Czy stać Makinena na piąty tytuł mistrza świata?

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Postprzez LIPciu » niedziela, 16 mar 2003, 13:29

zwróćcie uwage jak bardzo OBECNA klasyfikacja byłaby zmieniona (a rozegrano zaledwie trzy eliminacje) gdyby obowiązywał stary system punktacji!! obecnie liderem byłby sainz. osobiście uważam że nowy system jest wadliwy
Avatar użytkownika
LIPciu
A5
 
Posty: 953
Dołączył(a): niedziela, 9 mar 2003, 21:13
Lokalizacja: kraków


Postprzez thompson40 » niedziela, 16 mar 2003, 13:35

obecny system punktacji premiuje dojeżdżających. wedłóg mnie jeśli ktoś jest najlepszy w rajdzie to powinie dostać w nagrode dużo więcej punktów niż zawodnik na drugiej pozycji. wedłóg mnie premiowani powinni być zwycięzcy. chociaż z drugiej strony jeśli punktowanych jest tylko 6 pierwszych miejsc to dochodzi do takie sytuacji jak w zeszłym sezonie, najsłabsze zespoły miały po kilka punktów podczas gdy najsilniejsze [najbogatsze] miały ponad 100! trzeba pójśc na jakiś kompromis niestety. obecny system punktowania daje większe szanse zespołom "drugiej ligi", pozwala się rozwijać tym zespołom. obiektywnie patrząc zmiana była chyba słuszna.
pzdr
Avatar użytkownika
thompson40
N3
 
Posty: 457
Dołączył(a): poniedziałek, 2 wrz 2002, 11:46
Lokalizacja: józefów

Postprzez Rafał » niedziela, 16 mar 2003, 14:48

Wydaje mi się, że sprawiedliwym rozwiązaniem byłaby różnica 4 punktów między pierwszym a drugim miejscem i może jakiś dodatkowy punkt za największą ilość wygranych oesów.
Avatar użytkownika
Rafał
N2
 
Posty: 121
Dołączył(a): sobota, 15 lut 2003, 20:43
Lokalizacja: Łańcut

Postprzez TommiCrazy » niedziela, 16 mar 2003, 18:26

GRANDMASTER Ty bruuuuuutalu!!!!!! jak możesz z taką siarczystością tak myśleć!!!
8)
Obrazek
Mitsubishi Starion Turbo EX2000
Avatar użytkownika
TommiCrazy
A6
 
Posty: 1057
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 20:40
Lokalizacja: Skawina-cheltenham UK

Postprzez grandmaster » niedziela, 16 mar 2003, 21:41

Ja tylko wyrażam swoją opinię "TommyCrazy"...moja wcześniejsza wypowiedź nie kierowana jest dezaprobatą do osoby "Bik Mak'a". Wręcz przeciwnie...bardzo go lubie i uważam, że jest to jeden z najlepszych kierowców świata- nadal!!! Tylko staram się myśleć nie pod kątem emocjonalnym o Makkinen'ie, raczej pod kątem jego wcześniejszej, teraźniejszej i przyszłeś formie. "Bik Mak" to jak powiedziałem świetny driver...ale jego "złota era" już nie istnieje. Jest to moje osobiste zdanie i nie oczekuje, że wszyscy się ze mną zgodzą.

Pozdrawiam jak na kibica rajdowego przystało:narajdzie!!!
rally's are not a crime
.............................................
www.extreme.pl - is not a crime
Avatar użytkownika
grandmaster
N3
 
Posty: 438
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 14:23
Lokalizacja: Niemcza

Postprzez Max9 » niedziela, 16 mar 2003, 22:34

Skoro mamy patrzeć z góry na Makinena to rzeczywiście jego szanse na kolejny tytuł po licznych "przygodach" w zeszłym sezonie są nieduże. Ale teraz jest nowa sznsa - nowy Subaru Impreza, także nowy system punktowania który napewno sporo namiesza.
Podsumowując, ja bym jeszcze nie "przekreślał" Makinena.
Avatar użytkownika
Max9
A5
 
Posty: 695
Dołączył(a): wtorek, 24 wrz 2002, 17:50
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez LIPciu » niedziela, 16 mar 2003, 22:40

Max9 napisał(a): Podsumowując, ja bym jeszcze nie "przekreślał" Makinena.

zgadzam się z przedmówcą :)
Avatar użytkownika
LIPciu
A5
 
Posty: 953
Dołączył(a): niedziela, 9 mar 2003, 21:13
Lokalizacja: kraków

Postprzez TommiCrazy » poniedziałek, 17 mar 2003, 09:59

Grandmaster spoxik , to niebyło całkowici epowaznei co napisałem, to była tylko delikatna ironia !!!
RESPECT
Nierubmy tu scen jakie Bush teraz robi :)
Obrazek
Mitsubishi Starion Turbo EX2000
Avatar użytkownika
TommiCrazy
A6
 
Posty: 1057
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 20:40
Lokalizacja: Skawina-cheltenham UK

Postprzez grandmaster » poniedziałek, 17 mar 2003, 15:42

TommyCrazy"-spoko oko...wiem co miałeś na myśli :wink:
rally's are not a crime
.............................................
www.extreme.pl - is not a crime
Avatar użytkownika
grandmaster
N3
 
Posty: 438
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 14:23
Lokalizacja: Niemcza

Postprzez Baca » wtorek, 18 mar 2003, 21:47

TommiCrazy napisał(a):kto jest w stanie z was policzyć jak wyglądał by wynik poprzedniego sezonu z nową punktacją!!! jak zakończyły by się koncowe klasyfikacje? wporównaniu do tych co były naprawde.


Postanowiłem podliczyć klasyfikacje z 2002 roku według systemu punktowania z 2003 roku.
( liczba punktów według obecnego systemu punktowania / według 2002)

1. Gronholm (89 / 77)
2. Solberg (55 / 37)
3. Sainz (53 / 36)
4. Mc Rae (50 / 35)
5. Burns (49 / 34)
6. Rovanpera(46 / 30)
7. Martin (38 / 20)
8. Panizzi (37 / 31)
9. Makinen (32 / 22)
10. Loeb (26 / 18 )

I jakie pierwsze wnioski?Liczby nie kłamią. Na miejscach 1-5 bez żadnych zmian. Gorsze pozycje zanotowali Panizzi ( z 6 na 8 ) i Makinen (z 8 na 9). Awans zanotowali Rovanpera (z 7 na 6) i MArtin (z 9 na 7).
W nowym systemie najczęsciej po 11 razy punktowali Gronholm i Martin.
I jakie sa wasze komentarze?
Baca
A5
 
Posty: 704
Dołączył(a): czwartek, 20 lut 2003, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Max9 » wtorek, 18 mar 2003, 22:01

To dobrze że jak narazie odchyłki od zeszłorocznej punktacji są niewielkie. Ale zauważ prawie dwukrotną przewagw lidera punktacji nad następnym (według starej punktacji). Tu jest pies pogrzebany, przeciwnikom nowej punktacji chodzi o to aby zwycięzsca był wyjątkowo dobrze punktowany, co w dłuższym okresie da mu przewage juz po paru rajdach (jeżeli je wygra).
Avatar użytkownika
Max9
A5
 
Posty: 695
Dołączył(a): wtorek, 24 wrz 2002, 17:50
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Wilu » wtorek, 18 mar 2003, 23:22

ciekawe to są wyniki, ciekawe. ale przecież w tym sezonie obowiązują takie a nie inne przepisy, dlatego też kto tego cyklu by nie wygrał, zostanie mistrzem świata moim zdaniem zasłużenie. udowodni mianowicie, jak zresztą co roku, że zgromadził na swoim koncie największą liczbę punktów. sprawiedliwie - niesprawiedliwie, to nawet do tej pory trofea wpadały w ręce kierowców, którzy nie wygrywali większości eliminacji. czy ktoś ich przekreśla nie. są pełnoprawnymi mistrzami i szacunek. trudny sezon przed nami i wierzę, że wyrównany.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Poprzednia strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron