Repco Rally Australia

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Repco Rally Australia

Postprzez ZbyszekChaosu » niedziela, 18 lis 2018, 10:39

@Mad max team orders w M-Sporcie były jeszcze na pewno w Szwecji i Finlandii. Moze jeszcze gdzieś.
Co do nudy to za kilka lat będziemy pamiętać głównie, że 2018 byl kolejnym sezonem dominacji Ogiera.
Gratulacje dla mistrzów.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź


Re: Repco Rally Australia

Postprzez martenzyt » niedziela, 18 lis 2018, 10:50

Super sezon i wspaniała końcówka. Owszem można powiedzieć, że ścigali się wszyscy a na koniec wygrał Sebastien.... i tak od 2004 roku ;). Neuville był blisko ale się nie udało i tak sobie zadaję pytanie czy przypadkiem to nie był jego rok? W przyszłym roku już Tanak będzie chyba tym, który będzie lał króla.
Ogier najlepszym kierowcą na świecie - do statystyki Loeba mu jeszcze brakuje ale gdyby tytuł zdobył w jeszcze kolejnym zespole to by jakiś tam nowy "rozdział" otworzył w księdze rekordów :) i tego mu życzę bo widać, że jest profesjonalny.
Avatar użytkownika
martenzyt
N3
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 3 gru 2007, 16:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Repco Rally Australia

Postprzez adamlen » niedziela, 18 lis 2018, 12:03

Po zakończonym rajdzie Australii moje gratulację dla....Toyoty.
Nikt się nie spodziewał, że będą tak mocni zanim dołączyli do WRC.
Mieli trochę problemów technicznych, ale szybkości im nie brakowało. Latvala i Tanak mieli świetne tempo przez cały sezon a Lappi też bardzo nie odstawał. Brawa.

Neuville stracił szansę a miał w tym sezonie ogromną. Jak Hyundai ulepszy auto to może jeszcze powalczy, a jeśli nie to ciężko będzie powtórzyć taką sytuację.

Sezon był mega ciekawy. Nawet to, że zwycięzca jest ten sam tego nie zmieni.

A i dla Seba też gratulację :)
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Repco Rally Australia

Postprzez Rules » niedziela, 18 lis 2018, 12:20

Nie ukrywam, że po emocjonującym sezonie ostatni rajd jednak trochę mnie rozczarował, ale na pewno nie można narzekać.
Avatar użytkownika
Rules
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 26 kwi 2007, 20:27

Re: Repco Rally Australia

Postprzez andrzejn4 » niedziela, 18 lis 2018, 12:30

Gratulacje dla Seba i M-sportu

Seb - prawdziwy profesjonalista, to jak rozgrywa rajdy w głowie jest imponujące . Końcówka sezony w jego wykonaniu , fenomen, szczególnie że auto najsłabsze w stawce. Brawo , 2x zdobyć mistrzostwo z M-sportem to wielki wyczyn .

Neuville - głowa zawodzi , masa błędów przez które punkty uciekały. Za rok będzie ciężko bo dojdzie do walki o mistrzostwo Tanak który będzie wg mnie faworytem mistrzostw . Jeśli utrzyma tempo będzie go ciężko pokonać.

Sezon super , jeszcze raz brawa dla Seba ( kiedyś jeszcze za czasów VW był egoistą, mało przyjazny, obecnie uśmiechnięty zawsze chętny do udzielenia wywiadów - mega fajny gość )
andrzejn4
 
Posty: 39
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 21:54

Re: Repco Rally Australia

Postprzez Sherman » niedziela, 18 lis 2018, 12:58

@andrzejn4 na jakiej podstawie uważasz że Fiesta była najsłabsza w stawce?
Avatar użytkownika
Sherman
N3
 
Posty: 213
Dołączył(a): piątek, 20 lip 2012, 22:28

Re: Repco Rally Australia

Postprzez andrzejn4 » niedziela, 18 lis 2018, 13:31

Był moment kiedy Seb nie ukrywał frustracji , mówiono wielokrotnie iż praktycznie nie była rozwijana w tym roku .
Czy o Toyoty słabsza - chyba jasne
Od Hyundaia - tu również nie mam złudzeń ( choć ustawienia hyundaia często błędne )
Od Citroena - może taka sama, nie lepsza, skoro Seb pojeździł Cytryną i stwierdził że odchodzi bo auto ok .

Faktem jest że niezawodna - praktycznie go nie zawiodła technicznie w tym sezonie, ale to wynika też ze sposobu jazdy.
andrzejn4
 
Posty: 39
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 21:54

Re: Repco Rally Australia

Postprzez Voo » niedziela, 18 lis 2018, 13:58

Po tak niesamowitym sezonie oczekiwałbym bardziej dramatycznej końcówki ale z drugiej strony i tak, jak co roku, przespałem australijską eliminację, więc nic nie straciłem.

Kończenie sezonu w miejscu, gdzie ściganie przypada dla europejczyków w środku nocy to dla mnie jakiś absurd. Jasne, można zarywać nocki ale nie każdy może sobie na to pozwolić.

A wracając do wyników sezonu to szkoda Tanaka, bo co do Neuvilla to chyba każdy czuje, że jednak coś mu brakuje jako kierowcy, żeby sięgać po najwyższe trofea. Nie wierzę, że kiedykolwiek zostanie mistrzem. W przyszłym roku trzymam kciuki za Estończyka bo przydałoby się, żeby Ogiera ktoś jednak pokonał. Kibice tego potrzebują, dyscyplina też a i chyba sam Seb dostałby dodatkowy bodziec do dalszej walki.

To był naprawdę fajny sezon. Jeszcze do tego te transmisje online, przez co WRC było na wyciągniecie ręki, jak nigdy. Szczerze pisząc nie myślałem, że jeszcze kiedyś będę się tak emocjonował mistrzostwami świata jak w tym roku.
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23

Re: Repco Rally Australia

Postprzez Rules » niedziela, 18 lis 2018, 14:35

Słuszna uwaga Voo zdecydowanie bardziej wolałem kiedy sezon kończył rajd Wielkiej Brytanii.
Avatar użytkownika
Rules
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 26 kwi 2007, 20:27

Re: Repco Rally Australia

Postprzez Kajtofan » niedziela, 18 lis 2018, 15:00

ZbyszekChaosu napisał(a):@Mad max team orders w M-Sporcie były jeszcze na pewno w Szwecji i Finlandii. Moze jeszcze gdzieś.
Co do nudy to za kilka lat będziemy pamiętać głównie, że 2018 byl kolejnym sezonem dominacji Ogiera.
Gratulacje dla mistrzów.


W Szwecji nie było żadnego team orders w M-Sporcie.
Kajtofan
N3
 
Posty: 348
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 16:43

Re: Repco Rally Australia

Postprzez DonCorrado » niedziela, 18 lis 2018, 15:33

Sherman napisał(a):@andrzejn4 na jakiej podstawie uważasz że Fiesta była najsłabsza w stawce?


Fiesta według wielu ekspertów w ostatnich latach:
gdy wygrywa - nie długo nie będą już tak mocni, będą na pewno odstawać,
gdy przegrywa - fiesta odstaje, bo nie ma wsparcia

a na końcu ich kierowca zostaje mistrzem świata

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
uwielbiam te wpisy na temat Fiest.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Repco Rally Australia

Postprzez Sherman » niedziela, 18 lis 2018, 21:03

Odstawało to wszystko od Polo, teraz wg. mnie auta są bardzo równe :) to że Evans i Suninen nie wygrywają rajdów nie świadczy o tym że Fiesta jest słaba :p

eot. ;)
Avatar użytkownika
Sherman
N3
 
Posty: 213
Dołączył(a): piątek, 20 lip 2012, 22:28

Re: Repco Rally Australia

Postprzez Kajtofan » niedziela, 18 lis 2018, 21:17

Nawet dzisiaj Tanak stwierdził, że ma najszybsze auto w stawce.
Oczywiście różnice nie są duże, można powiedzieć, że minimalne i zależy w jakich warunkach i jakim rajdzie.
Jednak w skali całego sezonu uważam, że jednak Fiesta była rajdówką pod względem szybkości nieco ciut za pozostałymi, ale za to bardzo mało awaryjną. Tak czy siak brawa dla Ogiera, że dwa razy Fiestą wyjął mistrza.
Kajtofan
N3
 
Posty: 348
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 16:43

Re: Repco Rally Australia

Postprzez woocasch » poniedziałek, 19 lis 2018, 10:12

Jak dla mnie genialne zakończenie bardzo dobrego sezonu i nie rozumiem narzekań niektórych forumowiczów, że było nudno. Kiedy ostatnio mieliśmy sezon, w którym o losach tytułu decyduje ostatni rajd, a pretendentów do tytułu jest aż trzech? W samym rajdzie było 4 różnych liderów. Z ostatecznych wyników powiem tylko tyle, że szkoda, że Tanak nie wygrał lub chociaż nie zdobył tylu punktów, żeby przeskoczyć Neuvilla w klasyfikacji rocznej. Jedyny minus Australii to różnica czasowa, bo jednak nie jest łatwo śledzić cały rajd na bieżąco i rano po prostu sprawdzałem wyniki i po emocjach. Ale to nie znaczy, że sam rajd był nudny bo działo się. Kolejny raz doszedłem do wniosku, że Thierry nie trzyma ciśnienia, do póki dobrze idzie to jest super, a jak coś jest nie po jego myśli to zaczynają się problemy. Belg sam sobie narobił kłopotów w pierwszym dniu, po przywaleniu w szykanę i rozwaleniu opony po/na hopie. Gdyby było nieco wolniej w tamtym miejscu to potem nawet roszady kierowców M-Sportu nie dałyby Ogierowi takiego handicapu. No i potem belgijska poprawka ostatniego dnia :)
Faktycznie w statystykach największej wygranej ilości odcinków Tanak jest najlepszy i faktycznie on był najszybszy w tym roku, ale też z powodu swoich błędów i awarii nie był dość skuteczny. Jednak jeżeli przyszły sezon zacznie lepiej niż tegoroczny to jest bardzo duża szansa na tytuł. Nie wiem czy dokładnie analizowaliście, ale Tanak po 7 pierwszych rajdach miał 72 punkty straty do Neuvilla, a na koniec roku zostało 20, zresztą Neuville jechał w tym roku mega nierówno i z taką jazdą w życiu nie wygra tytułu. No chyba, że Ogier pójdzie na emeryturę, a konkurencja będzie jeszcze mniej skuteczna. W pierwszej połowie sezonu (7 rajdów) Neuville zebrał 149 punktów, a w pozostałych 6. tylko 52, dla porównania Ogier miał 122 a potem 97. I w ten sposób Ogier ze straty 27 punktów po Sardynii zakończył sezon z przewagą 18 punktów. Jak Thierry mógł roztrwonić taką zaliczkę to chyba wie tylko on, 45 punktów w 6 rajdach. Ktoś powie, że Tanak nadrobił jeszcze więcej, ale on po pierwszej połowie sezonu nie był liderem mistrzostw, więcej ryzykować. A Neuville miał pilnować Ogiera, co mu się kompletnie nie udało. Hyundai kolejny raz był w roli faworyta, a wyjechał z niczym. Ciekawe czy zajdą u nich jakiekolwiek zmiany, bo czegoś tam ewidentnie brakuje.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Repco Rally Australia

Postprzez piotrg » poniedziałek, 19 lis 2018, 13:12

DonCorrado napisał(a):
Sherman napisał(a):@andrzejn4 na jakiej podstawie uważasz że Fiesta była najsłabsza w stawce?


Fiesta według wielu ekspertów w ostatnich latach:
gdy wygrywa - nie długo nie będą już tak mocni, będą na pewno odstawać,
gdy przegrywa - fiesta odstaje, bo nie ma wsparcia

a na końcu ich kierowca zostaje mistrzem świata

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
uwielbiam te wpisy na temat Fiest.


"Lubię to" :lol:

Najtrafniejszą laurkę Fiescie napisało życie - 2 tytuły :mrgreen: i każdy kto z tym polemizuje jest... :roll:

W tym sezonie auta były bardzo zbliżone do siebie, Toyota faktycznie po poprawce silnika odjeżdżała, ale co z tego jak się z ładne 5 razy Tanakowi rozsypała ! i zabrała kupę punktów - co warte takie auto ?:). Fiesta była najbardziej inteligentna :) - niezawodna i w miarę szybka - najbardziej uniwersalna a to w rajdach podstawa, można powiedzieć że dostosowała się poziomem do kierowcy ! - razem rozegrali sobie te 13 rund po swojemu, nie strzelali na oesach, mało bitew wygrali ale wojna dla nich !:)

A teraz z lekką ironią :wink: - inni byli w super formie, błyszczeli, mieli najszybsze fabryczne samochody a po sezonie mogą sobie jedynie obejrzeć relację z wrc 2018 i zobaczyć jak się to robi :mrgreen:
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości