Neste Oil Rally Finland 2012

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez marrcus » piątek, 3 sie 2012, 23:30

chyba wyssysał ją pozostałym szczególnie drajwerom forda
Avatar użytkownika
marrcus
N3
 
Posty: 492
Dołączył(a): sobota, 14 cze 2008, 17:24
Lokalizacja: Gorzów


Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez speedyzxz » sobota, 4 sie 2012, 01:07

No no Fordy niby nie daleko ale tak troszkę bez jaj jadą. A może szybciej jechaliby to by w rowie wylądowali?
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez gregortest » sobota, 4 sie 2012, 09:01

W zwiazku z tym, że w czołowce ciasno, istnieje szansa, ża na Ouninpohji ktoś z czołówki coś wykona.
Jako że Peter zna ten oes i ma na nim record nie pobity do dzisiaj, może Loeb, albo Hirvonen, bedzie się bardzo starał to zmienić :mrgreen:
I wtedy cuś się zadzieje.
Cały czas obstawiam, że Citroeny nie ukończą, a jeżeli nawet, to Loeba, albo Hirvonena nie nie będzie na mecie.
A co do Maćka, no cóż ... to nigdy nie był szybki i wynika to raczej z braku talentu, niż z pecha, czy kiepskiego sprzętu.
On tak naprawdę nigdzie i do tej pory nic nie pokazał.
Od czasu startów w pucharze PZM VW POLO, za worek kasy, do dzisiaj.
Dobrze, że ma za co jeździć, dobrze że się bawi, ale przyjmować od osiek R2 to już żenada.
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Skoro mają kasę i sprzęt, to dlaczego nie trenuje od rana do nocy z najlepszymi ?.
On przed tą finladią, to powinien siedzieć dwa tygodnie na szutrach , w okolicy - nawet w Norwegii i łoić, do bólu.
Bo kolejny raz wiezie się do mety. Druga sprawa, że S2000 jedzie samo i jak się przestrzega odpowiednich hamowań i trzyma pedał do końca, to wynik powinien być o niebo lepszy niż prezentuje Maciek.
Oni z Kopciuszką trzymają podobny poziom i tak naprawdę to nie ma tutaj żadnego usprawiedliwienia.
Po prostu jadą i to wszystko.
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez kuba.es » sobota, 4 sie 2012, 10:44

Zgadzam się, natomiast moim zdaniem główna różnica pomiędzy Maćkiem a Dżuniorem polega na tym, że ten pierwszy przynajmniej nie wymyśla wyszukanych "awarii" :)
Wczoraj nie opowiadał niestworzonych historyjek i przyznał, że jadą słabo. Fajnie mieć swojego rodaka w mistrzostwach świata, ale w Polsce przydałby się chyba bardziej.
Petter wygrał kilka oesów ale traci już 40 sekund do Loeba. :cry:
Latvala chyba nie ciśnie na maxa, bo boi się kolejny raz zakończyć rajd przed czasem.
Generalka jest tragicznie nudna. Pierwsza czwórka kończy któryś oes z rzędu na identycznych pozycjach...
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty - dla szybkich kierowców." - Colin McRae
Avatar użytkownika
kuba.es
N3
 
Posty: 402
Dołączył(a): czwartek, 27 sty 2011, 12:07

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez speedyzxz » sobota, 4 sie 2012, 15:01

gregortest napisał(a):W zwiazku z tym, że w czołowce ciasno, istnieje szansa, ża na Ouninpohji ktoś z czołówki coś wykona.


Fakt zmiany w klasyfikacji mogą wyniknąć jak komuś ciśnienie skoczy na Ouninpohji, zobaczymy, bo na pierwszym przejeździe już są auta
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez gregortest » sobota, 4 sie 2012, 16:14

Ha, na pierwszej Ouninpohji Hirvonenowi zabrakło 8,5 sek do recordu,,
Na drugiej chłopaki pójdą wszystko i może być grubo. :lol:
O Oleksowiczu nawet nie ma co pisać, od ostatniego w klasie przyjął 1.30 - to jest przepaść. :shock:
Od osiek i to cienasów też przyjoł ......to po prostu przepaść.
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez Matthias Schmidt » sobota, 4 sie 2012, 16:29

Jeszcze troche może sie zmienic, ale Loeb raczej juz zostanie na pierwszym miejscu. Citroeny sa poza zasiegiem Forda i troche mnie to niepokoi.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez marrcus » sobota, 4 sie 2012, 17:00

Moze sie zmienić tylko jak ktoś wyleci.
Hirvo nie podejścia do leba jak Oleksowicz do reszty swrc.
O Fordach to aż żal pisać, chociaż przynajmniej dojechali bez przygód.

Zmieniło sie Breen odpadł Olek w góre.
Otsberg minął Tanaka ale to nie niespodzianka. Tank musi grzecznie dojechać, bo Malcolm by sie wkurwił mocno.

Jest gdzieś Live Pałer Stage czy dalej nic ?
Avatar użytkownika
marrcus
N3
 
Posty: 492
Dołączył(a): sobota, 14 cze 2008, 17:24
Lokalizacja: Gorzów

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez gorki » sobota, 4 sie 2012, 17:29

Ze strony organizatora wynika że coś ala "live" ma być od 17:45 na płatnym kanale:

http://www.mtv3.fi/max/index.shtml

sam szukam streamu ale chyba nie bedzie łatwo :)
gorki
N1
 
Posty: 78
Dołączył(a): sobota, 26 lis 2011, 16:40

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez speedyzxz » sobota, 4 sie 2012, 17:49

No to rekord na pewno pobity :D
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez marrcus » sobota, 4 sie 2012, 17:58

Avatar użytkownika
marrcus
N3
 
Posty: 492
Dołączył(a): sobota, 14 cze 2008, 17:24
Lokalizacja: Gorzów

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez wrc1600 » sobota, 4 sie 2012, 18:22

Matthias Schmidt napisał(a):Nieee skądże. Ale czy nie odczuwasz deja vu widząc kolejnosc Loeb - Hirvonen?? Bo ja tak i raczej o to mi chodzi. Zobaczymy jak zareaguje Citroen, bo walka o zwyciestwo jest otwarta i szczerze trzymam kciuki za Mikko, ale ten "niestarający sie, narzekajacy, nielubiacy finlandii" Loeb jest oczywiscie naj naj :)
Naprawde podziwiam goscia - skad on bierze motywacje? ;)

Nie rozumiem tych pytań o motywacje, nie mierzcie Loeba polska miara, to jest geniusz a w rajdach na tym poziomie nikt się nie wozi tylko walczy o pelna pule. Poza tym jak sobie to inaczej wyobrażasz ze Loeb powie ze drzewa za blisko w Finlandii i zdejmie nogę z gazu i będzie pilnował np.8 miejsca. Jak juz pisałem to nie mentalność polskiego piłkarza.
SS10 LARDIER ET VALENCA - FAYE (51.70 km)
1. R. Kubica
3. S. Loeb +41.2
9. S. Ogier +1:49.5
wrc1600
N3
 
Posty: 284
Dołączył(a): wtorek, 24 maja 2011, 22:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez deiman » sobota, 4 sie 2012, 20:36

Ja spytalbym, skad on bierze ta predkosc?
Pewnie starty na torach (min. w Porsche Cup), pomimo ze sa troche innymi dyscyplinami, jego formy mu nie pogarszaja.

Ford niedaleko ale chyba wszyszcy, w tym oni, liczyli na wiecej. Przgotowanie przed rajdem mieli chyba dobre testy, po ktorych obaj kierowcy byli bardzo zadowoleni wiec wyglada na to, ze to byl ich maks, co znow nie napawa optymizmem przy nieuchronnie zblizajacym sie koncu sezonu ( w tym 3 asfaltowych rajdach ) i poki co, jednej wygranej...

Hirvo. Ladnie. Ciekawi mnie co pokaze na asfaltach.

Latvala. Nie wiem czy mogl wiecej. Mogl?

Solberg. Nie duzo za JML ale liczylem na nieco wiecej. Pomimo tego wstrzymam sie przed podpisaniem sie pod zdaniem "wiek robi swoje".

Thiery. Pomimo, ze wypadl, jestem pod wrazeniem jego predkosci (biorac pod uwage doswiadczenie w tym rajdzie). Drugi Citroen, ktory skupi na sobie moja uwage w Niecmczech.

Odstberg. Niezle.Troche daleko za fabrycznym Fordem a auto na pewno slabsze od tych pierwszych, wiec... niezle. Czy bedzie kiedys cos wiecej?

Tanak. Jakos brakuje mi tego blysku sprzed roku ale nie mowie, ze z czasem sie on nie pojawi.

Atkinson. Chyba po tak dlugim rozbracie z WRC nadzieje na podium byly lekko przesadzone. Przed rajdem ktos w to wierzyl?
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez Matthias Schmidt » sobota, 4 sie 2012, 20:43

wrc1600 - uwierz mi że ja polska miara nie mierze niczego ;). A tym bardziej nie porownuje do polskich piłkarzy.

Rajd nuudny. Moze i Mikko naciskał na Loeba caly czas, ale własciwie nie mial do niego podejscia, co mnie zdziwiło, bo potrafił z nim wygrac jadac Fordem. Czwarty z rzedu dublet Citroena. A to nie oznacza niczego dobrego. Mamy bardzo przewidywalny sezon. I nie jest to zarzut w strone Loeba badz Citroena. To zwyczajne stwierdzenie faktu. Tym razem Sloeb zrobił co do niego nalezalo mimo że "jechał po punkty a nie zwyciestwo". To pokazuje po prostu, że dopóki Seb bedzie jezdzic, dopóty bedzie wygrywac. Chapeau bas.

Fordy baaardzo mnie rozczarowały. JML zgubil gdzies swoja szaleńczą szybkosc i zastanawiam sie czy to kwestia samochodu czy jego samego. Przynajmniej przejechał rajd bez problemów i jesli tak bedzie do konca roku to moze czwarty w klasyfikacji bedzie. Petter tez kompletnie bez polotu, szanse na tytul wyzerowały sie kompletnie. Widac gdzie ostberga miejsce gdy fabryczni nie maja klopotów. Szkoda Novikova, Neuville'a i Atkinsona, no ale to sa rajdy.

Loeb jest już 9 - krotnym mistrzem swiata, ciekawe co dalej. W Niemczech zwyciezca sie nie zmieni, pewnie Mikko wypadnie z podium. Mam nadzieje że Latvala pokaże ta szybkosc na asfaltach ktora pokazywał w zeszlym roku.


Co do motywacji Loeba - oczywiscie że skoro jezdzi dalej to znaczy ze ma motywacje. Ale sam juz przyznawal ze motywuje go juz tylko radosć z jazdy. Bo przeciez zwyciestwa przychodza mu bardzo łatwo. Oczywiście to nie jest tak, że wygranie rajdu to dla niego jak splunąć, bo sport wymaga wysiłku. Ale powiedzmy sobie szczerze - kiedys konkurencja byla wieksza i trzeba bylo sie bardziej napocic zeby wygrac rajd z Makinenem, McRae, Burnsem czy innym Kankkunenem.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez ToMi888 » sobota, 4 sie 2012, 21:01

Znowu Loeb - Hirvonen... Gdzie jak gdzie, ale w Finalndii... :P
Też jestem trochę zawiedziony Fordem, tym bardziej, że kibicuję im całym sercem. 3 wygrane oesowe to trochę mało...
Liczę, że - wbrew pozorom - nadrobią trochę na asfalcie. Loeb będzie pewnie poza zasięgiem, ale Petter na czarnym wcale nie jeździ źle, podejrzewam, że tylko Sordo i może Latvala będą z nim rywalizować, Hirvonen i Ostberg niekoniecznie.

A jak Wam się podobało SWRC? Lappi, dopóki jechał, jechał świetnie. Poza Skandynawią pewnie by mu zeszło, żeby się odnaleźć, ale chyba rośnie młody fiński talent - najwyższy czas! W sumie cieszę się, że wygrał PG, ale Breena szkoda - taka rolka...
Petter Solberg!
Kris Meeke!
Avatar użytkownika
ToMi888
N2
 
Posty: 148
Dołączył(a): czwartek, 11 paź 2007, 15:28
Lokalizacja: Tarnów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 125 gości