Rajdowe talenty

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Rajdowe talenty

Postprzez Seraf » poniedziałek, 30 sty 2012, 12:29

Chciałbym rozpocząć temat rajdowych talentów.
Moje pierwsze pytanie dotyczy Esapekka Lappi koleś wygrał w tym roku wszędzie gdzie startował i to jescze w tak silnej lidze jak Finlandia i jedyne co o nim wiem to że ma 21 lat czyli jest 2 lata młodszy od Mikkelsena. Pontus Tidemand rownież piekielnie szybki 22 lata.
Mikkelsen juz długo startuje i od kilku lat o nim wiadomo Pontus też ma wsparcie Henninga, ale Lappi to dla mnie zagadka troche może ktoś coś wie o nim bo ma lepsze wyniki niz Mikkelsen i Tidemand w tym samym wieku :D

Rośnie chyba kolejny latający fin :D
Pajunen też ale już ma koło 30 ale z drugiej strony Gronholm tez późno zaczynał a widomo ile osiągnął ;)

Jeżeli macie propozycje innych zawodników którzy sie wyrózniaja to zapraszam do dyskusji ;)
Seraf
N3
 
Posty: 254
Dołączył(a): piątek, 30 wrz 2011, 10:07
Lokalizacja: Warszawa


Re: Rajdowe talenty

Postprzez Matthias Schmidt » wtorek, 31 sty 2012, 14:31

Jak widze temat leży, ale dołożę się troche :)

Mnie bardzo zaimponował wspomniany przez Ciebie Pontus Tidemand. Wygląda na naprawdę szybkiego i utalentowanego zawodnika i życzę mu dobrej kariery w MŚ.

Andreas Mikkelsen to jasna sprawa. Gość jest już na coraz to wyższym szczeblu, prawde mówiąc skoro VW ma wybrać między nim a Abbringiem to lepszy jest jak dla mnie Andreas.

Co do Esapekka Lappi to nie wiem o nim praktycznie nic poza tym, że jest szybki.

A z innych talentów? Na razie nic mi nie przychodzi do głowy.

Co do kierowców wymienionych wyżej to mam nadzieje że to oznaka że w WRC znów będzie więcej bardzo mocnych Skandynawów :)
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rajdowe talenty

Postprzez wanderer » wtorek, 31 sty 2012, 16:41

Ten Tidemand jest w czepku urodzony. Jego ojciec jest rajdowcem podobnie jak jego przybrany ojciec Henning Solberg. :D
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Rajdowe talenty

Postprzez matt » wtorek, 31 sty 2012, 16:49

Martin Kangur :) Kto widział na żywo, ten musi potwierdzić :)
matt
N2
 
Posty: 110
Dołączył(a): środa, 25 sie 2004, 14:53
Lokalizacja: Świdnica

Re: Rajdowe talenty

Postprzez Loeb1987 » wtorek, 31 sty 2012, 17:27

matt napisał(a):Martin Kangur :) Kto widział na żywo, ten musi potwierdzić :)

Jeśli popracował nad psychiką i kondycją to ma duży potencjał :)
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajdowe talenty

Postprzez Seraf » czwartek, 2 lut 2012, 02:43

Ja myślę że jeśli na szutrach też będzie wygrywał Lappi to jednak jest ktoś lepszy od Pontusa i Mikkelsena ;)
A propo talentów z Estonii to Aavy juz nie ma a byl niezły żeby chociaż Tanak im został ;)
Seraf
N3
 
Posty: 254
Dołączył(a): piątek, 30 wrz 2011, 10:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rajdowe talenty

Postprzez Matthias Schmidt » czwartek, 2 lut 2012, 10:30

Chyba nie da się tak porównać. Tidemand zdobył tytuł Mistrza Szwecji, a Lappi jeździ w Finlandii. Moim zdaniem musimy poczekać, aż ci kierowcy będą rywalizować razem. Ale trzeba przyznać, że mamy Szweda, Norwega i Fina, którzy mogą coś osiągnąć :)
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rajdowe talenty

Postprzez corados » czwartek, 2 lut 2012, 15:22

Nie tylko w Skandynawii rodzą się rajdowe talenty, warto przyjrzec się także Francuzowi Mathieu Arzeno, który kiedyś byc może zastąpi wybitnych rodaków, w tym roku bardzo ładnie pokazał się na kilku oesach Rajdu Monte Carlo wbijając się do 10, Rajdu nie ukończył ale swoim tempem zaskoczył wielu starych wyjadaczy.

W tamtym roku bardzo ładnie pokazał się również na mocno obsadzonym Rallye Du Var gdzie wygrał ośkę za kierownicą Ds-a, oprócz tego startował w mistrzostwach Francji
Avatar użytkownika
corados
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 16 cze 2008, 18:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rajdowe talenty

Postprzez Matthias Schmidt » czwartek, 2 lut 2012, 15:59

Racja, Matthieu Arzeno też jest warty uwagi.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rajdowe talenty

Postprzez Matthias Schmidt » środa, 19 wrz 2012, 17:58

Czyzby kolejny Sebastien z Francji nam sie przygotowywal do podbicia WRC? :)

Sebastien Chardonnet, protegowany Daniela Eleny wystartuje w rajdzie Francji Citroenem DS3 WRC. Gosc ma 23 lata, nazwisko obilo mi sie o uszy, ale za wiele o nim nie slyszalem. Milo byloby zobaczyc kolejny francuski talent.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rajdowe talenty

Postprzez adamt » niedziela, 23 wrz 2012, 12:02

Poszukuję wyników rajdów-eliminacji RSMP z lat 1955-1980.Nawiążę kontakt z osobami interesującymi się historią rajdów w Polsce.
Avatar użytkownika
adamt
N3
 
Posty: 290
Dołączył(a): piątek, 9 cze 2006, 21:56
Lokalizacja: Beskidy

Re: Rajdowe talenty

Postprzez MotorsportNews » niedziela, 23 wrz 2012, 13:11

Karl Kruuda, też z Estonii :wink: Młody i szybki, a w przyszły weekend startuje w Rajdzie Polski :wink:
całkiem nowy http://www.rajdy.net portal rajdowy | http://www.msfoto.info sporty motorowe | http://www.facebook.com/SportyMotorowe Motorsport na Facebooku
MotorsportNews
N1
 
Posty: 61
Dołączył(a): piątek, 17 cze 2011, 19:10
Lokalizacja: Z oesów

Re: Rajdowe talenty

Postprzez speedyzxz » niedziela, 23 wrz 2012, 14:17

Póki co aż tak wiele nie pokazał.
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Rajdowe talenty

Postprzez ToMi888 » niedziela, 23 wrz 2012, 16:01

Ostatnio było trochę słychać o młodych Finach - Lappim i Pajunenie, może zobaczymy ich kiedyś na najwyższym szczeblu :)
Petter Solberg!
Kris Meeke!
Avatar użytkownika
ToMi888
N2
 
Posty: 148
Dołączył(a): czwartek, 11 paź 2007, 15:28
Lokalizacja: Tarnów

Re: Rajdowe talenty

Postprzez MotorsportNews » niedziela, 23 wrz 2012, 20:14

speedyzxz napisał(a):Póki co aż tak wiele nie pokazał.


Być może, ale same wyniki w Rajdzie Estonii zasługują na uznanie (pierwszy start po przerwie). W tym i zeszłym sezonie w IRC/SWRC też wstydu nie było, choć zdarzały się przygody :wink:
całkiem nowy http://www.rajdy.net portal rajdowy | http://www.msfoto.info sporty motorowe | http://www.facebook.com/SportyMotorowe Motorsport na Facebooku
MotorsportNews
N1
 
Posty: 61
Dołączył(a): piątek, 17 cze 2011, 19:10
Lokalizacja: Z oesów

Następna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości