Rally Argentina

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Phillips Rally Argentina

Postprzez Matthias Schmidt » czwartek, 26 kwi 2012, 21:56

Seraf napisał(a):Niech Loeb nie ukonczy kilku rajdow i juz bedzie ciekawie ;p


Dokładnie! Zgadzam sie co do joty :D

A co do Mikko - coś w tym jest ale nie przesadzajmy za bardzo. Wydaje mi sie, ze po prostu Ford Fiesta mu za bardzo nie pasował. Chyba w Citroenie jest szybszy. I to sie rzeczywiście zgadza. DS3 prowadzi się płynnie i jak po sznurku. Sam Hirvo mówił, że jak próbujesz za bardzo przyciskać i być agresywnym to czasy są wolniejsze.
Zaś Fiesta jest idealna pod Latvalę. Agresywna i bez owijania w bawełne :)


Ale mam fajną liczbę postów :D
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy


Re: Phillips Rally Argentina

Postprzez żółtodziób » piątek, 27 kwi 2012, 01:32

Matthias Schmidt napisał(a):
Seraf napisał(a):Niech Loeb nie ukonczy kilku rajdow i juz bedzie ciekawie ;p


Dokładnie! Zgadzam sie co do joty :D

A co do Mikko - coś w tym jest ale nie przesadzajmy za bardzo. Wydaje mi sie, ze po prostu Ford Fiesta mu za bardzo nie pasował. Chyba w Citroenie jest szybszy. I to sie rzeczywiście zgadza. DS3 prowadzi się płynnie i jak po sznurku. Sam Hirvo mówił, że jak próbujesz za bardzo przyciskać i być agresywnym to czasy są wolniejsze.
Zaś Fiesta jest idealna pod Latvalę. Agresywna i bez owijania w bawełne :)


Ale mam fajną liczbę postów :D


A może po prostu DS3 jest szybsze. Że trzeba nim jechać płynnie to jedno, ale ostatecznie liczą się czasy. Latvala nadążał momentami za Cytrynami, ale może to własnie było powód tylu dzwonów.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Phillips Rally Argentina

Postprzez makki » piątek, 27 kwi 2012, 08:31

Ciekawa taktyka - po shakedown zasugerować, że startuje z pierwszego miejsca a na super zająć 8 miejsce i wystawić Forda na pierwszych miejscach. Taktyka Citroena zwykle jest lepsza od przemyśleń Forda :(
makki
N2
 
Posty: 161
Dołączył(a): czwartek, 8 mar 2012, 15:20

Re: Phillips Rally Argentina

Postprzez Seraf » piątek, 27 kwi 2012, 09:32

Od kiedy wyniki super oesu decyduja o kolejnosci startowej ;)
radze zajrzec : http://www.wrc.com/results/2012/rally-a ... art-lists/
Seraf
N3
 
Posty: 254
Dołączył(a): piątek, 30 wrz 2011, 10:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Phillips Rally Argentina

Postprzez kremer » piątek, 27 kwi 2012, 11:20

Super oes o niczym nie decyzuje tak jak napisał kolega wyżej :) Oni boją się takich jaj jak na Portugalii. Mokro deszcze błoto to wtedey lepiej jechaz wyzej. Po fotkach wnioskuję, że nie było tak źle http://www.ewrc.cz/ewrc/fotogalery.php? ... tograf=230 :)
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Phillips Rally Argentina

Postprzez Matthias Schmidt » piątek, 27 kwi 2012, 13:09

Dzisiaj jadą w takiej kolejności jak wybrali. Citroenowi najwyraźniej nie pomogły twarde opony. Ale jak dla mnie mogłoby tak już zostać. Zapowiada się nam jeden z najcięższych rajdów od lat. Będzie się działo :D

Myślę, że Fiesta po prostu Hirvonenowi nie pasowała. Z tego co widać to Fiesta jest bardzo porównywalna do DS3, a ze statystyk wynika nawet, że szybsza. Jakoś JML w zeszłym roku śmigał, tylko Mikko troche zawodził. Obstawiam, że to prowadzenie auta jest kluczem do sukcesu(?) Mikko.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Phillips Rally Argentina

Postprzez jaczylibodzio » piątek, 27 kwi 2012, 14:39

Co komu pasuje, jeden woli nerwowy samochód, a drugi woli torowy styl jazdy :) Mini też wiele nie odstaje, jak był pokazany kiedyś na eurosporcie Sordo z Solbergiem na simulcam to było widać wyraźnie jak kto jedzie i szli łeb w łeb. Sordo bez poślizgu jak po szynach, a Solberg efekciarsko i na jedno niemalże wychodziło :)

Trzymam kciuki za Solberga :) Kościuch też nieźle na OS2 :)
"No bo po co mi hamulce jak mam wycieraczki? oO"
Avatar użytkownika
jaczylibodzio
N3
 
Posty: 206
Dołączył(a): poniedziałek, 1 sie 2011, 23:22

Re: Phillips Rally Argentina

Postprzez Anbarra » piątek, 27 kwi 2012, 15:14

Wam tez sie WRC radio zacina?
Anbarra
A5
 
Posty: 508
Dołączył(a): sobota, 21 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: Vienna, Myslenice, Trzemesnia

Re: Phillips Rally Argentina

Postprzez Matthias Schmidt » piątek, 27 kwi 2012, 15:18

jaczylibodzio - dokładnie. Petter i JML są agresywni, Seb i Mikko bardziej spokojni, ale każdy z nich może wygrywać :)

Loebowi też się problemy zdarzają :D Stał na oesie, ciekawe dlaczego. Novikov w jeszcze większych tarapatach, a szkoda. Neuville też na razie bardzo ładnie, oby tak dalej. Jest gość naprawdę szybki, byleby tylko unikał problemów. Ostbergowi nie idzie walka o zwycięstwo :lol:

I tak strata Loeba jest malutka patrząc na długość całego rajdu.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Phillips Rally Argentina

Postprzez wanderer » piątek, 27 kwi 2012, 18:02

Z powodu opóźnień ostatni oes ma być jechany po ciemku, ale zdaje sie, że Citroen ma jakie wąty i chcą aby go odwołano. ;)
Obrazek
maja tam niezłych wariatów
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Phillips Rally Argentina

Postprzez Matthias Schmidt » piątek, 27 kwi 2012, 20:36

Petter.... DRAMAT. Dlaczego mnie to nie dziwi? Chyba nad Fordem wisi jakieś fatum. A Loeb i Hirvo sobie jadą. Szkoda Neuville'a, też dobrze jechał.

A Ostberg w swoim stylu zyskuje kolejne to pozycje. Powoli i do celu... Echhh... Wiem, wiem czepiam sie.... Ale taka prawda :mrgreen:
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Phillips Rally Argentina

Postprzez kremer » piątek, 27 kwi 2012, 20:38

Cos PS nie idzie. Znowu pachnie mi Portugalia. Trzech pierwszych odpadnie i Ostberg czai sie :)
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Phillips Rally Argentina

Postprzez żółtodziób » piątek, 27 kwi 2012, 21:29

Matthias - nie żadne fatum , tylko rachunek prawdopodobieństwa. Solberg do tej pory miał szczęście i dlatego mimo ewidentnie słabszego tempa znalazł się wysoko w generalce, teraz jemu się coś przytrafiło. Trudno było coś takiego przewidzieć, ale można było się liczyć z tym, że w końcu jakieś nieukończenie mu się też przytrafi, między innymi dlatego w wątku WRC dosyć pesymistycznie oceniłem jego szanse na tytuł. Wszyscy mieli jakieś prygody a Petter jeszcze nie, trudno jednak przyjąć założenie, że taki stan mógłby się utrzymać do końca sezonu. Szkoda o tyle, że jechał szybko, choć oczywiscie meta była daleko i trudno było cokolwiek prorokować na tej podstawie.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Phillips Rally Argentina

Postprzez viper » piątek, 27 kwi 2012, 22:29

kremer napisał(a):Cos PS nie idzie. Znowu pachnie mi Portugalia. Trzech pierwszych odpadnie i Ostberg czai sie :)

Moze to nie jest kwestia kto sie czai, tylko na ile opłaca sie cisnac na maxa, bo moze Ostberg fizycznie moze np. Przejść zakręt szybciej niż jedzie, ale w praktyce woli tego nie robić, bo jest zbyt wiele nie wiadomych za zakrętem. Nie rozumiem dlaczego oceniacie kierowcę przed meta.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Phillips Rally Argentina

Postprzez karokl » piątek, 27 kwi 2012, 23:05

ostberg ma przecież nienajnowszego wurca, który ledwo co dojechał portugalie, ostatni odcinek bodajże dojechał na ustawieniach dojazdowych (czy coś takiego)
http://www.youtube.com/channel/UClfihUG-CPbiq_gfy3fOfrg
https://www.facebook.com/Rallycoholicy?ref=hl
Avatar użytkownika
karokl
N2
 
Posty: 147
Dołączył(a): czwartek, 12 maja 2011, 22:46

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

cron