Dakar 2009

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Dakar 2009

Postprzez Loeb1987 » sobota, 3 sty 2009, 16:28

Czachor dziś na 2 miejscu :!:
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków


Postprzez mototom » sobota, 3 sty 2009, 16:48

Wkońcu po latach startów w maratonach wziął się do roboty, zamiast opowiadac o spokojnej jeździe przez pierwszą część rajdu. No ale lepiej późno niz wcale.
Avatar użytkownika
mototom
A6
 
Posty: 1996
Dołączył(a): środa, 4 gru 2002, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Loeb1987 » sobota, 3 sty 2009, 16:51

Tylko że konkurencja miała dziś spore problemy, pozatym nie wiem czy mi się wydaje ale Ci najlepsi się na auta przesiadają.

Ogólnie wynik jest super i szansa na pudło też jest.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Postprzez gabrally » sobota, 3 sty 2009, 16:55

No mega! Panowie, o której rusza reszta? (czyt. auta)

Tak patrze mniej więcej, live: http://uk.yahoo.eurosport.com/rallyraid ... 9370.shtml
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Postprzez mototom » sobota, 3 sty 2009, 17:00

Loeb1987 napisał(a):Tylko że konkurencja miała dziś spore problemy, pozatym nie wiem czy mi się wydaje ale Ci najlepsi się na auta przesiadają.

Ogólnie wynik jest super i szansa na pudło też jest.

Nie no bez przesady. Dokąd jest Coma, Despres, Castou, Ullevalseter czy Fretigne to nie mozna mówić, że najlepszych ubywa.
Avatar użytkownika
mototom
A6
 
Posty: 1996
Dołączył(a): środa, 4 gru 2002, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ŁukaszŁuniewski » sobota, 3 sty 2009, 18:17

Loeb1987 napisał(a):Tylko że konkurencja miała dziś spore problemy, pozatym nie wiem czy mi się wydaje ale Ci najlepsi się na auta przesiadają.

Ogólnie wynik jest super i szansa na pudło też jest.


Ale Dakar wygrywa ten kto tych problemów ma najmniej.
Avatar użytkownika
ŁukaszŁuniewski
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 17 kwi 2008, 11:50
Lokalizacja: Rościszów

Postprzez Loeb1987 » sobota, 3 sty 2009, 18:44

mototom napisał(a):
Loeb1987 napisał(a):Tylko że konkurencja miała dziś spore problemy, pozatym nie wiem czy mi się wydaje ale Ci najlepsi się na auta przesiadają.

Ogólnie wynik jest super i szansa na pudło też jest.

Nie no bez przesady. Dokąd jest Coma, Despres, Castou, Ullevalseter czy Fretigne to nie mozna mówić, że najlepszych ubywa.

Tylko 2-3 lata temu fabryka KTMa wystawiała 8 topowych motorów, teraz jest ich dużo mniej.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mototom » sobota, 3 sty 2009, 18:52

No to jest prawda. Ale mimo wszystko nie jest najgorzej.
Avatar użytkownika
mototom
A6
 
Posty: 1996
Dołączył(a): środa, 4 gru 2002, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kremer » sobota, 3 sty 2009, 19:33

Czachor 2 :) Przygoński 18, a Dąbrowski 24, Hołek 9 :) i Sonik w quadach 4 :) bardzo grubo na początek nasi poszli !
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Postprzez RaQ » sobota, 3 sty 2009, 20:08

Jako dakarowy maniak mogę powiedzieć, że Orlen Team odwalił kawał dobrej roboty.

Trzeba zaznaczyć, że rajd zaczał się diametralnie inaczej w stosunku do wersji afrykańskiej, gdzie odcinki systematycznie się wydłużały przez pierwsze 3-4 dni.
Tutaj nie mamy czasu na żadne rozgrzewki ani wjeżdżanie się.od razu grubą rurę 370 km i do tego jazde z pedałem w podłodze, gdzie średnia prędkość to ok. 130 km/h, czyli tyle co na Ouninpohji. Aż trudno sobie wyobrazić. Rajd idzie w kierunku coraz bardziej profesjonalnego ścigania niż jakieś jazdy przygodowej dla bogatych amatorów.


Różnice czasowe wydają mi sie śmieszne, bo pierwsza dziesiątka to 10 minut :shock: to oznacza, że jazda musiała być na prawdę mega szybka żeby utrzymywać takie tempo, a także widzimy jak wyrównaną mamy stawkę, każdy z tych gości w pierwszej dziesiątce mógłby być potencjalnym zdobywcą podium. Nawet Holo przy rozsądnej i szybkiej jeździe- nie zawaham się tego powiedzieć. Chociaż to raczej szanse czysto matematyczne.

Tylko się cieszyć, że polski zawodnik zalicza się do ścisłej czołówki.
Dziś mieliśmy wybitnie szybki odcinek i Holo zyskał przewagę, bo już na innych może nie być tak dobrze, zaczną się góry to jego benzyniak nie ma tam najmniejszych szans, będzie mógł nadrabiać tylko umiejętnościami, więc przyda się wypracowana przewaga dla utrzymania wysokiej pozycji. Wystarczy dodać, że nowe Mitsu ma 4 turbosprężarki, co powoduje że auto nie będzie mieć żadnej zadyszki na wysokości 4000 m.

Czachor pojechał rewelacyjnie, szybko i z głową - bez błedów.
Podoba mi się, bo jak zaznaczył mototom w końcu obrał inną taktykę, do tej pory rozgrzewał się dopiero pod koniec rajdu, a wtedy już zwykle brakowało dystansu do przeskoczenia wyżej w klasyfikacji i rajd się kończył. Może stawka nie jest tak mocna jak kiedyś, ale warto odnotować, że wielu dobrych motocyklistów przesiadło się na auta i brakuje dużych naziwsk, zresztą co roku świat tracił jakiegoś świetnego motocyklistę, wystarczy przypomnieć Saincta, Meoniego, czy Caldecotta.
W 2007 fatalny wypadek miał mój faworyt Isidre Pujol, dziś jest sparaliżowany, ale jestem pełen podziwu dla niego, że startuje autem.

Przygoński też świetnie, ten gość to polska przyszłość tej dyscypliny, ma ogromny potencjał. Musiał się dziś nieźle nawyprzedzać, więc końcowa pozycja super. Jutro powinno być jeszcze lepiej, bo wystartuje z czołówką.

Dąborwski- no cóż po tylu kontuzjach jakie chłop przeszedł to i tak jest super. Szkoda, bo to był spory talent. Podejrzewam, że może to być dla niego ostatni dakar, więc trzymam kciuki by dojechał.

Sonik-o nim niewiele wiem, ale wynik robi wrażenie, oby tak dalej.

nie wiem co z resztą polaków, bo jeszcze nie dojechali.
RaQ
A5
 
Posty: 579
Dołączył(a): wtorek, 30 gru 2003, 14:41

Postprzez Mroowa » sobota, 3 sty 2009, 21:02

A ja się zastanawiam jaki cel ma zabieranie drobnej kobietki na rajd... i to do ciężarówki. Bo niewiem ale pani Iza Szwagrzyk to raczej chyba z czysto reklamowych potrzeb żeby było medialniej czy co...

Rozumiem Martynę Wojciechowską ale... to fighter :)
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Postprzez kremer » sobota, 3 sty 2009, 21:24

ponoc ta Pani to córka wieloktornego Mistrza Polski w Off Roadzie wiec moze tatus ja nauczyl jezdzic i moze lepiej jezdzi niz sam baran :)
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Postprzez Świder » sobota, 3 sty 2009, 23:50

Kremer, nie może, ale na pewno! Ona już latała rajdówkami, jak jeszcze autoklubu nie było 8)
Avatar użytkownika
Świder
N3
 
Posty: 359
Dołączył(a): sobota, 30 cze 2007, 12:38

Postprzez mototom » niedziela, 4 sty 2009, 01:46

kremer napisał(a):ponoc ta Pani to córka wieloktornego Mistrza Polski w Off Roadzie wiec moze tatus ja nauczyl jezdzic i moze lepiej jezdzi niz sam baran :)


Dokładnie. Iza Szwagrzyk to córka wielokrotnego mistrza Polski RMPST Grzegorza Szwagrzyka. (swoją drogą to jeden z najsympatyczniejszych zawodników). Starty zaczęła w 2007 roku jako pilotka taty i sobie świetnie poradziła. To dziewczyna z "jajami" i śmiem twierdzić, że da sobie lepiej rade na Dakarze niż jej kierowca.

Ja krytyki pana Barana sobie oszczędzę, ale te pare zdań jednak powiem. Pewnie nikt nie był na ostatniej rundzie RMPST i popisów pana Barana nie oglądał.
W każdym razie pan Baran zatrzymał się na oesie, zablokował trasę bo przed nim było błoto i nie dał nikomu nawet obok przejechać z obawy, że mu ktoś ubłoci auto. Kumacie??? Gość na rajd terenowy przyjechał i martwił się o błoto na aucie. Jakby dzień wcześniej nie robił opisu trasy i nie wiedział co go czeka. :shock: W tym miejscu co prawda się zakopał i szkoda gadać ile bluzg do sędziów obecnych na miejscu posłał. Koniec końców w wynikach po zliczeniu od najgorszego w klasie KJST oberwał ponad 6 minut. Nie pamiętam kto był ostatni w KJST ale najsłabsze auto w rajdzie to był seryjny na oko lekko ok. 15-20 letni Jeep Cherokee. Pan gwiazda Baran jechał Mitsubishi Pajero klasy T2.
Jako ciekawostka dam te 2 linki z krótkimi filmikami. W tym rajdzie jechałem jako przecierak prawie seryjna Suzuką Samuraiem z kumplem i daliśmy sobie jakoś radę. Drugi kolega otwierał trasę po nas jadąc też niemal seryjnym Patrolem GR, nie licząc wyższego zawieszenia i opon terenowych(swoją drogą takich samych jakie miał pan Baran). Moim zdaniem największym sukcesem Barana w off roadie jest to, że nie oberwał na tym rajdzie od nikogo w pysk.

http://picasaweb.google.com/dominika.od ... 4126261618

http://picasaweb.google.com/dominika.od ... 0526473666

To jest wszystko co powiedziałem o Baranie na tym forum.
Avatar użytkownika
mototom
A6
 
Posty: 1996
Dołączył(a): środa, 4 gru 2002, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kaktus » niedziela, 4 sty 2009, 09:15

Hej!

Ja mam pytanko z innej beczki! Nie wiecie czy w necie jest gdzies zrzuta relacji z Euro Sport'u najlepiej z polskiego?!

Tu gdzie teraz jestem nie mam dostepu do Euro Sport'u :(

Poratujcie!

Jak znacie jakies serwery - podajcie link na maila biuro@k-sport.eu
Avatar użytkownika
Kaktus
N2
 
Posty: 148
Dołączył(a): środa, 15 paź 2003, 21:35
Lokalizacja: Opole

Następna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości

cron