Rallye de France 2011

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rallye de France 2011

Postprzez Matthias Schmidt » niedziela, 2 paź 2011, 19:34

Przyszedł czas na podsumowanie ;)
Tak ciekawie nigdy jeszcze we Francji nie było, naprawdę WRC jest w tym roku ciekawe. Więc fani F1 już nie mają nad nami przewagi, tylko przeciwnie. Teraz oni mają nudy :P
Citroen mimo straty Loeba już w pierwszym dniu i tak obronił honor i wygrali. Osobiście nie mam NIC do Ogiera, ale to już jego drugie zwycięstwo poprzez pecha Loeba i to jest nieco gorszące. No ale sporty motorowe to nie tylko kierowca, bo i cała ekipa z samochodem na czele. Super Seb trzeci rajd z rzędu z pechem. Aż szkoda go trochę. A Ogier wykorzystał to. Jego walka z Sordo była naprawdę fajna.
Jeśli chodzi o Forda. Zawód na całej linii. Mikko przybliżył się do Seba w generalce, ale spodziewałem się czegoś znacznie lepszego z jego strony. Jechał fatalnie, kompletnie nie trzymał tempa. I na samochód zrzucić nie można, bo Latvala szczególnie dziś dowiódł, że na asfaltach nie jest taki kiepski. I JML bardzo pozytywnie zaskoczył. W ogóle szkoda, że Hirvo tak rozczarowywuje. Szanse na mistrzostwo są, bo są, ale po świetnym 2009, to już nie jest ten sam Mikko Hirvonen. A bardzo szkoda. W latach 06 - 07 błyszczał u boku Gronholma, wydawało się wręcz, że rośnie nowa gwiazda, a prędzej czy później podgryzie Loeba. I miał szanse w 2009, ale być może już ostatnią. Szkoda, bo lubię tego zawodnika.
Mini. Przed rajdem dosyć sceptycznie odnosiłem się do ich tempa we Francji, cofam teraz te słowa. Dani Sordo dowiódł, że jest naprawdę naprawdę szybkim kierowcą na asfaltach. Podgryzanie Ogiera w CITROENIE to naprawdę wyczyn. Szacunek dla niego. Miejmy nadzieję, że już niedługo wygra swój pierwszy rajd. Mini JCW WRC jest bardzo szybkie na asfaltach, zdecydowanie porównywalne z Citroenem, może nawet szybsze od Forda. Meeke znów dzwon i kolejne rozczarowanie. Jestem ciekaw co Prodrive zrobi z tym fantem jak tak dalej pójdzie.
Ogólnie rajd interesujący, Petter też walczył o zwycięstwo, aż żal, że znów go pech dopadł. Ale pudło jest, a to chyba cieszy sponsorów i jego samego.
KOREKTA - właśnie teraz przeczytałem, że Petter Solberg został zdyskfalifikowany! Więc Mikko na pudle. Oj, podziało się jeszcze bardziej. Ale szkoda :( :/
Zobaczymy, czy Ogier faktycznie przejdzie do Forda, ciekawe co w takiej sytuacji z Hirvonenem.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy


Re: Rallye de France 2011

Postprzez kpawel » niedziela, 2 paź 2011, 20:31

Myślę, że jeśli chodzi o Hirvo, to jest on w pewnym sensie ofiarą Loeba. Tyle lat w cieniu jednego kierowcy powoduje, że w końcu traci się motywację i wiarę we własne umiejętności. Życzę mu tego tytułu najlepiej już w tym roku, nawet jeśli będzie ono zrządzeniem szczęśliwych mu okoliczności. Wtedy wydaje mi się, że na luzie wróciłby do dawnej dyspozycji.
http://www.motosp.pl - MotoGP, F1, WRC, Superbike, NASCAR...
kpawel
N1
 
Posty: 81
Dołączył(a): poniedziałek, 21 cze 2010, 15:42

Re: Rallye de France 2011

Postprzez Jarek55511 » niedziela, 2 paź 2011, 20:55

Naprawde ciekawy rajd i sezon bo w pkt ciekawa różnica. A ciekawi mnie jak to będzie jak Ogier wsiadzie do Fiesty i będzie robił dobre wyniki i okaże się że kierowcy zawodzili a nie auto.
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: Rallye de France 2011

Postprzez janex » niedziela, 2 paź 2011, 21:36

"WRC is for boys, group B was for men"
Avatar użytkownika
janex
N3
 
Posty: 297
Dołączył(a): sobota, 2 kwi 2011, 12:39

Re: Rallye de France 2011

Postprzez bociant01 » środa, 5 paź 2011, 07:29

Przechwytywał ktoś z was relację internetową z Rajdu Francji z piątku i z soboty i mógłby je udostępnić. Ja niestety w domu pojawiłem się dopiero w piątek po południu i posiadam relację z super oesu.
Avatar użytkownika
bociant01
N3
 
Posty: 303
Dołączył(a): sobota, 1 lip 2006, 14:58
Lokalizacja: Olsztyn

Poprzednia strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości