Brother Rally New Zealand

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Brother Rally New Zealand

Postprzez Matthias Schmidt » piątek, 15 cze 2012, 23:02

Dobrze, że kolega deiman przypomniał ;).
Rajd Nowej Zelandii - uznawany za jeden z najlepszych w MŚ nadchodzi wielkimi krokami. Jak typujecie czołówkę?

Moje typy:
1. Loeb/Latvala
2. Loeb/Latvala
3. Solberg
4. Hirvonen
5. ... Novikov(?)
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy


Re: Brother Rally New Zealand

Postprzez deiman » sobota, 16 cze 2012, 00:02

:)
Oczywiscie chcialbym na 1 miejscu widziec fina lub norwega ale pamietam, ze Loeb w 2010r. miazdzyl konkurencje na tych oesach. Nie sadze aby powodem tego byla lepsza forma Citroena niz Forda, bo w Finlandi wygral przeciez blekitny owal. Tak wiec jak co rajd, faworytem jest dla mnie Loeb.

Teraz konkurencja wydaje sie byc w nieco lepszej formie. Solberg twierdzi, ze twarda nawierzchnia pasuje Fiestom. Ostanio pokazywal tez niezla predkosc wiec licze, ze bedzie blisko czolowki choc to pewnie Jari znow bedzie nieco z przodu. Przynajmniej do pewnego momentu.

Miko (wlasciwie jego pilot) uwaza, ze znalazl powod slabszej formy w Grecji byly to ustawienia auta. Pomimo zapewnien Solberga, zaryzykuje stwierdzenie, ze to Citroen bedzie sie lepiej spisywac na twartdych szytrach i Miko bedzie przed Fordami.
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Brother Rally New Zealand

Postprzez Matthias Schmidt » sobota, 16 cze 2012, 09:20

No zobaczymy. Mocno wierze w Forda, ale Loeb to jest Loeb więc tutaj bardzo prawdopodobne będzie jego zwycięstwo. Ale w 2010 Loeb wcale nie miażdzył konkurencji. Przegrał z Latvalą i Ogierem, a dodatkowo przegrywał jeszcze z Petterem aż do przedostatniego oesu. Na ostatnim Petter wypadł. Więc nie spodziewam sie dominacji Loeba, zwłaszcza że akurat 2010 był chyba jednym ze słabszych sezonów Forda jesli chodzi o konkurencyjnosc w stosunku do Cytryn.

A Mikko... wydaje mi sie, że nie będzie trzymać tempa czołówki - tak jak było to w 2010.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Brother Rally New Zealand

Postprzez deiman » sobota, 16 cze 2012, 10:34

Miazdzyl, miazdzyl. W prawdzie nie wygral ale tempo mial niesamowite. Na 4 oesie stracil 2 min po uderzeniu w most a pod koniec drugiego dnia byl juz 5 sekund za liderem.
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Brother Rally New Zealand

Postprzez deiman » poniedziałek, 18 cze 2012, 20:49

http://www.rajdy.v10.pl/Prodrive,i,Sord ... 82111.html

Ja nie wierze, ze tempo bedzie wystarczajace ale przy bledach rywali, czemu nie.
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Brother Rally New Zealand

Postprzez Matthias Schmidt » poniedziałek, 18 cze 2012, 22:05

Nie wierze w podium Sordo. Ale wydaje mi sie, że piąte - szóste miejsce powinno być. Uważam, że jesli Sordo chce żeby jego kariera jakoś się rozwijała to musi uciekać z Mini - cyrku. Tylko że pojawia sie odwieczny problem - gdzie mógłby jeździć? Co z tego, że Mini jest niezłym autem jak startując w 5 - 6 rajdach nie osiągnie nic.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Brother Rally New Zealand

Postprzez speedyzxz » wtorek, 19 cze 2012, 20:05

Matthias Schmidt napisał(a):Nie wierze w podium Sordo. Ale wydaje mi sie, że piąte - szóste miejsce powinno być. Uważam, że jesli Sordo chce żeby jego kariera jakoś się rozwijała to musi uciekać z Mini - cyrku. Tylko że pojawia sie odwieczny problem - gdzie mógłby jeździć? Co z tego, że Mini jest niezłym autem jak startując w 5 - 6 rajdach nie osiągnie nic.


Myślę że póki co Sordo nie ma co liczyć na więcej, nie ta marka żeby uzbierać sponsorów jak PS, a fabryki pozaklepywane
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Brother Rally New Zealand

Postprzez Matthias Schmidt » czwartek, 21 cze 2012, 16:44

To prawda, niestety...
Jestem ciekaw kto wyjdzie lepiej - Hirvo startujący z 1. lokaty, czy JML z 13? A może to w ogóle nie będzie miało większego znaczenia, tak jak już zresztą w tym sezonie było. Przydałoby sie zwycięstwo Forda.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Brother Rally New Zealand

Postprzez kremer » piątek, 22 cze 2012, 07:46

Cytryny pięknie klepią Forda :) Latafala coś wywinął znowu, Oleks na pudle w swrc buahaha 4/5 w tej klasie jedzie w super rally :D:D:D
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Brother Rally New Zealand

Postprzez janex » piątek, 22 cze 2012, 08:02

http://rajdy.autoklub.pl/news/latvala-poza-droga,43330 J-M znów zwiedzał pobocza, 5min straty, szkoda gadać, nie rozumiem dlaczego ma tak duże poparcie w Fordzie (ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze)
"WRC is for boys, group B was for men"
Avatar użytkownika
janex
N3
 
Posty: 297
Dołączył(a): sobota, 2 kwi 2011, 12:39

Re: Brother Rally New Zealand

Postprzez Matthias Schmidt » piątek, 22 cze 2012, 08:44

Czemu mnie nic nie dziwi??
Jest jak zawsze. Loeb liderem, Latvala za drogą... Echh, wiekszej przewidywalności być nie może. Tragedia.
Fordy słabiutko, brakuje im duuużo do Citroena.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Brother Rally New Zealand

Postprzez deiman » piątek, 22 cze 2012, 09:53

Wynik taki, jaki przepowiadalem, i taki, jakiego widziec nie chcialem. Tragedia.

Dziwie sie, ze Fordy dostaja takie baty i to na mokrym. To co bedzie w Finlandii??? Co bedzie na asfaltach, ktore sa 3 z ostatnich 5 rajdow? Czyzby znow 1-2 wygrane w sezonie? Co bedzie z Fordem pod koniec roku? Tragedia.

A tych wypowiedzi JML, ktore z reszta kiedys byly dla mnie oznakami dojrzalosci, nie moge juz sluchac. Co rajd mowi, ze jedzie przede wszystkim po punkty i nie bedzie szarzowal ponad swoje sily, i co rajd wypada. Tragedia.
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Brother Rally New Zealand

Postprzez Matthias Schmidt » piątek, 22 cze 2012, 12:08

Nie chce tutaj przelewać swojej goryczy, ale zdaje mi sie, że Ford pożegna sie z WRC po 2013 roku, bo z sezonu na sezon jest coraz gorzej. Stanowią już tło, a Citroen jest wyraźnie lepszy. Jeszcze jak im Latvala przejdzie do Volkswagena, to już w ogóle ich dalsza jazda w WRC straci sens.

A co do Latvali - bardzo w niego wierzyłem i mocno mu kibicowałem, ale niestety - już wiare w niego straciłem. Niby i ten błąd nie był spowodowany tym, że jechał na pałe, no ale jeden jedyny rajd bez problemów to była Szwecja... Dramat.

Jeśli komuś wydawało się, że lata 2008 - 2011 były chude dla WRC, to teraz będą jeszcze chudsze, bo już naprawde nie ma kto tutaj walczyć! Loeb zawsze jest pierwszy, Mikko sobie gdzieś tam zanim sie plącze, Latvala wylatuje, Solberg ma jakieś problemy. I w zasadzie jest tak rajd w rajd. Chyba już nie ma sie czym ekscytować, bo tak naprawde o wygrane może walczyć tylko Citroen... to znaczy Loeb. Może i upadek WRC wcale nie byłby taki zły.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Brother Rally New Zealand

Postprzez kremer » piątek, 22 cze 2012, 13:03

Moja opinia zaczyna się zmieniać. Niedługo Tanaki i Novikovy zajmą miejsce Latafali :) Latvale wytransferować w p... :) Kupic Sordo w ciemno. Peter no coz. Niech zacznie jakies wyniki robic. Moze uda mu sie w 2 i 3 dniu. Pare bledow młodych i bedzie na pudle. Przesadzacie. Wejdzie Ogier z VW. Noj vel zastąpi Loeba w Cytrynie za dwa lata do tego Novikov nauczy sie jezdzic z Tankowcem jeszcze szybciej i beda dobre MS :) Trzeba poczekać.
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Brother Rally New Zealand

Postprzez wanderer » piątek, 22 cze 2012, 13:22

kremer napisał(a):Moja opinia zaczyna się zmieniać. Niedługo Tanaki i Novikovy zajmą miejsce Latafali :) Latvale wytransferować w p... :) Kupic Sordo w ciemno. Peter no coz. Niech zacznie jakies wyniki robic. Moze uda mu sie w 2 i 3 dniu. Pare bledow młodych i bedzie na pudle. Przesadzacie. Wejdzie Ogier z VW. Noj vel zastąpi Loeba w Cytrynie za dwa lata do tego Novikov nauczy sie jezdzic z Tankowcem jeszcze szybciej i beda dobre MS :) Trzeba poczekać.

Stawianie na Tanaka, Novikova albo Ostberga w przyszłości jest jak stawianie dziś na Latvalę - wydaje ci się, że masz asa, a zostajesz z damą. :P Sordo wydaje się być jedyną dobrą karta na przyszłość, ale może się okazać, że VW im go zwinie, tak jak Ogiera. Na rajdzie Niemiec mają ogłosić drugiego kierowcę, więc niedługo się okaże czy wybiorą Mikkelsena czy Sordo.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Następna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości