Rally RACC - Rally of Spain 2011

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez Matthias Schmidt » wtorek, 11 paź 2011, 15:25

Myslę, że to odpowiedni czas, by założyć ten temat. Następną, przedostatnią rundą tego sezonu WRC jest rajd Katalonii. Organizatorzy zdecydowali się utrzymać format z zeszłego roku tzn. mieszana nawierzchnia.
Co w takiej sytuacji? Czy Citroen jest skazany na zwycięstwo? Czy Mikko Hirvonen i JM Latvala będą w stanie dogonić Sebów? Czy Sordo też powalczy o wygraną?
Osobiscie uważam, że walka może być zacięta.
Naturalnie Citroen zapewne będzie bardzo szybki, lecz jeden rywal do zwycięstwa odpadnie. Sebastien Loeb będzie faworyzowany, o ile nie będzie mieć kolejnych kłopotów z samochodem, które przecież trapią zespół Citroena w ostatnich rajdach. Ogier będzie mógł być w takiej sytuacji tylko drugi, a powstrzymywanie go przed Loebem skutecznie utrudnia mu walkę o tytuł.
Ford może być szybki. Szutry są nawierzchnią gdzie nie odstają od Citroena, a i na asfaltach jest już troszeczkę lepiej. Trzymam więc kciuki za zwycięstwo Hirvonena. Uważam, że jest to całkiem prawdopodobne, choć Loeb też będzie bardzo mocny, a Ogier będzie przeszkodą dla Hirvo.
Po Mini spodziewam się dobrego tempa, choć Sordo jest bardziej asfaltowcem, a Meeke zas szutrowcem i może się okazać, że zaden z nich nie wbije na pudło w takiej sytuacji. No i jest jeszcze Solberg, który znów powalczy o podium.

Jestem bardzo ciekaw jak to się roztrzygnie, zwłaszcza, że wyniki tego rajdu dadzą nam już pewien rzut na szanse na mistrzostwo swiata.

A Wy jak oceniacie szanse?
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy


Re: Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez kpawel » wtorek, 11 paź 2011, 18:58

O ile mnie pamięć nie myli, to w przypadku równej ilości punktów o wyższym miejscu decyduje ilość wygranych rajdów?
Więc jeżeli Loeb zgarnie 25+3, a Hirvo = 0 i Sordo < 2, , to Loeb zostaje mistrzem już w Hiszpanii?
http://www.motosp.pl - MotoGP, F1, WRC, Superbike, NASCAR...
kpawel
N1
 
Posty: 81
Dołączył(a): poniedziałek, 21 cze 2010, 15:42

Re: Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez Tomek K » wtorek, 11 paź 2011, 19:14

Ja niestety nie daje Fordom dużych szans, chociaż bardzo chciałbym się mylić. Generalnie ciekawy będzie pierwszy szutrowy dzień. Tam Fordy maja szanse, chociaż rok temu mimo odkurzania to Loeb był bodaj na czele. Dlatego też nawet minuta przewagi któregoś z Fordów moze byc spokojnie odrobiona przez Loeba, zwłaszcza ze w sobotę są dwa przejazdy giganta El Priorat (potocznie El Molar od sławnego nawrotu). Co innego jeśli ową minute będzie posiadał Ogier, wtedy wszystko byłoby otwarte...chyba ze wkroczy Quenel :)
Sordo stać by być wysoko, Meeka tez. Petter jak zawsze nieobliczalny.
Generalnie uważam ze 1 dzień może być decydujący.

Pozdrawiam
www.RallyMedia.pl
Avatar użytkownika
Tomek K
A5
 
Posty: 673
Dołączył(a): czwartek, 25 sty 2007, 22:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez Matthias Schmidt » środa, 12 paź 2011, 15:29

Tomek K - chyba bardziej nieobliczalny jest Meeke. Chociaż nie, do tej pory aż zero razy dojechał do mety :) , więc to powoli staje się normalką. Prezentuje ładne, szybkie tempo i ma szansę na solidne punkty, ale gdzies w końcu musi wydzwonić.
A z Petterem faktycznie może być różnie. Może ukończyć na podium, może w jego okolicy, albo i jeszcze dalej.

kpawel - tak, ale Loeb musiałby zgarnąć komplet punktów, a Hirvo ani jednego. A co jak co, ale skutecznosci Mikko zarzucić nie można.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez Matthias Schmidt » czwartek, 13 paź 2011, 15:27

Ford w Hiszpanii wraca do klasycznych, kolorowych barw. Cieszycie się czy nie?
Mi czarne barwy przypadły do gustu, choć ktos (wybaczcie, że nie pamiętam kto) miał chyba rację z tym, że zbyt często oglądane, stałyby się trochę nudnawe.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez MSG Racing » czwartek, 13 paź 2011, 23:03

To chyba nie skromnie mówiąc ja byłem 8) ale może też jeszcze ktoś o tym pisał.
Czarne Fordy się odróżniały i osobiście mnie się podobały takie barwy.
Ford w tym roku ma nieco inne barwy niż do tej pory co jest jakąś tam różnicą. Gorzej z Citroenem który ma identyczną kolorystykę i układ barwa jak wcześniej na C4 WRC.
Również uważam, że Fordy pomimo kilku dobrych czasów na OSach niestety nie będą miały wyniku powalającego na kolana. Raczej to co zawsze, czyli za Citroenem ale trzeba przyznać, że się zbliżyli.
Mikko jest skuteczny ale jak dla mnie brakuje mu tego czegoś i nie mam na myśli wyniku czy mety rajdu. Latvala jest dla mnie lepszym kierowcą. Gdyby nie pech to w tym roku on byłby znów zdecydowanym liderem w zespole. Jarri ma w sobie tą iskrę której nie ma coraz więcej kierowców. W tym rajdzie jednak Jarri będzie musiał pomagać Mikko.
Właśnie z tą pomocą jest dziwnie bo na PowerStage'ach w dwóch ostatnich rajdach ciężko nazwać jego wyniki pomocą.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez speedyzxz » piątek, 14 paź 2011, 09:47

MSG Racing napisał(a):Właśnie z tą pomocą jest dziwnie bo na PowerStage'ach w dwóch ostatnich rajdach ciężko nazwać jego wyniki pomocą.


I oby to była samowolka JM, Mikko ma punkty zdobywać, nie ciułać
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez Matthias Schmidt » piątek, 14 paź 2011, 10:05

Ale zwróćcie uwagę na to: w któryms rajdzie w miarę na początku sezonu Mikko przegrał z Loebem o kilka sekund, a dobre kilkadziesiąt stracił na kapciu. Jaki wniosek? Gdyby nie kapeć wygrałby ten rajd. Oznacza to,że (pomijając wszelkie bonusy) generalka wyglądałaby tak:
1. Hirvonen 203
2. Loeb 189
Kolejna sytuacja - Finlandia. Tam Mikko był zdecydowanie najszybszy. Gdyby nie takie problemy jakie go spotkały, wygrałby a klasyfikacja wyglądałaby tak:
1. Hirvonen 216
2. Loeb 182

Wiadomo, ktos mi teraz może napisać:
"A gdyby Loeb nie rozwalił się w Australii byłoby tak..."
Taka jest gdybologia, ale warto zauważyć, że Mikko miał trochę pecha i gdyby nie to, byłoby znacznie inaczej.

Nie wiem, może tak bronię Mikko, bo kiedys zawsze kibicowałem Makinenowi, i życzę sobie żeby wreszcie jakis Latający Fin przerwał passę Loeba. Choć zawsze lubiłem też Sainza, Pettera, czy Burnsa i McRae, a teraz Solberga też i Sebów ;)
No ale mimo to, wierzę w to, że Hirvo będzie w stanie zdobyć jeszcze mistrzostwo swiata. I mocno trzymam kciuki za to, że będzie to nawet w tym roku.


A co sądzicie o wypowiedzi Quesnela? Szef Citroena zawsze miał wypowiedzi niemal zarozumiałe, w których wyrażał pewnosc siebie i tego, że jego zespół wygra. Ostatnio stwierdził że Hirvonen może przeszkodzić Loebowi w ósmym tytule.
Jak sądzicie, co to znaczyło?
Czy mówił prawdę?
Czy to oznacza, że Mikko przechodzi do Citroena?
Czy może po prostu "ukrywał" to, że w rzeczywistosci i tak ich nikt nie dogoni ;) ?
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez Loeb1987 » piątek, 14 paź 2011, 11:59

Matthias Schmidt napisał(a):Taka jest gdybologia, ale warto zauważyć, że Mikko miał trochę pecha i gdyby nie to, byłoby znacznie inaczej.

Loeb też miał pecha ;) taki urok rajdów, mistrz jest tylko jeden.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez Matthias Schmidt » piątek, 14 paź 2011, 12:03

No właśnie, dlatego o tym mówię. Nie ma co uprawiać gdybologii.
Ale fakt jest taki, że póki Loeb będzie jeździć i będzie w takiej formie, ciężko będzie go przegonić.
Mimo wszystko nie wątpię w umiejętności Hirvo i liczę na to, że uda mu się w tym roku wywalczyć mistrzostwo. Ale czy będzie to możliwe?
Hmmm... no cóż, zobaczymy.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez speedyzxz » piątek, 14 paź 2011, 14:00

Ja również najbardziej kibicuje Hirvonenowi, ale w sumie prawda jest taka że póki co
jest za cienki na asfaltach, wygra w WB tuż przed Loebem, ale wcześniej w Hiszpanii
dostanie baty 5-6 kierowców.
Szkoda że w roku w którym ma dogodne warunki by zwyciężyć w WRC, gdzieś ta forma
pouciekała, i jego i Forda
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez Matthias Schmidt » piątek, 14 paź 2011, 15:07

To prawda, że Mikko nie jest w tym roku w tak dobrej formie, w jakiej mógłby być. Uwazam, że gdyby nie nagła utrata formy po 2009 mógłby być jeszcze szybszy niż wtedy. Ale może zacznie się to odbudowywać, przynajmniej mam taką nadzieje.
A co do tego roku - jest szybki i ma szanse na tytuł. Ale forma nie tak szczytowa i wkradło się dużo pecha.
Mysle, że w Katalonii nie bedzie aż tak daleko. Ostatnio był trzeci, a w Niemczech czwarty. Uważam, że tym razem Mini będzie trochę wolniejsze, gdyż są szutry. Ani JCW WRC ani Sordo nie są aż tak szybcy na szutrach jak na asfaltach, a przynajmniej takie wrażenie odniosłem podczas poprzednich rajdów i (w przypadku Daniego) poprzednich sezonów.

Jesli sprawdzą się plotki co do przejscia Hirvo do Cytryny (choć brzmi to dosc nieprawdopodobnie, no ale nigdy nie mów nigdy) , to jestem ciekaw na ile konkurencyjny w stosunku do Loeba będzie Mikko.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez MSG Racing » piątek, 14 paź 2011, 23:50

Mikko nie będzie mistrzem w tym roku. Dlaczego? Bo nie da rady. W Hiszpanii dostanie baty od Citroenów i pewnie o kolegi z zespołu. A na wyspach Loeb też już wygrywał i niemal jestem pewny, że albo będzie tuż przed Mikko albo tuż za nim. Oczywiście w czystej walce. Co w połączeniu z wynikami z Hiszpanii da tytuł Sebowi.
Jak Mikko przejdzie do Citroena to będzie nadal za Loebem bo będzie team orders. Chyba że na początku sezonu Mikko powygrywa i będzie przed Sebem.
Może to przejście mu pomoże a może więcej z tego będzie miał JML lub Ogier. Ciężko teraz cokolwiek mówić. Osobiście mam wrażenie, że Mikko jest jak Barichello w F1. Dobry i może być mistrzem ale czegoś mu brakuje.
Cieszy mnie i martwi jednocześnie powrót do WRC Monte Carlo.
Ten sezon miał znak zapytania na początku bo startowały nowe auta ale sezon 2012 wygląda na to, że też będzie miał ciekawy początek, tak zupełnie inaczej niż w poprzednich latach.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez Matthias Schmidt » sobota, 15 paź 2011, 09:14

No, niestety zawarłeś trochę racji w Twoim komentarzu. Loeb jest geniuszem i póki będzie jeździć, będzie wygrywać. Raczej nie grozi mu taki koniec kariery jaki miał Tommi Makinen. Ale ja wciąż mocno wierzę, że Hirvo jest w stanie go pokonać. Choć pewnie stwierdzicie, że to ślepa nadzieja. Może tak jest faktycznie ;)
Wydaje mi się, że era Loeba to tak jak era Schumachera w F1. Są kierowcy którzy mogliby zdobyć tytuły w tym czasie.
W latach 04 - 05 pewnie wygrałby Solberg, w 06 - 07 do zdobywania tytułów wróciłby Gronholm. W 2008 i 2009 wygrywałby Mikko, w 2010 Latvala, a w tym roku o mistrzostwo tłukliby się Hirvo i Ogier. Obaj mieliby niemal równe szanse, a Ford miałby już pięć tytułów z rzędu...
Ach, znów dałem się ponieść gdybologii...
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rally RACC - Rally of Spain 2011

Postprzez Jafry » środa, 19 paź 2011, 19:12

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

More photos from Spain before start HERE: http://www.rally-mania.cz/photogallery.php?id=950&fseason=2011
Jafry
N1
 
Posty: 70
Dołączył(a): środa, 18 sie 2010, 19:45

Następna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości