Michał Kościuszko

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Michał Kościuszko

Postprzez piotrg » niedziela, 20 sty 2013, 00:46

Ale ten tekst na jego stronie że następcą hołka i kubicy jest to normalnie będe potomnym przekazywał żeby całe pokolenia roześmiane były :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Gdybym ja miał jego umiejętności i ktoś o mnie tak na mojej stronce by napisał to bym go za...bał a potem zapad się pod ziemie ze wstydu :evil:
Idąc tym tropem kubica na swojej stronce powinien napisać że następcom szumachera i loeba jest :D
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa


Re: Michał Kościuszko

Postprzez viper » niedziela, 20 sty 2013, 00:48

scooby14444 napisał(a):
viper napisał(a):To nie ma znaczenia ile stracił 1dnia, a ile 2, bo sie obiera inna taktykę w zależności o sytuacji. Zobacz po czytaj czołówkę. Nawet oni podkreślali, ze sie turlaja do mety i nie patrzą specjalnie na czasy, a chodzi tylko o to zeby pozycje utrzymać i czegoś nie nawywijac. Owczem średnia w sekundach jest jakimś wyznacznikiem, ale na pewno nie na tym rajdzie jest ona najmniej wymierną. To bez sensu liczyć w ten sposób jak liczysz.

To chyba jednak nie taktyka, on po prostu szybciej nie umie, i tak obijał się o rowy i słupy, niewiele brakło i też by skończył przedwcześnie.
Chodzi mi o to że Kajto ze swoim tempem - (strata 0,8 sek/km do Bufiiera) pokazał że umie walczyć i jest szybki. W Monte Bouffier mimo że też zaliczył rów to stracił do Loeba tylko 1.1 sek/km. Gdyby tu była taka obsada - jak ktoś wspominał w SanRemo 2000 - to Kościuszko z tą stratą skończyłby nie na 10 miejscu a na 70.

Ja nie porównuje Kajetanowicza do Kościuszki, bo nie muszę mieć do tego przelicznika. Mówię tylko, ze porównanie dwóch rożnych rajdów o różnej specyfikcji nawiezchni typu MC jest bez sensu, bo sam przeliczniki oczywiście funkcjonuje, ale czytanie z tego i ocena tego jest bez sensu. Zobacz ktoś miedzy wierszami w którymś poście mówi ze zawiedIony jest bo Buffier jest 9 , a tym czasem gość jest 5 i przegrywa tylko z tymi co musiał przegrać. Jego mądrość polegała wlasnie na tym . Nie jedz szybciej niż potrafisz i co powiesz , ze on był wolny. Teraz mówią no buffi to gość w debiucie 5. Z kosciszka jest podobnie oczywiście jego tempo nie jest takie jak buffiego, ale liczy sie efekt końcowy i można sobie liczyć mnożyć sekundy minuty, a one w danym rajdzie są mocno zafalszowana tak jak w tym przypadku.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Michał Kościuszko

Postprzez Sebekrally » niedziela, 20 sty 2013, 01:18

Teraz policzyłem że Michał stracił na 14 odcinku 8,9 s/km do zwycięzcy :!: :!: :!: nie nabijam się i nie kozaczę zza klawiatury, ale zamiast 10 miejsca mogło być 8 na koniec sezonu będzie płacz że zabrakło tych 2 punktów do... czewgoś tam. Rozwaga to jedno, ale nie przesadzajmy, gdyby nie odwołanie 2 ostatnich odcinków SZKODA :!: wypadłby za TOP 10 w takim tempie.
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Michał Kościuszko

Postprzez marrcus » niedziela, 20 sty 2013, 01:27

w kiedys na korsyce czy sanremo 2003 tez byl taki etap że wygraly 1 czy 2 odcinki jakieś padła typu s1600. A pare lat temu N coś wgrala SOS czy cuś.

W zeszłym roku ogier tez walczył z hirvonenm i i novikovem. teraz jak oni jechali te odcinki po śniegu na 1,2 i trochę 3 biegu to przewaga mocy WRC nic kompletnie nie dawała.

Zobaczymy jak w szwecji mu pójdzie ale mysłe oklep może zebrać od paru S2000
Avatar użytkownika
marrcus
N3
 
Posty: 492
Dołączył(a): sobota, 14 cze 2008, 17:24
Lokalizacja: Gorzów

Re: Michał Kościuszko

Postprzez Karol » niedziela, 20 sty 2013, 01:39

Równie dobrze na ostatnich dwóch odcinkach mógłby ktoś jeszcze wypaść i byłby np 8... Gdybanie gdybanie. Mądrze napisał Maciek Szczepaniak na fejsie - za tydzień nikt nie będzie pamiętał, ze stracił do zwycięzcy pół godziny, liczy się miejsce w 10tce i zdobyty punkt.
Teraz, na świeżo, wiemy, że Hanninen jechał bardzo dobrze a Novikow otarł się o podium, ale za pół roku otworzę wyniki rajdu i zobacze Bouffiera na 5 miejscu, a Kościuszkę z punktem na koncie. Niestety, pamięta się tylko tych co są na mecie w końcowym rozrachunku.
Co do Pana Kościuszki, o którym jest temat, mam też myśl taką, że ja, jego postaci osobiście nie znając, nie mogę stwierdzić na ile w jego charakterze i osobowości jest bufonady i napinania jakim to mistrzem nie jestem, a na ile padł ofiarą wlewanego do głowy PRowskiego wypowiadania się w mediach.
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Re: Michał Kościuszko

Postprzez kremer » niedziela, 20 sty 2013, 01:42

a na Dakarze byłby na podium :)
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Michał Kościuszko

Postprzez kpawel » niedziela, 20 sty 2013, 03:17

http://www.motosp.pl - MotoGP, F1, WRC, Superbike, NASCAR...
kpawel
N1
 
Posty: 81
Dołączył(a): poniedziałek, 21 cze 2010, 15:42

Re: Michał Kościuszko

Postprzez gregortest » niedziela, 20 sty 2013, 10:08

A ja proponuję , że aby pisać o kopciuszce, należy prześledzić jego karierę od początku.
TZN, czy i gdzie startował, oraz czy ukończył i z jakim wynikiem .
Każdy szanujący się kierowca ma takie statystyki.
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: Michał Kościuszko

Postprzez Marcin Szopa » niedziela, 20 sty 2013, 10:53

Marcin Szopa
N3
 
Posty: 343
Dołączył(a): poniedziałek, 11 sie 2008, 13:10
Lokalizacja: Bielsko/Kęty

Re: Michał Kościuszko

Postprzez Jarek55511 » niedziela, 20 sty 2013, 11:05

Michał jak marzy o zostaniu mistrzem Świata to trochę za słaby wynik na Monte.
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: Michał Kościuszko

Postprzez Marek Kisiel » niedziela, 20 sty 2013, 11:54

Męczyło mnie to juz od dawna i zastanawiałem się czy wziąć udział w tej dyskusji ale nie chciałem śmiecić w temacie Monte (dzięki Kremer :) ) uporządkowałeś to trochę.
Panowie i Panie (mam nadzieję, że też nas czytają) fajnie, że mamy forum na którym możemy pisac co chcemy często anonimowo ale razi mnie to, że niektóre wypowiedzi są rodem ze stadionów piłkarskich (przekręcanie nazwiska celowo pisząc kopciuszko jest niesmaczne) każdy ma prawo do swojego zdania ale fajnie by było jakby ono było wyrażane w sposób kulturalny taki jaki przystoi do kibica tego pieknego sportu. Zaczynamy się opluwać tylko dlatego, że jeden ma inne zdanie niż drugi cóż zalatuje to ul> Wiejską w Warszawie.
Co do samego Michała uważam to za sukces (jest to moje zdanie i mam do niego prawo) choć niedosyt pozostaje ukończenie tak trudnego rajdu jest sukcesem wynik jaki został osiągnięty w porównaniu z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami Nowikow, Hanninen, Latvala idzie w świat bardzo dobrze napisał Karol za rok nie będziemy pamiętali jak ładnie dawał radę Novikow bo go nie znajdziemy w wynikach. Trzeba również wziąć pod uwagę awarie samochodu i jakość Mini z Itali oraz na pewno opony w porównaniu z Michelinem. Myślę, że te starty choć w najwyyższej klasie WRC są troszkę zrobione na miarę budżetu jakim zawodnik dysponuje nie jest to TOP i pewnie każdy z czytelników tego forum ma taką świadomość.
I najważniejsze PR Michałą czy wy uważacie, że Michał ma mówić, że jest słąby, że mu nie wychodzi, że starujać chciałby być dzisiąty - NIE. Informacje prasowe nie tworzy Michał tylko za biurka osoby za to odpowiedzialne nie mogą sprzedawać negatywnych wypowiedzi z każdej nawet najgorszej sytuacji muszą wyciągnąć pozytywy choć my doświadczeni w motorsporcie kibice wyłapujemy fałsz ale nikt nie będzie tworzył dwóch informacji jedną dla autoklubu, rallynews itp a drugą dla PAP, PAI i innych agencj. Relacje w dzienniku są sponsorowane przez koncern LOTOS i tam oczekiwalibyście informacji jak jest kiepsko chyba mija się to z celem szczególnie, że tam akurat może trafić postronny "oglądacz" i usłyszy kurcze chłopak jedzie w polskich barwach i daje radę może nie wygrywa ale walczy mimo trudności z czołówką taki ma być przekaz a nik do nas znawców nie będzie mrugał oczkiem, że rzeczywistość wygląda ciut inaczej.
A najśmieśniejszym argumentem jest, że ta kasa powinna być dla Kajta bo on by dał radę - tak możemy gdybać zawsze, a po ostatnim Dakarze może kasa na Hołka powinna trafić do Małysza bo dojechał na dobrej pozycji a Hołek nie. Kasa również z Orelnu trafiła do Szymona czy słusznie nie nam oceniać tym kierują osoby za to odpowiedzialne może był tańszy może wniósł więcej (tak pewnie jest w przypadku Michała) od siebie a przekaz medialny i tak robią osoby odpowiedzialne za to więc i z Szymona można zrobić na Dakarze gwiazdę i onim mówić oczywiście jak jeszcze jedzie. KAjto jest Bardzo Dobrym kierowcą ale też by musiał poświęcić wiele czasu na naukę a tym sposobem mają w WRC Kościuszkę a w ERC (mam nadzieję) i RSMP Kajtka i wszystkie cykle obstawione z punktu widzenia medialnego MEGA w porównaniu z rozdrobnionym Orlenem wygląda to lepiej choć tu ekspertem nie jestem więc mogę się mylić. Rozpisałem się przepraszam.
o to jest PR http://poradnik.ngo.pl/x/452974
I nie odbierajmy ludziom marzeń jesłi marzy o tytule Mistrza Swiata można powiedzieć, że jest marzycielem ambitnym choć realia są inne ale jakby to brzmiało, że marzę o tym żeby być w pierwszej dwudzistce lepeij sobie stawiać ambitne (choć mało realne cele) i do nich dążyć. Dajmy marzyć my też w życiu o wielu rzeczach marzymy no może ciszej o tym mówimy :)

Pozdrawiam!
Ostatnio edytowano niedziela, 20 sty 2013, 13:04 przez Marek Kisiel, łącznie edytowano 1 raz
"czasem życie powoduje, że nabierasz dystansu do niego - i zaczynasz żyć chwilą"
Marek Kisiel
N1
 
Posty: 85
Dołączył(a): niedziela, 17 sie 2008, 21:39
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Michał Kościuszko

Postprzez rallyfan2 » niedziela, 20 sty 2013, 12:04

Sam oceniam jego 10miejsce jako niezłe bo na tyle przygód co miał dobrze że skończył wogóle ten rajd i to na punktowanej pozycji. Ale jak przeczytałem jego bełkot PR http://rallyonline.pl/kosciuszko-gorzko ... 38912.html to po części rozumiem krytyczne głosy na jego temat. Więcej pokory w PR i na pewno by kibice na jego tak nie najeżdzali.Ale zobaczcie jak nam się forum ożywiło dzięki jego skromnej osobie :)
rallyfan2
A6
 
Posty: 1021
Dołączył(a): środa, 9 lut 2005, 19:25

Re: Michał Kościuszko

Postprzez seal » niedziela, 20 sty 2013, 12:13

rallyfan2 napisał(a):Ale jak przeczytałem jego bełkot PR http://rallyonline.pl/kosciuszko-gorzko ... 38912.html to po części rozumiem krytyczne głosy na jego temat. Więcej pokory w PR i na pewno by kibice na jego tak nie najeżdzali.

"To był mój pierwszy start w WRC z Mini i nie mogę sobie wyobrazić, abym jeszcze kiedykolwiek pojechał w tak trudnej imprezie. Następny w kolejce jest Rajd Szwecji, startowałem tam tylko raz siedem lat temu, przednionapędówką jako junior, ale z przyjemnością czekam na ten występ."
Jak by co usprawiedliwienie już mam :wink: .
Z drugiej strony jak przednionapędówka daje radę WRC może warto zmienić furę :) .
Jeździł bidok po tych mistrzostwach od malutkiego ni mioł czasu się kiedy nawet na sankach przejechać :D .
Zero dzieciństwa tylko rajdy. Życie jest okrutne :oops: .
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: Michał Kościuszko

Postprzez viper » niedziela, 20 sty 2013, 12:35

seal napisał(a):
rallyfan2 napisał(a):Ale jak przeczytałem jego bełkot PR http://rallyonline.pl/kosciuszko-gorzko ... 38912.html to po części rozumiem krytyczne głosy na jego temat. Więcej pokory w PR i na pewno by kibice na jego tak nie najeżdzali.

"To był mój pierwszy start w WRC z Mini i nie mogę sobie wyobrazić, abym jeszcze kiedykolwiek pojechał w tak trudnej imprezie. Następny w kolejce jest Rajd Szwecji, startowałem tam tylko raz siedem lat temu, przednionapędówką jako junior, ale z przyjemnością czekam na ten występ."
Jak by co usprawiedliwienie już mam :wink: .
Z drugiej strony jak przednionapędówka daje radę WRC może warto zmienić furę :) .

Seal takie obiektywne zdania wyrazales, a teraz co sie z tobą stalo :D
Kolego twoja wypowiedz jest śmieszna i to sie nazywa czepialstwo. Każde słowo w jego wypowiedzi to jest czysta prawda.
Żebyś nie gadał, ze to nie prawda to wypowiedz twojego z pewnością ulubienca Kajetanowicza po Janner jakby ktoś krzywo spojrzał, ze roznica czasowa jest zbyt duża.
""Lubię jeździć po mokrych lub śliskich na wierzchniach, a właśnie tak jest tutaj. Jak słyszałem, to jest impreza pod wzglę dem trudności zbliżona do Monte Carlo. Jest dużo nauki, dużo frajdy, a przyokazji szybka jazda" - powiedział trzykrotny mistrz Polski, który traci do li­dera 1.52,1. Dokladdnie to samo możesz napisać w poście o Kajetanowiczu :D co napisałeś tutaj, ale założeń sie 100 baniek, ze tam z Twojej strony były gratulacje. Są setki takich wypowiedzi kierowców i moze są nudne, ale na pewno prawdziwe.
Ostatnio edytowano niedziela, 20 sty 2013, 12:51 przez viper, łącznie edytowano 1 raz
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Michał Kościuszko

Postprzez SebaSTI » niedziela, 20 sty 2013, 12:50

scooby14444 napisał(a):Ja tylko napiszę tyle: Strata Kościuszki do Boufiiera na Monte - 4,0 sek/km
Strata Kajetanowicza do Boufiera na Janner 0,8 sek/km i to przy większej różnicy sprzętowej.
Tyle w temacie. Kościuszko nie ma żadnego podejścia do Kajetanowicza.


Stary jesteś śmieszny, jak możesz Enke/R4 porównywać do auta WRC i to jeszczae takiego w którym kościuszko nie jeżdził...miał problemy techniczne i zaliczył słup, ale to po 1 rajdzie nie oznacza ze jest gorszy od kajtka, pewnie i jest ale nie z takich beznadziejnych twoich wyliczeń, sory ale to ty nie masz podejscia do rajdów ! , sa pierwsze pkt. i to sie liczy, to był trudny rajd na takiej mieszanej nawierzchni...
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 8 gości

cron