Repco Rally Australia

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Repco Rally Australia

Postprzez Śmiechol » sobota, 19 lis 2016, 19:24

rajdmen napisał(a):a co powiecie o postawie naszego reprezentanta w RSMŚ , jestem ciekaw waszych opinii zarowno o starcie w australii jak i calym sezonie

Ja mam nadzieję, że będzie z niego kiedyś ktoś pokroju Prokopa, bo raczej na mega tempo nie ma co liczyć w przyszłości, ale do Martina nic nie mam, jeździł sobie za swoje, tyłek do mety dowoził regularnie no i w sumie w jakiś sposób się tym wyróżniał. Jak ktoś wspomniał - wstydu nie ma, mimo że w lepiej obsadzonych rajdach jest raczej na dalszych pozycjach.
Avatar użytkownika
Śmiechol
N2
 
Posty: 188
Dołączył(a): sobota, 8 mar 2014, 11:09
Lokalizacja: Ruciane-Nida, Mazury


Re: Repco Rally Australia

Postprzez Matthias Schmidt » sobota, 19 lis 2016, 20:00

Wydaje mi sie, ze Ogier moze faktycznie 'dac' Mikkelsenowi wygrac, bo jednak VW na pewno chce 1-2 na koniec mistrzostw. Poza tym Andreas jest faktycznie bardzo szybki, lepiej zeby wygral bez pomocy kolegi z zespolu. Paddon poki ma szanse wygrac, nie przepusci Neuville'a, zreszta chyba nie ma juz wiekszego znaczenia czy Thierry jest drugi czy trzeci. Ale kto wie, jesli Kiwi nie nawiaze walki, a Thierry bedzie blisko, to moze pozwola Neuvillowi wskoczyc na podium. O JML szkoda w ogole wspominac, tak bezbarwnego sezonu dawno nie mial. W 2012 tez duzo sie rozbijal, ale blyszczal tempem, czasami nawet zaskakujac samego Loeba. W tym roku szybkosci nie mozna mu odmowic, ale jednak to juz nie jest ta petarda, a dodatkowo mnostwo bledow i pecha jednak troche tez. Z ogromnym minusem Latvala w tym roku.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Repco Rally Australia

Postprzez ToMi888 » niedziela, 20 lis 2016, 16:23

I po rajdzie.

Jak dla mnie kapitalny występ Mikkelsena, chyba najlepszy w karierze. Ciekawe, czy wzmocni jego CV przed następnym sezonem. Byłem pewien, że Ogier go połknie w niedzielę, a jednak tym razem to Sebastien popełnił błąd. Cóż, najlepszym się zdarza :) Tym większe ukłony przed Andreasem, że nie tylko pokazał świetne tempo, ale również ustrzegł się błędów, naprawił usterkę w Polo i jeszcze wytrzymał wszystko psychicznie :) Zwycięstwo absolutnie zasłużone.
Dla Ogiera także szacunek - za to, że po 2 dniach odkurzania był 2 sekundy za liderem. Spodziewałem się, że może być w zasięgu, ale nie aż tak blisko!
Hultaje przyzwoicie, trochę szkoda Paddona, bo przez chwilę zdawało się, że może powalczyć o wygraną. Neuvillowi ten wicemistrz się należał, od Sardynii nie miał słabego rajdu. Całkiem dobry rajd Sordo, nie licząc tej wpadki Martiego.
Fordy znów trochę słabo, choć Tanak i Ostberg momentami robili fajne czasy.
Latvala - typowo ostatnio, niestety dla niego... Mam nadzieję, że ten sezon był tylko wypadkiem przy pracy, że to nie jest równia pochyła...
Petter Solberg!
Kris Meeke!
Avatar użytkownika
ToMi888
N2
 
Posty: 148
Dołączył(a): czwartek, 11 paź 2007, 15:28
Lokalizacja: Tarnów

Re: Repco Rally Australia

Postprzez Matthias Schmidt » niedziela, 20 lis 2016, 17:04

Mikkelsen pojechal znakomity rajd, zwyciestwo zasluzone i najlepsze sposrod jego trzech. Neuville mial bardzo dobry i bardzo rowny sezon, oby to byl przedsmak sezonu 2017. Moze Hyundai zbudowal bardzo dobry samochod i moze Thierry powalczy o tytul. Dobrze byloby to widziec.

Wracajac do Mikkelsena, bardzo licze na to, ze znajdzie posade w jakims dobrym zespole na przyszly sezon. Co jak co, ale zasluguje na to, rozwinal sie w Volkswagenie i ostatnio jest na pewno lepszym kierowca niz JML. Jak dla mnie powinien miec priorytet nad Latvala. I ciekawie byloby zobaczyc jak radzi sobie w innym zespole. Problem jest taki - gdzie? Hyundai ma trzech kierowcow na pelny sezon, szanse na wystawienie czwartego sa znikome. Szansa na Toyote jest, choc mam watpliwosci czy bylby to dobry wybor. M- Sport tez moze jest mozliwy, ale raczej jako ostatnia opcja. Ewentualnie, jesli Ogier dolaczy rzeczywiscie do M- Sportu, moze wtedy Mikkelsen pojdzie do Citroena obok Meeke, a Lefebvre i Breen beda sie zmieniac w trzecim aucie. To bylby ciekawy scenariusz i chyba dla Andreasa najlepszy. Ale czy mozliwy? Na pewno nie z tych najbardziej prawdopodobnych.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Repco Rally Australia

Postprzez Shaitan » poniedziałek, 21 lis 2016, 11:19

Mikkelsen jak to się mawia "pojechał wszystko" czego efektem było imponujące zwycięstwo. Zakończył sezon z przytupem i z całą pewnością nie zaszkodziło to jego akcjom na rynku :wink: .
Fenomenalny rajd ze strony Ogiera. Jego pozycja na trasie powinna z góry dyskwalifikować go w walce o zwycięstwo, a gdyby nie jeden mały błąd, pewnie wygrałby całe zawody (albo przynajmniej dałby VW powód do podjęcia trudnych decyzji).
Neuville od mniej więcej połowy sezonu ogromnie imponuje i w momencie kiedy wszyscy myśleli o tym, że sytuacja w której się znalazł zaczyna go przerastać, on zdobył się na wskoczenie na wyższy poziom. Ogromne gratulacje za ten rajd i cały ten sezon.
Trochę na przeciwnym biegunie znajduje się Paddon. Od momentu imponującego zwycięstwa w Argentynie, rozbłysku supernowej Haydena, nie nastąpił dalszy jej blask. Gwiazda Paddona zaczęła w kolejnych rundach przygasać, przyćmiewana przez Sordo i Neuvilla. Nie wiem na ile była to obniżka formy Nowozelandczyka a na ile podniesienie poziomu gry przez parę Sordo-Neuville. Z perspektywy sezonu należy powiedzieć, że tegoroczny Hyundai był zdecydowanie porównywalny z Polówką. Samochód przez większość czasu był porównywalny z najgroźniejszym konkurentem i nie uważam, by był samochodem słabszym.
O JML szkoda nawet wspominać. Zaledwie 3 wizyty na podium w trakcie całego sezonu, kiedy w większości rajdów startował z bardzo uprzywilejowanej pozycji, mówią niemal wszystko. Niezawinione awarie nie pomagały, ale trudno pozytywnie ocenić w jego wykonaniu miniony rok. Rajd jak cały sezon.
Østberg podobnie jak Fin pojechał rajd oddający jego tegoroczne występy. W większości bardzo przeciętne, z drobnymi przebłyskami, ale koniec końców na przyzwoitej pozycji. Mads jest raczej mocno krytykowany za ten sezon, ale punktowo zniszczył Camilliego notując niedużą stratę do Latvali.
Avatar użytkownika
Shaitan
N3
 
Posty: 328
Dołączył(a): środa, 30 paź 2013, 19:08

Re: Repco Rally Australia

Postprzez woocasch » poniedziałek, 21 lis 2016, 12:38

ToMi888 napisał(a):Latvala - typowo ostatnio, niestety dla niego... Mam nadzieję, że ten sezon był tylko wypadkiem przy pracy, że to nie jest równia pochyła...

W przypadku Latvali równia pochyła jest od 3 lat, wystarczy prześledzić sezony 2014-2016. Co roku mniej wygranych odcinków, mniej zdobytych punktów i mniej wygranych rajdów. Do tego w tym roku przez pół sezonu miał super pozycję startową, a nie potrafił tego wykorzystać. Wg mnie JML niżej już nie może upaść, więc albo odbije się od dna albo zniknie z WRC jak Hirvonen, czyli jako niespełniona nadzieje Finów. U Mikkelsena z kolei trend jest raczej wzrostowy, więc nie ma co Latvali usprawiedliwiać awariami i innymi takimi cudami :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Repco Rally Australia

Postprzez krupson » poniedziałek, 21 lis 2016, 13:12

http://www.wrc.com/en/wrc-3/results/cha ... 59---.html
Wytłumaczcie mi to proszę, bo nie ogarniam co tu się odjaniepawla. To ma być poważna seria? Dzień po zakończeniu rajdu i nie wiemy kto jest mistrzem bo oficjalna strona nie potrafi dobrze obliczyć generalki?
www.motosp.pl
Avatar użytkownika
krupson
N1
 
Posty: 80
Dołączył(a): wtorek, 19 paź 2010, 14:45

Re: Repco Rally Australia

Postprzez mr00wa » środa, 23 lis 2016, 01:08

krupson napisał(a):http://www.wrc.com/en/wrc-3/results/championship/drivers/page/557-259---.html
Wytłumaczcie mi to proszę, bo nie ogarniam co tu się odjaniepawla. To ma być poważna seria? Dzień po zakończeniu rajdu i nie wiemy kto jest mistrzem bo oficjalna strona nie potrafi dobrze obliczyć generalki?


Zarówno w WRC2, jak i w WRC3 liczy się sześć z siedmiu wyników (najgorszy jest odrzucany). Pan Fabre odliczył 4 punkty za Monte Carlo i w ten sposób Simone Tempestini ma cztery główne tytuły w jednym sezonie, jakie mógł zdobyć (WRC3, Junior WRC, Rumunia, Tour European Rally).
mr00wa
N1
 
Posty: 73
Dołączył(a): piątek, 10 sie 2012, 10:23

Re: Repco Rally Australia

Postprzez speedyzxz » środa, 23 lis 2016, 09:50

mr00wa napisał(a):
krupson napisał(a):http://www.wrc.com/en/wrc-3/results/championship/drivers/page/557-259---.html
Wytłumaczcie mi to proszę, bo nie ogarniam co tu się odjaniepawla. To ma być poważna seria? Dzień po zakończeniu rajdu i nie wiemy kto jest mistrzem bo oficjalna strona nie potrafi dobrze obliczyć generalki?


Zarówno w WRC2, jak i w WRC3 liczy się sześć z siedmiu wyników (najgorszy jest odrzucany). Pan Fabre odliczył 4 punkty za Monte Carlo i w ten sposób Simone Tempestini ma cztery główne tytuły w jednym sezonie, jakie mógł zdobyć (WRC3, Junior WRC, Rumunia, Tour European Rally).
W momencie jak krupson pisał post, na stronie WRC.com Pan Fabre nie miał odjętych 4 pkt. Więc chwile im to zajęło :wink:
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Repco Rally Australia

Postprzez Seraf » poniedziałek, 30 paź 2017, 09:13

No to czas na 8 zwycięzcę sezonu czyli hmm Paddon lub Mikkelsen ;)
Seraf
N3
 
Posty: 254
Dołączył(a): piątek, 30 wrz 2011, 10:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Repco Rally Australia

Postprzez Taurus » wtorek, 31 paź 2017, 10:35

Paddon w tym roku bez formy. Bardziej liczylbym na mikelesna neuvilla i ojt ojt ojt oczywiście
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: Repco Rally Australia

Postprzez Seraf » wtorek, 31 paź 2017, 12:54

Z racji walki o vicemajstra wygra pewnie Neuville lub Tanak choć Mikkelsen i Meeke tez się pewnie wmieszają z racji dobrych pozycji startowych w piątek ;)
Seraf
N3
 
Posty: 254
Dołączył(a): piątek, 30 wrz 2011, 10:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Repco Rally Australia

Postprzez Taurus » piątek, 17 lis 2017, 00:45

no i widac że "miliony a nawet miliardy kamyczków boksytowych", cytując klasyka, robią robotę...

proto może startować w wrc , bo jakies toyoto mazdy i inne są w wynikach
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: Repco Rally Australia

Postprzez Seraf » piątek, 17 lis 2017, 11:12

Zapowiada się kolejny zwycięzca w tym sezonie. To najlepszy sezon od lat 90-tych.
Seraf
N3
 
Posty: 254
Dołączył(a): piątek, 30 wrz 2011, 10:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Repco Rally Australia

Postprzez havk » sobota, 18 lis 2017, 13:42

Bez przesady sezony 2000-2003 to były jedne z najciekawszych lat w MS. A Mikkelsen już nie jedzie, podwójny kapec przy jednej zapasówce...
havk
N3
 
Posty: 226
Dołączył(a): sobota, 17 gru 2005, 18:35

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości