Corona Rally Mexico

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez SOKÓŁ » środa, 26 lut 2020, 18:14

A tym czasem 40 załóg w tegorocznym rajdzie Meksyku:
https://www.rallymexico.com/wp-content/ ... -V.1.3.pdf
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17


Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Kruk » środa, 26 lut 2020, 22:08

Prawdziwy szał ciał w porównaniu do 23 ubiegłorocznych. Tylko .... po odjęciu lokalesów i szołmena Blocka zostaje ... dwadzieścia trzy załogi :lol: . Sordo wreszcie ma możliwość rozpoczęcia rywalizacji. Mam nadzieję, że zakończy wyżej, niż w tamtym roku. Szkoda, że w WRC 2 tylko trzy załogi. Z dziewięciu konkurentów Pana Kajetanowicza realnie powinien zwracać uwagę na miejscowego asa Guerrę, pistoleta Bulacie debiutującego w C3 i Solberga jeśli wytrzyma mu Polo :lol: . Pistolet Heller może też błysnąć jakimś lepszym wynikiem pod warunkiem, że uda mu się ukończyć :wink: . Jeśli nie przytrafią się jakieś nieprzewidziane "atrakcje" to naszych reprezentantów w ciemno można ustawić na wirtualnym podium :wink: . Przynajmniej ponad trzysta kilometrów emocji a nie niecałe sto pięćdziesiąt :lol: . I kolejna okazja żeby porównać sobie wytrzymałość samochodów R5 :wink: .
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez woocasch » piątek, 28 lut 2020, 13:27

Lista w Meksyku zawsze wygląda plus minus tak samo, więc i tak jest nieźle, że w WRC2 mamy trzech zawodników, a w WRC3 dziesięciu :)
A co do szans i oczekiwań wobec Kajetanowicza. Faktycznie podium jest możliwe i realne do osiągnięcia, oczywiście w WRC3. Nie ma co myśleć w kategorii RC2 i patrzeć na zawodników w WRC2, no chyba, że tylko pod kątem czysto statystycznego porównania. Guerra i Heller (chociaż jedzie tylko Alberto, a nie Pedro) będą zapewne mocni. Solberg też może mieć pojedyncze dobre czasy, ale raczej w przeciągu całego rajdu będzie mieć przygody i straci nieco czasu.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez trebor » piątek, 28 lut 2020, 16:31

RC2 to RC2. Na te różne WRC 2,3 nie patrzę. Lista krótka, Kajto ma szansę zabłysnąć i objechać całe RC2. Nie widzę inaczej.
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Kruk » piątek, 28 lut 2020, 18:59

Kogoś chyba mocno poniosła fantazja :wink: .

Mimo że kibicuje naszym reprezentantom to ... Tidemand ma w dorobku dwa zwycięstwa w tym rajdzie w samochodzie tej klasy. Co prawda jechał wtedy (w 2017 i 2018 roku) z pilotem, który w tegorocznej edycji będzie prowadził Veiby'ego. Ciekawie będzie sobie porównać osiągnięcia debiutujących na tych trasach Kajetanowicza, Veiby'ego i Gryazina. Wszyscy trzej będą mieli ciśnienie. Kajetanowicz bo to jego otwarcie sezonu, a pozostali dwaj dlatego że reprezentują fabryczną ekipę. Dodatkowo mają okazję zdystansować rywali z Forda. Gdyby Kajetanowiczowi udało się wbić na podium w RC 2 to było by to świetne rozpoczęcie tegorocznych startów :D .
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Witcher1990 » piątek, 28 lut 2020, 21:03

Kajetan pojedzie strategią- szybko ale bez przesad i do mety. Powinno dać to podium.

W ogóle to mam pewne spostrzeżenie- może Wam również rzuciło się to w oczy? samochody R5 nie są tak wytrzymałe jak WRC, przejechanie całego rajdu bez awarii bywa trudne. Wydaje mi się, że Kajetan stawia na to, żeby przede wszystkim być na mecie, a nie podejmować walkę za wszelką cenę. Zazwyczaj daje mu do dobry wynik (podium) i fajnie wygląda na koniec sezonu (2gie miejsce). Celem takiej jazdy jest 1wsze miejsce w perspektywie całego sezonu.

Inni kierowcy jadą z kolei żeby pokazać prędkość i dzięki temu zostać zauważonymi przez fabryki- jak mają pełny sezon i dobre warunki to mogą nawet wygrać mistrzostwa- mam jednak wrażenie, że głównym celem jest dalszy awans. Są to młodzi kierowcy więc WRC2 to taka trampolina do WRC. Sam wynik na koniec roku średnio ich interesuje- stąd awarie, przygody, dzwony, usterki :)
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez trebor » sobota, 29 lut 2020, 13:00

Kruk napisał(a):Kogoś chyba mocno poniosła fantazja :wink: .

Mimo że kibicuje naszym reprezentantom to ... .................................................................................................................................. Gdyby Kajetanowiczowi udało się wbić na podium w RC 2 to było by to świetne rozpoczęcie tegorocznych startów :D .

Patrzę inaczej - Kajto jest mocno ukształtowanym kierowcą a to tylko RC2. Jak nie teraz to kiedy? Po 50? :D
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Yrtat » sobota, 29 lut 2020, 16:59

Co to znaczy tylko RC2? tam jest trzech kierowców szybszych od Polaka
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Kruk » sobota, 29 lut 2020, 19:45

Właśnie dlatego poprzednio napisałem że trebor'a poniosła chyba fantazja. Zaryzykowałbym nawet teorię, że czterech jest szybszych. Może nie wszystkim sprzęt pozwoli ukończyć .... ale nawet mimo tego konkurencja do podium jest duża. RC 2 to przecież druga kategoria w hierarchii ważności po WRC-ach klasyfikowanych w RC 1.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez trebor » sobota, 29 lut 2020, 20:07

Yrtat napisał(a):Co to znaczy tylko RC2? tam jest trzech kierowców szybszych od Polaka

To "tylko" znaczy tyle, że Kajto nie jest nowicjuszem w tej kategorii. Co innego, gdyby jechał "wurcem", wtedy jakiś margines bezpieczeństwa by się należał. Rzeczywiscie, jedynie Pontus może być szybszy, no i zagadką jest Solberg, ale chyba bez przesady, do tempa Kallego z zeszłego roku powinno mu brakować. Jeszcze brakować.
Bardzo kibicuję Kajetanowi i nie podoba mi się taka próba ciułania punktów, o jakiej mówicie. Kajtek już nie ma czasu, ma jechać.
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Yrtat » sobota, 29 lut 2020, 20:31

Dla mnie także Veiby oraz Gryazin są szybsi. I Kajto właśnie będzie ciułał te punkty.
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Kruk » sobota, 29 lut 2020, 23:02

Fajnie, że są załogą reprezentującą nasz kraj. Szkoda, że jedyną po nagłych zakończeniach zagranicznych startów dwóch Panów młodzieżowców na P. Zgadzam się z Yrtat. Do tej listy dopisałbym jeszcze czwartego Guerrę, który ma poważny atut w postaci znajomości domowego rajdu w którym, w rożnych samochodach, startował już dwanaście razy. W jakiś sposób na korzyść Pana Kajetanowicza może działać fakt, że Gryazin po wygraniu ośmiu z trzynastu odcinków Serras de Fafe na przedostatnim według różnych źródeł zaliczył wypadek albo opuścił trasę. Może mieć jakąś blokadę, na świeżo. Choć z drugiej strony, to w pełni zawodowcy i radzą sobie z takimi sytuacjami.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Loeb1987 » czwartek, 5 mar 2020, 08:51

Yrtat napisał(a):Dla mnie także Veiby oraz Gryazin są szybsi. I Kajto właśnie będzie ciułał te punkty.

Oni jeżdżą w innej klasie ;) Więc Kajto może sobie tylko teoretycznie patrzeć na nich z boku. Nic nie wnoszą do jego walki o tytuł.
W WRC3 tylko Oliver będzie zagrożeniem na tym rajdzie.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Yrtat » czwartek, 5 mar 2020, 09:09

Dziękuję za potwierdzenie moich słów.
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Mad Max » czwartek, 5 mar 2020, 13:27

Loeb1987 napisał(a):
Yrtat napisał(a):Dla mnie także Veiby oraz Gryazin są szybsi. I Kajto właśnie będzie ciułał te punkty.

Oni jeżdżą w innej klasie ;) Więc Kajto może sobie tylko teoretycznie patrzeć na nich z boku. Nic nie wnoszą do jego walki o tytuł.
W WRC3 tylko Oliver będzie zagrożeniem na tym rajdzie.
No w końcu ktoś napisał że Kajta interesuje WRC3 i będzie wykładał lache czy mu Gryazin włoży minute czy dwie skoro jedzie w innej klasie WRC2 - i tak bedzie przez cały sezon. Obstawiam że rajdy tez będa te w których startował w poprzednich sezonach - dorzucą jakąś Portugalię np.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości

cron