Przepisy o trzecim kierowcy zespołu

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Postprzez żółtodziób » wtorek, 1 kwi 2003, 17:03

50% polskich słów używanych jest przz dresiarzy, tylko takie jak k...a, ch... , j...ć, używane są najczęściej. Tym sie różni mowa dresiarza od normalnej że jak usunąć z niej wulgaryzmy i naleciałości z obcych języków to nie będziesz wiedział o co w ogóle chodzi w wypowiedzi.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz


Re: cool

Postprzez alfan » wtorek, 1 kwi 2003, 18:02

grandmaster napisał(a):Jeszcze w jednym się zgadzacie...piszecie słowo "cool".
Jednak wg. badań opinii publicznej słowo "cool" jest już przeżytkiem w j.polskim, a używany jest tylko przez dresiarzy (bez obrazy). 8)


Yo man :!: .Przejrzałeś mnie :!: Tak naprawde nie jestem alfisti.Mam Beemę 325 full wypas.Tylną szybę mam przyciemnioną na czerwono i na niej zaółozyłem taka zajebistą ,fosforyzujaca zielona naklejke Pioneera. :shock: Mowie ci jaki efekt! A najlepiej jest jak wieczorem woże sie po miescie i właczam neony pod podwoziem i subwoofera.Wszystkie foki moje :!:.A dziś idziemy z kumplami pod Biedronkę kroić cwaniakow z komór.

Naprawde nie mogłem sie powstrzymać. :wink: jasne ze sie nie obrazam.

Teraz poważnie:mam głeboko gdzieś badania opinii społecznej.Gdyby się nimi kierował to sluchałbym Ich troje,fascynował tylko piłka kopaną i Małyszem(z całym szacunkiem),jezdził matizem a marzył o Golfie TDi.A ja jestem zupełnie inny.I nic mnie nie obchodzi co dla innych jest przezytkiem.Nie chcę by mna manuipulowano,chce byc soba,i nieraz robię cos po prostu na przekór innym.I coś mi sie wydaje,że kolega żółtodziób chyba ma nieco podobne zapatrywania.

Niezle komponuje się to z tym o czym dyskutowaliśmy,czyli z kwestią promocji produktów dla zwykłych ludzi przez sport.Jasne że taka wyscigówka V8 Star ma niewiele wspólnego z seryjnym wozem.No BMW czy Jaguar produkuja auta które mają sportowy charakter.Ale wracajac do rajdów,taki Hyundai Accent WRC też nie ma za wiele wspólnego z serią.A modele produkcyjne to po prostu tanie,niezbyt rewelacyjne kompakty.Ale przecietni klijenci widzą że auto wyglada podobnie i kojarza Accenta z rajdami(była chyba reklama Accenta we TV wykorzystujaca Wurca.)Podobnie ma się rzecz z Corolla-podczas gdy na rajdach brylowała WRC,seryjna Corolka miała jedynie quasi-sportową wersję G6 z silnikiem 1.3(podczas dgy nawet w kombi mozna bylo dostac 1.6).Ale to nie przeszkadzało nikomu w Toyocie porownywac seryjne auta do rajdówek( pamietacie:Dr Toyota & Mr Corolla ).
Nawet jesli w V8 Star tylka atrapa chlodnicy jednoznacznie kojarzuy się z modelem produkcyjnym-wielu klijentom to wystarczy,i dzial marketingu to wykorzystuje

Oczywiscie jest jeszce kwestia badania w sporcie rozwiazań stosowanych w autach seryjnych,ale to juz zupelnie inny temat.
Gdzie dwóch albo trzech spotyka się w imię Alfy Romeo,
tam Cuore Sportivo jest między nimi.
www.pyrateam.cuoresportivo.pl
Avatar użytkownika
alfan
N3
 
Posty: 334
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 16:50
Lokalizacja: Poznań

Postprzez rav » wtorek, 1 kwi 2003, 23:45

Znam człowieka który kupił Corollę dla tego że Sainz taką jeździł. No może z trochę innym silnikiem i zawieszeniem ale to podobny samochód. Myślę że to dlatego że toyota w przeciwieństwie do innych WRC wygląda dokładnie tak samo jak seryjny model. Dodali tylko spojler z tyłu, ale nie ma poszerzanych błotników jak w Subaru czy Fordzie.
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez żółtodziób » środa, 2 kwi 2003, 00:17

Alfan: nie chodzi o to że ten samochód nie ma nic wspólnego z egzemplarzem seryjnym, bo to akurat oczywiste, ale o to że V8 Star to jest auto typu silhouette. Niezależnie od tego czy na dziobie ma atrap Audi czy Jaguara pod spodem wszystkie wozy mają identyczną mechanikę i identyczne ramy i wszystkie powstają w tych samych fabrykach. Później tylko z VW czy z BMW przychodzą elementy wykończenia nadwozia, naklejki i kasa za reklamowanie marki dla zespołu który takie auto wystawi i na tym koniec udziału fabryki, zaangażowanie techniczne i finansowe jest więc prawie żadne i w niczym nie przeszkadza żeby firma mogła zaangażować się w inny sport, i na to chciałem zwrócic Twoją uwagę. Większa unifikacja jest tylko w F3000, tam wszystkie bolidy do ostatniej śrubki są identyczne. Od V8 nawet Nascar jest bardziej urozmaicony, tam używa się bebechów od kilku różnych producenów.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Wilu » środa, 2 kwi 2003, 11:33

Rav teraz aby jeździć czymś co przypomina wrc 03 z forda, trzeba na focusa naprzyklejać taką ilość plastiku, że nawet 200 konny motor by tego nie uciągnął.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Re: cool

Postprzez grandmaster » piątek, 4 kwi 2003, 15:42

alfan napisał(a):
grandmaster napisał(a):Jeszcze w jednym się zgadzacie...piszecie słowo "cool".
Jednak wg. badań opinii publicznej słowo "cool" jest już przeżytkiem w j.polskim, a używany jest tylko przez dresiarzy (bez obrazy). 8)


Yo man :!: .Przejrzałeś mnie :!: Tak naprawde nie jestem alfisti.Mam Beemę 325 full wypas.Tylną szybę mam przyciemnioną na czerwono i na niej zaółozyłem taka zajebistą ,fosforyzujaca zielona naklejke Pioneera. :shock: Mowie ci jaki efekt! A najlepiej jest jak wieczorem woże sie po miescie i właczam neony pod podwoziem i subwoofera.Wszystkie foki moje :!:.A dziś idziemy z kumplami pod Biedronkę kroić cwaniakow z komór.

Naprawde nie mogłem sie powstrzymać. :wink: jasne ze sie nie obrazam.


Zawsze tak o Tobie myślałem...
rally's are not a crime
.............................................
www.extreme.pl - is not a crime
Avatar użytkownika
grandmaster
N3
 
Posty: 438
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 14:23
Lokalizacja: Niemcza

Postprzez Wilu » środa, 25 cze 2003, 19:20

no i stało się zastanawialiśmy się czy trzeci kierowca w zespole nie będzie mógł mieć zwycięstwa na koncie a tu się okazuję, że biedny chłopak w przeciągu ostatnich lat nie mógł dojechać lepiej niż trzeci w generalce.
ciężko ocenić słuszność tych przepisów, zobaczymy jak ułoży się rynek transferowy, i gdzie wylądują poszczególni kierowcy. szkoda by było natomiast Carlosa, bo gdyby miały by one wpłynąć na jego koniec kariery to prostestuję. przepisy te niewątpliwie będą promować doświadczonych kierowców, jeszcze bez oszałamiających wyników i młodych szaleńców pokroju Latvali i Hirvonena bo w nich nadzieja.
autoklubowa ankieta o szansach polaków na fabryczny team to nieporozumienie raczej, no bo który. Janusz, Tomek, ale coś muszą osiagnąć.
a zmiany techniczne, brak turbo, ruchomy serwis, trzeba by było przemyśleć, odchudzenie rajdu o 3 dni to całkiem miła propozycja, a zwiększenie liczby eliminacji powiedzmy do 16 może dało by szanse Kormorankowi.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez !ADI! » środa, 25 cze 2003, 19:35

alfan a co ty masz do matiza?????
!ADI!
S1600
 
Posty: 2699
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:59
Lokalizacja: Żywiec/Kraków

Postprzez !ADI! » środa, 25 cze 2003, 19:37

Ten pomysł jest dobry ale tylko do końca sezonu.
To będzie jak taśmociąg. Rzadko któryś z kierowców zagrzeje miejsce na dłużej.
Taki co wygra rajd lub stanie na podium, będzie jak zurzyta prezerwatywa. Na nic nikomu nie będzie. Bo zwykle młodzi to takim fuksem wpadają na podium i potem po robocie.
!ADI!
S1600
 
Posty: 2699
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:59
Lokalizacja: Żywiec/Kraków

Postprzez Wilu » środa, 25 cze 2003, 19:42

poczekaj ale jak będzie miał kontrakt na dwa lata, to przez ten okre będzie miał spokój, a później nowy pracodawca albo do lamusa.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez rav » środa, 25 cze 2003, 23:10

A kto podpisze w takiej sytuacji kontrakt na 2 lata?
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez jonsi15 » piątek, 27 cze 2003, 11:39

Pomysł ogólnie jast głupi co do tego niema wątpliwości ale w tej sytuacji wzrastają szanse na nominacje dla Tomka albo może Janka. :idea:
!!!!!rajdowcy wszystkich krajów łączcie się!!!!!
gg5227231 e-mail mahomet2@o2.pl
Avatar użytkownika
jonsi15
N2
 
Posty: 135
Dołączył(a): czwartek, 6 mar 2003, 13:54
Lokalizacja: Mysłakowice k.JeleniejGóry

Poprzednia strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

cron