Najlepszy kierowca wszech czasów

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Najlepszy kierowca wszech czasów

Postprzez Matthias Schmidt » wtorek, 25 paź 2011, 15:17

Już chwilę myślałem nad założeniem takiego tematu, wydaje mi się, że nikt wcześniej czegoś takiego nie założył. Jeżeli się mylę, proszę mnie poprawić ;) .
Statystyka mówi sama za siebie: to Sebastien Loeb jest najlepszym kierowcą wszech czasów gdyż ma siedem tytułów i najwięcej bo aż 67 zwycięstw.
Drugi teoretycznie jest Tommi Makinen...

Ale to tylko statystyka, która niekoniecznie musi odzwierciedlać prawdę.

Chciałbym więc żebyście napisali kogo uważacie za najlepszego i dlaczego.

Postarajcie się wymienić maksymalnie dwóch kierowców, chyba że będzie to niemożliwe :)

Czekam więc na odpowiedzi, dzięki którym będzie można oszacować, kto jest największym Mistrzem w gronie Autoklubowiczów :)
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy


Re: Najlepszy kierowca wszech czasów

Postprzez CZUCZU » wtorek, 25 paź 2011, 19:09

Walther Rohl i Colin mcrae
http://www.czuczu.estrefa.pl

Głośno i bokiem na przednich łapach..
Avatar użytkownika
CZUCZU
N3
 
Posty: 425
Dołączył(a): wtorek, 29 sie 2006, 10:03
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Najlepszy kierowca wszech czasów

Postprzez marciniak » środa, 26 paź 2011, 21:19

Sebastien Loeb - bo wygrał najwięcej, bo nie popełnia błędów, bo jak Schumacher dostroił zespół pod siebie, bo miał niewielu godnych sobie rywali. Osobiście za nim nie przepadam przez to jak traktuje teraz rywalizację w WRC i jak traktuje swoich kolegów z zespołu, ale podobnie jak u Schumachera to jego klucz do sukcesu.
Markko Martin - wiem, że tylko ja na niego stawiam, ale uważam, że to jeden z największych talentów z czasów WRC. Jako jedyny potrafił nawiązać walkę z Loebem na każdej nawierzchni, łącznie z suchym asfaltem. Nie potrafił tego nawet Marcus Gronholm, Colin McRae i Carlos Sainz.
Nie wypowiadam się o starszych kierowcach, bo RSMŚ obserwuję od 1997 roku i choc interesuję się historią rajdów, to nie znam czasów Rohrla czy Blomqvista.
marciniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 9 paź 2011, 07:52

Re: Najlepszy kierowca wszech czasów

Postprzez piotrrajd » środa, 26 paź 2011, 22:22

Colin mcrae i Wojciech Grondal :P
Kajto OGIEŃ !!!!
Chuchała GO GO!
Chmielewski GO GO!
piotrrajd
N1
 
Posty: 54
Dołączył(a): czwartek, 10 mar 2011, 20:21

Re: Najlepszy kierowca wszech czasów

Postprzez misiekreg » środa, 26 paź 2011, 23:11

Wielu było szybkich, ale tak naprawdę niewielu było takich, którzy potrafili to pokazać w różnych samochodach.
Dlatego, jeśli mam wybrać dwóch (niestety) to byli by to Carlos Sainz (chyba do dzisiaj należy do niego swoisty wyczyn wygrania pierwszego OS w jakim wystartował w MŚ - poprawcie jeśli się mylę) i na pewno najszybszy, ale niestety nieregularny kierowca czyli Colin McRae (jak jechał po podium w Australii Skodą, to było to!).

PS. Chyba 50% miejsc każdego z nas powinien wypełnić Sebastian Loeb - tak bardzo chciałbym zobaczyć go w innym samochodzie.
misiekreg
 
Posty: 32
Dołączył(a): piątek, 18 gru 2009, 00:28

Re: Najlepszy kierowca wszech czasów

Postprzez Mad Max » czwartek, 27 paź 2011, 09:15

Wedle statystyk oczywiście Loeb tylko jakich on ma rywali z którymi rywalizuje ??
Dla mnie Tommi Makinen bo A-grupowym Lancerem wywalczył 4 tytuły mistrza świata gdzie przez dwa sezony jeździły już auta WRC oraz ze względu na konkuręcję z którą przyszło mu walczyć
Drugi to Juha Kankkunen z 4 tytuły (w tym jeden z B-grupom) oraz 27 wygranych rajdów.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Najlepszy kierowca wszech czasów

Postprzez Jarek55511 » czwartek, 27 paź 2011, 09:46

Mad Max napisał(a):Wedle statystyk oczywiście Loeb tylko jakich on ma rywali z którymi rywalizuje ??
Dla mnie Tommi Makinen bo A-grupowym Lancerem wywalczył 4 tytuły mistrza świata gdzie przez dwa sezony jeździły już auta WRC oraz ze względu na konkuręcję z którą przyszło mu walczyć
Drugi to Juha Kankkunen z 4 tytuły (w tym jeden z B-grupom) oraz 27 wygranych rajdów.


Ja w całości się zgadzam z Tobą i tak samo myśle
:wink:
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: Najlepszy kierowca wszech czasów

Postprzez holek1987 » czwartek, 27 paź 2011, 11:29

Loeb czy Makinen to były zaprogramowane maszyny mieli przewage sprzętu i zespołu byli najlepsi, rajd za rajdem podium zwycięstwo mistrzostwo. ALE nikt nie zrobił dla promocji rajdów tyle co Colin McRae! zaraził amerykanów, powstała cała seria gier z jego nazwiskiem w tytule poszerzając liczbe osob, które zainteresowały się tym sportem, angażował sie w wiele projektów sportowych społecznych itd itp, jeździł chyba wszystkim i wszędzie. No i te jego on-boardy poprostu szczena opada i zęby się turlają po podłodze! ten jego niepowtarzalny styl prowadzenia, ten ciągły flat out ta widowiskowość, każdy kibic przy trasie czekał na Colina bo albo poszedł pełną dzidą albo wydzwonił równie spektakularnie! Dużo można by o nim pisać, zdobył mistrzostwo świata to najważniejsze, dzięki niemu Subaru to dla wielu ukochana marka. Lubię barwne postacie takie jak on dał z siebie bardzo wiele dla tego sportu i bardzo go za to szanuje jak każdego z tych wariatów latających po 200km/h miedzy drzewami. Myśle że najlepszych było paru ze statystyk Loeb to nie podlega dyskusji człowiek maszyna no i super koleś wporzo jest ale dla promocji i przyciągnieciu kibiców więcej zrobił Colin. Jest jeszcze tylu kierowców, dla niemców najlepszy będzie Rohrl dla francuzów Auriol, a są jeszcze Burns czy Solberg który ma chyba więcej fanów niż wszyscy aktualnie startujący w WRC razem wzięci. Zrób na koniec tematu taką sonde z wynikami i zobaczymy ile postów było na kogo :) pozdrawiam!
Trzymam ptaka za Lubiaka, a ja jaja za Kuzaja :)
Avatar użytkownika
holek1987
N3
 
Posty: 303
Dołączył(a): poniedziałek, 3 maja 2010, 16:12
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Najlepszy kierowca wszech czasów

Postprzez RajducH » czwartek, 27 paź 2011, 11:59

Tommi Makinen i Colin McRae
Zawsze Jest Nadzieja :D KUZI OGNIA !!!
Avatar użytkownika
RajducH
A6
 
Posty: 1426
Dołączył(a): niedziela, 1 lut 2004, 18:32
Lokalizacja: ... zza siedmiu gór

Re: Najlepszy kierowca wszech czasów

Postprzez jaczylibodzio » czwartek, 27 paź 2011, 12:36

Michele Mouton za to co wyczyniała z Audi ;)
"No bo po co mi hamulce jak mam wycieraczki? oO"
Avatar użytkownika
jaczylibodzio
N3
 
Posty: 206
Dołączył(a): poniedziałek, 1 sie 2011, 23:22

Re: Najlepszy kierowca wszech czasów

Postprzez kremer » czwartek, 27 paź 2011, 13:07

Kiedyś debatowaliśmy długo to wyszło nam, że Juha Kankkunen. Tytuł B grupą, później wczesną A grupą oraz prawdziwą A grupą w latach 90 :) Wygrał rajd wurcem w 99 więc wygrywał każdą maszyną :) Myślę, że po tym roku trzeba uznać wyższość Loeba.
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Najlepszy kierowca wszech czasów

Postprzez Sylwek_GSi » czwartek, 27 paź 2011, 13:21

Moim zdaniem - Sebastien LoebOto powody:

1. Najwięcej tytułów Mistrza Świata - 7 (miażdzy rywali)
2. Najwięcej wygranych rajdów - 67 (miażdzy rywali, średnio co 3 rajd wygrany!)
3. Najwięcej wygranych oesów - 803
4. Chyba najwięcej podium - 103 (na 150 rajdów!!!)
5. Najwięcej wygranych rajdów w sezonie - 10
6. Serie wygranych rajdów z rzędu
7. Serie wygranych poszczegółnych rajdów (np Deutschland po 8, Katalonia po 7)
8. Bardzo mało dzwonów

To tylko kilka faktów, większość rekordów WRC wszechczasów należy do tego gościa i co najbardziej zaskakujące ciągle je poprawia! Ponoć nie jest wielką sztuką zdobyć tytuł, sztuką jest go powtórzyć a co dopiero robić to seryjnie 7 razy!!! i być może wkrótce 8 raz? On praktycznie zrobił to co Makinen tylko podwójnie! Do tego jest niezwykle spokojny, bez szpanerstwa, zawsze zrównoważony w wypowiedziach i znający swoją wartość.
Jeżeli ktoś twierdzi że nie miał godnych rywali to niech sobie przypomni z kim rywalizował: Makinen, Sainz, McRae, Gronholm, Hirvonen, Solberg, Burns. Potrafił w debiucie w fabryce wygrywać oesy i zając 2 miejsce w rajdzie (San Remo 2001). Jako jedyny kierowca spozaskandynawii wygrał Rajd Szwecji, oraz podwójnie ograł finów w ich klasyku. Przez kilka lat był niepokonany na asfalcie! Żaden inny kierowca tego nie potrafił.
W końcu potrafił jak mało kto zbudować mocny zespół wokół siebie, z którym startuje nierozłącznie praktycznie od 2001 roku czyli 10 lat! Tego oraz wielu innych rzeczy nie dokonał żaden inny kierowca rajdowy i dlatego uważam go za najlepszego kierowcę rajdowego wszechczasów!



Jako drugiego kierowcę podaje Tommiego Makinena - też dominował przez kilka sezonów, 4 tytuły mówią same za siebie, ponad 20 wygranych rajdów, od mniejwięcej 1995 roku do 2002 w ciągłej czołówce. Praktycznie wszystkie swoje sukcesy poza pierwszym i ostatnim związane z marką Mitsubishi.
Avatar użytkownika
Sylwek_GSi
A5
 
Posty: 887
Dołączył(a): piątek, 3 paź 2003, 19:32
Lokalizacja: Krosno

Re: Najlepszy kierowca wszech czasów

Postprzez Matthias Schmidt » czwartek, 27 paź 2011, 13:50

Dobrze, zrobię sondę z wynikami :)

Mi osobiście bardzo ciężko wskazać dwóch, ale wiem, że sam stwierdziłem, że dwóch, więc dwóch ;)

Oczywiście Tommi Makinen za choćby to, że A grupą zdobywał tytuły w erze WRC, co już ktoś napisał. Świetnie zgrał się z zespołem, zdobył cztery tytuły z rzędu, gdy w walce o mistrzostwo i zwycięstwa było naprawdę wielu, wielu kierowców. To jest wyczyn.

Drugim, którego niezwykle cenię jest Richard Burns, choć może to być dla wielu z Was zaskoczeniem. Porażało mnie jego wyważenie i spokój. Miał sezony gdzie dzwonił, ale sezon 2003 w jego wykonaniu był niezwykle równy, może pod koniec coś zaczęło się dziać. Potrafił wykorzystywać to, że za rywali miał większych dzwonników (McRae czy Makinen), a on sam jeździł bardzo równo, co poskutkowało mistrzostwem w 2001, choć miał lepsze sezony. Aż szkoda, że nigdy nie dowiemy się co by było gdyby wrócił do Subaru, co by jeszcze osiągnął. Straszne zrządzenie losu...

Ale oprócz tej dwójki jest jeszcze Loeb, McRae, Sainz, czy KKK. Jednak to tą w/w dwójkę uważam za najlepszych.
Co jest rzeczą naturalną, ciężej mi ich porównać do mistrzów z lat 70. czy 80., bo to były kompletnie inne czasy (tak tak wiem, KKK zdobył tytuły w latach 80.).
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Najlepszy kierowca wszech czasów

Postprzez redbull46 » czwartek, 27 paź 2011, 14:35

Loeb, Makinen, Sainz - naprawdę niezwykli kierowcy, ale...
Colin miał w sobie to coś. Fakt, może nie wygrał tyle co w/w ale potrafił chłopak jeździć! Kwintesencja rajdów jak dla mnie :)

Więc moi faworyci to: Colin McRae i Waldek Janecki :wink:

I proszę mnie tu nie wyśmiewać z Waldkiem bo osobiście jest dla mnie inspiracją i pokazuje czym są rajdy. Mimo, że ma ograniczone możliwości to pokazuje, że można! I to jeszcze jak :twisted:
redbull46
N1
 
Posty: 69
Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwi 2010, 19:36

Re: Najlepszy kierowca wszech czasów

Postprzez Qbek » czwartek, 27 paź 2011, 14:43

Sebastien Loeb bez dwóch zdań. Można go lubić lub nie ale nie można powiedzieć, że byli od niego lepsi. Statystyki mówią same za siebie, a przez prawie 8 lat nie można mieć tylko farta. :wink:
Nie liczę czasów B grupy i wczesnej A grupy, bo jeszcze wtedy mnie nie było na świecie, choć to i tak nie ma większego znaczenia.
Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że Loeb nie ma rywali. Przez tyle lat w Mistrzostwach Świata byłaby taka słaba obsada, że Loeb mógł spokojnie z nimi wygrywać? Moim zdaniem rywale i czołówka zawsze była mocna. Loeb po prostu jest i był lepszy i w XXI wieku nie ma sobie równych. To tyle. :P
Qbek
N3
 
Posty: 466
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 09:39
Lokalizacja: Waw/P-śl

Następna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości