Corona Rally Mexico

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Nox2 » niedziela, 10 mar 2019, 20:17

Nox2
N1
 
Posty: 90
Dołączył(a): czwartek, 2 gru 2010, 22:09


Re: Corona Rally Mexico

Postprzez DonCorrado » niedziela, 10 mar 2019, 20:49

W sporcie już od dawna chodzi głownie o pieniądze. Te dyskusje to taki krzyk rozpaczy, raczej nic nie wniosą, pisze "raczej" bo zawsze warto jakoś dyskutować, zaznaczać swoją obecność choćby po to żeby wiedzieli, że jednak jeszcze są tacy co nie do konia są jeleniami - jednak jeszcze nie wygraliśmy do końca trzeba nadal posądzać kibiców a nie pieniądze.
Powodem tego wszystkiego jest materializm i nadmierna konsumpcja ogółu społeczeństwa.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez adamlen » niedziela, 10 mar 2019, 20:59

Przejazd Meeka na Power Stage :shock: :shock:
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez rafalze-ce » niedziela, 10 mar 2019, 21:20

Nox2 napisał(a):Sam sobie odpowiem

https://www.twitch.tv/jankristinek?fbcl ... KFJwvoX6G4

Podziękował
rafalze-ce
N3
 
Posty: 229
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 21:58
Lokalizacja: Zebrzydowice, SCI

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Hubertos » niedziela, 10 mar 2019, 22:11

@zółtodziób

Widzę, że bardzo literalnie i restrykcyjnie podchodzisz do kwestii karnetów na RP, pozwól że w czymś Cię uświadomię. Organizator ustalił takie, a nie inne zasady co do karnetów, że obowiązywały tylko i wyłącznie w strefach kibica. Nie ustalałem tych zasad, nie miałem na nie wpływu. Wydaje mi się, że jasne było to, że celem organizatora jest maksymalne zdarcie kasy przy jak najmniejszym wysiłku. Brak zakupu karnetu możesz uznać z cwaniactwo lub oszustwo, ale nie było to niezgodne z prawem lub ew. regulaminem, którego na stronie rajdu nie uświadczyłem. Karnety na Polaka udawało mi się nabyć poprzez konkursy facebookowe, nie zostałem skontrolowany za żadnym razem, gdyż unikałem PW.

Jako kibic, mógłbym wydać te 150 zł dla wspólnego celu jakim jest zapełnienie budżetu tego rajdu. Ale z drugiej strony, dlaczego ja mam iść na jakieś ustępstwa, skoro to organizator przez wszystkie edycje WRC szedł po najmniejszej linii oporu. W policyjny sposób zablokowano 95% możliwych dojazdów do odcinków, za każdym razem możliwość przemieszczania się po dojazdówkach czy odcinkach do łątwych nie należała, na pewno trzeba było kombinować.
" jak uważasz że jesteś robiony w ch**a to nie oglądaj" - oglądałbym nawet bez karnetu, gdyż nie łamałbym obowiązującego prawa. Skoro organizator nie miał skrupułów i wykorzystał okazję na 110% to ja jako kibic też bym to robił.

Możesz mówić, że robię z siebie ofarię. Ja o Tobie powiem tak: "Oni plują, a Ty udajesz że deszcz pada".

Polak wyleciał przez kilka powodów:
- kasa,
- niesforni kibice (to zrzuciłbym na za małą liczbę safeciarzy i ich słabe przeszkolenie),
- brak kibiców z zagranicy, którzy byli sfrustrowani poblokowanymi dojazdami (przeczytałem wiele negatywnych postów na motorsportforums.com),
- kręcenie lodów przez PZM.

Sorry za Offtop.

Jeszcze jedno, za karnet na Rzeszowskim, Egerze/Mecseku, Barum czy Świdnickim płaciłem chętnie, raz że ceny były uczciwe i rozsądne, dwa mogłem odczuć odrobinę szacunku, którego brakowało na RP.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Mic_123 » poniedziałek, 11 mar 2019, 09:45

Czy ktos wie gdzie sie podzial pilot Pieniazka z poprzedniego sezonu P.Mazur? jakies starty w RSMP?
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez akosinho » poniedziałek, 11 mar 2019, 11:33

Ktoś wie co powiedział Tanak po power stage'u? Jakoś mi jego wypowiedź umknęła a na wrc.com w live text są tylko cytaty z Ogiera i Evansa. Jestem ciekaw dlaczego Ott lekko odpuścił PS i nie zawalczył o dodatkowe punkty.
akosinho
 
Posty: 7
Dołączył(a): poniedziałek, 5 paź 2015, 20:32

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Yrtat » poniedziałek, 11 mar 2019, 13:42

akosinho napisał(a):Ktoś wie co powiedział Tanak po power stage'u? Jakoś mi jego wypowiedź umknęła a na wrc.com w live text są tylko cytaty z Ogiera i Evansa. Jestem ciekaw dlaczego Ott lekko odpuścił PS i nie zawalczył o dodatkowe punkty.

Podobno kapcia złapał i nie miał jak powalczyć o PS.
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 11 mar 2019, 17:30

@ Hubertos - mnie chodzi o podejście czysto moralne. Argumenty za tym żeby nie płacić za wjazd są mi znane. Oczywiście,że organizator chciał za to zedrzeć ja najwięcej kasy, ale ponieważ to jest JEGO produkt to ON ma prawo to wycenić jak uważa. Ty nie musisz tego kupować. Podobnie jak z zegarkami. Jest sobie jakaś Omega za kilka tysięcy i jest sobie Casio za kilka stówek. Oba tak samo pokazują czas, różnią się sposobem wykonania, ale generalnie jeśli chodzi o podstawową funkcjonalność„ to bez różnicy. Jak najbardziej masz prawo uważać, że Omega jest za droga, że nawet te ich szafirowe szkło i luksusowe wykończenie nie są warte pieniędzy jakie trzeba zapłacić za ten wynalazek i jest to kompletne zdzierstwo. sam tak uważam, dlatego używam Casio za 400 złotych. Nie stanowi to jednak żadnego usprawiedliwienia jeśli pójdziesz i gwizdniesz Omegę ze sklepu. Tak samo jest ze wszystkim i nie widzę powodu żeby rajdy traktować inaczej. Fajnie że są takie za które nie trzeba płacić lub płaci się rozsądne pieniądze, ale po pierwsze nie uważam,że 150 PLN za karnet to jest jakaś masakryczna i nieosiągalna dla polskiego kibica kwota, a po drugie zawsze mam taki wybór, że mogę tego w ogóle nie oglądać. Takie jest moje zdanie i go nie zmienię. Myślę zatem że możemy skończyć offtopa, wzajemnie szanując swoje poglądy. Zdaję sobie sprawę, że moje poglądy są niewygodne wielu osobom, ale też pragnę podkreślić, ze nikogo nie zamierzam w z tym piętnować ani tym bardziej nikomu ubliżać. Dla mnie po prostu jest to moralnie czerstwe, ale kijem Wisły nie zamierzam zawracać.

Co do oglądania poza strefami kibica - prawda, żaden paragraf tego nie zabrania, ale to jest dostarczanie amuninicji rzeczonej Mutonce i jej kumplom. Nawet nie specjalnie muszą się starać żeby wymyślać jakieś "podkładki" do usunięcia jakiegoś rajdu, wystarczy kilka ujęć z powietrza że kibice stoją poza wyznaczoną strefą i wymówka gotowa. Oczywiście znów nie chcę przez to powiedzieć,że wyłączna wina leży po stronie kibiców bo kto chce ten sobie wymówkę zawsze znajdzie, ale w tej całej endżojce żaden z was nie bierze pod uwagę, że takie zachowania nie pomagają w utrzymaniu rangi WRC.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Hubertos » poniedziałek, 11 mar 2019, 17:53

Jeszcze się ustosunkuję ten jeden raz poza tematem Rajdu Meksyku.

Również nie było oficjalnego zakazu przebywania poza strefami kibica, tego by się nie dało zrealizować nawet gdyby jakimś cudem coś takiego wprowadzili. Poza tym czy to jest argument przeciwko rajdowi w WRC? Chyba tylko na Rajdzie Alzacji, Portugalii i Niemiec pojawił się temat zakazu stania poza PW. W praktyce i tak nie jest to możliwe do pełnego osiągnięcia.

Co do moralności, masz rację tak naprawdę. Ale z drugiej strony, ciężko jest pójść jako widz na duże ustępstwa, które na innych rajdach, czy w poprzednich latach nie pojawiały się. Organizator na każdym kroku zamiast ułatwić oglądanie, to je utrudniał. Oni na ustępstwa nie poszli, żadne, pytanie czy my w tym przypadku powinniśmy dać się wykorzystać w imię ogólnego dobra, które PZM ma daleko w uszanowaniu.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 11 mar 2019, 18:57 przez Hubertos, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 11 mar 2019, 18:17

@Hubertos - co do tego że organizator miał ułatwiać oglądanie a je utrudniał to przyznaję rację. Naprawdę słabo się wywiązał i nie zamierzam z tym polemizować. Czy powinniśmy się dać wykorzystywać dla ogólnego dobra - nie, ale zawsze mogę nie jechać i nie oglądać. Odpuścić w ogóle kilka polskich rajdów i w to miejsce obejrzeć na przykład Deutschland. Ale tutaj nie zamierzam nikomu takiej postawy narzucać, po prostu zwracam uwagę,że zawsze jest jakieś inne wyjście.

Co do przebywania poza PW - tak jak pisałem to posłużyło raczej jako pretekst. Gdyby dostali ile trzeba hajsu pewnie by się o tym nie zająknęli tak jak im nie przeszkadzało przyznać nam rundy po fatalnej edycji 2013. To generalnie nie jest duży zarzut w kierunku kibiców, raczej też kamyczek do ogródka. Zgadzam się też,że temat jest ciężki do upilnowania.

Myślę, że możemy skończyć offtopa.
Pozdro!
Ostatnio edytowano poniedziałek, 11 mar 2019, 18:31 przez żółtodziób, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez trebor » poniedziałek, 11 mar 2019, 18:17

Hubertos - oczywiscie masz rację. @Żóltodziub traci energię niepotrzebnie, broniąc orga. Moim zdaniem cały oes musi być dla kibiców! A organizowane punkty należy traktować jako "show - room'y" - jak ktoś lubi muzykę, bary i video, proszę bardzo. A jak nie, wybieram sobie dogodne dla mnie miejsce (bezpieczne) i oglądam, biorąc pod uwagę oczywiscie otasmowanie trasy. Sensowne otasmowanie, bo z tym są kłopoty!! Organizator powinien takze cały oes zabezpieczyć odpowiedzialnymi i fachowymi safeciarzami. A nas, kibiców, nie obchodzi, skąd ich wezmie. Kupujemy karnet (za rozsadne pieniądze) i wjeżdzamy na "widowisko". A org niech ich sobie wychowa lub zapłaci sensowne pieniądze. Od lat sypiam przy oesach (oprócz Elmotu i pazdziernikowych imprez) - jest mi łatwiej, bo mam autko do tego przystosowane (żółte :D ) - i to jest esencja rajdu! Kupę ludzi tak robi (pozdro dla CIN), zawsze, w większych czy mniejszych grupach - dogadujemy się z wlaścicielem danego terenu. Da się. Opłata 10 lub 20 zł jest ok, 50 przy Rosochackiej - przegięcie. Ale zawsze własciciele narzekają na orga i sposób, w jaki są przez orga traktowani (mowa o Mazurach tutaj). Także org musi przewidzieć, ze zawsze znajdzie się dzicz wśród kibiców. To są jego zadania i za to bierze kasę. A zrzucanie winy na kibiców jest beeeee.
@żółtodziub - zrób może jakiś wątek dotyczący "zycia przy oesach", przeniesmy tam takie dyskusje. Tu smiecimy, a Pieniążek wygrał WRC2 Pro :D I gratulacje, bo wynik idzie w swiat, a niewielu będzie pamiętać jakieś kolosalne straty czasowe.
@Mic_123 - Przemo Mazur podobno czasowo się nie wyrabia ze wszystkim w swoim życiu i z czegoś trzeba zrezygnować. A ma też inną pasję, też na s.. czy tam h..
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 11 mar 2019, 18:35

@trebor - nie bronię organizatora, mam sporo przeciwko niemu i zgadzam się właściwie ze wszystkimi zarzutami pod jego adresem. Tak jak pisałem chodzi wyłącznie o to,że jakim kulawym i garbatym produktem nie był RP to był on własnością PZM. Walczyć trzeba, ale oszukiwać nie wolno - takie jest moje zdanie.

Jak czujesz potrzebę drązenia tematu to sam załóż jakiś wątek. Ja swoje powiedziałem, przestałem dawno liczyć na to,że kogokolwiek przekonam i nie zamierzam brnąć w to dalej.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez trebor » poniedziałek, 11 mar 2019, 18:46

@żółtodziub - peace :D Nie odbieraj tego jak krytykę, wrzucam tylko swoje 3 grosze. Nic poza tym. Do zobaczenia przy oesach!
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez DonCorrado » poniedziałek, 11 mar 2019, 23:33

Wstęp płatny był na strefy, oczywiście podciągali tonem wypowiedzi to pod teren całej Warmii i Mazur.
Zagrywka była jednak bardzo świńska, bo zastraszyli większość karnetem, używając do tego darmowej Policji - blokowali drogi. Z jakiej racji? Kto tej policji płaci? Oni czy my?
Kto był sponsorem? Nasza spólka? Czy spólka Kulczyka?
Nie można sobie dać wejść na głowę!!!!!!!!!!!!!!
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości