Neste Oil Rally Finland 2012

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez Matthias Schmidt » czwartek, 5 lip 2012, 10:42

Jeszcze wczesnie, ale postanowiłem otworzyć już temat rajdu Finlandii ;)
Jak obstawiacie czołówkę?
Ja obawiam sie kolejnego dubletu Citroena (Loeb, Hirvonen), choć wierze, że będzie powtórka ze Szwecji i po walce Finów wygra JML. Trzymam też kciuki za Pettera.



Zaskakująca wiadomosc - Chris Atkinson pojawi sie na "Fince" w Citroenie od Qatar WRT!! (http://www.wrc.com/news/atkinson-back-in-the-big-time-with-citroen/?fid=17022)
Ostatnio edytowano czwartek, 5 lip 2012, 13:23 przez Matthias Schmidt, łącznie edytowano 1 raz
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy


Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez woocasch » czwartek, 5 lip 2012, 11:38

Ale z Ciebie optymista :) Latvala to raczej wykona jakąś spektakularną rolkę :D a tak na poważnie, to mam nadzieję, że ktoś mu w tej jego główce poukłada kilka klepek i przejedzie rajd bez przygód, a wtedy wynik sam się znajdzie.

P.S. A czemu powrót Atkinsona to hiobowa wiadomość/wieść? Albo pomyliłeś znaczenia, albo ja nie zrozumiałem Twojego przekazu :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez Matthias Schmidt » czwartek, 5 lip 2012, 13:22

Co do Latvali - wiem, że jest to obecnie jeden z NAJlepszych kierowców w obecnym MŚ, ale jest to też, NAJbardziej nieobliczalny kierowca w stawce, wiec mozna sie spodziewac zarówno spektakularnej wygranej jak i spektakularnego... dzwona :D. Ale to i tak wciaz jeden z NAJbardziej wartosciowych kierowcow w stawce (ja tak uważam), a te kraksy to tylko kwestia psychiki. Oby cos sobie inaczej ułożył i wtedy bedzie prawdopodobnie najpoważniejszym kandydatem razem z Hirvo i pewnie Loebem. Przeciez w Szwecji bardzo ostro walczył z Mikko i zdołał wygrać, wiec to nie jest dla niego "mission impossible".

Co do j. polskiego ;) - wiesz, że z tym jezykiem mam tylko do czynienia na Forum i w kontaktach z rodzina i polskimi znajomymi :). Ale hiobowy zawsze kojarzyłem jako "szokujący", ale racja - włosy stanely mi deba jak zobaczyłem, że znaczy to "smutny, tragiczny" O_O. Już to zmienie :D
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez kremer » czwartek, 5 lip 2012, 13:54

Stawiam zdecydowanie na Hirva. Co do Latvali no cóż parę razy po 1 oesie widząc jazdę Latvali był dla nas bogiem, ale później w coś zawsze rąbnął :D Moze pora wreszcie wygrać :) To musi być jazda no limit. Patrząc na ten sezon Latvala będzie chciał uniknąć kolejnego dzwona.... wie pewnie nieco zwolni
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez Matthias Schmidt » czwartek, 5 lip 2012, 14:48

Też niestety obawiam sie, że to Mikko bedzie przed JML. To znaczy, Hirvonenowi kibicuje od 2009, ale moje serce jest jakos z Fordem, zwłaszcza ze widac niestety dominacje Citroena, mimo że IMO wcale nie maja znacznie lepszego auta. Pasowałoby żeby wygrał Ford. I żeby wygrał JML ;)
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez viper » czwartek, 5 lip 2012, 16:07

Ja teraz teraz trochę zmienię zdanie i na ten rajd obstawiam Latvale, ponieważ zna odcinki są szerokie równe, wiec zapas na błąd jest i nie ma już presji na tytuł, dlatego teraz uważam, ze Latvalali to pomoże. No i jeszcze jest kwestia taka , ze raz na jakiś czas takiemu kierowcy , który jeździ na 150% rownież rajd po prostu wyjdzie.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez Matthias Schmidt » czwartek, 5 lip 2012, 22:18

Widze, że ciągle jestes strasznie krytyczny w stosunku do Latvali ;)

A... swoją drogą - od kiedy w Finlandii drogi są szerokie?? Własnie uchodza one za dosyć wąskie. Pewnie sa trasy węższe, ale w Finlandii wcale nie jest szeroko!!
Tutaj onboard (przy okazji fajne ujęcie Pettera obgryzającego paznokcia :D) - http://www.youtube.com/watch?v=wMLbn4PmGes. Rzeczywiscie, nie jest tu bardzo wąsko, ale szeroko chyba też nie. A to, że równo to racja.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez viper » czwartek, 5 lip 2012, 22:59

Dla mnie to szeroko :D jak na tym filmie, a wąsko to droga na jedno auto, a tu spokojnie miną sie 2, a co do Latvali to akrat teraz na niego stawiam :wink: .
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez marrcus » czwartek, 5 lip 2012, 23:01

Co do Latvali przyzwyaczaił nas do przygód że trudno mi se wyobrazić rajd bez :shock:
Avatar użytkownika
marrcus
N3
 
Posty: 492
Dołączył(a): sobota, 14 cze 2008, 17:24
Lokalizacja: Gorzów

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez woocasch » piątek, 6 lip 2012, 09:41

A wg mnie to szerokość dróg w Finlandii jest pojęciem względnym. Być może jest tam szeroko na dwa samochody, ale średnie prędkości odcinków często wynoszą w granicach 120km/h i wtedy mimo tego, że droga wydaje się szeroka łatwiej o błąd niż gdy droga jest szerokości jednego auta a średnia to 60km/h. A na pewno mały błąd na trasach "szerokiej" Finlandii zakończy się mocniejszym spotkaniem z otaczającą naturą :) Więc, jeżeli Latvala pojedzie w stylu, w którym w tym roku podróżuje to szykujmy się na zacny dzwon - czego mu nie życzę, ale obawiam się, że tak się to skończy. Obym się mylił.
Przy okazji, mam nadzieję, że Loebowi spodobało się na X-Games i w przyszłym roku odpuści WRC i razem z Citroenem zaangażuje się w GRC i ME Rallycrossie :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez Gracko » piątek, 6 lip 2012, 10:09

Ja mam pytanie do tych którzy mieli przyjemność kibicować przy odcinkach na Fince. Proszę o polecenie jakiejś bardzo efektownej hopy. Wiem ze jest tam tego sporo, ale może któraś jest szczególnie ciekawa i robiąca ogromne wrażenie. Podobno ta na odcinku Urria jest największa , ale czy przez to najciekawsza? Może wiecie gdzie Nowikov wykonał swój słynny lot z zadartym dziobem doprowadzając niemal do lotniczego przeciągnięcia przed lądowaniem?

Odcinki w tym roku :
Koukunmaa
Jokimaa
Mynnila
Urria
Jukojarv
Mokkipera
Palsankyla
Lankamaa
Surkee
Leustu
Ouninpohja :)

z gory dzięki za pomoc
Gracko
A5
 
Posty: 639
Dołączył(a): poniedziałek, 24 sty 2005, 18:31
Lokalizacja: Gorlice - Kraków

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez Matthias Schmidt » piątek, 6 lip 2012, 12:25

woocasch - też mam nadzieje, że Loeb odpuści WRC na przyszły sezon i prawde mowiac, wydaje mi sie, że jest to bardzo prawdopodobne. Rallycross to jedno. Drugie to wyścigi - zarówno prowadzenie Sebastien Loeb Racing jak i ściganie sie. A trzecie (najmniej ważne) to bycie akcjonariuszem w RS Strasbourg :).

Co do Latvali i Finlandii - właśnie tak jak piszesz woocasch, jest różnica w szerszej drodze gdzie jedzie sie grubo ponad setke, od węższej na której jedziesz 60 - 70. A fińskie trasy są przecież jednymi z najszybszych w MŚ o ile nie najszybsze. Latvala ma moim zdaniem dwa warianty - albo wygra (bo jego "pure speed" jest chyba najszybsza w stawce, a w Finlandii to sie mocno liczy), albo wydzwoni, bo o to przecież nie jest trudno. Liczę na to, że jednak wybierze wariant A :D :lol:
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez Gąsior » piątek, 6 lip 2012, 12:58

Ouninpohia zdecydowanie jeżeli jedzisz 1-szy raz. (mówie o tej dużej, rekordowej z pomiarem). Hopa to jedno, ale rajdowy klimat niepowtarzalny. Jak na kostkach w Walimiu :)
Ale mała rada - trzeba być na pierwszym przejeździe i wcześnie się ustawić bo jak się spóźnisz to nie, że będziesz miał marne miejsce, ale wręcz NIC nie zobaczysz - ściana ludzi. Tam nie jest jak w Polsce, że ostatni na odcinku wcinający się na chama ma najlepsze miejsce - tam nie ma chodzenia po drodze już kilkadziesiąt minut przed odcinkiem.
A tak wogóle to postaw raczej na szybkie łuki lub serie hopek, a nie pojedyncze giganty, bo tam i tak najlepsi gaszą (jak ja byłem to najlepiej skakał Galli w Miśku WRC, a wtedy nie był topowym kierowcą).
Avatar użytkownika
Gąsior
N3
 
Posty: 353
Dołączył(a): środa, 14 lip 2004, 00:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez marrcus » sobota, 7 lip 2012, 00:40

jak Loeb odejdzie to nie będzie kogo oglądać

WRC poleci w dół, zresztą wisi już mi to
Avatar użytkownika
marrcus
N3
 
Posty: 492
Dołączył(a): sobota, 14 cze 2008, 17:24
Lokalizacja: Gorzów

Re: Neste Oil Rally Finland 2012

Postprzez Matthias Schmidt » sobota, 7 lip 2012, 11:22

Nie wiem co próbujesz Nam w tej chwili przekazac,a skoro Ci to wisi to po co tu piszesz?

Chyba nie uwazasz, że Loeb jest "najciekawszym" kierowca w stawce. Chyba nie uwazasz, że jego dominacja jest czyms bardzo fajnym i interesującym. Chyba nie uważasz, że jego styl jazdy jest w tych czasach najciekawszy. Uwazam, ze po odejsciu Loeba w WRC zrobi sie po prostu bardziej "fresh".
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Następna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości