Rally Argentina

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Rally Argentina

Postprzez Matthias Schmidt » poniedziałek, 23 kwi 2012, 18:29

Zbliża się tegoroczny rajd Argentyny, a więc już piąta runda MŚ.

No, panowie - jak typujecie czołówkę?

Loeb jest chyba największym faworytem do zwycięstwa, jestem ciekaw formy Pettera. Sadze, że będzie on w stanie pojechać rozważnie i z głową, a na tak długodystansowym rajdzie to będzie bardzo cenne. Chyba największą zagadką jest dla mnie forma Daniego Sordo. Jeszcze nigdy nie jeździł Fordami. Wydaje mi się jednak że podium może być.

Moje typy:
1. Loeb
2. Solberg
3. Sordo/ Hirvonen
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy


Re: Phillips Rally Argentina

Postprzez ToMi888 » wtorek, 24 kwi 2012, 14:49

Też mi się zdaje, że walka o zwycięstwo rozegra się między Solbergiem i Loebem. Rozum mówi, że raczej ten drugi, choć całe serce jest za Piotrkiem :D Długa trasa, więc może być sporo przygód...
Sordo widzę mniej gdzieś na 3-5 miejscu, jeśli oczywiście nie będzie kłopotów technicznych itp. Ale racja, jego forma w Fieście WRC to duża niewiadoma. Tym ciekawiej :D

Pójdę jednak za sercem :D :
1. Solberg
2. Loeb
3. Sordo
Petter Solberg!
Kris Meeke!
Avatar użytkownika
ToMi888
N2
 
Posty: 148
Dołączył(a): czwartek, 11 paź 2007, 15:28
Lokalizacja: Tarnów

Re: Phillips Rally Argentina

Postprzez 205-206 » wtorek, 24 kwi 2012, 15:47

1.Sordo
2.Loeb
3.Hirvonen
Sordo bez awarii ma duże szanse na zwycięstwo.
205-206
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek, 6 mar 2012, 13:39

Re: Phillips Rally Argentina

Postprzez Matthias Schmidt » wtorek, 24 kwi 2012, 16:47

Nie, Sordo na pewno nie wygra. Jak dla mnie szczytem jest właśnie trzecie miejsce.
Też będę trzymać kciuki za Pettera :D
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Phillips Rally Argentina

Postprzez Seraf » środa, 25 kwi 2012, 21:39

Jestem za Petterem, niech pokaże że potrafi wygrać z Loebem a jak mu sie uda to kto wie czy nie nabierze wiatru w zagle :D
Napewno przed Petterem stoi ogromna szansa gdyż już praktycznie został liderem w zespole Forda po wypadku Latvali i tylko od niego zalezy czy jest gotów na walke o tytul z Loebem czy nie. Można chyba stwierdzić że jest dla Forda ostatnią szansa jesli chodzi o tytuly. No ale jak to bedzie taki rajd jak w Portugalii to może być różnie. Miejsce Pettera gorsze niz 2 bedzie porazka w tym rajdzie ;)
Zapowiada się mega ciekawy rajd i to już w weekend :D
Fajnie że w WRC i F1 tyle sie dzieje, to mogą być najlepsze sezony w historii :D

Stawiam tak:
1. Solberg
2. Loeb
3. Hirvonen
Seraf
N3
 
Posty: 254
Dołączył(a): piątek, 30 wrz 2011, 10:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Phillips Rally Argentina

Postprzez nahram1 » środa, 25 kwi 2012, 22:07

Petter nie jest aż tak szybki aby wygrać.
1. Loeb/Hirvo
2. Sordo/Petter
3. Otsberg/Novikov
Zakładamy że żaden z czuba nie będzie miał większych przygód/kłopotów.
Avatar użytkownika
nahram1
N3
 
Posty: 433
Dołączył(a): sobota, 17 cze 2006, 00:14
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Phillips Rally Argentina

Postprzez kremer » czwartek, 26 kwi 2012, 08:11

Ja stawiam na :)
1.Loeb
2.Hihirvonen
3Sordo

Najciekawsze sa tam oesy po 50-60 km :))))))) Beda jaja.
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Phillips Rally Argentina

Postprzez Matthias Schmidt » czwartek, 26 kwi 2012, 12:44

Seraf - doceniam Twój optymizm, ale wydaje mi się, że sezonu 2012 na chwilę obecną nie da się sklasyfikować na pierwszym miejscu wszech czasów ;)
Wiadomo, to niewymierna sprawa, tak czy inaczej sądzę, że były sezony w których więcej się działo... ale zaraz - przecież to dopiero piąta runda :D

Wymarzone scenariusze:

Numer 1:
Latvala rehabilituje sie po fatalnym początku sezonu, wygrywa kolejne pięć rajdów (licząc od Akropolu), w pozostałych zajmuje miejsca na podium, rajd Hiszpanii pada łupem Sordo. Loebowi wiedzie się różnie. Tytuł dla Latvali. (tak tak, wiem zaraz mnie obrzucicie błotem) :)

Numer 2:
Petter wygrywa trzy rajdy sezonu, Loeb traci motywacje, nie kończy dobrych kilku rajdów z rzędu. Solberg zachwyca regularnością - wszędzie dojeżdża na pudle, asfalty wygrywa Sordo w Mini. Tytuł dla Solberga.

No to sobie pofantazjowałem :D :D
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Phillips Rally Argentina

Postprzez speedyzxz » czwartek, 26 kwi 2012, 15:10

Cieszy mnie optymizm Pettera oby mu się udało wygrać, a jeśli przegra to w pięknej walce. A o Sordo się troszkę martwię, na podium na szutrze może być troszkę za cienki
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Phillips Rally Argentina

Postprzez Matthias Schmidt » czwartek, 26 kwi 2012, 16:01

Otóż to. Trzecie miejsce będzie dla niego maksem, a wydaje mi się, że i o to może być ciężko. Czuję, że Mikko będzie za to bardzo mocny.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Phillips Rally Argentina

Postprzez żółtodziób » czwartek, 26 kwi 2012, 16:49

1. Loeb - wie, że Portugalia nie może się powtórzyć i się nie powtórzy, będzie na maksa skoncentrowany i zmotywowany
2. Hirvonen
3. Solberg

Sordo? Moim zdaniem nie będzie błyszczał. Będzie wysoko, ale o ile ktoś z pierwszej trójki nie wydzwoni to nie na pudle. Kompletnie nowe auto, ustawiane w ciemno, praktycznie tylko na testowym. Oprócz tego jako kierowca Prodrive'u pewnie coś tam przejeździł na testach, ale nie ma wątpliwości, że nawinął na koła znacznie mniejszy przebieg niż pierwsze trójka. Nie zdziwię się jak będzie za Ostbergiem.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Phillips Rally Argentina

Postprzez speedyzxz » czwartek, 26 kwi 2012, 16:51

ale nie obrażę się jak będzie inaczej :P
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Phillips Rally Argentina

Postprzez wanderer » czwartek, 26 kwi 2012, 18:23

speedyzxz napisał(a):A o Sordo się troszkę martwię, na podium na szutrze może być troszkę za cienki

W kwalifikacjach pojechał szybciej niż Solberg, więc nie jest źle.
1. Sebastien Loeb Citroen Total WRT DS3 WRC 2mins 36.369secs M
2. Mikko Hirvonen Citroen Total WRT DS3 WRC +00.759secs M
3. Dani Sordo Ford WRT Fiesta RS WRC +01.637secs M
4. Petter Solberg Ford WRT Fiesta RS WRC +03.593s M

Sądzę, że wyniki rajdu będą wyglądać podobnie, chyba, że będą kazać Sordo przepuścić Solberga.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Phillips Rally Argentina

Postprzez Matthias Schmidt » czwartek, 26 kwi 2012, 20:18

Testowy czy kwalifikacje nie odzwierciedlają za bardzo rajdu. Wielokrotnie takie wyniki bywały dość odległe od wyników rajdu. Akurat pozycja Loeba jest moim zdaniem (prawie)pewniakiem, ale reszta może być wręcz zupełnie inna. Sordo zapewne przepuszczałby Solberga, ale i tak wydaje mi się, że nie będzie takiej okazji.
Hirvo też będzie bardzo mocny, ale wierzę w poprawki Forda.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Phillips Rally Argentina

Postprzez Seraf » czwartek, 26 kwi 2012, 21:21

Petter jako jedyny z czołówki jechał na twardych oponach i dlatego byl tylko 4. Z tego co wiem to wszystko po to zeby oszcedzac miekkie opony, ktore moga pomoc w pozniejszej fazie rajdu ;) Sordo widze puscil Pettera zeby startowal z 3 miejsca ;p
Jak narazie sezon jest fajny zobaczymy jak dalej ;)
Chociaz fakt w tym roku F1 ma przewage na WRC bo czasami na kilka okrazen przed meta nie wiadomo kto bedzie na jakim miejscu ;)
Niech Loeb nie ukonczy kilku rajdow i juz bedzie ciekawie ;p

I nie wiem dlaczego ale jakos Hirvo jest dla mnie takim nijakim kierowca, wiem ze mnie to by zmasakrowal ale w porownaniu z reszta fabrycznych jakos tak czegos mu brakuje ;)
Seraf
N3
 
Posty: 254
Dołączył(a): piątek, 30 wrz 2011, 10:07
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron