Rally Argentina

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rally Argentina

Postprzez wanderer » piątek, 27 kwi 2018, 22:18

djescape napisał(a):Bardzo negatywnie zaskakują mnie pozostali dwaj kierowcy Forda: rozumiem że nie są w stanie walczyć o zwycięstwo, to normalne, ale toczenie się na tyle stawki nie świadczy o nich dobrze.

Evans faktycznie słabo, bo zna ten rajd dość dobrze a w zeszłym roku otarł się o zwycięstwo, ale Suninen jest tam, gdzie należało się tego spodziewać, bo jedzie tam pierwszy raz. Lappi również, ale on w poprzednich latach przylatywał na zapoznanie z trasą.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21


Re: Rally Argentina

Postprzez pawelll1987 » piątek, 27 kwi 2018, 22:28

W zeszłym roku to za Evansa jechały opony.
pawelll1987
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): sobota, 11 lis 2017, 12:07

Re: Rally Argentina

Postprzez Mad Max » sobota, 28 kwi 2018, 00:50

pawelll1987 napisał(a):W zeszłym roku to za Evansa jechały opony.
A on siedział i się przyglądał... podobnie jak Tanak w kilku przypadkach... trzeba jeszcze umieć wykorzystywać pewną przewagę.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rally Argentina

Postprzez ZbyszekChaosu » sobota, 28 kwi 2018, 06:32

Kiedy M-Sport wprowadza poprawki do swojego auta?
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Rally Argentina

Postprzez Seraf » sobota, 28 kwi 2018, 07:32

Fordy bardzo słabo nawet Ogier podejrzewam że Tanak nie dogoni przez najbliższe 2 dni.
Wiem że Seb to pozycja startowa choć Tanak jest raptem drugi a jedzie super.
Dlatego czasy Evans i Suninena nie powinny dziwić skoro Ogier jedzie na limicie.
Wręcz strata Evansa do Ogiera wydaje się mała.
Seraf
N3
 
Posty: 254
Dołączył(a): piątek, 30 wrz 2011, 10:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rally Argentina

Postprzez pawelll1987 » sobota, 28 kwi 2018, 11:59

Mad Max napisał(a):
pawelll1987 napisał(a):W zeszłym roku to za Evansa jechały opony.
A on siedział i się przyglądał... podobnie jak Tanak w kilku przypadkach... trzeba jeszcze umieć wykorzystywać pewną przewagę.

Oczywiście, że tak. Jednak na tym poziomie taka lekka przewaga robi robotę. Ja nic Evansowi nie odbieram - wg. mnie to solidny średniak. Jednak umiejętności do wygrywania w równych warunkach brak.
pawelll1987
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): sobota, 11 lis 2017, 12:07

Re: Rally Argentina

Postprzez Rules » niedziela, 29 kwi 2018, 10:01

Ciekawe czy Mikkelsen powalczy z Ogier'em, myślę, że Hyundai da mu zielone światło na pełny atak.
Avatar użytkownika
Rules
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 26 kwi 2007, 20:27

Re: Rally Argentina

Postprzez pawelll1987 » niedziela, 29 kwi 2018, 11:42

Rules napisał(a):Ciekawe czy Mikkelsen powalczy z Ogier'em, myślę, że Hyundai da mu zielone światło na pełny atak.


Presja na Ogiera jak najbardziej wskazana z punktu widzenia Hyundaia :wink:
pawelll1987
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): sobota, 11 lis 2017, 12:07

Re: Rally Argentina

Postprzez Taurus » niedziela, 29 kwi 2018, 16:05

No i uj. Młody Hary wydzwonil. A miało być tak pięknie...
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: Rally Argentina

Postprzez andrew88 » niedziela, 29 kwi 2018, 18:36

Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Rally Argentina

Postprzez wanderer » niedziela, 29 kwi 2018, 23:20

andrew88 napisał(a):Nie wyglądało to zbyt dobrze.
https://twitter.com/RaccaaNickk/status/ ... 4888672256
Obrazek

Ktoś w Skodzie mądrze naciskał na młodego Rovanperę żeby odpuścił Tidemandowi, ale on woli albo grubo albo wcale. Chyba mamy godnego następcę Colina. :wink:

A sezon z rajdu na rajd robi się coraz ciekawszy. Po Korsyce można było zacząć mówić o dominacji Ogiera, a po Argentynie można o tym zapomnieć. Z drugiej strony Ogier, nawet za czasów VW nie zdołał wygrać tego rajdu i w Portugalii wszystko może wrócić do normy.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Rally Argentina

Postprzez deiman » poniedziałek, 30 kwi 2018, 18:41

Po Korsyce miałem poważne obawy, czy Ogier apo dwóch mocnych rajdach i wielu chwalebnych słowach na temat Fiesty, nie będzie czekała długa seria zwycięstw. Oczywiście ten rajd nie oznacza, że kolejne takie nie będą, ale miło widzieć roszady i różne dyspozycje marek w poszczególnych rundach. Tutaj Ford o dziwo trochę z tyłu, ale Evans znów mocno poniżej oczekiwań.

Toyota wreszcie mogła pokazać swój ptencjal. Nadal czuję, że to auto może więcej, ale zobaczymy gdzie będą w stanie znaleźć dobre ustawienia samochodu, których zabrakło w Szwecji po opadach świeżego śniegu, Meksyku (tu w sumie bardziej drugi rok z rzędu porządnego chłodzenia silnika) i pierwszego dnia na Korsyce. Przykro z powodu Latvali, który pechowo zakończył rywalizację. Być może uciekł Toyocie dublet.

Hyundai po srednim Mwksyku i slabej Korsyce, pokazał wiele dobrego, a przede wszystkim mocny skład kierowców. Mikkelsen odniósł straty drugiego dnia na skutek kapcia, ale wciąż jestem trochę rozczarowany jego postawą w tym roku. Mam nadzieje, ze wkrótce przyjdzie mocna pobudka. Thierry bardzo solidnie i zgodnie z oczekiwaniami, natomiast Sordo trochę powyżej ich. Auto wciąż bardzo szybkie, chociaż nawet po poprawkach silnika tu nie najszybsi.

Citroen bez szału. Walczyli, sa blisko, ale punktów niewiele. Brakuje tu mocnego gracza, choć Meeke o dziwo znów punktuje :).
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Rally Argentina

Postprzez trebor » piątek, 26 kwi 2019, 18:31

Leci sobie Argentyna - forum ją pomija? Bo taka cisza.. Szkoda tego zawieszenia, ale chyba samo nie odpadło.
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: Rally Argentina

Postprzez ZbyszekChaosu » piątek, 26 kwi 2019, 20:33

Klątwa Szczepaniaka to jedyne co mi przychodzi do głowy.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Rally Argentina

Postprzez Witcher1990 » piątek, 26 kwi 2019, 20:43

Z zawiasem słyszałem, że już na testach mieli problem- podobno urwali cały tył. WRC News wrzucało też materiał, w którym widać było, że na niewinnej hopie innemu kierowcy również urwało zawias. Kajto nie zwykł dzwonić więc nie sądzę, że to jego wina. Szkoda bo prędkość miał świetną, można było wygrać. No ale trudno, zobaczymy jak pójdzie jutro. Póki co wygląda na to, że śmiało możemy zaliczać Kajta do faworytów w kolejnych rajdach. W zeszłym roku wygrane odcinki w Turcji, teraz niezła Korsyka, prowadzenie po kilku osach w trudnych warunkach w Argentynie... Jest dobrze :)

A na forum cisza, bo przykładowo ja wolałem klikać w skrót do tematu ze strony głównej autoklubu, zwłaszcza jak się pojawiło coś nowego. Po aktualizacji strony takiej opcji niestety już nie ma :(
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 18 gości