Repco Rally Australia

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Repco Rally Australia

Postprzez Thomas » piątek, 12 wrz 2014, 11:58

ależ VW wychędożyły na ostatnich OSach pierwszego etapu :roll: miazga

Widać, że Miko trochę spiął pośladki. 5 załó mieści się w 8sekundach, będzie się działo :)
"W zeszłym roku miałem pięć wypadków i żaden nie był wynikiem nadmiernej prędkości...ci, którzy nie rozumieją tego sportu, mają prawo nie wiedzieć. Natomiast ci, którzy są w tym sporcie czasami powinni pomyśleć...ale z czasem zapominają.
Avatar użytkownika
Thomas
A5
 
Posty: 660
Dołączył(a): wtorek, 7 sty 2014, 12:37
Lokalizacja: SB/LZ


Re: Repco Rally Australia

Postprzez Sylwek_GSi » piątek, 12 wrz 2014, 12:20

No cieszy czysty dzień Kubicy.
Strata nie jest w sumie duża, 8 miejsce może i nie jest rewelacją ale to dobre miejsce. Oby tylko nie było wpadek 2 i 3 dnia. Ale nie wierze żeby wszyscy dojechali w takiej kolejności.
Avatar użytkownika
Sylwek_GSi
A5
 
Posty: 887
Dołączył(a): piątek, 3 paź 2003, 19:32
Lokalizacja: Krosno

Re: Repco Rally Australia

Postprzez gregortest » piątek, 12 wrz 2014, 12:29

A ja cał yczas twierdzę, że karta się odwróciła i VW będzie miał poprawkę z niemiec.
Dojedzie tylko Mikkelsen.
A Meek będzie sie z nim ciął o 1-2 miejsce.
Obstawiam, wyjątkowo RK na 5-6 miejscu. Bez przygód. 8)
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: Repco Rally Australia

Postprzez matiz » piątek, 12 wrz 2014, 12:30

Co do samego rajdu na razie pozytywu to Meeke i Hirvonen licze że powalczą z volkswagenami było by ciekawiej. Fatalnie natomiast jedzie Atkinson formy z czasów Subaru jak nie było tak nie ma i nawet porównując do Paddona wypada naprawdę słabo.
matiz
 
Posty: 14
Dołączył(a): sobota, 9 sie 2014, 13:42

Re: Repco Rally Australia

Postprzez Mad Max » piątek, 12 wrz 2014, 12:32

gregortest napisał(a):A ja cał yczas twierdzę, że karta się odwróciła i VW będzie miał poprawkę z niemiec.
Dojedzie tylko Mikkelsen.
A Meek będzie sie z nim ciął o 1-2 miejsce.
Obstawiam, wyjątkowo RK na 5-6 miejscu. Bez przygód. 8)
Mam podobne zdanie z tym że Roberta widzę trochę wyżej.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Repco Rally Australia

Postprzez dominik_r » piątek, 12 wrz 2014, 12:40

Co do straty Roberta - przeglądałem wyniki po pierwszym dniu poprzednich edycji rajdu i okazuje się, że taka strata s/km do lidera dawała ok 6 pozycję. W tym roku jest faktycznie ciasno :) Jeśli do tego miał problemy z układem kierowniczym to wygląda to nawet nieźle.
Avatar użytkownika
dominik_r
N2
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 8 mar 2013, 03:34

Re: Repco Rally Australia

Postprzez żółtek » piątek, 12 wrz 2014, 13:40

Ciasno w pierwszej piątce :)

Najciekawsze jest to o czym już wspomniano, mianowicie VW odkurza trasę i do tego wygrywa odcinki, teraz pytanie czy to kwestia aut, czy kierowców? :o
żółtek
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): niedziela, 18 maja 2014, 15:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Repco Rally Australia

Postprzez dominik_r » piątek, 12 wrz 2014, 13:46

Wygrał OS1 bo ten był prawie cały odkurzony wcześniej. Na OS2 i 3 nie było już tak kolorowo. Na drugich przejazdach Mikko trcił do VW ok 0,2s/km więc nie ma przepaści jakiejś w szybkości.
Avatar użytkownika
dominik_r
N2
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 8 mar 2013, 03:34

Re: Repco Rally Australia

Postprzez żółtek » piątek, 12 wrz 2014, 13:54

Wygrał, czy nie wygrał, ale trzyma się czołówki pomimo odkurzania i to jest fakt.
żółtek
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): niedziela, 18 maja 2014, 15:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Repco Rally Australia

Postprzez matiz » piątek, 12 wrz 2014, 17:00

żółtek napisał(a):Ciasno w pierwszej piątce :)

Najciekawsze jest to o czym już wspomniano, mianowicie VW odkurza trasę i do tego wygrywa odcinki, teraz pytanie czy to kwestia aut, czy kierowców? :o
.
Myślę że i to i to
matiz
 
Posty: 14
Dołączył(a): sobota, 9 sie 2014, 13:42

Re: Repco Rally Australia

Postprzez Thomas » piątek, 12 wrz 2014, 17:10

z tego co mówią, miejscami bylo mokro, więc potencjalna strata kierowców otwierających OS'y, czyli Ogiera itd, została mocno zniwelowana
"W zeszłym roku miałem pięć wypadków i żaden nie był wynikiem nadmiernej prędkości...ci, którzy nie rozumieją tego sportu, mają prawo nie wiedzieć. Natomiast ci, którzy są w tym sporcie czasami powinni pomyśleć...ale z czasem zapominają.
Avatar użytkownika
Thomas
A5
 
Posty: 660
Dołączył(a): wtorek, 7 sty 2014, 12:37
Lokalizacja: SB/LZ

Re: Repco Rally Australia

Postprzez Domson » piątek, 12 wrz 2014, 17:24

Jakby samochód im nie pozwalał na takie rzeczy to by tego nie robili. Jakby nie mieli dostępnej przyczepności do kręcenia takich czasów to jakby to robili, otwierając trasę nawierzchnia nie dostarcza aż takiej przyczepności, więc naturalne że jeżeli samochód jest szybszy od pozostałch to będą kręcić czasy w czołówce nawet ją otwierając. A odcinki to spore wyrypy, i dodatkowo zawias Polo wybiera to wszystko lepiej od pozostałych



Krzywo ustawiony układ kierowniczy w samochodzie Roberta to już niezłą fuszerka ze strony M-Sportu :roll:
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: Repco Rally Australia

Postprzez Dani » piątek, 12 wrz 2014, 18:33

W Aussie soczyście leje, będzie ciekawe jutro. :)
Avatar użytkownika
Dani
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 1 kwi 2014, 18:04

Re: Repco Rally Australia

Postprzez karluum » piątek, 12 wrz 2014, 19:01

Thierry jeszcze te 2 minuty odrobi ;)
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Repco Rally Australia

Postprzez Shaitan » piątek, 12 wrz 2014, 19:45

Może być ciekawie :D . Zobaczymy jak Meeke wyjdzie z tej walki z Volkswagenami... Póki co jedzie koncertowo.
Muszę przyznać, że ostatnimi czasy sporo krytycznych głosów dotyczących Ostberga przewinęło się przez to forum. Podchodziłem do nich z dużym dystansem i niespecjalnie przekonany o ich słuszności... Jednak to co ostatnio nam serwuje Mads jest bardzie marne... Chris bije go na głowę. Nie wiem czy coś jeszcze dobrego wywiezie z tego rajdu. We Francji czy w Hiszpanii raczej ciężko będzie mu szukać podiów. Atuty, których w środku sezonu wydawał się mieć sporo wymykają mu się z ręki...
Kubica póki co bardzo dobrze. Jazda w miarę bezbłędna z więcej niż przyzwoitą stratą. Motyw z kierownicą... heh. Hanninen niedawno miał podobny problem i mówił jak bardzo rozprasza to zawodnika. On jak dobrze pamiętam przykleił sobie na górze kierownicy taśmę, która wskazywała mu proste ustawienie kół.
Avatar użytkownika
Shaitan
N3
 
Posty: 328
Dołączył(a): środa, 30 paź 2013, 19:08

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości

cron