Rally RACC - Rally of Spain 2011

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez Jafry » czwartek, 20 paź 2011, 15:13

Jafry
N1
 
Posty: 70
Dołączył(a): środa, 18 sie 2010, 19:45


Re: Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez Matthias Schmidt » piątek, 21 paź 2011, 13:51

No i się zaczęło. Nikt nie jest zdziwiony pozycją Loeba mimo przecierania trasy, prawda? ;)
Założenie Forda, co do odebrania Loebowi wygranej jest fajna, ale mam wątpliwości co to tego, czy wykonalna.
Bardzo cieszy naturalnie to, że Latvala póki co jedzie przed Ogierem. Uważam, że po odejściu Loeba ta dwójka (plus Hirvo - mimo wszystko) będzie walczyć o tytuły.
Tylko pytanie - czy JML utrzyma swoją pozycję? Czy wyprzedzi Loeba? Zastanawiałbym się...
Hirvonen zaczął słabo, pozycja na trasie też mu na pewno nie sprzyja, może coś się poprawi.
No a Mini zgodnie z moimi oczekiwaniami - dobrze, ale już nie tak świetnie jak na asfalcie.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez Matthias Schmidt » piątek, 21 paź 2011, 13:54

Aha - mam jeszcze pytanie. Czy jest relacja na żywo z rajdu Katalonii??
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez Matthias Schmidt » piątek, 21 paź 2011, 17:16

No i Latvala liderem!! Pięknie.
Chłopak powinien w przyszłym roku walczyć o tytuł. Wiadomo, bez hurraoptymizmu, to dopiero czwarty oes, ale Jari Matti pokazywał już kilkukrotnie, że zasługuje na wygrane. Na asfalcie poczynił spore postępy, na szutrach - wiadomo.
Coś Loeb nie tak. Mikko też był szybszy od niego.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez MSG Racing » piątek, 21 paź 2011, 17:41

A edytuj posty :P
JML już nieraz pokazał że potrafi i według mnie zawsze potrafił (także utrzymać ciśnienie) tylko miał po prostu pecha.
Trochę dziwne ale nie zaprzeczę, że ma sens żeby Jarri był przed Loebem czy Ogierem. Zmniejsza ich zdobycz punktową a jednocześnie przesuwa ich na miejsca gdzie różnice punktowe są na poziomie 1pkt miedzy miejscami. Odebrałby im punkty i sprawił że Mikko miałby jak już to np. jeden pkt straty. Ale jednocześnie zabiera punkty Mikko gdyby ten był tuż za nim. Ciężki temat.
Chyba, że oni już wiedzą, że Mikko będzie w Citroenie i dają JML wolną rękę jednocześnie odpuszczając temat Mistrzostwa, choć bardzo dziwne.
Osobiście nadal uważam, że niestety ale wygra Citroen i pewnie Loeb tak ten rajd jak i całe mistrzostwa. Oczywiście mam na myśli czystą walkę. Loeb już wiele pokazywał, że rola odkurzacza mu nie przeszkadza i tak jest tym razem. A Mikko jedzie swoje i chyba więcej już nie potrafi.
Mini na szutrach jeszcze odstaje więc poczekajmy na sobotę i niedziele.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez Matthias Schmidt » piątek, 21 paź 2011, 18:16

No faktycznie ten hat trick jest nieco przerażający ;) :D
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez Jafry » piątek, 21 paź 2011, 23:05

Jafry
N1
 
Posty: 70
Dołączył(a): środa, 18 sie 2010, 19:45

Re: Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez kremer » sobota, 22 paź 2011, 10:58

Kurcze Hirvo już trzeci. Znowu się powiezie na Latvali. Ten go przepuści na drugie miejsce i będzie w kontakcie. Jeden błąd Loba na GB i tytuł idzie to dojeżdzacza. To taki daleki scenariusz, ale nie niemozliwy :)
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez Loeb1987 » sobota, 22 paź 2011, 11:08

kremer napisał(a):Kurcze Hirvo już trzeci. Znowu się powiezie na Latvali. Ten go przepuści na drugie miejsce i będzie w kontakcie. Jeden błąd Loba na GB i tytuł idzie to dojeżdzacza. To taki daleki scenariusz, ale nie niemozliwy :)

Zapominasz o Sordo ;)
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez d-z rallyfans » sobota, 22 paź 2011, 11:31

Po pierwszej pętli zostało Flodinowi tylko 2,9 sek przewagi nad Kościuchem :wink:
Ostatnio edytowano sobota, 22 paź 2011, 12:33 przez d-z rallyfans, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez speedyzxz » sobota, 22 paź 2011, 12:31

d-z rallyfans napisał(a):Kościuch odrobił do Flodina 15 sek, oby tak dalej :wink:


I dalej nie odpuszcza :)


A tempo Jariego jest naprawdę wyśmienite :D
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez Matthias Schmidt » sobota, 22 paź 2011, 13:33

Faktycznie, może się tak okazać, że Mikko zostanie przepuszczony, choć mam wątpliwości.
Po pierwsze, nie wiem czy Sordo nie zdoła dogonić Hirvo (i tak mam nadzieję, że nie), po drugie być może Ford nie zdecyduje się na team orders.
A z kolei nie sądzę by był sens uważać, że Loebowi powinie się noga w Walii. Wiadomo, że w rajdach różne rzeczy się dzieją, ale... po prostu w jego niepowodzenie w GB nie wierzę.
Mikko jedzie słabo, po prostu słabo. Bardzo wielka szkoda. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku zdoła się odbudować, bo na razie szału nie ma. Jeździ bardzo równo, wygrał dwa rajdy, ale wciąż sądzę, że to nie ten Mikko, jakiego moglibyśmy widzieć przy jego szczytowej formie.
Brawa należą się Latvali, jeżeli pech go opuści, to właśnie on może stać się pogromcą Loeba. Na asfaltach poprawił się znacząco, głównym kierowcą który go pokonuje jest Loeb. Nawet Ogier jakoś nie ma wielkiego podejścia do JML. Może to nowy fiński mistrz świata? Oby.
Szkoda by go było jakby miał przepuszczać Mikko, gdyż jedzie po swój życiowy wynik na czarnym. Loeba raczej już nie dogoni, choć...
Who knows??
Mini na razie może ratować się tylko asfaltami, bo na luźnej nawierzchni są jeszcze za Błękitnymi i Czerwonymi, ale widać, że mają duuuuży potencjał.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez Jim_Clark » sobota, 22 paź 2011, 14:36

mam tylko pytanie, matthias czy twoj nick z rallyonline to matteo? bo on swego czasu tez po kazdym napisanym zdaniu dodawal "choc, ale, z drugiej strony, jednak, moze itd..."
Jim_Clark
 
Posty: 17
Dołączył(a): środa, 23 lut 2011, 13:20

Re: Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez Matthias Schmidt » sobota, 22 paź 2011, 15:39

Nie, z tamtym trollowatym forum nie mam żadnego związku... Też śledziłem te cyrki z tymi ciągłymi kłótniami i obrzucaniem się błotem na tamtym forum... :/

Poaz tym - przecież rajdy są nieprzewidywalne, więc kto wie? Latvala wygrał kolejny oes.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez Matthias Schmidt » sobota, 22 paź 2011, 17:59

Oklaski dla Latvali się należą za tą sobotę w jego wykonaniu. Teraz już Loeba nie dogoni panie Jim Clark ;) ale drugie miejsce na asfalcie jest dla Fina bardzo dobre. Naturalnie wszystko może się jeszcze zdarzyć. Mam na myśli TO w Fordzie. Kurczę, Hirvo jest za Latvalą, mogą to zrobić. A szkoda by było. Na razie jest jednak cisza w Błękitnym Owalu, a wypowiedzi Wilsona co do tego, że nie będą powstrzymywać Latvali dają coś do myślenia... Okaże się.
Tak czy inaczej - Loeb jedzie po wygraną, chyba już tylko pech czy błąd jest mu w stanie wydrzeć wygraną.
Emocji na pewno doda walka o podium między Mikko, a Danim Sordo. Na razie to Sordo jest szybszy, choć ostatni oes napawa optymizmem jak chodzi o Hirvonena. Może choć trochę przyspieszy...

Kurczę, nie edytowałem poprzedniego postu. Wybacz MSG Racing ;)
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości