Neste Oil Rally Finland 2012

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez Witcher1990 » sobota, 4 sie 2012, 21:04

Pfff większa konkurencja... Kiedyś Loeb wygrywał z tymi Atkinsonami, Hirvoneneami, Mc Reami, Gronholmami i Solbergami z czego 3 ostatnich było mistrzami świata. Nie Panowie trudno mi to przyznać bo specjalnie za Sebem nie przepadam i kibicuje Fordowi (choć JML już nie:)) ale pomimo, że z Loebem da się wygrać to jednak jest on geniuszem i nie ma sensu szukać żadnych usprawiedliwień. Jest po prostu nie z tej ziemi.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00


Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez gregortest » sobota, 4 sie 2012, 21:09

Fordy rozczarowały ?
Mnie osobiście nie, bo w przypadku kiedy Citroeny oba są na mecie, Ford nie ma szans na pudło, przyajmniej na szutrach.
Solberg, bez przygód i tak miał obyć, mam nadzieję że więcej pokaże na asfaltach i wiek, tutaj nie ma żadnego znaczenia.
Latvala i Solberg MUISELI BYC NA MECIE - inaczej d...pa zbita.
Nikt poza Hirvonenem i Loebaem, mnie nie rozczarował, bo byłem przekonany, że któryś z nich wywali, a nawet obaj.
Nie traktujcie tego jak - trzymanie kciuków za podwinięcie nogi.
Po prostu tak myślałem.
Citroen strasznie poszedłdo przodu z rozłożeniem mas i momentem obrotowym.
Czekam na niemcy i naszego asiora exportowego- co znowu on tam wymyśli i jak długo będzie się uczył samochodu :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez havk » niedziela, 5 sie 2012, 08:50

Co do motywacji Loeba - oczywiscie że skoro jezdzi dalej to znaczy ze ma motywacje. Ale sam juz przyznawal ze motywuje go juz tylko radosć z jazdy. Bo przeciez zwyciestwa przychodza mu bardzo łatwo. Oczywiście to nie jest tak, że wygranie rajdu to dla niego jak splunąć, bo sport wymaga wysiłku. Ale powiedzmy sobie szczerze - kiedys konkurencja byla wieksza i trzeba bylo sie bardziej napocic zeby wygrac rajd z Makinenem, McRae, Burnsem czy innym Kankkunenem.


Nie jestem pewny czy rzeczywiscie poziom MS gdy jezdzili Makinen, McRae, Burns, czy Sainz byl wyzszy. Gdyby nie Loeb to Hirvonen czy Latvala mogliby by zostac mistrzami i zupelnie inaczej oceanialoby sie ich. Gdyby nie Loeb to kto wie czy Mikko nie mialby juz kilku tytulow mistrza i bylby wtedy kolejnym genialnym "latajacym Finem". Gronholm tez nie dal rady Loebowi. Po prostu Loeb zawiesil poprzeczke niesamowicie wysoko. Inna sprawa ze kiedys w rajdach bylo wiecej przypadkowosci. Rajdowki byly bardziej awaryjne, a kierowcy z czolowki jakby czesciej popelniali bledy.
havk
N3
 
Posty: 226
Dołączył(a): sobota, 17 gru 2005, 18:35

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez Matthias Schmidt » niedziela, 5 sie 2012, 10:37

Chyba zle mnie wszyscy zrozumieli. Nie chodzilo mi o to, że Loeb nie ma z kim walczyc bo rywale sa slabi. Tylko nie ma z kim walczyc bo konkurencja jest od niego słabsza (co nie znaczy ze słaba), a on jest niedoscignionym geniuszem.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez speedyzxz » niedziela, 5 sie 2012, 16:36

Sebastien po prostu nieziemsko wytrzymuje presje. Bo nawet jeśli chłopcy mają z nim szanse to czują że muszą wygrać i odpadają w zasadzie na starcie :)
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez Matthias Schmidt » niedziela, 5 sie 2012, 21:28

Masz racje speedy. Tutaj chodzi tez o psychike. Bo taki JML czy Ogier mogliby walczyc z Sebem jak rowny z rownym, ale przegrywaja psychika. Baardzo chca wygrac, chca udowodnic calemu swiatu ze potrafia no i konczy sie jak konczy. Natomiast Sloeb ma zelazna psychike. Wydaje mu sie ze w Finlandii troche odpuszcza i dlatego sie nie rozbija (cos takiego mowil przed rajdem) ale tak naprawde jest tak samo piekielnie szybki co zawsze ;).
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez wrc1600 » wtorek, 7 sie 2012, 11:30

Panowie czołówka jest naprawdę mocna i wyrównana, 4 najlepszych na ponad 20 km zmieściło się w 1 sekundzie. Loeb jest kierowca kompletnym i ma perfekcyjny samochód. Nie ma się co czepiać innych.
SS10 LARDIER ET VALENCA - FAYE (51.70 km)
1. R. Kubica
3. S. Loeb +41.2
9. S. Ogier +1:49.5
wrc1600
N3
 
Posty: 284
Dołączył(a): wtorek, 24 maja 2011, 22:06
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron