Corona Rally Mexico

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez adamlen » niedziela, 12 mar 2017, 21:39

Kris Kris Kris....gdyby odpadł na tym zakręcie mógłby już równie dobrze kończyć karierę. Ale szczęście tym razem było po jego stronie. 10cm w lewo a zakończył by rajd na zaparkowanym aucie. Tak czy inaczej dobra prędkość przez cały rajd, w równych warunkach z Neuvillem i Sebem był minimalnie najszybszy. Była by w Citroenie pełnia szczęścia gdyby nie ten ostatni wybryk Krisa.

Ogier - Fiesta to nie Polo, konkurenci już nie są na przegranej pozycji. Mimo to bardzo mądrze, w jego stylu.
Neuville - Szybko, pewnie, ale bez szaleństwa znanego z pierwszych dwóch rajdów, ma podium w nagrodę.

No i Toyota - Średnio..Nie spodziewałem się po nich takiego tempa jak w poprzednich rajdach, ale mimo wszystko trochę poniżej oczekiwań.
Chociaż z drugiej strony i tak jest lepiej jak w przedsezonowych przewidywaniach :)

Dużo aut borykało się z problemami technicznymi, ale rajd jest specyficzny więc musiało to wyjść przy nowych konstrukcjach.
Trzeci rajd - Trzeci kierowca wygrywa, trzeci producent wygrywa. Póki co chyba najciekawszy sezon jaki obserwowałem.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw


Re: Corona Rally Mexico

Postprzez miszczu140000 » niedziela, 12 mar 2017, 21:44

Ja piernicze ale było i 3 kierowca w 3 aucie wygrał 3 rajd sezonu a wiele osób mówiło że Cytryna jest bee chociaż wyniki Lefebre(cioty) temu przeczą i pozycja startowa była dobra ale gdyby jej nie było to pewnie też by było pudło jeśli nie wygrana a jak na Korsyce wygra Hultaj co obstawiam bo gdyby nie problemy na oesach wokół trzepaka też by się liczyli (podobnie Evans i Tanak gdyby nie kary i problemy to też byli by blisko Ogiego ). Brakuje tylko Polo 17' z Mikkelsenem za kierownicą wtedy to by była jedna bajka :roll:
Avatar użytkownika
miszczu140000
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2015, 11:22

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Yrtat » niedziela, 12 mar 2017, 21:57

Mała prośba-przestań gdybać :) :P
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Shaitan » niedziela, 12 mar 2017, 22:01

Cóż za nieprawdopodobne szczęście Meeke'a... :shock: . Byłem pewny, że to koniec jak kamera zaczęła wirować. Swoją drogą chyba trochę spanikował, bo totalnie stracił orientację w pierwszym momencie. Chris był najszybszy i zasłużył na zwycięstwo, ale tak jak pisałem, cała fura szczęścia była dziś po jego stronie...
Avatar użytkownika
Shaitan
N3
 
Posty: 328
Dołączył(a): środa, 30 paź 2013, 19:08

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez miszczu140000 » niedziela, 12 mar 2017, 22:22

3 Yaris będzie w Francji czy dopiero w Portugalii :?:
Avatar użytkownika
miszczu140000
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2015, 11:22

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez maciotacio » niedziela, 12 mar 2017, 22:42

Kris.... ale dzik! 8)
Już myślałem, że będzie rolada, uszkodzone mocowanie kamery mogło na to wskazywać :lol:
Teraz szczęście było po jego stronie - pare cm w lewo i zahaczyłby o tego srebrnego sedana. Swoją drogą co za inteligenci parkują auta na zewnętrznej szybkiego, podbijającego zakrętu...
Avatar użytkownika
maciotacio
N2
 
Posty: 193
Dołączył(a): środa, 19 wrz 2012, 11:58

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez DonCorrado » niedziela, 12 mar 2017, 23:00

Szczęście wskazało zwycięzce - to nie przypadek.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Yrtat » poniedziałek, 13 mar 2017, 10:08

A ta wygląda draśnięty VW przez Meeka :)
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5970C15B
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez posejdon » poniedziałek, 13 mar 2017, 10:52

Yrtat napisał(a):A ta wygląda draśnięty VW przez Meeka :)
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5970C15B

Ja bym nie naprawiał ;-)
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez Rules » poniedziałek, 13 mar 2017, 11:16

Kris mega fart, tak to wyglądało, jeśli ktoś nie widział:
https://www.youtube.com/watch?v=8mRoZBmnbPU
Avatar użytkownika
Rules
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 26 kwi 2007, 20:27

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez rafalze-ce » poniedziałek, 13 mar 2017, 11:26

A tak to wyglądało z obozu Cytryny
https://www.facebook.com/DefiendeLosRal ... 470332713/
rafalze-ce
N3
 
Posty: 229
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 21:58
Lokalizacja: Zebrzydowice, SCI

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez deiman » poniedziałek, 13 mar 2017, 14:14

u wszystkich reakcja bardzo podobna ;) : https://www.youtube.com/watch?v=5WDwBZEOnek

Ostatni raz 3 roznych zwyciezcow w pierwszych 3 rundach mielismy w 2000 roku: Makkinen ( Monte ), Gronholm ( Sweden ), Burns ( Safari ).

Dla mnie Meksyk przyniosl dwie wazne informacje: Po pierwsze Nuville w i20 jest do pokonania, po drugie C3 i Meeke'a moze wygrywac. Ciezko cos powiedziec o Toyocie na szutrze z racji choroby Hanninena i pozycji JML. Miejmy nadzieje, ze beda jednak bardzo blisko reszty graczy w pozostalych rajdach. Monte i Szwecja to troche inna bajka, ale trzymam za nich kciuki. Przykro z powodu problemow Sordo i Evansa. Lefebvre na razie slabiutko.

Brakuje jeszcze zwyciestwa Hyundaia, moze wiec na Korsyce? Kto wie ;)
Ostatnio edytowano poniedziałek, 13 mar 2017, 14:15 przez deiman, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez adamlen » poniedziałek, 13 mar 2017, 14:15

Wyniki nieoficjalne. Osobiście jednak nie spodziewam się dyskwalifikacji Ogiera.
Drugie miejsce Sébastiena Ogiera i Juliena Ingrassii w Rajdzie Meksyku stoi pod znakiem zapytania. ZSS warunkowo zatwierdził oficjalne wyniki. Skrzynia biegów Fiesty z numerem 1 została zaplombowana - i będzie ponownie skontrolowana przez FIA po powrocie samochodu do Europy.

Komisarze FIA pod kierownictwem Jérôme Touqueta przez trzy godziny sprawdzali pięć samochodów na końcowym BK. O godz. 21.15 opublikowano oficjalne wyniki rajdu, warunkowo umieszczając w nich Ogiera.
[autoklub.pl]


deiman
Ostatni raz 3 roznych zwyciezcow w pierwszych 3 rundach mielismy w 2000 roku: Makkinen ( Monte ), Gronholm ( Sweden ), Burns ( Safari ).


W 2011 roku również w pierwszych 3 rajdach było 3 różnych zwycięzców, z tą różnicą, że dwa zwycięstwa było dla jednego zespołu.
Hirvonen (Ford)
Loeb (Citroen)
Ogier (Citroen)
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez woocasch » poniedziałek, 13 mar 2017, 15:26

deiman napisał(a):u wszystkich reakcja bardzo podobna ;) : https://www.youtube.com/watch?v=5WDwBZEOnek

Ostatni raz 3 roznych zwyciezcow w pierwszych 3 rundach mielismy w 2000 roku: Makkinen ( Monte ), Gronholm ( Sweden ), Burns ( Safari ).

Dla mnie Meksyk przyniosl dwie wazne informacje: Po pierwsze Nuville w i20 jest do pokonania, po drugie C3 i Meeke'a moze wygrywac. Ciezko cos powiedziec o Toyocie na szutrze z racji choroby Hanninena i pozycji JML. Miejmy nadzieje, ze beda jednak bardzo blisko reszty graczy w pozostalych rajdach. Monte i Szwecja to troche inna bajka, ale trzymam za nich kciuki. Przykro z powodu problemow Sordo i Evansa. Lefebvre na razie slabiutko.

Brakuje jeszcze zwyciestwa Hyundaia, moze wiec na Korsyce? Kto wie ;)


Też jak to zobaczyłem to chwyciłem się za głowę, a ponieważ kamerka latała myślałem, że Kris rolował. Szkoda, że nie skręcił od razu w prawo i nie wrócił na drogę, bo strata byłaby minimalna.
Zgodzę się, że Neuville jest jak najbardziej do pokonania, do tego i20 wydaje się minimalnie przed resztą stawki jeżeli chodzi o czyste tempo. Jednak i Fiesta i C3 nie są daleko z tyłu. Ale nie zgodzę się z Twoim tłumaczenia JML jego pozycją startową. Ogier jechał w piątek jako drugi i nie tracił tak czasu. Toyota ogólnie w tym rajdzie nie istniała pod względem tempa, ciekawe czy tak samo będzie na innych szutrach czy to raczej "wypadek przy pracy". Ogólnie stawka jest wyrównana i jeżeli Ogier nie dostanie jakiejś większej kary czy dyskwalifikacji to M-Sport ma rewelacyjny początek sezonu. W każdym rajdzie są na podium, przywożą duże punkty i widać to w tabelach zarówno kierowców jak i konstruktorów.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Corona Rally Mexico

Postprzez deiman » poniedziałek, 13 mar 2017, 18:00

Adamlen, tak, chodzilo mi o 3 roznych zwyciezcow z 3 roznych stajni.
woocasch, rzeczywiscie, brakowalo tutaj tempa, ale w zasadzie pisalismy o tym przed rajdem. Niestety moze okazac sie, ze reszta sezonu bedzie dla Toyoty o wiele ciezsza, niz pierwsze dwie rundy. Tutaj jeszcze uwierzylem w slowa JML, ktory mowil przed rajdem, ze to bedzie ciezka przeprawa. Na Korsyce moze sie okazac, ze jest jeszcze gorzej, ale kto wie co sie wydarzy? Moze Toyota znow wykona jakis magiczny krok naprzod w rozwoju samochodu lub dostosowaniu go? :) A moze beda zupelnie odstawac? Oby nie :) Poki co ciesze sie wygrana Krisa i licze, ze w nastepnym rajdzie ja powtorzy 8) .
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 99 gości