Volkswagen WRC

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Volkswagen WRC

Postprzez Matthias Schmidt » czwartek, 1 mar 2012, 21:16

Volkswagen debiutuje w WRC już za niecały rok, postanowiłem wiec założyć temat związany z nowym zespołem.
Pierwszy wątek brzmi: kto numerem 2?
Do tej pory wydawało sie, że Mikkelsen lub Abbring, ale lista jest znacznie dłuższa, zwłaszcza że chcą mieć kierowcę równorzędnego z Ogierem.
Sordo? Latvala? Petter Solberg? Jak myślicie? Kto będzie drugim kierowcą VW?
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy


Re: Volkswagen WRC

Postprzez Marcin Szopa » piątek, 2 mar 2012, 13:09

Moim faworytem jest Dani. Raz że za kierownicą Minii pokazuje się przyzwoicie a poza tym jest podopiecznym Carlosa Sainca. Sytuacja Prodrive jest jaka jest, wątpię czy będzie ich stać by go zatrzymać. JML raczej zostanie w Fordzie z prostego powodu - jest tam numerem jeden i raczej idąc do VW będzie w cieniu Ogiera. Znając Niemców będą chcieli mieć swojego kierowce tak samo jak to było w Skodzie. Armin Schwarz nie wiedzieć czemu jeździł w Skodzie lata i nic z tego nie było. I za to miałem żal największy do centrali z Niemiec. Ale ja bym widział w roli trzeciego kierowcy Sepp Wiegand. Błysnął w IRC i jeśli pójdzie mu sezon to mogą go dać do WRC jako trzeciego kierowcy. Chociaż jest jeszcze jedna opcja: Petter idzie na drugiego kierowcę i jeździ sezon a trzecim kierowcą będzie młody Niemiec. Objeździ się i wskoczy na miejsce Pettera który pójdzie na emeryturę. A do Forda pójdzie Tänak.
Marcin Szopa
N3
 
Posty: 343
Dołączył(a): poniedziałek, 11 sie 2008, 13:10
Lokalizacja: Bielsko/Kęty

Re: Volkswagen WRC

Postprzez kremer » piątek, 2 mar 2012, 13:19

W Team A: Ogier i Sordo
W Team B: Hanninen plus na wymiane Abring, Mikkelsen i .. Wiegand :)
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Volkswagen WRC

Postprzez woocasch » piątek, 2 mar 2012, 13:42

Dokładnie tak jak napisał Kremer stawiałbym na dwa zespoły. Główny i drugi "juniorski". Zresztą w wypowiedziach ludzi z VW można między wierszami odczytać, że będą dwa zespoły. Może ten drugi nie zaliczy pełnego sezonu, ale to już co innego.
Pierwszy team to doświadczeni Ogier i Sordo lub ewentualnie Peter S., czyli kierowcy którzy będą w stanie walczyć o zwycięstwa, bo o to przecież chodzi, a nie o zwiedzanie świata. A drugi to moim zdaniem będzie grupa 3-4 kierowców, którzy będą się zmieniać.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Volkswagen WRC

Postprzez Matthias Schmidt » piątek, 2 mar 2012, 16:21

Racja, wygląda na to, że Volkswagen będzie mieć dwa zespoły, albo trzech kierowców.

Team A: Ogier i Sordo.
Po pierwsze dlatego, że właśnie jak ktoś napisał jest podopiecznym Sainza, a po drugie sytuacja Mini jest naprawdę baardzo specyficzna. Solberg myślę, że będzie w stanie przedłużyć umowe z Fordem, JML tym bardziej. A Sordo nie ma sensownego zespołu, pokazuje sie z naprawdę dobrej strony. No i jeszcze ta polityka.

Team B: Mikkelsen i Wiegand
Andreas będzie walczyć o drugi tytuł w IRC i moim zdaniem ma wielkie szanse na to, by go zdobyć. W Szwecji też pokazał się z dobrej strony i sądzę, że będzie tak w kolejnych rundach WRC. Wiegand jest Niemcem i podopiecznym Volkswagena, a do tego pokazał w Azorach olbrzymi talent i duże możliwości. No i wygląda na to, że szybko się rozwija, skoro w rajdach startuje od 2010 i doszedł już do takiego poziomu.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Volkswagen WRC

Postprzez Jarek55511 » piątek, 2 mar 2012, 18:46

Marcin Szopa napisał(a):Moim faworytem jest Dani. Raz że za kierownicą Minii pokazuje się przyzwoicie a poza tym jest podopiecznym Carlosa Sainca. Sytuacja Prodrive jest jaka jest, wątpię czy będzie ich stać by go zatrzymać. JML raczej zostanie w Fordzie z prostego powodu - jest tam numerem jeden i raczej idąc do VW będzie w cieniu Ogiera. Znając Niemców będą chcieli mieć swojego kierowce tak samo jak to było w Skodzie. Armin Schwarz nie wiedzieć czemu jeździł w Skodzie lata i nic z tego nie było. I za to miałem żal największy do centrali z Niemiec. Ale ja bym widział w roli trzeciego kierowcy Sepp Wiegand. Błysnął w IRC i jeśli pójdzie mu sezon to mogą go dać do WRC jako trzeciego kierowcy. Chociaż jest jeszcze jedna opcja: Petter idzie na drugiego kierowcę i jeździ sezon a trzecim kierowcą będzie młody Niemiec. Objeździ się i wskoczy na miejsce Pettera który pójdzie na emeryturę. A do Forda pójdzie Tänak.

Napewno nikt nie będzie nr. 2. W ostatnim newsie piszą że chcą mieć równie szybkiego kierowcę co Ogier,a nawet szybszego więc nie będzie podziału na nr.1 i 2. Napewno będzie 4. Polówki tak już pisali kiedyś jak mówili ile chcą dać kasy. Petter jak chce się dostać do VW to musi w tym sezonie się pokazać,albo wykazać. Sordo? Wątpię bo w tym roku będzie startował sporadycznie,a po drugie nikt o nim nie mówi tylko o kierowcach Forda. W drugim zespole będzie startował Mikkelsen- po tym jak pokazał że jest szybszy od Hanninena w Azorah. A drugi to pewnie niemiec Wiegend.
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: Volkswagen WRC

Postprzez Matthias Schmidt » piątek, 2 mar 2012, 19:06

Jarek - jak to o Sordo nikt nie mówi? Przecież sam Sainz powiedział, że coś tam już rozmawiali z Danim i też jest opcją.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Volkswagen WRC

Postprzez Jarek55511 » piątek, 2 mar 2012, 23:47

Sorki tego nie czytałem akurat :wink:
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: Volkswagen WRC

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 5 mar 2012, 15:36

Pytanie za 100 punktów. Czy ktoś może mi w jakiś rozsądny sposób wyjaśnić co to jest za Polo które wystrugał Dytko? i w ogóle na jakiej zasadzie on je zbudował? Całkowicie sam zgodnie z homologacją, sam ale w oparciu o szpeje kupione od VW (trochę dziwne, że komukolwiek sprzedali te szpeje i że w ogóle mieli szpeje do nieistniejącego auta, nawet nie trochę dziwne a wręcz nieprawdopodobne), czy jest to twór wurcopodobny, jakaś kombinacja różnych stosunkowo łatwo dostępnych szpejów, z której powstało coś na kształt wurca, ale wurcem tak naprawdę nie jest i nadaje się tylko na eventy typu Barbórka czy Memoriał? Pytam, bo "drobne" mi się mocno nie zgadzają w tym wszystkim.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Volkswagen WRC

Postprzez Booogi » poniedziałek, 5 mar 2012, 15:43

Żadnych części z Polo WRC tam nie ma. To jest jest nadwozie polo z bebechami Lancera.
Janusz na zawsze w naszej pamięci...[ ' ]
Avatar użytkownika
Booogi
A5
 
Posty: 945
Dołączył(a): sobota, 14 sie 2004, 18:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Volkswagen WRC

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 5 mar 2012, 17:13

Heh, czyli opcja trzecia, najbardziej prawdopdodobna ;-) Ale marketing mają chłopaki dobry, wszędzie gdziekolwiek o tym piszą to zaraz "Polo WRC"
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Volkswagen WRC

Postprzez killer wrc » sobota, 31 mar 2012, 09:47

Polo WRC?Dobry żart,ale zbiera się ładnie.Szkoda że nie polata na oesach w Polsce:-(
Hoło Go!Kajto Go!
Avatar użytkownika
killer wrc
A5
 
Posty: 503
Dołączył(a): piątek, 3 mar 2006, 21:22
Lokalizacja: Wymój -Mańki

Re: Volkswagen WRC

Postprzez Hubertos » sobota, 31 mar 2012, 11:15

killer wrc napisał(a):Polo WRC?Dobry żart,ale zbiera się ładnie.Szkoda że nie polata na oesach w Polsce:-(

Kolega chyba nie prześledziłeś teamtu, to jest Polo Proto, zbudowane cześci od EVO X, będzie startowało w wyścigach górskich.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Volkswagen WRC

Postprzez michalziem » sobota, 31 mar 2012, 13:13

"Przygotowywałem się do tego rajdu z Carlosem Sainzem" komentował Sordo.
Hm może Sordo obok Ogiera w następnym sezonie ;)
michalziem
N2
 
Posty: 172
Dołączył(a): piątek, 30 paź 2009, 20:56

Re: Volkswagen WRC

Postprzez Matthias Schmidt » sobota, 31 mar 2012, 13:15

Właśnie dokładnie o tym samym pomyślałem. No, chyba by się przydało. Sordo pokazuje, że jest bardzo dobrym kierowcą, a Mini bardzo dobrym samochodem, no ale sytuacja Mini jest beznadziejna :(
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Następna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości