Dakar 2009

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Postprzez xander » sobota, 17 sty 2009, 17:44

brawo Hołek! brawo Sonik! rewelacyjne miejsca na Dakrze :)

Hołek widać nie odpuszczał tylko cisną do końca nie było mowy o jeździe na padlinke skoro ostatni OS przegral tylko 17s :D świetny wynik, wielkie gratulacje dla Polakow i Jean-Marca :D
Obrazek
Avatar użytkownika
xander
N2
 
Posty: 180
Dołączył(a): wtorek, 4 sty 2005, 15:59


Postprzez PawelRally » sobota, 17 sty 2009, 17:47

Brawo Hołek, brawo Polacy :wink: Super rezultaty :!:
Rajdy wporzO!
(BRT) - Banasik Rally Team ;)
Avatar użytkownika
PawelRally
A6
 
Posty: 1773
Dołączył(a): poniedziałek, 25 sie 2003, 20:50
Lokalizacja: ZAMBRÓW

Postprzez nielegala » sobota, 17 sty 2009, 19:04

Mroowa napisał(a):Nakręcają sukces Orlen Team i dziennik hehe PR działa :)
Jeszcze tylko kilka etapów :)

i co? zal ci teraz dupe sciska ze jednak dojechali i to na takiej pozycji? :twisted:

Brawo Polacy!!!!
Avatar użytkownika
nielegala
N3
 
Posty: 212
Dołączył(a): niedziela, 27 lut 2005, 22:15

Postprzez SebaSTI » sobota, 17 sty 2009, 21:39

Rewelka najlepszy wynik Hołka i to robi swoje... nastepny Darak bedzie jeszcze leszy:)
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez knaustychy » sobota, 17 sty 2009, 21:40

SebaSTI napisał(a):Rewelka najlepszy wynik Hołka i to robi swoje... nastepny Darak bedzie jeszcze leszy:)



Chyba wszyscy mamy taką nadzieje :D
www.YouTube.com/KnausTychyPL
Avatar użytkownika
knaustychy
N3
 
Posty: 392
Dołączył(a): niedziela, 6 lip 2008, 08:34
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Booogi » sobota, 17 sty 2009, 21:57

Następny krok to przesiadka do Mitsu lub VW, przy czym wydaje mi się, że łatwiej o klienckiego Taurega.
Janusz na zawsze w naszej pamięci...[ ' ]
Avatar użytkownika
Booogi
A5
 
Posty: 945
Dołączył(a): sobota, 14 sie 2004, 18:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Pancin » sobota, 17 sty 2009, 22:09

No i Hołek stał się specem od zdobywania najlepszych miejsc w historii polskich startów w międzynarodowych imprezach.
Pancin

http://www.scyzzor.com]www.scyzzor.com
http://www.superoes.pl]www.superoes.pl
Avatar użytkownika
Pancin
N3
 
Posty: 227
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2005, 01:30
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Banan » sobota, 17 sty 2009, 22:25

Dziekujemy Holo!

Cos wspanialego... Brawo Holek, brawo!!! Na Dakarze kazdy ma przygody, wiec nie ma co przezywac awarii napedu i straconego czwartego miejsca. 5 pozycja to i tak ogromny sukces! Do tego dwa razy etapowe podium, a dzisiaj tylko 17 sekund za zwyziezca. HOLO MISTRZ!!!

Dziękujemy też wszystkim naszym wiernym kibicom! Cały czas czuliśmy Wasz doping i wiarę w nasz sukces.


To o mnie! :D
Ostatnio edytowano sobota, 17 sty 2009, 23:32 przez Banan, łącznie edytowano 3 razy
http://www.bielawadrift.pl Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Avatar użytkownika
Banan
A8
 
Posty: 5632
Dołączył(a): wtorek, 9 gru 2003, 23:15
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez Loeb1987 » sobota, 17 sty 2009, 22:25

Booogi napisał(a):Następny krok to przesiadka do Mitsu lub VW, przy czym wydaje mi się, że łatwiej o klienckiego Taurega.

Na chwile obecną tak ;) w innym wypadku będzie gorszy wynik.
Tylko że jest jedno "ale", z tego co pamiętam to będzie nowy regulamin na 2010 i Nissan własnie buduje całkiem nowe auto.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Postprzez RaQ » niedziela, 18 sty 2009, 00:39

No to pięknie, Holo dostarczył przez dwa tygodnie takich emocji, że dziwnie będzie teraz żyć bez śledzenia wyników Dakaru, bo przynajmniej ja miałem każdy dzień podporządkowany pod tracking, relacje itd :D inne sprawy poszły w odstawkę :lol:

Podsumowując już rzeczowo sam rajd trzeba przyznać jedno-był piekielnie trudny i zupełnie inny od tego w Afryce. Po prostu kiler.
Tym bardziej cieszy tak wysokie miejsce Hołka. Do tego te awarie i wola walki kiedy rozebrał i złożył w 1,5 godziny pół samochodu.
Pokazał mega klasę i bardzo się cieszę, bo skutecznie zamknął paszcze wszystkim niedowiarkom i bucom, którzy zarzucali mu gwiazdorstwo itd. Owszem panowie Holo jest gwiazdą - polskich rajdów.
I teraz bez pukania się w głowy spójrzmy trzeźwo na słowa Hołka kiedy powiedział, że chce kiedyś wygrać dakar. Ja nie wierzyłem - teraz twierdzę, że nowoczesnym dieslem najlepiej z fabrycznym zapleczem
jest w stanie tego dokonać.

Słowa uznania także dla Fortepiana, jest naprawdę zajebistym nawigatorem, nie mieli żadnych powaznych błędów.

Nie mogę się nadziwić jak ta Navarra wytrzymała ten rajd. Miałem powazne wątpliwości czy to auto jest w stanie przejechać cały dystans rajdu i oczywiście rozczarowanie jest bardzo pozytywne. De Mevius i Overdrive wykonali kawał dobrej roboty, dwa auta w pierwszej 5, to wynik lepszy od fabryk Mitsubishi i BMW. Rewelacja, a to tylko mały prywatny team.

Pozostaje mały niedosyt, że przed Holem jest Tollefsen, bo bezapelacyjnie polak jechał dużo szybciej, no ale taki urok dakaru. Lepszy jest często ten komu sprzyja szczeście. W tym przypadku Norweg zasłużył na to miejsce, jechał rozważnie i bezbłędnie, a dla nas polskich kibiców jeszcze większy niedosyt byłby gdyby auto z verwą było 4 tuż za podium :)

Jeśli chodzi o przyszłość, widzę Hołka w BMW. X raid ma tą możliwość, że można się po prostu wkupić do fabryki i mieć topowy sprzęt z fabrycznym zapleczem. Do życzenia pozostawia trochę bezawaryjność auta, ale niewątpliwie ma wielki potencjał.
Co do VW-jeśli team fabryczny pozostanie w rajdach terenowych będzie bardzo trudno pozyskać klienckiego Tułarega. Ponoć to okropnie droga zabawka. Wystarczy podać przykład Sousy, który nie wystartował w tym roku, bo nie uzbierał kasy.
Natomiast jeśli VW przejdzie do rajdów płaskich, to auta pewnie przejdą w prywatne ręce, a wtedy będzie już dużo łatwiej.

Holo ma mocną pozycję na rynku rajdów terenowych i każdy team chciałby mieć w składzie takiego kierowcę, dlatego możemy jeszcze wierzyć, że zaproponują mu posadę fabrycznego. Tyle, że to jest uzależnione od kontraktów innych kierowców. No cóż, szansa jest na pewno ogromna. Dużo też będzie zależeć od Orlenu czy rozszerzy program i wyłoży większą kasę- po takim sukcesie wierze, że tak.

Warto zaznaczyć, że Polacy zrobili jeden z najlepszych wyników narodowych. Sonik dojechał na podium- rewelacja, mimo że quady są niszową kategorią, wynik jest i wysiłek został włożony taki sam, więc czapki z głów.

Kuba Przygoński jest dla mnie wielkim bohaterem tego rajdu, gość jechał swój debiut i ukończył zawody w ścisłej czołówce. Za nim są nazwiska zawodników, którzy bywali już w pierwszej 10 dakaru, więc robi to wrażenie. Zebrał mnóstwo doświadczeń i przyszłoroczny dakar będzie już w czubie. Mam nadzieję, że osiągnie to co było przed Markiem Dąbrowskim, którego wiadomo pokonały kontuzje i pech.
Mimo, że Czachor trochę wszystkich rozczarował, to i tak należą się gratulacje. Jest na mecie, potwierdził 100% skuteczność w startach. Niestety nie błyszczał, ale sam przyznał, że nie wystarczyło mu sił i umiejętności.

Jestem także pod wielkim wrażeniem najbardziej niedocenianego zawodnika, czyli Jarmuża. Chłop zaliczany był w sumie do grona amatorów, a zaliczył świetny start, zajął bardzo wysokie miejsce i przede wszystkim dał rade tej morderczej trasie. Zupełnie się o nim nie mówiło, dlatego warto podkreślić ten wielki sukces.

To chyba na tyle jeśli chodzi o tegoroczny dakar, pozostaje tylko podziękować i pogratulować Hołkowi i wszystkim Polakom, że zapewnili nam wielkie emocje.
Ostatnio edytowano niedziela, 18 sty 2009, 02:19 przez RaQ, łącznie edytowano 2 razy
RaQ
A5
 
Posty: 579
Dołączył(a): wtorek, 30 gru 2003, 14:41

Postprzez newshadow jr » niedziela, 18 sty 2009, 02:01

Hołek Gwiazdor, nie gwiazdor jezdzic jak potrafił tak nadal potrafi.

Wie ktos moze co sie stalo z Baranem? Z jakiego powodu nie dojechal?
newshadow jr
 
Posty: 33
Dołączył(a): poniedziałek, 1 sie 2005, 04:30

Postprzez Bosse » niedziela, 18 sty 2009, 15:38

Mroowa napisał(a):Nakręcają sukces Orlen Team i dziennik hehe PR działa :)
Jeszcze tylko kilka etapów :)


ten 3 i 5 miejsce sa dla takich pseudo kibicow jak ty i chociaz na chwile zamyka wam to jadaczki.
Bosse
 
Posty: 12
Dołączył(a): środa, 21 gru 2005, 21:55
Lokalizacja: NO

Postprzez Karol » niedziela, 18 sty 2009, 15:50

Ależ ociekacie testosteronem. Nie widze w wypowiedzi Mroowy nic co by krytykowało start Polaków w Dakarze. Ale jedźcie sobie po nim, jedźcie ehh...
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Postprzez MatiWrc » niedziela, 18 sty 2009, 16:01

Mroowa napisał(a):Nakręcają sukces Orlen Team i dziennik hehe PR działa :)


Bo żeby był sukces musi być także marketing, o czym niestety niewielu ludzi w Polsce pamięta :wink: Orlen pokazał właśnie jak powinno się promować rajdy (nie tylko terenowe). Bo skoro można przez 2 tygodnie pokazywać ludziom Dakar o okreslonej porze (kilkuminutowe, ale interesujące dla przeciętnego widza migawki) to czemu nie można tego samego zrobić z rajdami? i nie chodzi tylko rsmp, bo gdyby w ten sposób nagłaśniać np. starty Kościuszki w MŚ albo Sołka w ME to zainteresowanie rajdami i co ważniejsze ich rozpoznawalność na pewno by wzrosła. ale ja mogę sobie gadać, wszystko zależy od polityki Orlenu :wink: ale jak widać można, trzeba tylko chcieć i odpowiednio zapłacić :)
Avatar użytkownika
MatiWrc
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): wtorek, 28 mar 2006, 18:40

Postprzez Mroowa » niedziela, 18 sty 2009, 16:47

A czy ja coś o Soniku mówiłem, zdanie mam o Hołku jakie mam każdy ma swoje nie ma problemu, a wypowiedź było do artykułu w dzienniku o tym ze chcieli rozebrać auto a on ich wyśmiał.
Nie mam przecież nic do Dakaru sam oglądałem Kamaza na trasie :)

W tym roku sukces większy i lepiej jechał do konća nie jak 2 lata temu, że wszyscy wieźli swoje pozycje, a Holo się ścigał . No nie ważne.

Wracając do Dakaru liczyłbym na to żeby Orlen przytulił Sonika do Teamu, przecież taki Quad to... nie puści firmy z torbami.
A Hołek... hmmm niech dają fabrykę ale nie płaczą przy okazji, że drogo.

Co do Barana dziwiłem się tylko po co kobietę tam biorą.
Ktoś jeszcze ma jakieś ale ? :) Bosse ???
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

cron