym Kościuszkiem. Kasę ma - niech sobie jedzie. A że wyników nie ma.... Cóż zrobić.
Jak wy byście mieli możliwość startów w WRC nawet takim szrotem jak Mini, to byście zadzwonili do Wojtka Chuchały i powiedzieli:
"Wojtek, mam sporo kasy, kontaktów, sponsorów, możliwość jazdy fajnym autem w WRC ale jestem trochę słaby w te klocki - może ty byś sobie pojeździł?"
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: Michał Kościuszko

Postprzez Maxikitcar » poniedziałek, 21 sty 2013, 00:35

Jak kościszko młody 28lat, Kajetan stary 33 ,to jak można określić wiek Loeb'a czy Bouffier'a ,oni chyba jednak już niepowinni jeździć w MŚ bo to mumie :lol: :lol: Najśmieszniejsze jest to: Tak Kajetanowicz by narzekał przy pierwszym sezonie MŚ że to że tamto, a qrwa co niektórych tutaj miszcz jeździ w tym serialu od kilku lat i do dziś narzeka :lol: :lol: :lol: Niech sobie jeździ ale za własne środki a nie państwowe! Bo są lepsi ,Kajetanowicz lub Chuchała!!!!!
Maxikitcar
N2
 
Posty: 162
Dołączył(a): środa, 11 kwi 2012, 21:46

Re: Michał Kościuszko

Postprzez Karol » poniedziałek, 21 sty 2013, 00:50

Cały czas pojawią się stwierdzenie, że Kościuszko może jeździć ale nie za pieniądze 'państwowe'. Czy on te pieniądze, nie wiem, kradnie, wyłudza czy ma podpisany kontrakt sponsorski z firmą, w której większościowy udział ma Skarb Państwa?
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Re: Michał Kościuszko

Postprzez seal » poniedziałek, 21 sty 2013, 10:34

Trzeba będzie otworzyć nowy temat: Wojtek Chuchała :)
Fakt, że SPRT ma nosa do kierowców. Jeśli nie mają
na oku żadnego "nowego" zawodnika to Wojtka nie puszczą w świat.
Pozatym sponsorzy musieli by iść za nim a są to partnerzy
Subaru Import Polska. SIP nie ma interesu wchodzić na arenę
międzynarodową, gdyż wspiera wizerunek marki w kraju.
Fakt współpracy z grupą Lotos powinien wpływać na wypromowanie
zawodnika do wyższego cyklu rajdów i "szkolenie" następcy.
Mam taką nadzieję i od paru lat jeźdżę na paliwie Lotos :wink: .
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: Michał Kościuszko

Postprzez woocasch » poniedziałek, 21 sty 2013, 11:25

Tak sobie czytam cały ten wątek i niektóre wypowiedzi to są jakby oderwane od rzeczywistości. Nie wiem jak ocenicie to co ja napiszę, ale co mi tam, od tego mamy to forum i ten wątek żeby pisać o "naszym" reprezentancie w WRC i chyba jeszcze mamy wolność słowa i do czasu gdy nie będziemy używać wulgaryzmów to w kulturalny sposób można napisać, że pan Michał Kościuszko nie jest ani następcą Hołowczyca, ani Kubicy, zresztą on do tej pory niewiele w rajdach osiągnął. Tak na prawdę to jedyne tytuły jakie ma na koncie to w S1600 w Polsce, bo z tego co się orientuję to w MŚ nie przyznaje się tytułów za drugie czy trzecie miejsce na koniec sezonu. Jest tylko mistrz świata, a reszta to przegrani. Ale może się mylę, i faktycznie na gali FIA Michał dostał puchar z napisem "Second place in PWRC 2011" :) Może ktoś znajdzie zdjęcie z gali FIA z 2009 i/lub 2011 gdy Michał stoi obok tych co zdobyli tytuły Mistrzów Świata :)
A jeszcze tak 3 słowa o jego www, to w sumie każdy z nas może mieć oficjalne www i napisać sobie, że jest czyimś następcą i będzie to taka sama prawda jak ta na stronie Kościuszki.
Oczywiście wiem i zdaję sobie sprawę, że facet, bo już nie chłopak ze swoimi 28 latami na karku, rozjechałby każdego z nas, ponieważ ma doświadczenie w prawie 50 rundach WRC, do tego drugie tyle jak nie więcej w rajdach niższych kategorii. Niestety wydaje mi się, że jego rozwój zakończył się gdzieś koło 2009 i przegranej na Rajdzie Polski. Od tego czasu Kościuszko dotarł do jakiejś ściany i nie potrafi iść dalej. Może jakaś blokada pojawiła się też po dzwonie w Jordanii 2010, nie wiem nie siedze w głowie Michała, ale niemal na 100% jest jakiś problem z psychiką naszego eksportowego kierowcy.
Pytał ktoś kto inny miałby jeździć w WRC jak nie Kościuszko. Więc moim zdaniem ktoś z dwójki Kościuszko/Chuchała. Jasne, że pierwsze kilka rajdów to byłaby nauka, ale Kościuszko jeździ w MŚ od 7 sezonów i też jego PR ciągle wspomina o nauce i zbieraniu doświadczeń, raz w nowych rajdach a drugi raz w nowych autach. To po co zmienia samochody niemal co sezon? Mógł w 2010 zbierać doświadczenie w Fabii S2000 i w 2011 walczyć o tytuł w SWRC, ale nie on zmienił kategorię na PWRC. A taki Paddon Haydon jeździł w PWRC jeden sezon w Pirelli Star Driver i zbierał doświadczenie, po to żeby rok później roznieść całą konkurencję i zgarnąć tytuł. I już ten tytuł MŚ ma i nikt mu go nie zabierze, a Michał może sobie tylko o nim marzyć. Bo skoro marzy o tytule MŚ to jakie ma szanse na jego zdobycie w roku 2013? Równe zero czy może mniej niż zero? A gdyby zamiast realizować swoje marzenia o jeżdzeniu w WRC autem WRC pomyślał trochę na chłodno jakie ma możliwości to załatwiłby sobie doinwestowane S2000 albo RRC i miał mocny program w WRC-2, no ale tutaj trzeba by było spiąć pośladki i walczyć :)
Osobiście nie mam nic do Michała, jednak wydaje mi się, że jemu w życiu było po prostu za łatwo. Za przeproszeniem nigdy nie dostał po tyłku, debiutował w Imprezie WRC, tatuś dał mu wszystko na tacy. Michał zawsze miał sprzęt, który w założeniach miał być topowy, szybko wskakiwał w coraz to szybsze auta. Wydaje mi się, że zawodnicy, których ma niby zastąpić musieli się o wiele ciężej napracować żeby dojść do tego do czego doszli. Więc brakuje chłopakowi pokory i tyle albo aż tyle. Jeżeli Michał zdobędzie tytuł MP w generalce, zdobędzie tytuł ME i dodatkowo wygra rundę WRC w klasyfikacji generalnej to można mówić, że jest czyimś następcą. Gdy wygra tytuł MŚ to można coś wspomnieć o dążeniu do osiągnięć Zasady :)
Niech Michał jeździ, może coś osiągnie, w co niestety wątpię. A szczerze to chętnie bym go zobaczył w jakimś S2000/RRC w pełnym sezonie MP, jeżeli bez żadnych problemów wygrałby tytuł to sądzę, że każdy z nas przyznałby, że doświadczenie zdobyte w MŚ coś dało i facet jednak pokazuje, że coś potrafi. Zapewne zaraz usłyszę, że trasy WRC i RSMP to zupełnie coś innego, tam są długie rajdy a u nas sprinty, ale dobry kierowca poradzi sobie z każdym typem tras i nie będzie potrzebować całego sezonu na poznanie auta. Na podobnej zasadzie Bębenek nie ogarnia 207 S2000 i boję się, że nigdy nie ogarnie tego auta.
Jak można walczyć pokazał w MC Bryan Bouffier, mimo że zapewne wiedział, że nie ma szans na podium, to jechał swoje, nie tracił dużo, a dodatkowo raz dobrane idealnie opony pozwoliły mu wygrać odcinek z przewagą niemal minuty nad Loebem. I nie piszcie, że to kierowca testwoy Peugeota itd. Dla niego to był debiut w DS3 WRC, więc sytuacja jest podobna. Był to dla niego trzeci start w Monte, dla Michała drugi, więc nie ma tu jakiejś kolosalnej różnicy. Bryan nie uczył się jeździć przez pół sezonu, tylko wsiadł i jechał. Podobnie jak Hanninen, niestety z gorszym skutkiem.
Myślę, że moja opinia jest w miarę spokojna i obiektywna, może nie ma żadnego konkretnego wniosku, oprócz takiego, że ten pełen sezon w Mini WRC to jest pomyłka z punktu widzenia sportowego, bo Michał zdobędzie co najwyżej kilka punktów. Lotos może będzie zadowolony, bo ich zespół pojawi się w klasyfikacji obok fabrycznego Citroena i VW. Jednak ja osobiście wolałbym, żeby Polak zdobył jakiś tytuł w MŚ, a nie żeby marketingowo to ładnie wyglądało :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Michał Kościuszko

Postprzez rajdmen » poniedziałek, 21 sty 2013, 11:55

zgadzam sie w 100% z przedmówcą, to ze ktos jezdzi w wrc nie oznacza jeszcze ze jest dobrym zawodnikiem, ale niestety w tym sporcie licza sie glownie pieniadze i jezdzi ten kto je ma, choc z drugiej strony nie ma co sie dziwic Kosciuszce, stac go na taka zabawe wiec korzysta, napewno ludzie ktorzy znaja sie troche na rajdach inaczej by go traktowali gdyby nie takie opowiesci jaki to Kosciuszko jest zawodnik swiatowej klasy, jak to przedstawia jego zespoł i on sam, prawdziwych kibicow smiesza wypowiedzi ze Kosciuszko wygral rajd monte carlo w 2012, tylko nie dodaje sie tego ze byla to wygrana w klasyfikacji PWRC a do tego wygral sam ze soba, bo nikt inny nie byl zgloszony w PWRC, a do tego wwszystkiego przegral z ilomas tam enkami, ale Lotos robi to dla zwyklych ludzi, ktorzy tankuja paliwo i oglądaja kroniki z wrc po wiadomosciach, ludzie ktorzy znaja sie na rajdach i naprawde sie nimi interesuja moga sie tylko z tego śmiać.
rajdmen
 
Posty: 43
Dołączył(a): poniedziałek, 23 sty 2012, 11:27

Re: Michał Kościuszko

Postprzez viper » poniedziałek, 21 sty 2013, 12:06

Do Rajdmen
No wlasnie na tym to polega. Oni nie bedą przekonywać ciebie do Kościuszki, ze jest światowy, tylko tych co nie maja pojęcia o tym, bo większość ludzi nie wie i mylą wyścigi z rajdami to resztę i wszystki da sie wcisnąć każdemu bez problemu. Niestety dobry marketing nie ma często nic wspólnego z prawdą.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Michał Kościuszko

Postprzez kremer » poniedziałek, 21 sty 2013, 12:07

Oto własnie chodzi. Do puki nikt nikomu nie obliżą to jest OK. Tego musimy się trzymać. Kolejna sprawa to.... skąd niby ludzie mają czerpać jakieś opinie. W TV relacji z rajdów jest mało i nikt nikogo bron boże nie krytykuje. Boją się utraty reklam i kasy na relacje. Gazetę mamy jedną na rynku :) Oni każdemu słodzą. Żadnych analiz, trudnych pytań. Boja się tego samego -> utraty reklam $$$ i kontaktów :) Od Moto Wiadomości i Auto Sportu (czyli kilkanaście lat) nie ma programów/gazet z jakimiś sensownymi opiniami. Rajd się odbył i tyle. Blogów nikt nie pisze, bo fotografowie/dziennikarze siedzą w kieszeniach zawodników i tez nie będą się podkładać. Klient = super utalentowany zawodnik. W takiej sytuacji kibice piszą sami miedzy sobą na forum i to jest całkiem miarodajna opinia. W związku z tym nie ma co się oburzać, jak ktoś krytykuje zawodnika. To nie stadion. Życie na stadionie/poza stadionem jest całkiem inne. Nie przesadzajmy. Nikt nikogo tutaj nie wyzywa/bije. Nie każdy cieszy się tylko dlatego, ze ktoś jedzie.... Pogadajcie na oesach z ludźmi to podobny ton uświadczycie jak na forum. Jedni piszą delikatnie inni brutalnie tak już jest. Duża ilość opinii pojawiła się po Janner (jednorazowy i dobry start Kajta) oraz w chwili ogłoszenia startów MK w MS. To dopełniło irytacji. Nawet jak MK sam sobie w większości sponsoruje starty.....

Karol dla twojej wiadomości: Grupa LOTOS S.A. Od 2005 spółka publiczna notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Głównym akcjonariuszem przedsiębiorstwa jest Skarb Państwa (53,19%).
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Michał Kościuszko

Postprzez seal » poniedziałek, 21 sty 2013, 12:35

Fajnie by było gdyby Kościuszkowie przmierzyli się do takie projektu jak Adapta:
http://rallynews.pl/lang.en/no/pnews/6006
Mają dobry układ z koncernami, mogą wspierać starty młodych kierowców.
Dobrze jak by w tej kwesti obudził się w końcu PZM i sam inicjował takie projekty.
Pozytywnym zjawiskiem w polskich rajdach jest puchar Fiesty, ale potrzebna
jest intensyfikacja taki działań przez wpływowych ludzi identyfikujących się z tym sportem.
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: Michał Kościuszko

Postprzez Karol » poniedziałek, 21 sty 2013, 12:46

kremer napisał(a):Karol dla twojej wiadomości: Grupa LOTOS S.A. Od 2005 spółka publiczna notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Głównym akcjonariuszem przedsiębiorstwa jest Skarb Państwa (53,19%).


Doskonale wiem o tym co wkleiłeś :) Nigdzie nie napisałem czegoś z czego by wynikało, że to neguje. Nie rozumiem tylko argumentu, że skoro to pieniądze państwowe to kto inny powinien za to jeździć, akcjonariuszem jest Skarb Państwa, ale umowę podpisał już zarząd firmy, czy ktoś odpowiedzialny za marketing czyli ta kasa i tak była przeznaczona na promocję, wg mojego toku rozumowania szła ze środków firmowych, które i tak w jakiś sposób by zostały spożytkowane. Sam żałuje mocno, że kasa z Lotosu idzie na wojaże Kościuszki zamiast na np WRC2 albo ERC dla Chuchały, który jest idealnym zawodnikiem do promowania i w bezpośrednim starciu prawdopodobnie byłby szybszy od Juniora. Ale takie umowy zostały podpisane, takie a inne są powiązania handlowe. Politycy też za naszą kasę wożą dupy. Tak jak już gdzieś napisałem, ciężko się doszukiwać sprawiedliwości w świecie, a szczególnie w sporcie, w którym finansowe zabezpieczenie jest ważniejsze od talentu przy rozwoju.
Mądrze powyżej było napisane, kto ma krytykować niby jazdę? WRC jest jedyną gazetą na rynku, więc w ich interesie jest trzymać się ze startującymi kierowcami, nie doczekamy się tam ostrych osądów i podsumowań. Portalom internetowym wystarczy sypnąć odpowiednią kasę i będą pisali tak żeby to nie zaszkodziło.
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Re: Michał Kościuszko

Postprzez scooby14444 » poniedziałek, 21 sty 2013, 12:59

Cały problem polega na tym że żyjemy w polskiej rzeczywistości i polskich realiach. Tutaj kontraktu nie dostaje się za telent i perspektywy. Tutaj kontrakt sponsorski dostaje ten kto przyjdzie z najgrubszą kopertą (albo walizką) do osoby decyzyjnej, która rozdysponowuje nie swoją kasę na sponsoring sportowców. Taka osoba często sama nie ma pojęcia czy przydziela kasę osobie utalentowanej czy nie i nawet jej to za bardzo nie interesuje bo ma to w przysłowiowej dup...
Chcesz pieniądze na starty? Nie ma sprawy. Ile milion? dwa? dziesięć? Proszę bardzo tylko to będzie kosztowało. Ile? 10% 20% pod stołem. Taka jest niestety polska rzeczywistość, o bezinteresownym promowaniu talentów można w polandii zapomnieć. Dlatego mamy takich anie innych zawodników i takie a nie inne sukcesy. Skoro nie ma prawdziwych sukcesów, to chociaż pościemniajmy w telewizji, wykreujmy gwiazdę w mediach, większość społeczeństwa i tak nie ma o rajdach pojęcia, da się im wcisnąć wszystko nawet to że rok temu nasz rajdowy gwiazdor po heroicznej walce wygrał rajd MONTE CARLO. A to że kasy już w tym roku nie starczyło dla Chuchały a za rok pewnie i nie starczy dla Kajetanowicza, bo nasza gwiazda koniecznie chciała w aucie WRC w pełnym cyklu, z wysokimi wpisowymi żeby być w klasyfikacji producentów i zrobić sobie zdjęcie z Loebem i spółką. Kogo to obchodzi. Taka prawda...
Ostatnio edytowano poniedziałek, 21 sty 2013, 13:10 przez scooby14444, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
scooby14444
N3
 
Posty: 352
Dołączył(a): poniedziałek, 7 lut 2011, 01:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości

cron