Neste Oil Rally Finland 2012

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez marrcus » sobota, 7 lip 2012, 11:59

Bo wrc schodzi na dół że nikomu nie zależy, fia promotorom, zespołom, brak transmisji.
Przynajmniej nie próbuje wmawiać że Loeb ma spier.... z WRC.
Uważam jednak że lepiej jak Loeb dominować. Można patrzyć kto w rajdzie wkońcu mu dołoży, mimo wszystko w wielu rajdach musiał walczyć żeby wygrać niewielką przewagą. Tera po zepsuciu pozycji startowych jest mniej emocji.

Nie wygrywa on jak nikt inny nie umie, jak odejdzie to będą wygrywali kierowcy co przyjeżdżają kilka minut za nim jak SWRC gdzie zwycięzca jest także ostatni.
Niech wygrywa już on niź mają wygrywać Warmboldy.
Avatar użytkownika
marrcus
N3
 
Posty: 492
Dołączył(a): sobota, 14 cze 2008, 17:24
Lokalizacja: Gorzów


Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez Hubertos » sobota, 7 lip 2012, 13:48

marrcus napisał(a):Bo wrc schodzi na dół że nikomu nie zależy, fia promotorom, zespołom, brak transmisji.
Przynajmniej nie próbuje wmawiać że Loeb ma spier.... z WRC.
Uważam jednak że lepiej jak Loeb dominować. Można patrzyć kto w rajdzie wkońcu mu dołoży, mimo wszystko w wielu rajdach musiał walczyć żeby wygrać niewielką przewagą. Tera po zepsuciu pozycji startowych jest mniej emocji.

Nie wygrywa on jak nikt inny nie umie, jak odejdzie to będą wygrywali kierowcy co przyjeżdżają kilka minut za nim jak SWRC gdzie zwycięzca jest także ostatni.
Niech wygrywa już on niź mają wygrywać Warmboldy.

Polecam potrenować interpunkcję, bo ciężko Cię zrozumieć.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez Matthias Schmidt » sobota, 7 lip 2012, 13:55

Własnie, słuszna uwaga Hubertos. Kolego marrcus, jesli masz jakis problem, nie wylewaj swoich żalów na tym Forum, bo ciężko Cie zrozumieć. Chyba popadasz w skrajnosc. Porównaj sobie Warmbolda do Hirvonena, Ogiera, Latvali i innych, to może wtedy pogadamy. Masz bardzo dziwne podejscie do tego wszystkiego. Jasne, masz do tego prawo, ale IMO ocierasz sie o absurd.
Sytuacja w WRC rzeczywiscie dobra nie jest, ale wiernym fanom pozostaje mieć nadzieje. Zwłaszcza, że Volkswagen wchodzi do WRC, Toyota jest bliżej, a nowego promotora poznamy we wrzesniu. Jesli nie wiesz, warto też dodać, że wsród kandydatów jest Eurosport.
A jesli uważasz, że ja i inni Koledzy z Forum wmawiaja, że Loeb ma uciekać z WRC to jestes w baaardzo poważnym błędzie.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez marrcus » sobota, 7 lip 2012, 15:33

Eurosport kandydat jest ale w tym roku nie ma gdzie oglądać relacji.

Loeb to jest punkt odniesienia, benchmark dla innych kierowców. Jeśli jego nie będzie można ocenić poziomu innych, tera muszą się spinać próbując się poprawiać.
Matthias Schmidt napisał(a):woocasch - też mam nadzieje, że Loeb odpuści WRC na przyszły sezon

Nie lubiłem Loeba, ale bez niego to będzie lipa. Skoro dominuję to nie jego wina a pozostałych że nie są dość dobrzy by być miszczami. Póki będzie naj naj mam nadzieje że będzie jeździł.
Walka o 2 miejsce jest wciąż zacięta.

(sorry że tak się słabo wysławiam)
Avatar użytkownika
marrcus
N3
 
Posty: 492
Dołączył(a): sobota, 14 cze 2008, 17:24
Lokalizacja: Gorzów

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez Matthias Schmidt » sobota, 7 lip 2012, 16:00

marrcus
Eurosport kandydat jest ale w tym roku nie ma gdzie oglądać relacji.


Powoli, spokojnie. Widze, że jestes niecierpliwy ;). To nie jest tak łatwo w biznesie żeby wszystko załatwić tak szybko i od razu. Umowy, negocjacje, etc. Poczekaj ten rok i miejmy nadzieje, że od przyszłego sezonu bedzie lepiej.

Nie lubiłem Loeba, ale bez niego to będzie lipa. Skoro dominuję to nie jego wina a pozostałych że nie są dość dobrzy by być miszczami. Póki będzie naj naj mam nadzieje że będzie jeździł.
Walka o 2 miejsce jest wciąż zacięta.


Po kolei.
Co masz na mysli piszac, że bez niego bedzie lipa? Bo co, nie bedzie dominatora? Nie bedzie kierowcy, który bedzie wygrywał zdecydowanie najwiecej rajdów w sezonie? To jest wg Ciebie lipa? Czy to, że beda wieksze emocje? OK, może ten kierowca, który zdobedzie tytuł po odejsciu Loeba, nie wygrałby z nim w walce. Ale co z tego, skoro wtedy już Mr. Perfecta nie bedzie? Jakos wciąż nie mogę pojać o co Ci chodzi.

Kolejna sprawa. Nikt nie powiedział, że Loeb jest winny, że dominuje. Bo to jest chyba kompletnie bez sensu. Po prostu WRC jest nudne, bo co rajd, to Loeb wygrywa. A jesli nie wygrywa to dlatego, że nie chce (Japonia 2010) albo twierdzi, że "to nie jego rajd" albo ma jakies problemy. A to wszystko zdarza sie rzadko. WRC cierpi na dominacji i nikogo nie interesuje to, że nikt z nim nie jest w stanie walczyć. W sezonie bez Loeba nikt nie bedzie sie zastanawiał jak ten rajd wyglądałby z Loebem. Po prostu ludzie beda cieszyć sie walką na trasach. A walka o drugie miejsce nie jest zacieta, bo drugi był w tym sezonie prawie w każdym rajdzie Hirvo. Tylko raz był to Sordo a raz w rajdzie cudów Novikov i gdyby nie wykluczenie, Mikko wygrałby, a drugie miejsce "otrzymałby" w swoim stylu Ostberg.
Poza tym nigdy nie moge zrozumiec ludzi którzy twierdzą, że można emocjonowac się walką o drugie miejsce. Pewnie, ze można i jest to na swój sposób emocjonujące. Ale gdy wygrywa ciągle ten sam, to wcale nie jest fajnie.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez gregortest » poniedziałek, 9 lip 2012, 08:27

A ja mam inne zdanie na temat Loeba.
Dopóki Citroen, płaci mu TAKĄ KASĘ, on zostanie, choć odejśc miał już w tamtym roku.
Po prostu jeździ także - w 80 % dla kasy.
Oczywiście tym bardziej mu zależy na wyniku, bo ma njalepszą motywację.
Psychicznie jest fenomenalny.
A co do rajdu Finlandii.
To obstawiam tak:
Citroena wogóle nie będzie na mecie - Loeba - walnie figurę i go nie odbudują.
Hirvonen - albo ukończy daleko - awarie- dzwony - albo wcale.
Latvala i Solberg - nie mają nic do stracenia i pójdą wszystko od 1 OS.
Ale będą mocno kalkulować.
Generalnie będzie się działo :)
Których z młodych gniewnych , będzie na pudle.
A czy nasz "AS" eksportowy startuje w tym rajdzie?
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez wanderer » poniedziałek, 9 lip 2012, 09:08

gregortest napisał(a):A czy nasz "AS" eksportowy startuje w tym rajdzie?

Najbliższy start dopiero w Dojczlandii. Swoją drogą zabawnie wygląda klasyfikacja PWRC na jego dynamicznej stronie. :)
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez woocasch » poniedziałek, 9 lip 2012, 10:00

Odnośnie dominacji Loeba dorzucę swoje 3 grosze w formie krótkiego pytania. Na przykładzie F1. Co jest ciekawsze dla widza/kibica przewidywalny wynik wyścigu jak w czasach dominacji Schumachera lub rok temu Vettela czy niemal kompletna nieprzewidywalność jak w tym roku? Podziwiam i lubię Loeba i dlatego jego dominacja mi nie przeszkadza, ale tak jak napisał Matthias odejście Sebastiana z WRC dałoby cyklowi świeżości. I tak jest już lepiej, bo stawka w nowych autach WRC jest bardziej wyrównana, jednak szkoda, że nie ma relacji w bardziej dostępnej telewizji :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez Matthias Schmidt » poniedziałek, 9 lip 2012, 10:28

gregortest
Dopóki Citroen, płaci mu TAKĄ KASĘ, on zostanie, choć odejśc miał już w tamtym roku.
Po prostu jeździ także - w 80 % dla kasy.


Nie zgodze sie z Tobą. Po prostu wątpie żeby Loeb jeździł dla kasy. On już swoje zarobił (gdzies - nie wiem na ile realne źródło to było - wyczytałem, że kontrakt Loeba opiewa na sumke 20 mln euro). Sloeb zarobił już kase, zdobył co miał zdobyć. Nie musi już nic udowadniać i nic ani nikt go nie trzyma w Citroenie. Yves Matton może postawić na Hirvo bo widzi, ze to dałoby efekty. I ma racje. Tak w ogóle ten Matton jest o wiele "równiejszym" gosciem niż Quesnel.

Citroena wogóle nie będzie na mecie - Loeba - walnie figurę i go nie odbudują.
Hirvonen - albo ukończy daleko - awarie- dzwony - albo wcale.
Latvala i Solberg - nie mają nic do stracenia i pójdą wszystko od 1 OS.
Ale będą mocno kalkulować.
Generalnie będzie się działo
Których z młodych gniewnych , będzie na pudle.


Bardzo odwazne typy, ale mam nadzieje, że Ci sie sprawdzi ;). Nie byłoby nic lepszego niż taki rozwój akcji. I najlepiej byłoby jakby tym młodym gniewnym na podium był Novikov.

woocasch - dokładnie tak. Dobrym przykładem jest w tej sytuacji tegoroczny sezon F1 i porównanie go do ubiegłego. W 2011 nic sie nie działo, a w tym sezonie sa takie emocje, a kandydatów do tytułu jest kilku. Z Loebem WRC nigdy nie bedzie w takiej kondycji, chyba że Loeb straciłby swoja forme. Generalnie też jestem pełen podziwu dla jego osiągnieć, ale po prostu jego dominacja nie wpływa dobrze na całokształt mistrzostw.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez deiman » poniedziałek, 9 lip 2012, 14:07

1.Hirvo/Latvala
2.Hirvo/Latvala
3.Loeb
4.Solberg

Co do kariery Loeb'a. Ostatnio powiedzial, ze rajdy nadal sprawiaja mu frajde a kiedys tam, ze jesli zdobedzie 9 tytul postara sie o 10. Zobaczymy.
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez szymoon » czwartek, 26 lip 2012, 00:28

Mam ogromna prośbę do stałych bywalców Rally Finland.

Dwa lata temu znaleźliśmy miejscówkę, która była chyba najlepsza ze wszystkich, jakie udało mi się odwiedzić kiedykolwiek i gdziekolwiek.
Fota mówi chyba sama za siebie (autor Konrad P., zero zooma i photoshopa):

Obrazek

Znalazło się też parę zdjęć w magazynie WRC z tego samego miejsca, nawet nasze mordy było widać :D

Dla ułatwienia wrzucam też beznadziejny filmik z ręki, ale może ktoś skojarzy:
http://youtu.be/AWQeU_JrirU

Pytanie za 100 punktów - co to za OS ?? Chcemy wrócić tam w tym roku, ale pustka w głowie całkowita...
szymoon
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota, 24 lip 2010, 16:40

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez Matthias Schmidt » środa, 1 sie 2012, 20:49

Rywalizacje czas zaczac!!
Kwalifikacje dla Loeba... ciekawe czy w rajdzie bedzie w stanie wygrac, chociaż twierdzi, że nie lubi tego rajdu a drzewa sa zbyt blisko drogi :D
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez marrcus » czwartek, 2 sie 2012, 04:07

Jak obstawiacie kiedy wyleci/ ewentualnie będzie miał przygodę Latvala.

Obstawiam 1 Dzień 2 pętla, bądź 2 Dzień 1 pętla
Avatar użytkownika
marrcus
N3
 
Posty: 492
Dołączył(a): sobota, 14 cze 2008, 17:24
Lokalizacja: Gorzów

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez kremer » czwartek, 2 sie 2012, 10:30

I dnia to nie wyleci bo jest tylko 30 km oesowych :) Ja obstawiam, ze jednak nie wypadnie. Zapunktuje na jakimś 3 miejscu. Zobaczymy co zrobi Cytryna. Czy Hirvek będzie na tyle szybki i czy ew. pozwolą mu wygrać. Ostatnio szybko też jeździł Solberg. Z tego co mi znajomi mówili to ostro wczoraj padało i ma padać. Oesy jak będą mokre to będzie mega wesoło.
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez Eldar » czwartek, 2 sie 2012, 10:58

kremer napisał(a):Oesy jak będą mokre to będzie mega wesoło.


Bo będzie bardziej przyczepnie? Ludzie, już 15 lat temu w tym kraju dostępny był tekst Martina Holmsa o tym, że na 1000 Jezior jest bardziej przyczepnie na mokrym!
Eldar
N1
 
Posty: 54
Dołączył(a): wtorek, 14 cze 2011, 22:50

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości