Repco Rally Australia

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Repco Rally Australia

Postprzez gregortest » piątek, 18 wrz 2015, 14:02

a tak troche off-topicowo, znane są przypadki, ze polski PZM wspieral finansowo polskich zawodnikow w RSMP ?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
To seria kawałów o Jasiu ?
Od kiedy witkowski jest prezesem i to NIE>
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10


Re: Repco Rally Australia

Postprzez jacko » piątek, 18 wrz 2015, 14:33

gregortest napisał(a):
a tak troche off-topicowo, znane są przypadki, ze polski PZM wspieral finansowo polskich zawodnikow w RSMP ?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
To seria kawałów o Jasiu ?
Od kiedy witkowski jest prezesem i to NIE>


zatem zakładam, ze nasz PZM nie zachowuje sie jak ich francuski odpowiednik i ma w d** rajdową mlodziez :)
a ten cały witkowski to od kiedy jest prezesem PZMu ? tam jest jakas kadencyjność, czy tez "jak papiez" ?
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: Repco Rally Australia

Postprzez żółtodziób » niedziela, 20 wrz 2015, 01:53

Jest jak Władimir Putin. Niby jest jakaś kadencyjność, są jakieś wybory, ale efekt jest taki, że jak raz się przyklei do tego stołka to po dobroci już go nie odda. Papież jeszcze może abdykować, zdarzyło się to dopiero raz, ale ten precedens i tak czyni bardziej prawdopodobną abdykację papieża niż preza PZM. Reasumując - lepiej z polskim motorsportem to juz było...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Repco Rally Australia

Postprzez krupson » piątek, 18 lis 2016, 13:09

Zaintgeresowanie rajdem powala :)
Mili moi, powiedzcie mi jak wygląda sytuacja 61-letniego Michela Fabre, który w WRC-3 w Australii jest jedynym uczestnikiem i przypuszczalnie zbierze 25 punktów.
https://en.wikipedia.org/wiki/2016_Worl ... pionship-3
Czy zostanie mistrzem? Jakie są zasady odrzucania wyników w trakcie sezonu?
www.motosp.pl
Avatar użytkownika
krupson
N1
 
Posty: 80
Dołączył(a): wtorek, 19 paź 2010, 14:45

Re: Repco Rally Australia

Postprzez Mad Max » piątek, 18 lis 2016, 13:12

krupson napisał(a):Zaintgeresowanie rajdem powala :)
Nie ma co się dziwić, karty w sezonie już rozdane, majstry praktycznie porozdawane, do tego rajd zaczyna jechać jak europa idzie spać, chłopcy sobie jadą bez większych dramatów (z wyjątkiem JML który tradycyjnie sobie nabruździł) to i zainteresowanie spadło :wink:
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Repco Rally Australia

Postprzez okun911 » piątek, 18 lis 2016, 13:55

krupson napisał(a):Zaintgeresowanie rajdem powala :)
Mili moi, powiedzcie mi jak wygląda sytuacja 61-letniego Michela Fabre, który w WRC-3 w Australii jest jedynym uczestnikiem i przypuszczalnie zbierze 25 punktów.
https://en.wikipedia.org/wiki/2016_Worl ... pionship-3
Czy zostanie mistrzem? Jakie są zasady odrzucania wyników w trakcie sezonu?


Z siedmiu nominownych startów odliczasz najgorszy wynik, czyli w przypadku tego emeryta pewnie zgarnie 25 pkt w Australii i jak odliczy się 4 pkt z Monte to będzie miał na koniec 122pkt czyli na szczęście o 1pkt mniej od Tempestiniego.
Dzięki odwołaniu rajdu Chin ten turysta nie został mistrzem w WRC3, a mało brakowało.
Jakaś totalna głupota z tym dawaniem 25 pkt zawodnikowi który jest sam w klasie i spacerowym tempem jedzie do mety.
Avatar użytkownika
okun911
N2
 
Posty: 151
Dołączył(a): wtorek, 13 kwi 2010, 21:56
Lokalizacja: Iława

Re: Repco Rally Australia

Postprzez ZbyszekChaosu » piątek, 18 lis 2016, 13:57

krupson napisał(a):Zaintgeresowanie rajdem powala :)
Mili moi, powiedzcie mi jak wygląda sytuacja 61-letniego Michela Fabre, który w WRC-3 w Australii jest jedynym uczestnikiem i przypuszczalnie zbierze 25 punktów.
https://en.wikipedia.org/wiki/2016_Worl ... pionship-3
Czy zostanie mistrzem? Jakie są zasady odrzucania wyników w trakcie sezonu?

Z tego co wiem to Fabre będzie Mistrzem Świata, jeśli tylko dojedzie do mety.
Edit
Okun ma racje- mój błąd, źle coś przeliczyłem i mi remis wyszedł a faktycznie (niestety) będzie jeden punkt różnicy.
Ostatnio edytowano piątek, 18 lis 2016, 14:34 przez ZbyszekChaosu, łącznie edytowano 1 raz
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Repco Rally Australia

Postprzez krupson » piątek, 18 lis 2016, 14:10

okun911 napisał(a):
krupson napisał(a):Zaintgeresowanie rajdem powala :)
Mili moi, powiedzcie mi jak wygląda sytuacja 61-letniego Michela Fabre, który w WRC-3 w Australii jest jedynym uczestnikiem i przypuszczalnie zbierze 25 punktów.
https://en.wikipedia.org/wiki/2016_Worl ... pionship-3
Czy zostanie mistrzem? Jakie są zasady odrzucania wyników w trakcie sezonu?


Z siedmiu nominownych startów odliczasz najgorszy wynik, czyli w przypadku tego emeryta pewnie zgarnie 25 pkt w Australii i jak odliczy się 4 pkt z Monte to będzie miał na koniec 122pkt czyli na szczęście o 1pkt mniej od Tempestiniego.
Dzięki odwołaniu rajdu Chin ten turysta nie został mistrzem w WRC3, a mało brakowało.
Jakaś totalna głupota z tym dawaniem 25 pkt zawodnikowi który jest sam w klasie i spacerowym tempem jedzie do mety.

Fakt, nie przewidziałem odjęcia punktów z Monte. Dzięki.

Głupie przepisy. Turysta czy nie, system pozwala na taki trolling i trzeba go zmienić. Chciałbym, żeby wygrał.
www.motosp.pl
Avatar użytkownika
krupson
N1
 
Posty: 80
Dołączył(a): wtorek, 19 paź 2010, 14:45

Re: Repco Rally Australia

Postprzez Aro90 » piątek, 18 lis 2016, 15:00

okun911 napisał(a):
krupson napisał(a):Zaintgeresowanie rajdem powala :)
Mili moi, powiedzcie mi jak wygląda sytuacja 61-letniego Michela Fabre, który w WRC-3 w Australii jest jedynym uczestnikiem i przypuszczalnie zbierze 25 punktów.
https://en.wikipedia.org/wiki/2016_Worl ... pionship-3
Czy zostanie mistrzem? Jakie są zasady odrzucania wyników w trakcie sezonu?


Z siedmiu nominownych startów odliczasz najgorszy wynik, czyli w przypadku tego emeryta pewnie zgarnie 25 pkt w Australii i jak odliczy się 4 pkt z Monte to będzie miał na koniec 122pkt czyli na szczęście o 1pkt mniej od Tempestiniego.
Dzięki odwołaniu rajdu Chin ten turysta nie został mistrzem w WRC3, a mało brakowało.
Jakaś totalna głupota z tym dawaniem 25 pkt zawodnikowi który jest sam w klasie i spacerowym tempem jedzie do mety.


w WRC 2 też by coś pasowało zmienić, widać celowo Skoda wybrała Australię dla Lappiego i wygląda na to że jadąc bezpiecznie wyjmie mistrza(akurat w tym przypadku osobiście uważam że Lappi zasługuję na niego i lepiej jechał w innych rajdach od reszty ale np. A-Attiyah 2 x z rzędu wygrał w WRC 2). Jedzie 5 zawodników i zwycięzca zgarnie 25 pkt i jak to się ma do zwycięzcy np. z rajdu Polski gdzie startowało jak dobrze pamiętam 26 aut w WRC 2... Niby chcą zrobić żeby były 3 obowiązkowe rundy ale co z tego jeśli kolejne można sobie wybrać Argentynę Meksyk i Australię jak ktoś ma odpowiedni budżet. :roll: może by uzależnić liczbę pkt od liczby startujących
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Repco Rally Australia

Postprzez ZbyszekChaosu » piątek, 18 lis 2016, 15:40

Suninen i Evans też pięknie wygrywali rajdy, walczyli o zwycięstwo w każdej imprezie w jakiej wystartowali i wygrali całą masę odcinków. Walka w WRC2 byłaby znakomita gdyby nie to, że tylko w 2 rajdach wystartowała jednocześnie cała trójka. Z drugiej strony jak FIA narzuci rajdy dla WRC2 to spadnie frekwencja na pozostałych rundach. Chyba jednak bardziej uczciwe byłoby zwiększenie ilości rund lub punktacja zależna od liczby startujących. Złotego środka jednak nie ma i zawsze jedno będzie kosztem czegoś innego.
Co do rajdu to chyba ciekawsze są plotki z parku serwisowego niż sama rywalizacja. Raczej mało prawdopodobne są zmiany w pierwszej 10 WRC a i w WRC2 i WRC3 już raczej karty są rozdanie. Wystarczy do mety dojechać, a nikt nie będzie ryzykować teraz szaleńczej jazdy.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Repco Rally Australia

Postprzez rajdmen » sobota, 19 lis 2016, 09:56

a co powiecie o postawie naszego reprezentanta w RSMŚ , jestem ciekaw waszych opinii zarowno o starcie w australii jak i calym sezonie
rajdmen
 
Posty: 43
Dołączył(a): poniedziałek, 23 sty 2012, 11:27

Re: Repco Rally Australia

Postprzez Taurus » sobota, 19 lis 2016, 10:18

ptaszek ma przebłyski ale nie wydaje mi się aby nawet za 5 lat był w czołówce. nie ten talent. chłopak się stara, ma pieniądze. fajnie że jezdzi. wstydu nie ma.

mnie natomiast zadziwia latvala. pół roku szukał formy. chociaż by się do tego nie przyznawał. ostatni rajd, przedostatni etap...ahhh... szkoda chłopa bo ma potencjał na mistrza. ale mieć i wykorzystać go to dwie różne sprawy.
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: Repco Rally Australia

Postprzez Witcher1990 » sobota, 19 lis 2016, 12:33

Prawie każdy ma jakiś gorszy sezon. Po JML mimo wszystko bym tak nie jeździł- pamiętajmy, że miał kilka awarii, zdecydowanie częściej niż inni. W Meksyku lub Argentynie przejechał po kamieniu tak samo jak bodaj Paddon, Fin wyleciał a HP jechał dalej. Sezon wiadomo ma na straty ale w tym roku złożyło się wiele czynników na to więc pozostaje mieć nadzieje, że limit pecha już wyczerpał za rok będzie już tylko lepiej. Jak trafi do M-sportu to niestety awarie mogą być. Fordy na początku jednak częściej psuły się niż inne rajdówki, a przynajmniej ja takie wrażenie odnosiłem.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Repco Rally Australia

Postprzez speedyzxz » sobota, 19 lis 2016, 14:58

Ciekaw jestem jak rozwiążą się kwestie vicemistrza.
Mikkelsen powiedział że Sebastien mu pomoże, ciekawe czy Paddon pomoże Neuville'owi. Bo belgowi wystarczy 3 miejsce i nie musi patrzeć wtedy na innych. Chyba że Paddon ma chrapke na wygraną, choć jeśli teraz pozycja startowa nie pomogła mu zbytnio to raczej w niedziele będzie mu ciężko zaatakować
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Repco Rally Australia

Postprzez wanderer » sobota, 19 lis 2016, 16:04

rajdmen napisał(a):a co powiecie o postawie naszego reprezentanta w RSMŚ , jestem ciekaw waszych opinii zarowno o starcie w australii jak i calym sezonie

W sumie nie ma o czym gadać.

Taurus napisał(a):mnie natomiast zadziwia latvala. pół roku szukał formy. chociaż by się do tego nie przyznawał. ostatni rajd, przedostatni etap...ahhh... szkoda chłopa bo ma potencjał na mistrza. ale mieć i wykorzystać go to dwie różne sprawy.

Można odnieść wrażenie, że jak zabrakło Kubicy, to pech przeszedł na Latvalę. :) Facet jest naprawdę szybki i potrafi wygrywać, ale nie potrafi "złożyć" dobrego sezonu, który dałby mu tytuł mistrzowski.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości