Dakar 2011

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Postprzez krupson » niedziela, 16 sty 2011, 18:12

www.motosp.pl
Avatar użytkownika
krupson
N1
 
Posty: 80
Dołączył(a): wtorek, 19 paź 2010, 14:45


Postprzez DonCorrado » poniedziałek, 17 sty 2011, 11:07

Widział ktoś Łaskawca na mecie? Macie jakies video? No bo go w TV nie pokazali dziady!
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Postprzez RaQ » poniedziałek, 17 sty 2011, 11:09

Po Dakarze, więc czas na pewne podsumowanie, zanim zniknę stąd na rok :)

Pod względem wielkich emocji wyścigowych ten rajd raczej nie należał do najciekawszych. Układ sił w czołówce był znany od początku. Cieszy wygrana Alladyna Ajatollaha :D Gość jest niezwykle sympatyczny i naprawdę szybki. BMW musi popracować bardziej nad masą samochodu no i ogólnaą niezawodnością, chociaż było całkiem nieźle.

Hołek póki co musi uznać wyższość panów z VW. Czy jest to wynik zbyt słabego setupu auta, czy jeszcze własnych umiejętności, to kwestia dyskusyjna. W każdym razie pierwszy raz pojechał bez większych przygód, bardzo czysto i niesamowicie równo. Wynik jest naprawdę godny i za to szacun.

Cieszy niezmiernie postawa motocyklistów. Czachor nie zanatował praktycznie żadnego wyśrubowanego wyniku na oesie, a znalazł się prawie w top10. To wynik wielkiego doświadczenia i już nie tej szybkości co kiedyś, ale jak widać Dakar wynagradza takich kierowców jeśli jadą czysto i równo. Gdy dodamy do tego jeszcze osobistą tragedię tuż przed startem, tym bardziej podziwiam i kłaniam się do pasa w uznaniu. Facet jest naprawdę mega twardzielem i nikt mu tego nigdy nie zabierze.

Dąbrowskiego wszyscy skreślili, a tymczasem taka miła niespodzianka. Przy dobrym treningu będzie jeszcze z niego zawodnik pokroju Czachora. W top 10 go nie będziemy widzieć na oesach, ale jeśli będzie wykorzystywał doświadczenie, to jeszcze parę lat pojeździ z sukcesami. Myślę, że dla niego samego to był krok milowy i przełamanie samego siebie. Wielkie gratulacje.

Na duży plus wyszło dla rywalizacji ograniczenie motocykli czołówki do 450. Wcześniej inne marki niż KTM nie miały podejścia do czołówki, a teraz to się bardzo wyrównało. Mocna jest Yamaha, Aprilia i BMW. Do tego doszło kilku młodych zawodników z Portugalii i jest znowu ciekawie.

Niemniejsze słowa uznania należą się młodemu Łaskawcowi. Faktem jest, że stawka mocno się wykruszyła, ale gość ma wielkiego ducha walki i pokazał prawdziwą klasę. Szkoda, że quady nadal są taktowane w klasyfikacji z mniejszym prestiżem, ale z rok na rok jest lepiej. Do tego kłaniam mu się za zbesztanie parszywej tvp sport. :D

Baran z Martonem - no cóż, po raz kolejny na mecie i tutaj wyłącznie o to chodzi, bo nikt przecież nie stawiał, że będą walczyć z Kamazami :D

Na koniec po raz enty już niesmak z okazji wyprawy jaką wysłała na drugi koniec świata TVP. Ten gość (nie wiem jak się nazywa i chyba nic nie tracę) wyglądał jak pustynny kaktus pośrodku buszu. Częściej niż zawodników widziałem jak prężył mięśnie owinięty arafatką z trendi rejbanami na gębie (taka charakteryzacja niby, że to twardziel) albo leżał na łóżku do masażu i ktoś go macał. Fatalnie, zero merytorycznej treści, po raz kolejny.

Do tego ta co prowadziła niby ten program o rajdzie na obcasach czy coś takiego. Krew człowieka zalewała jak słyszał te pytania.
Nie tam żebym był zazdrosny, że tacy mogą jechać a ja nie. Nasuwa mi się tylko jedno pytanie. Banda tych idiotów od piłki kopanej i jajecznicy na śniadanie pojechała tam na dwa tygodnie po to żeby zrobić codziennie wejście na 30 sekund, bo dalej i tak były wypowiedzi albo ujęcia z licencji eurosportu. Zastanawia mnie co oni tam robili przez reszte dnia przez bite dwa tygodnie. Odpowiedź jest oczywista, pieprzyli wszystko i mieli wakacje na końcu świata za publiczne pieniądze.
Ja abonamentu nie płacę, bo tego g...zwanego tvp nie oglądam, ale moja mama tak, więc mam prawo się oburzać :)

Tyle moich wypocin. Do usłyszenia za rok :D
RaQ
A5
 
Posty: 579
Dołączył(a): wtorek, 30 gru 2003, 14:41

Postprzez GrzegorzChyla » poniedziałek, 17 sty 2011, 11:34

DonCorrado napisał(a):Widział ktoś Łaskawca na mecie? Macie jakies video? No bo go w TV nie pokazali dziady!

w niedzielę o 20 był pokazany (w TVP1), ale w sobotę nawet o nim nie wspomnieli...
GrzegorzChyla
N3
 
Posty: 378
Dołączył(a): środa, 20 sie 2003, 08:31
Lokalizacja: Wrocław / Pęgów

Postprzez kremer » poniedziałek, 17 sty 2011, 13:32

Oglądałem pare tych obcasów na dakarze i w zasadzie co odcinek kobieta pyta się naszych czy kochają swoje motory czy całują swoje motory czy biją swoje motory i tak w kółko. Pamiętacie jak Pokraśko i Kammmmel pojechali na Dakar do Afryki z pieć lat temu? Wtedy się z tego śmiałem, ale oni lepsze reportażźe robili :) W tym roku relacjonował jakiś Partyka czy coś takiego. No ten jego image to był jak conjamniej szwarcenegera w Predatorze.
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Postprzez DonCorrado » poniedziałek, 17 sty 2011, 19:18

Również się zastanawiam na jakiej zasadzie Oni dobierają gości do tych relacji. Patyra jest od pilki noznej generalnie, ale nawet tam się gubi, a Ci go rzucili na dakar, kiedys byl Kurzajewski, koles od skoków, a z motorsportem mial chyba tyle wczesniej do czynienia ze pytal 10letniego Kubice czy tor w kształcie ósemki jest wymagający. Wiem, ze Kraśko tez byli z Kammele - bez komentarza. Był też Sopczyński od koszykówki. No śmiech na sali i RaQ ma racje, przecież wszystko inno było na licencji eurosportu. Ten w arafatce biegał po plaży i sie jarał widokami. Żenada.
Mimo to wieczorne podsumowania dnia byly spoko omawiane, nie na zywo no ale czasem i nie na zywo niektorzy potrafia cos spieprzyc a Oni tego nie zrobili tj. Kwiatkowski i Czyzewski.

A co do taktyki Czachora to jest taka ze ciagle jedzie na 15-20 miejsce ale inni wypadaja z gry i awansuje, wiec ja osobiscie sie jego wynikiem nie jaram, ani go tez krytykuje.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Postprzez Krecik » poniedziałek, 17 sty 2011, 20:55

najlepsze jak codziennie przez pierwszych 5 minut relacji pokazywali vw amaroka. albo jak wjezdzaja na wydmy, albo jak zmieniaja kola itp.
rok temu takiej komercji nie bylo.
Avatar użytkownika
Krecik
A5
 
Posty: 554
Dołączył(a): piątek, 25 lis 2005, 14:15
Lokalizacja: Poznań

Postprzez adamlen » środa, 19 sty 2011, 22:39

Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Postprzez rallyfan2 » niedziela, 23 sty 2011, 20:27

rallyfan2
A6
 
Posty: 1021
Dołączył(a): środa, 9 lut 2005, 19:25

Postprzez DonCorrado » wtorek, 25 sty 2011, 11:52



Cos mi sie wydaje, ze ten portal to taki sportowy Pudelek :wink:

Gdzies czytalem o tej sex aferze z Nissenem, ale ponoc proponowal sex nie pilotce, a pokojowce :)
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Postprzez okun911 » czwartek, 27 sty 2011, 15:11

http://www.kmracing.cz/cz/aktualita.php ... uality=245

Machacek przesiada się z quada do buggy McRae z silnikiem Hayabusy
Avatar użytkownika
okun911
N2
 
Posty: 151
Dołączył(a): wtorek, 13 kwi 2010, 21:56
Lokalizacja: Iława

Postprzez tomson » czwartek, 27 sty 2011, 20:27

VW Race Touareg 3 - wersja drogowa :wink:

Tutaj
Ostatnio edytowano niedziela, 20 lut 2011, 11:19 przez tomson, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
tomson
N2
 
Posty: 197
Dołączył(a): wtorek, 7 lip 2009, 09:07

Postprzez michalziem » czwartek, 27 sty 2011, 21:31

w sobote na tvp 2 chyba około 23 ma byc jakies podsumowanie tegorocznego dakaru
michalziem
N2
 
Posty: 172
Dołączył(a): piątek, 30 paź 2009, 20:56

Postprzez DonCorrado » wtorek, 15 lut 2011, 20:18

Ten RMF Caroline team to cos powaznego czy cos w stylu z Wojciechowska na Dakar?
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Postprzez mototom » środa, 16 lut 2011, 01:26

Ze 4 samochody przygotowali, więc jak to jest fakt a nie zwykłe gadanie to chyba coś powarznego.
Avatar użytkownika
mototom
A6
 
Posty: 1996
Dołączył(a): środa, 4 gru 2002, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości

cron