Rajd Turcji

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Turcji

Postprzez wanderer » niedziela, 16 wrz 2018, 16:54

miszczu140000 napisał(a):
Jersey napisał(a):Brawo Kajto, bije się w pierś że nie do końca w niego wierzyłem. No cóż, co by było gdyby nie to cholerne wspomaganie! Poza tym Rajd Turcji to powinna być runda Baja a nie WRC. Proszę przywrócić Rajd Polski.

Co do Kajta no to mi zaimponował bo był najszybszy w aucie r5 a nie zapominajmy że jeździł tam Kopecky w fabrycznej Skodzie a co do wytrzymałości rajdu Turcji to takie rajdy powinny być przynajmniej 2 w kalendarzu a nawet jeszcze bardziej przypominające off road

Ale z tą fabrycznością to nie przesadzajmy, Heniek Solberg w fabrycznej skodzie nie jechał, a w był zupełnie innej planecie w stosunku do reszty startujących w klasie.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21


Re: Rajd Turcji

Postprzez Witcher1990 » niedziela, 16 wrz 2018, 19:23

miszczu140000 napisał(a):
Jersey napisał(a):Brawo Kajto, bije się w pierś że nie do końca w niego wierzyłem. No cóż, co by było gdyby nie to cholerne wspomaganie! Poza tym Rajd Turcji to powinna być runda Baja a nie WRC. Proszę przywrócić Rajd Polski.

Co do Kajta no to mi zaimponował bo był najszybszy w aucie r5 a nie zapominajmy że jeździł tam Kopecky w fabrycznej Skodzie a co do wytrzymałości rajdu Turcji to takie rajdy powinny być przynajmniej 2 w kalendarzu a nawet jeszcze bardziej przypominające off road

W jakim celu chcesz żeby jeszcze szybsze niż do tej pory, stworzone do dróg jak na Rajdzie Polski, Finlandii, Nowej Zelandii, samochody rajdowe miały startować w OFF roadzie?


Wanderer
Ale z tą fabrycznością to nie przesadzajmy, Heniek Solberg w fabrycznej skodzie nie jechał, a w był zupełnie innej planecie w stosunku do reszty startujących w klasie.

Jedna uwaga- od kiedy, jakimi rajdówkami i z jakich zespołów H. Solberg jeździ w WRC i kim jest jego brat?
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Rajd Turcji

Postprzez trebor » niedziela, 16 wrz 2018, 19:37

Kajto świetnie się pokazał! Szczere gratulacje! I żadne awarie nie są w tym momencie ważne - jak jechał, to były wyniki! I o to chodzi. Brawo!
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: Rajd Turcji

Postprzez wanderer » niedziela, 16 wrz 2018, 20:09

Wanderer
Ale z tą fabrycznością to nie przesadzajmy, Heniek Solberg w fabrycznej skodzie nie jechał, a w był zupełnie innej planecie w stosunku do reszty startujących w klasie.

Jedna uwaga- od kiedy, jakimi rajdówkami i z jakich zespołów H. Solberg jeździ w WRC i kim jest jego brat?

Chyba nie zrozumiałeś. Niektórzy tu piszą, że wynik wyjechało auto (bo było fabryczne) a okazuje się, że wynik wyjeżdża kierowca w zupełnie prywatnym aucie. Różnicę zrobiło wieloletnie doświadczenie, z takich ciężkich rajdów jak Grecja, Cypr, Turcja sprzed 10 lat, którego Jan nie ma. W zasadzie gdyby nie kłopoty na 2 oesach, to by pojechał tempem podobnym do Henninga.

I fajnie, że Kajto pojechał w tym rajdzie, bo na takich trasach widać, ze radzi sobie wyjątkowo dobrze.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Rajd Turcji

Postprzez woocasch » poniedziałek, 17 wrz 2018, 13:33

Szczerze to nie spodziewałem się takie obrotu spraw w ten weekend. Tzn. miałem nadzieję na zwycięstwo Tanaka, ale nie przy niemal zerowym dorobku punktowym ze strony Neuvilla i Ogiera. Gdyby Ogier nie przywalił w to drzewko przy tak minimalnej prędkości to stawka mistrzostw byłaby jeszcze ciaśniejsza, a tak to mamy 23 punkty w obrębie podium, a spokojnie mogło być w okolicach 15 :)

Początkowo byłem sceptycznie nastawiony ogólnie do Rajdu Turcji, ale fajnie, że wrócił choć jeden taki trudny, nieco przeprawowy rajd. Jednak mówimy o MŚ w rajdach i dobrze, że jest różnorodność. Dodatkowo widać, że niemal każdy miał mniejsze lub większe problemy. Ogólnie rajd był jedną wielką niewiadomą i to jest piękne. Dlatego dobrze pomyślany system rotacyjny sprawdziłby się w WRC, bo ile razy można jeździć po tych samych trasach. W końcu popada się w pewną rutynę.

Teraz zapowiada się mega pasjonująca walka o tytuł. Nie podejmuję się wyrokować kto zgarnie tytuł. Najbardziej chciałbym żeby to był Tanak, ale boję się, że w Walii straci kilka punktów, a wygra Ogier. W Hiszpanii powinna być odwrotna sytuacja i na koniec w Australii poznamy mistrza :) Coś czuję, że decydujące mogą być nawet punkty za PS.

Co do walki w WRC2, z lekkim rozszerzeniem na całą stawkę R5. To Kajto mi mega zaimponował. Pierwszy dzień do odpisania z problemami ze wspomaganiem i kapciem, ale potem ogień i wygrywanie odcinków z Kopeckim i także z Solbergiem. Nie było tak, że wygrywał tylko w WRC2, on był najszybszy z wszystkich R5. I gdy wydawało się, że już jest szansa na podium, a może nawet coś więcej w WRC2 to znowu padło wspomaganie. Wiem, że niemal każdy miał problemy - chyba tylko Henning miał w miarę czysty rajd - stąd jego gigantyczna przewaga. I to pokazuje co znaczy doświadczenie w tego typu rajdach, jechał swoje i był najszybszy z R5. Kajto pokazał to czego nieco brakło w Niemczech, czyli walkę do samego końca i mnie te wygrane odcinki bardzo cieszą. Teraz trzeba zawalczyć o większy budżet na przyszły rok i może zmienić Fiestę na Polo :)

A tak przy okazji to mimo całej mojej sympatii do opcji WRC+ i All Live to jak to k***a może być, że nie ma ani jednego onboarda Kajty - chyba, że źle szukam. Gościu wygrywa znaczną ilość odcinków w WRC2, na OS 11 jest szósty w generalce i oczywiście nie można sobie zobaczyć tego przejazdu. W sumie jest tylko Kopecky. Jeżeli tak ma być traktowana stawka WRC2 to może faktycznie lepiej niech fabryki wywalą do oddzielnej kategorii. Tylko czy wtedy prywaciarze w ogóle się na cokolwiek załapią? Dodatkowo w podsumowaniu zmagań w WRC2 w ostatnim dniu nie ma nawet sekundy Fiesty Kajty, no żesz, przecież wygrał wszystkie odcinki, to co nawet na 3sek czasu antenowego nie zasłużył?
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rajd Turcji

Postprzez DonCorrado » poniedziałek, 17 wrz 2018, 21:28

https://youtu.be/i0im4gA1sO0?t=10 to jakaś tragikomedia, trafifarsa, cyrk ... :roll:
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Rajd Turcji

Postprzez Honiclbr » wtorek, 18 wrz 2018, 08:49

woocasch napisał(a):A tak przy okazji to mimo całej mojej sympatii do opcji WRC+ i All Live to jak to k***a może być, że nie ma ani jednego onboarda Kajty - chyba, że źle szukam. Gościu wygrywa znaczną ilość odcinków w WRC2, na OS 11 jest szósty w generalce i oczywiście nie można sobie zobaczyć tego przejazdu. W sumie jest tylko Kopecky. Jeżeli tak ma być traktowana stawka WRC2 to może faktycznie lepiej niech fabryki wywalą do oddzielnej kategorii. Tylko czy wtedy prywaciarze w ogóle się na cokolwiek załapią? Dodatkowo w podsumowaniu zmagań w WRC2 w ostatnim dniu nie ma nawet sekundy Fiesty Kajty, no żesz, przecież wygrał wszystkie odcinki, to co nawet na 3sek czasu antenowego nie zasłużył?


Kajto ma złe opony, by być w WRC+ ;) Podobnie było z Katsutą, który jak wygrał Szwecję pokazali tylko na koniec rajdu "z grzeczności".
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Rajd Turcji

Postprzez Mad Max » wtorek, 18 wrz 2018, 10:12

DonCorrado napisał(a):https://youtu.be/i0im4gA1sO0?t=10 to jakaś tragikomedia, trafifarsa, cyrk ... :roll:
W czym widzisz problem ??

taka ciekawostka
https://www.youtube.com/watch?v=n26_pd5hGls
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Turcji

Postprzez KaMiLL WRC » środa, 19 wrz 2018, 19:08

Honiclbr napisał(a):
woocasch napisał(a):A tak przy okazji to mimo całej mojej sympatii do opcji WRC+ i All Live to jak to k***a może być, że nie ma ani jednego onboarda Kajty - chyba, że źle szukam. Gościu wygrywa znaczną ilość odcinków w WRC2, na OS 11 jest szósty w generalce i oczywiście nie można sobie zobaczyć tego przejazdu. W sumie jest tylko Kopecky. Jeżeli tak ma być traktowana stawka WRC2 to może faktycznie lepiej niech fabryki wywalą do oddzielnej kategorii. Tylko czy wtedy prywaciarze w ogóle się na cokolwiek załapią? Dodatkowo w podsumowaniu zmagań w WRC2 w ostatnim dniu nie ma nawet sekundy Fiesty Kajty, no żesz, przecież wygrał wszystkie odcinki, to co nawet na 3sek czasu antenowego nie zasłużył?


Kajto ma złe opony, by być w WRC+ ;) Podobnie było z Katsutą, który jak wygrał Szwecję pokazali tylko na koniec rajdu "z grzeczności".


Kubica jak jeździł na Pirelli to też był pomijany w relacjach chociażby z Monte-Carlo 2015 gdzie na jednym odcinku dołożył drugiemu Loebowi 40 sekund, a Ogierowi prawie 2 minuty.
Avatar użytkownika
KaMiLL WRC
A5
 
Posty: 946
Dołączył(a): niedziela, 20 lut 2005, 21:34
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Rajd Turcji

Postprzez woocasch » piątek, 13 wrz 2019, 10:00

Ruszyła kolejna edycja rajdu, więc żeby nie zakładać nowego wątku, to skorzystam z tego tutaj :)
Na początek "dwa słowa" o Kajto. Początek ma mega mocny. Na OS3 dołożył ponad 20sek Kopeckiemu! Oby teraz unikać przygód i przede wszystkim kapci. Liczę na to, że Pirelli będą się spisywać lepiej niż Micheliny i da to naszej załodze przewagę nad konkurencją :) A Rovanpera chyba już zakończył dzisiejsze ściganie, brakło zapasówek na pokładzie :(
W generalce też się dzieje, Neuville i Tanak nieco tracą, a na czele jest Lappi. Nie pogniewałbym się za taki wynik na mecie.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rajd Turcji

Postprzez adamlen » piątek, 13 wrz 2019, 18:42

No i Kajto prowadzi w RC2 na koniec dnia. Brawa.

W czołówce mocne przetasowania. Ciężki rajd dla opon i samochodów. Dojedzie ten, który bardziej oszczędzi swój sprzęt.
Ma to swój urok, ale lepsze są rajdy gdzie to umiejętności mają większe znaczenie.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Rajd Turcji

Postprzez ZbyszekChaosu » piątek, 13 wrz 2019, 23:12

adamlen napisał(a):ale lepsze są rajdy gdzie to umiejętności mają większe znaczenie

Zdolność balansowania między szybkim tempem a oszczedzaniem samochodu to bardzo duża umiejętność. Tym różnią sie rajdy od np rallycrossu, że nie wystarczy gnać na złamanie karku żeby zostać mistrzem świata. Trzeba wiedzieć kiedy zwolnić.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Rajd Turcji

Postprzez Rules » sobota, 14 wrz 2019, 08:48

Chyba koniec marzeń Neuevila o tytule.
Avatar użytkownika
Rules
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 26 kwi 2007, 20:27

Re: Rajd Turcji

Postprzez andrzejn4 » niedziela, 15 wrz 2019, 10:57

Panowie prosze podrzućcie link do power stage.

Z góry dzieki
andrzejn4
 
Posty: 39
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 21:54

Re: Rajd Turcji

Postprzez adamlen » niedziela, 15 wrz 2019, 12:44

Szkoda, że Kajto nie udało się wygrać w kategorii RC2 z powodu uszkodzeń, ale kolejny raz pokazuje na tym rajdzie tempo na wygraną. Brawa.
Pierwsze punkty w WRC też przepadły. Mało brakowało. Może następnym razem.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości