Corona Rally Mexico

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Mad Max » niedziela, 15 mar 2020, 15:58

Witcher1990 napisał(a):Jak nie miał problemów to chyba nawet wygrał os, dobrze pamiętam?
Z tego co starałem się śledzić rajd to problem z elektroniką był przez cały rajd.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa


Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Kruk » niedziela, 15 mar 2020, 16:29

Patrząc na wyniki dla mnie rewelacją rajdu byli Suninen i Bulacia. W końcówce drugiego dnia, jak wyprzedził go Tanak wyglądało to tak jak by nie chciał go gonić tylko dowieźć najniższe miejsce na podium rajdu. Mimo tego pozytywnie mnie zaskoczył, bo spodziewałem się zobaczyć to nazwisko niżej w klasyfikacji końcowej. Neuville po tym jak przestał liczyć się w walce o podium pomógł Tanakowi wyprzedzić Suninena. Od awarii technicznej na dziewiątym oesie wygrał pięć odcinków i dwa razy był minimalnie wolniejszy od Tanaka na długich odcinkach a nie na króciakach. Łącznie może pochwalić się największą ilością wygranych odcinków w rajdzie - ośmioma. Kolejne miejsca w tej klasyfikacji zajęli: Tanak - sześć wygranych, Ogier - cztery i po jednym Sordo i Rovanpera.

Trochę humorystycznie można wyciągnąć wnioski, że C3 jest wytrzymalsze od Polo :lol: . Pistolet Bulacia błysnął talentem na takiej nawierzchni w C3 serwisowanym przez Węgrów. Wygrał aż połowę z dwudziestu rozegranych odcinków. W tamtym sezonie zaliczył trzy starty Skodą hiszpańskiej ekipy Race Seven. Nie ukończył tylko Catalonii. Ubiegłoroczny Meksyk i Argentynę jechał innym egzemplarzem tej ekipy, który wydachował w tym drugim rajdzie. Guerra w tamtym sezonie też startował samochodami Race Seven. Wszystkie starty ukończył bez problemów technicznych z samochodem. W tym rajdzie wygrał dwa odcinki i zdobył dziesięć punktów do klasyfikacji rocznej.

Odnośnie Pana Kajetanowicza przyjmijmy, że był to wypadek przy pracy. Oby jedyny tej ekipy w tym sezonie. Głupio było by gdyby okazało się że zamienił siekierkę na kijek. W tym rajdzie jechał ubiegłorocznym samochodem Guerry. Mimo problemów z samochodem może pochwalić się dwoma zwycięstwami w klasie, dwoma drugimi i pięcioma trzecimi miejscami. Dało to dwanaście punktów do klasyfikacji rocznej.

W WRC 2 Tidemand pokazał, że jest w innej lidze. Nie wygrał tylko czterech odcinków na dwadzieścia rozegranych :shock: . Szkoda, że jest tak mało foteli do obsadzenia w samochodach WRC. Jego talent się marnuje :cry: . Zdobył już więcej wartościowych wyników w samochodach klasy R5, niż niektórzy z obecnie startujących samochodami WRC.
Patrząc szerzej na sezon, dużo ciekawsza mogła by być rywalizacja dla kibiców gdyby znaleźli się producenci, którzy wystawili by łącznie jeszcze pięć dodatkowych załóg. Dwóch z "klasy emerytów": Latvalę i Meek'a oraz trzech młodych: Tidemanda, Mikkelsena i Paddona. Pomarzyć można :wink: :mrgreen: .
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Aro90 » niedziela, 15 mar 2020, 23:54

Witcher1990 napisał(a):
Mad Max napisał(a):
trebor napisał(a):Tak się kończy myślenie życzeniowe - mieliście rację, jest kilku szybszych od Kajtka. Ale żeby aż tylu? Mizeria okropna. I te sześć minut też niczego nie zmieniają.
Kajto cały rajd jechał (powiedział bym toczył się) z problemami z elektryką których Hiszpańscy spece nie byli w stanie usunąć na serwisach - silnik nie osiągał całej mocy i potrafił przerywać po mimo to na kilku oesach straty były bardzo małe - nie lubię gdybać ale sprawnym autem i bez tej kary myślę że spokojnie mógłby walczyć o zwycięstwo w klasie.

Jak nie miał problemów to chyba nawet wygrał os, dobrze pamiętam?

Trebor- czasami Kajto nie przywiezie wyniku, a to awaria, a to jakiś pech, czy ostrożna jazda. Po doświadczeniach z mistrzem PRu Kościuszko boimy się, że to będzie taka sama ściema i lanie wody. Jednak KK udowodnił nie raz, że jest mega szybki. Już nawet nie mówię o wygrywaniu w PL słabszym Subaru ale ERC, czy drugie miejsce (trochę przypadkiem- fakt) w WRC w 2019.
Na prawdę bądźmy spokojni o jego wyniki- w 2018 też po pierwszych rajdach były głosy, że słabo itd, choćby Turcja, którą w 2019 wygrał.
Tu nie ma co myśleć życzeniowo- Kajetan po prostu jest szybki i stać go na wiele musi tylko mieć do tego warunki.

Obawiałbym się czegoś innego- zespół nie był w stanie znaleźć usterki- raz, że do niej doszło, dwa nie można jej zlokalizować. Trudno coś więcej powiedzieć bez szczegółów bo nie wykryli tego ale na powyższym to z grubsza wygląda to po prostu źle, bardzo źle...

Ogólnie zgadzam się z wypowiedzią z jednym wyjątkiem, dlaczego twierdzisz że Kajto przypadkiem zajął drugie miejsce w WRC2? śledziłem cały sezon i nie wiem czy ktoś był szybszy od niego i skończył za nim. OK, może Veiby jest mega szybkim driverem tylko ciężko powiedzieć czy on na coś zasługuje skoro jadąc 3 sezony w R5 co roku musi zawalić min. 2-3 rajdy, patrząc na początek nie wydaje się żeby ten sezon był inny... Jak dla mnie Kajto robi mega robotę chociaż może jest ciut wolniejszy od kierowców typu Tidemand. Rajdy w MŚ są mega trudne, pełno pułapek na każdym kroku. Kajto bez znajomości tras musi jechać mądrze, nie może sobie pozwolić na rozbijanie maszyn i kilkuletnią naukę bo Lotos mógłby podziękować. On nie ma takich możliwości jak jego koledzy, u niego nie działa to tak jak u Veibiego Gryazina i Loubeta - skasujesz auto, nie przejmuj się podstawimy następną R5... Kajto dopiero w zeszłym roku pojechał pełny cykl,a inni jadą któryś sezon z kolei. Loubet dopiero w swoim 4 sezonie jechał naprawdę mocnym tempem i wygrał w pełni zasłużenie. Bardzo szkoda tej awarii bo myślę że spokojnie wygrałby rywalizację w WRC 3 i dojechał na wysokiej pozycji w generalce. Nie najlepiej to wygląda że zespół do końca rajdu nie potrafi zlokalizować o co chodzi... nie ukrywam że trochę się zdziwiłem że to RaceSeven będzie obsługiwał auto, tym bardziej że poprzedni tuner BRR również posiada Fabię Evo, i ma doświadczenie w rajdach WRC jak mało która stajnia
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Witcher1990 » poniedziałek, 16 mar 2020, 22:44

Ogólnie zgadzam się z wypowiedzią z jednym wyjątkiem, dlaczego twierdzisz że Kajto przypadkiem zajął drugie miejsce w WRC2?


zdaje się, że dwójka rywali KK w ostatniej chwili zrezygnowała z Australii przez co nie zdobyli pkt i Kajetan wszedł oczko wyżej albo nie stracił na ich rzecz pkt które mogli zdobyć- dokładnie nie pamiętam, to były jakieś rozgrywki punktowe.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Poprzednia strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości