Rally Argentina

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rally Argentina

Postprzez madman » niedziela, 24 kwi 2016, 23:49

To, jak Hayden rzucał tyłkiem i20 między skałami na zjeździe po starcie do El Condor, nadaje się do zapętlenia i oglądania godzinami. Jasne, że jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale wytrzymać taką presję to naprawdę osiągnięcie. Przypominam, że do tej pory, w erze Ogiera, udało się to tylko Loebowi i Latvali. Meeke, Neuville wygrywali rajdy po tym, gdy Seb nie mógł im zagrozić. A nokaut Haydena na Sebastienie na Power Stage - to powinno zostać dostrzeżone, docenione i zapamiętane. Być może w tym sezonie już nie zobaczymy takiej walki. :wink:

Swoją drogą Paddon wyrósł mi na faworyta w Polsce. Szybkie, płynne oesy powinny pasować i20, a Hayden zrobi z niego użytek. I Sordo, i Paddon pokazali, że na szybkich sekcjach flat-out, naprawdę Hyundai podgryza Polo. :shock:
"To że trzeba hamować poznawałem po tym, że wszyscy kibice zaczynali uciekać." - K. Hołowczyc
Avatar użytkownika
madman
N3
 
Posty: 285
Dołączył(a): sobota, 10 maja 2014, 09:59
Lokalizacja: Pomorze


Re: Rally Argentina

Postprzez Matthias Schmidt » poniedziałek, 25 kwi 2016, 00:04

madman - jezeli masz jakies nagranie z jazdy Paddona to bylbym wdzieczny jakbys wrzucil link :wink:
Sadze, ze Paddon moze byc faworytem nie tylko w Polsce, ale Sardynii rowniez.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rally Argentina

Postprzez madman » poniedziałek, 25 kwi 2016, 01:02

Matthias Schmidt, co prawda nagrałem telefonem onboard z wrc+, ale to wszystko, na co było mnie stać w tym momencie! Przecierałem oczy ze zdumienia, gdy na tym dohamowaniu, pięknie porzucał Hyundaiem od skały do skały - wszystko pod kontrolą z niesamowitą precyzją i prędkością. Jedynie nawrót dość szeroko. Cały onboard warty obejrzenia, majstersztyk. :shock:

https://www.youtube.com/watch?v=qfbOfbuIMMQ&feature=youtu.be
"To że trzeba hamować poznawałem po tym, że wszyscy kibice zaczynali uciekać." - K. Hołowczyc
Avatar użytkownika
madman
N3
 
Posty: 285
Dołączył(a): sobota, 10 maja 2014, 09:59
Lokalizacja: Pomorze

Re: Rally Argentina

Postprzez Matthias Schmidt » poniedziałek, 25 kwi 2016, 07:19

Rzeczywiscie lata bokami az milo :wink: takie onboardy to mozna ogladac :D dzieki za linka :wink:
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rally Argentina

Postprzez woocasch » poniedziałek, 25 kwi 2016, 10:25

Na początek gratulacje dla Haydena, w 100% wykorzystał swoje możliwości i miejsce startowe. Coś czego nie potrafił zrobić JML udało się Nowozelandczykowi. Gdy zobaczyłem ile czasu Ogier odrobił na przedostatnim odcinku to byłem pełny obaw o pierwsze zwycięstwo nowego i20, a po pierwszym międzyczasie z PS przecierałem oczy ze zdziwienia. Paddon pokonał Ogiera w równej walce, wytrzymał presję, czego nie zrobił JML. Dodatkowo na PS Sordo był drugi, nie pamiętam kiedy ostatnio dwóch kierowców nie z VW wyprzedziło Seba na PS. I nie można tu już mówić o tym, że ktoś miał lepsze lub gorsze warunki na trasie.
Wydaje mi się, że to pokazuje, że i20 i Polo mają zbliżone tempo, różnicę będzie robić pozycja na starcie i kierowca, na szczęście tym razem lepszy pakiet był u Koreańczyków.
Co do Neuvilla to niestety, ale nie jest on liderem zespołu - takie jest moje zdanie. Miał jeden jedyny dobry sezon, wcześnie i później tragedii może nie było, ale fajerwerków też nie było widać. Albo w Hyundaiu go nie słuchają i auto nie jest pod niego zbudowane albo Thierry nie potrafił przyczynić się do zbudowania auta pod siebie. Przecież w Argentynie rzadko kiedy na poszczególnych odcinkach był przed Sordo czy Paddonem. Jeżeli chce się być mistrzem świata to w pierwszym rzędzie trzeba pokonać zawodników dysponujących tym samym sprzętem, a skoro on ostatnio ma z tym problem to nie jest dobrze. Już prawie 1/3 sezonu za nami, jeżeli się nie ogarnie w ciągu 2-3 rajdów to chyba Hyundai nie straci za dużo, gdy Neuville odejdzie z zespołu.
Podobnie zastanawiam się czy VW nie trzyma Latvali w swoim zespole z czystego wyrachowania. Wiadomo, że facet ma talent i szybkość i jest w stanie walczyć z Ogierem. Wiadomo też, że ma problemy z utrzymaniem równej formy przez cały rok. I teraz czy VW nie myśli sobie, trzymajmy go w składzie, bo jeżeli nagle zacznie równo jeździć to będzie dla nas wygrywać i najwyżej on będzie mistrzem a nie Ogier, ale gdyby poszedł do konkurencji i tam nagle zaczął wykorzystywać swoje możliwości w 100% to będziemy mieć problem. Wg mnie Latvala potrzebuje odmiany, przewietrzenia umysłu i niestety tego w VW nie dostanie i mimo, że wydaje się, że Polo to jedyna droga do wygrania MŚ, to przejście np. do Toyoty byłoby dla niego czymś nowym i w sumie gorzej nie będzie. Mógłby zaryzykować i odejść od VW i przynajmniej byłoby ciekawiej :)

A Ptaszek po cichutku znowu drugie miejsce i w klasyfikacji rocznej WRC2 też zajmuje drugie miejsce :) Zapewne na koniec roku nie będzie tak różowo, ale i tak jest lepiej niż się spodziewałem :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rally Argentina

Postprzez ZbyszekChaosu » poniedziałek, 25 kwi 2016, 10:40

Jestem bardzo ciekaw co wyjdzie z ptaszkiem w WRC2- na razie w klasyfikacji punktują mu wszystkie rajdy a z tego co wiem to chyba tylko 7 czy 8 może być nominowanych dla zawodnika. Nie zdziwię się jak jeszcze będzie o to dym.
Co do Paddona to wielki szacun, szczególnie za PS. Teraz przed nim trudniejszy egzamin. W Portugalii będzie czyścił trasę a do tego ciążyć na nim będzie dużo większa presja. Przecież to jedyny w stawce zawodnik (poza VW) który w ostatnim czasie pokonał Ogiera. Zobaczymy jak sobie poradzi, trzeba trzymać za niego kciuki.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Rally Argentina

Postprzez Taurus » poniedziałek, 25 kwi 2016, 11:34

niestety nie miałem możliwości oglądania relacji z rajdu w trakcie weekendu ale jak zobaczyłem w wynikach co się wydarzyło na ps decyzja zapadła i wrc+ zagościło u mnie. 5 minut roboty i 20 zeta. paczka fajek i piwo. nie ma co porównywa zresztą. od teraz wrc + na zawsze. polecam każdemu. kupiłem m in po to żeby zobaczyć czy seb odpuścił czy paddon spiął poślady. no i wyszło na to drugie. już dawno nie widziałem czegoś takiego. mega szacun. neuville chyba się skończył zanim na dobre się zaczął. szkoda. minę na mecie ps miał nie ciekawą. jedno z ciekawszych ujęć rajdu to mina latali w trakcie "awarii" i tuż po niej. nawet okiem nie mrugnął...autoklub chyba nie lubi paddona bo nawet się nie zająkneli o jego wygranej
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: Rally Argentina

Postprzez zocha23 » poniedziałek, 25 kwi 2016, 11:47

Avatar użytkownika
zocha23
N2
 
Posty: 100
Dołączył(a): środa, 8 paź 2008, 21:12
Lokalizacja: Świdnica

Re: Rally Argentina

Postprzez Cendra » poniedziałek, 25 kwi 2016, 11:53

News jest, ale fakt, że nie wisi jako główny to dziwne.
Avatar użytkownika
Cendra
A6
 
Posty: 1179
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 15:09
Lokalizacja: Ciechanów/Warszawa

Re: Rally Argentina

Postprzez deiman » poniedziałek, 25 kwi 2016, 13:35

woocasch napisał(a):Wydaje mi się, że to pokazuje, że i20 i Polo mają zbliżone tempo, różnicę będzie robić pozycja na starcie i kierowca, na szczęście tym razem lepszy pakiet był u Koreańczyków.

Pryzmat osiagow czesto zmienia sie z rajdu na rajd. Do tego rajdu wiekszosc osob widziala nowe i20 jako konstrukcje nieudana. I nie ma co sie dziwic, bo w tych samych rajdach, rok temu, stare i20 notowalo o wiele lepsze wyniki. O wiele lepsze... a teraz po prostu ich brakowalo oraz przede wszystkim, nie bylo tempa, ktore tak szumnie zapowiadal Nadan. Cos bylo nie tak z ustawieniami i kierowcy mowili, ze samochod jest nieprzewidywalny oraz ciezki w prowadzeniu. Przed rajdem Argentyny odbyli jednak dobre testy i pierwszy raz w tym sezonie wszyscy trzej kierowcy byli zadowoleni. Rezultat pojawil sie natychmiastowo, co daje spore nadzieje na kolejne rajdy. Jednak z porownaniem i20 do Polo bym sie jeszcze wstrzymal. Polo jest szybkie i pewne wszedzie, a i20... nie wiadomo. Dwa nastepne maja dosc podobna charakterystyke do Argentyny (choc mozna sie z tym klocic), ale zobaczymy co pokaza w Polsce i Finlandii, a przede wszystkim na asfaltach, na ktorych chyba maja najwiecej problemow z autem - tak mowili kierowcy przed sezonem. Ciekawe rowoniez gdzie w tym wszystkim odnajdzie sie "stary" DS3 WRC.
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Rally Argentina

Postprzez Dani » poniedziałek, 25 kwi 2016, 18:43

Wg mnie dni Neuvilla w Hulataju już są policzone. Ten kryzys u niego już niebawem będzie rok trwał, nie dość, że zalicza regularne dzwony, to i tempo okropnie siadło- nie wiem co się z tym chłopakiem stało.. CIekawe czy ktoś go będzie jeszcze chciał w 2017.
Avatar użytkownika
Dani
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 1 kwi 2014, 18:04

Re: Rally Argentina

Postprzez Mariusz » poniedziałek, 25 kwi 2016, 19:56

Jakby co to Malcolm raczej nie będzie miał problemu żeby go przygarnąć pod swoje skrzydła.
Mariusz
Mariusz
N3
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 07:54

Re: Rally Argentina

Postprzez Kit_Car » poniedziałek, 25 kwi 2016, 21:43

Malcolm nie jest głupi i widzi co się dzieje z Neuvillem. No chyba że Belg się poprawi albo przyniesie worek pieniędzy, wtedy na pewno się dogadają.
Avatar użytkownika
Kit_Car
N2
 
Posty: 158
Dołączył(a): piątek, 21 mar 2014, 16:31

Re: Rally Argentina

Postprzez deiman » wtorek, 26 kwi 2016, 00:32

Dani napisał(a):Wg mnie dni Neuvilla w Hulataju już są policzone. Ten kryzys u niego już niebawem będzie rok trwał, nie dość, że zalicza regularne dzwony, to i tempo okropnie siadło- nie wiem co się z tym chłopakiem stało.. CIekawe czy ktoś go będzie jeszcze chciał w 2017.

Zatrudnienie znajdzie :wink: Ja wciaz trzymam za niego kciuki :wink:
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Rally Argentina

Postprzez Śmiechol » piątek, 28 kwi 2017, 15:00

Obrazek :D Evans to pewnie z okazji dalszej pozycji startowej, zobaczymy później.
Do tego Ptaszek drugi z małą stratą, fajnie!
Avatar użytkownika
Śmiechol
N2
 
Posty: 188
Dołączył(a): sobota, 8 mar 2014, 11:09
Lokalizacja: Ruciane-Nida, Mazury

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 104 gości